Cüsseli Mehmet Hoca : Kutlu Doğum kutlamak Gafilliktir

abdullah birisi

Kıdemli Üye
yazık hakperest, mecusi bayramınıi kendi nefsinde, meşrulaştırma adına, düştüğün duruma bir bak.....tövbe et ve çık bu derekeden.... parti, pırtı veya başka bir mesele konuşulmuyor...heleki kıyasladığın şeye bak... İnşaAllah Tevbe nasib olur....

Hakperest

Kıdemli Üye
yazık hakperest, mecusi bayramınıi kendi nefsinde, meşrulaştırma adına, düştüğün duruma bir bak.....tövbe et ve çık bu derekeden.... parti, pırtı veya başka bir mesele konuşulmuyor...heleki kıyasladığın şeye bak... İnşaAllah Tevbe nasib olur....

sen kendi haline yan birisi
mecusilerin ateşi seni de yakmadan gidip bir rabıta çek
çeksin seni ateşten şeyhin cennetin bahçelerine

abdullah birisi

Kıdemli Üye

sen kendi haline yan birisi
mecusilerin ateşi seni de yakmadan gidip bir rabıta çek
çeksin seni ateşten şeyhin cennetin bahçelerine

ben, kendi nefsime yanıyorum zaten, Rabbime hamd olsun, mecusi bayramlarını red ediyor ve lanetliyorum.... nefsimin şerrinden ise, Rabbimin merhametine sığınıyorum.... Rabbim, başta, Habibinin şefatine bana nasib etsin, sonrda, dostlarının...

Hakperest

Kıdemli Üye
ben, kendi nefsime yanıyorum zaten, Rabbime hamd olsun, mecusi bayramlarını red ediyor ve lanetliyorum.... nefsimin şerrinden ise, Rabbimin merhametine sığınıyorum.... Rabbim, başta, Habibinin şefatine bana nasib etsin, sonrda, dostlarının...

sen kurtulmuş adamsın birisi
bize de artık şefaat edersin

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
11018576_10205225851557991_6495855020788718142_n.jpg

bi husben

Kıdemli Üye
Kutlu doğumunda nevroz denen bayramında islamda yeri yoktur

türkü

Kıdemli Üye
ama ihtiyaç var.. kutlu doğum bile bunun için düşünülmüşse..batıda iş yoğunluğu, hayat telaşesi, hızlı yaşanan bir yaşam içerisinde daha çok Allah'ı hatırlatacak her türlü etkinliğe ihtiyaç duyulmaktadır. kandiller istismardı değildi, ama üç beş güne sıkıştırılmış din anlayışı doğuruyor eleştirisine rağmen faydalı ve gerekliler.. teşbihte hata olmasın-haşa- ama daha fazla daha fazla "tanrıyı şehre çağırmalı". sonunda insan hayatına etki eder bir mahiyete bürünse keşke, bütün sorun burdadır. doğuda yaşanan ise sosyal hayattan anladıkları toplanma, bir araya gelme ve kendi kültürel yapılarına göre eğlenme şekilleriyle varlıklarını devam ettirebilme sevincidir.. yaşam şekillerine müdahale hakkımız olmasın. yani biz her ikisine de katılmak, desteklemek zorunda değiliz ama hüsn-ü zan edebilmek elimizden gelebilmeli. buraya yazanların kaçı ateşin üzerinden atladı hiç değilse yapılanı ve olanları seyretti ki..aşırılık ve taşkınlık harici özünü anlayabiliyormu. yahut kutlu doğum için tebrik mesajı gönderene karşılık bir mesaj bile olsun hiç atmadı. insaf dinin yarısıydı hani.

agbi

Yasaklı
Fark etmez. Rasulullah efendimizi gece gündüz hatırlayıp Salevatlar okusak gine az... Ha Mevlid kandili ha kutlu doğum programları. İkisinden mana da aynı: Rasulullah efendimize hürmettir, yad etmektir, Salevatlar okumaktır.

Peygamberimiz sav hürmet onun yaşamını kendimize rehber edinmektir.