Cumhuriyet tarihinin en büyük ismi?

Cumhuriyet tarihinin en değerli ismi?

• Mustafa Kemal

Oy: 8 23.5%
  • İsmet İnönü

Oy: 0 0.0%
  • Kazım Karabekir

Oy: 0 0.0%
  • Adnan Menderes

Oy: 1 2.9%
  • Bediüzzaman Said Nursi

Oy: 4 11.8%
  • Necmettin Erbakan

Oy: 5 14.7%
  • Turgut Özal

Oy: 1 2.9%
  • Recep Tayyip Erdoğan

Oy: 11 32.4%
  • süleyman hilmi tunahan

Oy: 2 5.9%
  • Mehmet Akif Ersoy

Oy: 2 5.9%

• Kullanılan toplam oy
    34
  • Anket kapatılmış .

manifesto

Yasaklı
Size göre Kim olabilir kim öne çıkıyor? Sizin değer verdiğiniz en değerli kişiniz?
Listeye mutlaka daha fazla isimler eklenmeli ama seçenek sayımız ne yazık ki sadece 10

alanyali07

Kıdemli Üye
soruyu görür görmez ilk aklıma gelen Bediüzzaman oldu :)
Hayatı sürgün,tecrit, baskı altında iken ve yeni rejimin halka telkin etmek istediği dalalet fikirlerini kırmak için hayatını ortaya koyan ve İsmet İnönü gibi "milli şef" ünvanına sahip birisine 1966da radyolardan "Beni Said Nursi mağlup etti" dedirttiyse bana göre en büyük ismi de odur :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Kazım Karabekir'i iki defa şıklara eklemişsin onun yerine Ali Haydar efendi hz'leri yada Süleyman Hilmi Tunahan hz'leri olabilir, Erdal İnönü'n yerinede İsmet İnönü olabilir çünkü Erdal İnönü siyasete babasının vasiyeti olan başbakanlık yap servetime hak kazan sözüne binaeyn Siyasete girmiştir. Erdal İnönü'nün Cumhuriyet Tarihin'de hiçbir geçerliliği yok. Kazım Karabekir'in yerinede Ladikli Ahmed Ağa olabilir, Karabekir büyük komutandır sevgiyle saygıyla yad ederim ama onun konumunu geçenler var..

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Özal'dır. Kimse ile tartışmasız ve polemiğe grmeden bunu iddia ediyorum.

bakış

Kıdemli Üye
soruyu görür görmez ilk aklıma gelen Bediüzzaman oldu :)
Hayatı sürgün,tecrit, baskı altında iken ve yeni rejimin halka telkin etmek istediği dalalet fikirlerini kırmak için hayatını ortaya koyan ve İsmet İnönü gibi "milli şef" ünvanına sahip birisine 1966da radyolardan "Beni Said Nursi mağlup etti" dedirttiyse bana göre en büyük ismi de odur :)
Üstad'ın osmanlı döneminde ulul emre sadakat noktasında sıkıntısı olmasaydı belkide ismet inönüyle veya mustafa kemal'le bu denli mücadelesi olmazdı.Buda öneml bir harekettirtabi...lakin üstadın bu mücadelesi kırdığı bir şeyi tamire benziyor.

Bence necmettin erbakan son yüzyılda çığır açmıştır.Sindirilmiş,"Allah(cc) bile demeye çekinen bir milleti yeniden aslına döndürmeye çalışmıştır.İsmet inönünün erbakan için dediği"türkiye bi tane adam yetiştirdi oda dinci çıktı"lafı boşuna değildir.

alanyali07

Kıdemli Üye

Üstad'ın osmanlı döneminde ulul emre sadakat noktasında sıkıntısı olmasaydı belkide ismet inönüyle veya mustafa kemal'le bu denli mücadelesi olmazdı.Buda öneml bir harekettirtabi...lakin üstadın bu mücadelesi kırdığı bir şeyi tamire benziyor.

]

Arkadaşım lütfen bilmediğimiz meselelerde hüküm vermeyelim ve konuyu tartışmaya taşımazsak sevinirim :) ..
Üstadın mücadelesi siyasi değildir. Gençlere hizmetle manevi olarak vazifelendirilmiştir.
Esad Erbili hz : “Bu genç, gençlere hizmetle görevli. İstikbalde gençlere iman davasında çok büyük hizmetler yapacak. Ama hala kendisi bunu bilmiyor, kendisine söylenmedi”

ŞehbaL

Kıdemli Üye
hepsi devirlerinde büyük işler başarmış insanlar. seçim yapamıyorum açıkcası. Kimse Kazım Karabekir'i arka plana atamaz. Kimse Mehmet Akif'in milli mücadeleye şiirleriyle verdiği coşkuyu görmemezlikten gelemez, Kimse Bediüzzaman hz. çabalarını kenara itemez. Kimse Adnan Menderes'in mücadelesine burun kıvıramaz. Kimse Özal'in liderliğine laf edemez. Kimse Erbakan'ın Mücahidliğini, azmini küçük göremez, kimse Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi getirdiği konumu inkar edemez....

Hepsi de Türkiye için çabaladılar. İslam için çabaladılar. Doğrularıyla, yanlışlarıyla.. Rabbim iki cihan saadeti nasip etsin. Hepsine.

bakış

Kıdemli Üye
Yani hem ismet inönüyle mücadele ediyor hemde siyasete girmiyor.İlginç.Neyse konumuz bu değil,dediğin gibi tartışmayalım.Üstadı seviyorum,üzerimde hakkı olan insandır.Allah rahmet eylesin

Mesihçi

Ordinaryus
Erdal İnönü yerine İsmet İnönü yazılabilirdi. Kazım Karabekir iki kere yazılmış birinin yerine Alparslan Türkeş yazılabilirdi.

İyilikleriyle,kötülükleriyle Mustafa Kemal Atatürk en büyük karakterdir bence. Her şeyden önce dahidir. Büyük devlet adamıdır. 20. yy. ın en etkili isimleri listelerine girebilmiş tek Türk karakterdir.

Ama ölçümüz en faydalı kişi ise Şu ana kadar Recep Tayyip Erdoğan'dır. Umarım yakın vadede çok daha faydalı insanlar çıkacaktır. Çünkü Tayyip Erdoğan'ın hiç beğenmediğim yanları da var. Daha ileri düzeyde insanları bekliyoruz.

manifesto

Yasaklı
Evet ankette iki hata var İsmet İnönü yazmak murat edilmiş iken Erdal İnönü yazılmış.
Karabekir de iki kez yazılmış onu da düzeltiriz inşallah
Etki olarak Mustafa Kemal herhalde rakipsizdir ama kendi merkezimizle isim seçeceğimiz için ben de Bediüzzaman dedim
Sözde devrimcilerin devrimlerini başlarına geçirdi.

reis

Kıdemli Üye
Keşke birden fazla şık işaretleme seçeneği olsaydı. Daha iyi olurdu.

talib

Kıdemli Üye
Kutbu Cihan...

Peygamber Efendimizden irşad vazifesini almış olan Sultanul Arifin...

Bu şıkların sorusu, hangisi daha meşhur olabilirdi.

cemaliii

Kıdemli Üye
elbette mustafa kemal ATATÜRK tür. ben en çok ona değer veririm.

z£LaL

Börtecine
Evet ankette iki hata var İsmet İnönü yazmak murat edilmiş iken Erdal İnönü yazılmış.
Karabekir de iki kez yazılmış onu da düzeltiriz inşallah
Etki olarak Mustafa Kemal herhalde rakipsizdir ama kendi merkezimizle isim seçeceğimiz için ben de Bediüzzaman dedim
Sözde devrimcilerin devrimlerini başlarına geçirdi.

Keşke birden fazla şık işaretleme seçeneği olsaydı. Daha iyi olurdu.

düzenleme yapıldı fakat çift cevap seçeneği anket açıldıgı için değiştirilemişyor

dostluk

Kıdemli Üye
Siklarda dini liderleele siyasi liderler beeaber yazilmis..cok saglikli bir anket degil yani..birde yaaayanlarla olenleride ayyni sikka koymakk bana gore saglikli degil..

Insanlarin degeei oldukten sonea anlasilir..

Yetim

Kısıtlı Erişim
Cennet Mekan Erbakan rahmetullahi aleyh Hocamız...

Ahmet

Çöl Aslanı
Recep Tayyip Erdoğan

ömerusta

Kıdemli Üye
niye taraf tutuyorsun beni atlıyorsun ben olmaz isem onların ne kıymeti var meeee davar oğlu davar yaz bakayım oraya yüzde sekseni benden çıkacak
işte bu kadar koyuna kıyan üç beş kurt anketi ne fark eder yaşasın kutlar bu kadar koyun var