Cumhurbaşkanı Nasıl Seçilmeliydi....?????

CENGİZHAN

Yasaklı
CUMHURBAŞKANI NASIL SEÇİLMELİYDİ....!!!!

Cumhurbaşkanı adayı için AKP tüm muhalefet partilerini davet etmeli ve meclisteki 4 partinin veya en az 3 partinin destekleyeceği bir aday tesbit edilmeli ve cumhurbaşkanı
% 80-90 oy ile seçilmeliydi...

Ne yazık ki Talibin hırsı, nefsi, egosu illaki kendisinin cumhurbaşkanı olmak hatta onunla da yetinmeyip tek başına DEVLET BAŞKANI OLMA HIRSI ülkeyi bölmekte parçalamaktadır.....

Şimdi erdoğandan veya İhsanoğlundan biri seçilirse tüm ülkenin değil ülkenin yarısının cumhurbaşkanı olacaktır....!!!!

dostluk

Kıdemli Üye
Neden?

Abdullah gulu oyylemi sectilerki?

Mecliste secilen diger cumhurbaskanlarini oyylemi sectilerki?

dostluk

Kıdemli Üye
Sanki abdullah gul turkiyenin yuzde yuzunun oyunu aldi referandumda..

Hazm etmeyi ogreneceksiniz ama ne vakit..

Dua Nur

Kıdemli Üye
Halk seçmeli, seçecek zaten. 10 yılda bir darbe özlüyor birileri.

CENGİZHAN

Yasaklı
Neden?

Abdullah gulu oyylemi sectilerki?

Mecliste secilen diger cumhurbaskanlarini oyylemi sectilerki?

Şimdiye kadar ki tüm cumhurbaşkanlarını meclis seçti ,halk seçmedi....

İlk defa cumhur başkanını halk seçecek...

Buradaki cahiller şunu anlatmaya çalışıyorum....

Meclisteki tüm siyasi partiler ortaya bir lider koyabilirlerse..
seçilen cumhur başkanı TÜM CUMHURUN BAŞKANI OLUR....

Hiç telaş etmeyin zaten dediğim gibi Erdoğan NEFSİNE hakim olamıyor...Cumhurbakanı seçilmek istiyor seçilebilir
ancak AKP nin cumhurbaşkanı olur...!!!!!!!!

bi husben

Kıdemli Üye

seçilen cumhur başkanı YÜM CUMHURUN BAŞKANI OLUR....

Hiç teleş etmeyi zaten dediğim gibi Erdoğan NEFSİNE hakim olamıyor...Cumhurbakanı seçilmek istiyor seçilebilir
YÜM ne la cahil aile terbiyesi görmemiş eğitimsiz suç sende değil tabi seni eğitmeyen cahil cuhelelarda eğer o cahiller sana eğitim verselerdi insan olabilrdin lakin insan olmayanları eğitmek biraz zordur senin gibileri eğitmek için önce mükafat verilir sonra istediğini yaptırırlar muallimler. bir balığa kaç takla atarsın cahil

dostluk

Kıdemli Üye
Adayligini koysun herkez halkta secsin..sonucta yine siyasi partiler seciyor kimin adayligini koyacagini halkta onlarin sectiklerini oylayacak..akp nin adayina halkimizin yuzde kaci kac cahil! Oy verecek sizlerde goreceksiniz..

Bir siz egitimlisiniz herkez cahil bir chp liler egitimli onun haricindekiler cahil..ayio imzaniza bir bakinda ibret alip tefekkur edin edep sizin yaptiginizmidir..ona cahil buna cahil..edepli insan karsisindakine cahil deme edepsizligine girmez..

Catlasanizda patlasanizda sayin erdogan adayligini koyarsa cumhurbaskani olacak allahin izni ile..sizede hazm etmesi dusecek..

hos basbakanimizada cahil diyorlar ya neyyse..

seçilen cumhur başkanı YÜM CUMHURUN BAŞKANI OLUR....

Hiç teleş etmeyi zaten dediğim gibi Erdoğan NEFSİNE hakim olamıyor...Cumhurbakanı seçilmek istiyor seçilebilir

CENGİZHAN

Yasaklı
YÜM ne la cahil aile terbiyesi görmemiş eğitimsiz suç sende değil tabi seni eğitmeyen cahil cuhelelarda eğer o cahiller sana eğitim verselerdi insan olabilrdin lakin insan olmayanları eğitmek biraz zordur senin gibileri eğitmek için önce mükafat verilir sonra istediğini yaptırırlar muallimler. bir balığa kaç takla atarsın cahil

İşte tam bir DİNCİ.....DİN TÜCCARI...
DİN ALIP SATAN KİŞİ...

Diğer insanlara hakaret etmekten başka bir şey bilmeyen bir kara cahil....

Başlıkta bir yazı var . Bu kişi başlıktaki yazıyı okuyup ,anlayabilip ,konu üzerinde bir kaç fikir ve düşünce ortaya koymaktan aciz...ZAVALLI....

ALLAH ACISIN....

IŞİD kafasında eğitimsiz bir zavallı......!!!!!!!!!!!!!

bi husben

Kıdemli Üye

İşte tam bir DİNCİ.....DİN TÜCCARI...
DİN ALIP SATAN KİŞİ...

Diğer insanlara hakaret etmekten başka bir şey bilmeyen bir kara cahil....

Başlıkta bir yazı var . Bu kişi başlıktaki yazıyı okuyup ,anlayabilip ,konu üzerinde bir kaç fikir ve düşünce ortaya koymaktan aciz...ZAVALLI....

ALLAH ACISIN....

IŞİD kafasında eğitimsiz bir zavallı......!!!!!!!!!!!!!

edepsiz Aile terbiyesi görmemiş zavallı mahluk
demekki insan edepten aile terbiyesinden yoksun oldumu senin gibi kara cahil birine dönüşe biliyor
bence sen eve gidip anandan babandan hesap sor neden bana terbıye vermediniz diye

elbiss

Ordinaryus
Senin 20 milletvekili tanıdığın olsa ve üniversite mezunuysan bunun yanında diğer şartlardaki yükümlülükleri taşıyorsan sende Cumhurbaşkanı adayı olabilirsin...Demokrasinin özünde halkın öz irade seçimi vardır ne güzel bir çeşitlilik işte....

Sistemin zorunlulukları Cumhurbaşkanını seçmiyorda tamamen halkın Cumhurreisini seçmesi çok iyi....Kimse demiyor ki diğer partilere birleşin tek aday çıkartın diye partiler birleşmeyi kendileri istiyor...

Adayına güvenen tek başına Aslanlar gibi çıkar mesela bana 20 milletvekili bulun Aslanlar gibi sahada boy göstereyim :) kazanamayız hoş ama demokrasi seçimi nasıl yapılır diye mini bir ders büyüklere göstermiş oluruz belki ülkedeki gerilim siyasetini bırakabilirlerde tamamen TÜRKİYE için birşeyler üretebilirle tümü için geçerli....Tüm partilerin Kullandıkları dili ben şahsen demokrasi adına hiç begenmiyorum..

Katılırsınız katılmazsınız birşey diyemem..

Öyle.

elbiss

Ordinaryus
Adayın illa siyasi olması gerekmiyor dışsal finansal desteklede sivil biri 20 milletvekilinin desteklemesiyle aday olabiliyor...Ortada bir sistem ürünü yok eskiyi unut Yeniye DEMOKRASI adına MERHABA de :)9...

Yeni yeni ve Yeniden Türkiye için sevgi seliyle birlikte Nice Güzel seçimlere inşallah...Kazanan her kim olursa olsun TÜRKİYE için artı katkılar ve değerler sunup ülkeyi ileriye taşımasını umut ediyoruz.Türkiye yi ileriye taşırkende güzel taze Cumhurbaşkanımızın Dış dünyada da ülkemizi güzel temsil etmesini Türkiye yi layık olduğu onurunun üstüne çıkarmasını ve her zamankinden daha fazla üst basamak olan saygı duyulur bir ülke yapmasını umut ediyoruz...

Öyle..

ibrahimi

Has Uşak
Benim c.başkanımı ben seçerim, benim seçtiklerim değil. 1. kaynak varken 2. kaynağı kullanmaya gerek yok.