D-Msn Türkçe - Geniş Anlatımlı

MaKHoRSa

Üye
Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Zira, hakkınızla

D-MSN nedir?

Dmsn java tabanlı bir messenger programıdır. Windows Msn'den daha gelişmiş onun illegal versiyonuda diyebiliriz.

DMSN Messenger'ın özellikleri nelerdir?

+ Sizi listesinden silenleri veya listesine kabul etmeyenleri gösterir.
+ Sizi BLOCK yapanları hiç bir program veya siteye gerek kalmadan kendi menüsünde tarar ve gösterir.
+ Birisi sizin nickinizi tıkladığı anda ( kim bu diye bile olsa ) yazmadığı halde sayfayı açar ve bu kişi sizin avatar kontrolünüzü yapıyor diye uyarır.
+ Çoklu adres girişi yapabilirsiniz, mesela aynı anda 10 adresinizi girer ve tek bir Msn üzerinden hepsini kontrol edebilirsiniz, 10 tane Msn Messenger kurulu gibi bu adreslerinizi kullanırsınız.
+ Offline olarak açılış yaparsınız ve oturum açtığınızda sizi kimse göremez.
+ Engellediğiniz kişiye isterseniz sanki engellememiş gibi yazabilirsiniz, bu arada karşıda ki kullanıcı sizi OFFLINE olarak görecektir.
+ Sizinle konuşurken sayfayı kapattığını veya aşağıya indirdiğini görebilirsiniz ve kullanıcı sayfayı tekrar açtığında size haber verir.
+ Bir çok kişi ile ayrı ayrı Msn sayfasından konuşmak yerine,tüm konuştuklarınızı tek sayfada toplar. Yazışmak için sadece yukarıdan nicki tıklamanız yeterli
+ İisterseniz kullanıcıların AVATAR'larını ( MSN RESMİ ) toplar, resimlerini kayıt eder ve sizin kullanmanızı sağlar.
+ Size mesaj gönderen kullanıcıya Online olduğunuzda otomatik mesaj yazar. Örnek: hanimefendi şuanda online gibi..
+ Konuşmaları kayıt eder ve bir başka bilgisayar kullanıcısının okumaması için isterseniz bu konuşma kayıtlarına şifre koyar.
+ IP numaralarını gösterir,dosya gönderdiğinizde veya kabul ettiğinizde ip numarasını yine size gösterir.
+ Günlük tutar,kim ne zaman online oldu,ne zaman size yazdı vs. gibi. + Screen Shot yapar, Masa üstünün veya Msn konuşma anının istediğiniz zaman fotoğrafını çeker.
+ MSN şekillerini kod kullanmadan seri şekilde yapmanız için yan tarafta pencere açar,bir kere tıklamanız yeterli olacaktır.
+ Kayıtlarınızı ve alınan dosyaları, sizin haricinizde bilgisayarınızı kullanan kişilerin ulaşamayacağı noktalara atar.
+ MSN butonlarını değiştirir (Icons özelliği).
+ Msn listenizi hafızaya alır, bunu doküman olarak çıkarmanızı sağlar.
+ Konuşma anında ister Türkçe karakter,ister İngilizce karakter kullanmanızı sağlar.
+ Bug yapmaz, sizi uğraştırmaz (Outlook Express açıldığında Msn’ninde otomatik açılması gibi)
+ Mesajlarınızı istediğiniz renk seçeneğini kullanarak yazarsınız (beyaz bile yazma özelliği var)
+ Konuşmaya kişi davet edebilir ve çoklu görüşme ortamı yapabilirsiniz.
+ MSN şeklini tamamen değiştirir (SKINS özelliği).
+ Kesinlikle reklam yok (Msn reklamları)
+ Otomatik AWAY mesaj özelliği: Karşı kullanıcının görmesini istediğiniz mesajı yazabiliyorsunuz ve hangi konumda yazmasını isterseniz ayarlıyorsunuz.
+ Listenizdeki kullanıcıların isimlendirme ve guruplaştırma özelliği
+ DMSN renklerini değiştirme özelliği (istediğiniz renkte arka plan,istediğiniz renkte kullanıcı isimleri)
+ 10 ayrı oto mesaj girme özelliği ve bunları hızlı tuş özelliği ile bütünleştirme (ctrl+ 1, ctrl + 2 gibi)
+ Konuşma penceresinin renklerini veya skinslerini degiştirebilirsiniz..
DMSN indirdim ve kurdum ama açılmıyor?
Bunun sebebi Msn adres istemesidir. Yapmanız gereken: Mail adresi ve Şifrenizi girdikten sonra al kısımlarda SERVER bölümünde bir şey yazmıyor ise, o bölüme aynen şöyle yazın: messenger.hotmail.com:1863 bunu yazdıktan sonra bağlanacaktır.

Not: Hotmail, yahoo, mynet vs. gibi daha bir çok mail serverını kabul etmektedir.

Oturumumu açtım şimdi hangi ayarları uygulamam gerekiyor?

+ VIEW bölümünde:
*SHOW FRIENDS: By MSN name
*CONTACT LIST: Sort on status
*SHOW OFFLİNE CONTACS
*OTHER: tabbed chat ve Show tooltips işaretli
*SKINS ICON: seçenekleri sizin zevkinize kalmış.

+ Options kısmı (Actions kısmındaki degil)
*CHAT CONVERSATION: Show time in conversation ve Log convertions kısmı işaretli.
*CONTACT LIST: Expand groups on login ve Show status in list kısmı işaretli.

+ A.OPTIONS bölümünde
*Contact List : Show when someone removes me ve Check for blocking kısımları işaretli.

MSN listenizdekilerin ayarı:

Burada sadece yapmanız gerekenler bir nicki tıklayın ve VIEW kısmına basın (Show His/Her avatar) ve (Show My Avatar) kısımlarını işaretleyin…

Biri ile yazışırken bazı yazılar çıkıyor bunlar nedemek?
Connection is established: Bu yazı yazdığınızda veya karşı kullanıcının sayfayı okuduğunda, açtığında çıkan yazıdır. Bu yazınızın ona ilk ulaştığı andır.
Session closed: Bu sizinle yazışırken sayfayı kapattığında çıkan yazıdır (Bu durumda kişi sizinle olan konuşma penceresini kapatmıştır)

Bu özellikler MSN PLUS 2 ile yapamıyormuyuz?

Hayır msn plus 2 bu özelliklerin yarısını size verebilecektir, eğer böyle özellikleri verebilseydi size 14MB. dosyayı önermezdim. Msn Plus 2 yasaldır bu yüzden ip vs. gibi kullanıcının özel bilgilerini verebilecek özellikler yoktur.
D-MSN, Msn ile bir bagı yoktur, D-MSN kullanıcıların önerileri üzerine JAVA tabanlı olarak hazırlanmıştır, yani senin, benim gibi kullanıcılar fikirlerini ortaya atmışlardır ve bunlar süzgeçten geçtikten sonra ortak bir program D-MSN oluşturulmuştur.

Listenize birisini eklemek için yapmanız gereken şunlar:

Actions kısmına girin >>> Contacts >>> Add a contact

Listemi gruplara ayırmak istiyorum

Actions >>> Groups >> add a group

Bu bölümden gerekli grup ayarlarını veya seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Konuşma kayıtlarına ulaşmak için ne yapmam gerekli?

Actions kısmına gelin >>> Open Log Directory’i tıklayın veya F6 tuşuna basın direk kayıtlara ulaşacaksınız.

Aldıgım dosyalar nereye kaydediliyor ?

DMSN listenizin olduğu kısma bir kere tıklayın ve F7 tuşuna basın direkt olarak dosyaların oldugu bölüme gideceksiniz.

Dosyaları “C:\Documents and Settings\ “ bölümünde Windows kullanıcı adınızın olduğu dosyanın içinde DMSN klasörüne atar,ama dediğim gibi sadece F7 tuşuna basmanız yeterli..

Nickimi nasıl değiştirebilirim?

Nick ve bir çok uygulamayı değiştirmek için yapmanız gereken :
Actions kısmına girin >>> Options seçeneğini tıklayın.

DMSN’e AVATAR nasıl ekleniyor?
DMSN listenizin bulduğu bölümde OPTİONS kısmına girin ve “ Change background image “ seçeneğine tıklayın.

DMSN de Auto message özelliğini nasıl kullanacağım?
Auto message MSN’de oldugu gibi manuel seçenektir yani her girdiginizde bunu yapmanız gerekli. Bunun için şu yolu uygulayın :
A.Options kısmına girin >>> Autoresponse message kutusunu tıklayın >>> Change autoresponse message seçeneğine tıklayın istediğiniz mesajı buraya yazın.
Bu yol 1 kere mesaj yazar sadece ama devamlı olarak yazsın istiyorsanız Örneğin; bilgisayar başında değilseniz, size yazan kişi her ENTER tuşuna bastığında mesaj atma yolu :
A.Options kısmına girin >>> Send auto message only once kutusunu tıklayın >>> Change autoresponse message seçeneğine tıklayın istediğiniz mesajı buraya yazın.

Beni listesine kabul etmeyenleri Block yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekli ?
A.options kısımına girin >>> Contact List >>> Block unknown users seçeneğini tıklayın.

Not: Bunu her zaman seçili durumda bırakmanızı önermem, farkındaysanız standart ayarlarda (kendim uyguladığım) bu ayarı seçmenizi yazmadım.

Hazır mesaj yöntemi kullanmak istiyorum, kısa yollar kullanarak nasıl yaparım?
A.Options >>> Shortkey >>> Burada ki CTRL + seçeneklerine tıklayın ve mesajlarınızı yazın, artık kısayol seçtiğiniz mesajlar bu şekilde uygulanacaktır ( örnek : ctrl+2 tıkladınız “ teşekkürler iyiyim,sen nasılsın ? “ gibi )

Listemdeki kullanıcıların nicklerini veya onlara takma isim, uyarı sesleri vs eklemek için ne yapmalıyım?
Listenizde bulunan arkadaşlarınıza (takma isim “ hatırlamanız için “, onlar online olduğunda özel sesler veya dosya vs. yollarken şu sesi çıkarsın diyorsanız aşağıdaki şekilde uygulayın :
A.Options >>> Change Default user settings kısmına girin,burada DEFAULT ok işaretine tıklayın ayarlarını değiştirmek istediğiniz kullanıcıyı seçin…

Beni BLOCK edenleri (engelliyenleri) görmek istiyorum.

A.Actions kısımına girin >>> Full block Check seçenegine tıklayın ve start’a basın.
Mesela listenizde 100 Kişi offline durumda (online konumunda olanları taramaz normal olarak) START’a bastıgınızda 1/100 diye başlıyacak.Eğer engelleyen birisi varsa sizi o sayıda duracak ve sizi BLOCK yapmış yazacak,mesela 50. kişide durdu bu 50. kişi sizi engelliyen kişi anlamına gelir.
Tamam dedikten sonra 100. kişiye kadar taramaya devam eder…
NOT: Tarama bittiğinde STOP butonuna basmayın, açılan sayfayı kapatma (X) butonuna basın

Beni listesinden silenleri görmek istiyorum. Bu mümkün mü?

Evet D-MSN’de yok yok nerdeyse ve bunlar çok kolay şekilde sunulmuş, Dediğim gibi program vs. gerektirmeden her yöntemi uygulamanız mümkün.
A.Actions >>>> Show info abount seçenegine gelin >>>> fake friends’ı tıklayın sizi listesinden silenleri gösterecektir, bu kişilerin üzerine sağ tuş yapın ( bulduğu yerde ) silebilir veya block yapabilirsiniz.

D-Msn Son Sürüm Download:
http://www.softpedia.com/progDownloa...load-3682.html

D-Msn Türkçe Yama Download:
http://www.hemenpaylas.com/download/...eYama.rar.html

Şifre: hanimefendi