Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla Mekke'ye geldi.

TAVAF YAPTI

Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı Mescid-i Haram'a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önce umre tavafını yaptı. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra umresini tamamlayarak, Cidde'de, Mescid-i Haram'ın yanında yer alan Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

ERDOĞAN'A YOĞUN İLGİ

Kabe'de umre yapan Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine selam verenlere de el sallayarak karşılık verdi.

HZ. MUHAMMED'İN KABRİNİ ZİYARET EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da umre yaptı. Erdoğan ve beraberindekilerin bugün Medine'ye gitmesi, Medine-i Münevvere'de Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi'yi ziyaret etmesi planlanıyor.

Erdoğan, Mekke ve Medine'deki programlarının ardından Riyad'a geçerek, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile görüşecek.

http://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-kabeyi-ziyaret-ederek-umre-yapti-2015-03-01.html
 

deren

semure
İhvan Üyesi
Katılım
11 Haz 2012
Mesajlar
2,393
Puanları
0
insan gerçekten sevince Rabbim her yerde karşılaştırıyor.bundan önceki umresinde ben otelde dinlenirken ki Kabe ye çok yakındı umre yapmışlar. herkesin çok büyük ilgi ve alaka göstrdiği konuşuluyordu.kendisini göremesemde aynı zamanda en kutsal topraklarda aynı havayı solumak çok güzeldi.Rabbim dualarını ve umresini kabul etsin.
 

Serasker

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
22 Şub 2015
Mesajlar
142
Puanları
0
Umre yapmış bizene
Binlerce kişinin katili darbeci Sisi de Umrede
Beraberler
Maşallah deyin buldular birbirlerini
Zalimler 100 kere umre yapsa kaç para
 

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
7 Şub 2012
Mesajlar
11,751
Puanları
83
Hac ve Umre Allah'ın emridir. Elbet bu ameliyeler "tevhid" ekseninde Allah'a iman eden ve O'nun şeriatini tasdik edenleredir..!
İncelikleri kaçırmayalım..!
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bir müslüman umre yapmışsa Allah kabul etsin demek lazım ve SİYASETE ALET ETMEMEK lazım. Umreyi siyasete alet ederseniz yanlış yaparsınız.
 
Üst