Cumhuriyet Perinçek'e Kota Koymuş

real.ist

Doçent
Konuya Aydınlık Dergisi'nin son sayısında dikkat çekildi. Dergideki yazıda, "ümit Zileli'ni aşağıdaki yazısı, 17 Nisan günkü Cumhuriyet'teki köşesinde yayınlandı. Ancak İstanbul'da oturanlar bu yazıyı okuyamadılar. çünkü, gazetenin İstanbul baskısından çıkarılmıştı." İfadelerine yer verildi.

Bu arada, ameliyat olduktan sonra hastanede tedavi gören ümit Zileli, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Benim söylebileceğim bir şey yok. Bu konuda konuşmam. Gazete yönetimine sorun. Bilmiyorum, teknik bir aksilik olmuştur herhalde. Ben zaten o sırada ameliyattaydım. Eminim teknik bir aksilik olmuştur. Başka bir şey aramıyorum ardında. Daha önce de benzer şeyler olmuştu. Benim adımla başka birinin yazısı çıkmıştı. Yazının içeriğinden dolayı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum." şeklinde konuştu.

öte yandan, görüşleri alınmak için aranan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız ve Yazı İşleri Müdürü Mehmet Sucu'ya da ulaşılamadı.

Gazeteci ümit Zileli, 17 Nisan 2008 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan "Tekirdağ'dan Türkiye'yi seyreden devrimci" başlıklı yazısında, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'i "ülkesi için, insanlar için gerekirse ölümü bile göze alan vatansever" olarak niteliyor.

Zileli, yazısının son bölümünde, Perinçek'in birçok öngörüsünü gerçekleşeceğini savunarak, "Birgün tarihin şaşmaz saati çaldığında öngörüsü gerçek olacak. İşte o zaman Tayyip Bey ve işbirlikçileri için bir süreç başlayacak: Hesap verme süreci" ifadelerini kullanıyor.

HABERVAKTİM