Cumhur ittifakı & Millet ittifakı

Hakperest

Kıdemli Üye
Bence tecrübeli ve başarılı Erdoğanın başını çektiği Cumhur ittifakı...
Peki sizce hangisi ve nedeni

cemaliii

Kıdemli Üye
Bununla ilgili muallim hocanın açtığı konu var. 24 haziran diye. Ordan devam inşallah: )))

Hakperest

Kıdemli Üye
Cumhur ittifakı sağcı muhafazakar ve milliyetçi ağır basarken
Millet ittifakı solcu, muhalif, kendini ötekileşmiş gören dindar ve milliyetçi gruplardan oluşuyor

Cumhur ittifakı kaybetse, millet ittifakı kan uyuşmazlığı yaşayıp ülkeyi derin bir uçuruma yuvarlayacağını bilmek için siyaset okulu okumaya gerek yok
Bu yüzden seçimi millet ittifakı asla kazanamamalı

Kaçak

Yeni
Siyaseti daha yumuşak okumalıyız ...
Bugüne kadar Erdoğan’da dahil siyaseti varlık/yokluk üzerine inşaa etti ...
Eskilerin söylemlerini dinlesek şimdi vay be deriz kimler ne iddialar ile çıkmış meydana ...
Biz lider ve parti veyahut siyasi hareket olarak görüyoruz siyaseti ...
oysa siyaset toplum işidir , Erdoğan 5 kat daha olumlu olsa , onun ardından giden olmadıktan sonra bir anlamı yok ...

adams77

Kanalizasyoncu
Cumhur ittifakı sağcı muhafazakar ve milliyetçi ağır basarken
Millet ittifakı solcu, muhalif, kendini ötekileşmiş gören dindar ve milliyetçi gruplardan oluşuyor

Cumhur ittifakı kaybetse, millet ittifakı kan uyuşmazlığı yaşayıp ülkeyi derin bir uçuruma yuvarlayacağını bilmek için siyaset okulu okumaya gerek yok
Bu yüzden seçimi millet ittifakı asla kazanamamalı

Cumhur ittifakında dindar kimse yok mu?

Hakperest

Kıdemli Üye
Cumhur ittifakında dindar kimse yok mu?
Lafı nasıl anlıyorsun little green
Muhafazakardan kasıt dindarlardır, millet ittifakı ise saadet gibi yolu şaşırmış dindar figürü var sadece
Forumda da var bir iki tane
Laik hümanist biraz da komunist geçiniyorlar bu aralar

cemaliii

Kıdemli Üye
Şunu çok garipsiyorum. iktidarı desteklemeyen herkes şer ittifakı dış güçlerin adamı amerikanci almancı fetocu vs diye niteliyorsunuz. Bu çok tehlileli.

Yapmayın vazgeçin bu şer huyunuzdan. Toplumu böyle bölmeyin.

Üstelik samimide değilsiniz.

Dış güçler dediniz yıllarca rocfeller illuminati amerika rothshild almancı ingiliz kanadı vs. Olmadık komplo teorisiyle saldirdiniz size karşı olan herkese. 2016 da erdoğan amerika da rothshildle görüştü. Birşey diyebildiniz mi? Geçenlerde ingilterede catham housemudur nedir oraya gitti. Birşey diyebildiniz mi? Muhalefetten biri gitseydi vaaaay bu ingiliz derin devletinin adamı derdiniz. Temel mollaoglunun eşi ingiliz diye söylemediğinizi birakmadiniz. Mihalefetten Suçladığınız kimse rothsilhde aynı masada oturmuş resmi yok. Erdoğanı eleştirebildiniz mi bu konuda.

Gerçekten kendiniz dışındaki tüm herkese şer ittifakı dış güçler hainler demenizden sıkıldık sıktınız artık. Siz ittifak yaparken iyi, muhalefet ittifak yapınca şer ittifakı. Sizleri allaha havale ediyorum. Bu millete durmadan böyle şer ittifakı vs hakaretlerinizden ötürü.

adams77

Kanalizasyoncu
Lafı nasıl anlıyorsun little green
Muhafazakardan kasıt dindarlardır, millet ittifakı ise saadet gibi yolu şaşırmış dindar figürü var sadece
Forumda da var bir iki tane
Laik hümanist biraz da komunist geçiniyorlar bu aralar

çok komiksin yahu :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Şunu çok garipsiyorum. iktidarı desteklemeyen herkes şer ittifakı dış güçlerin adamı amerikanci almancı fetocu vs diye niteliyorsunuz. Bu çok tehlileli.

Yapmayın vazgeçin bu şer huyunuzdan. Toplumu böyle bölmeyin.

Üstelik samimide değilsiniz.

Dış güçler dediniz yıllarca rocfeller illuminati amerika rothshild almancı ingiliz kanadı vs. Olmadık komplo teorisiyle saldirdiniz size karşı olan herkese. 2016 da erdoğan amerika da rothshildle görüştü. Birşey diyebildiniz mi? Geçenlerde ingilterede catham housemudur nedir oraya gitti. Birşey diyebildiniz mi? Muhalefetten biri gitseydi vaaaay bu ingiliz derin devletinin adamı derdiniz. Temel mollaoglunun eşi ingiliz diye söylemediğinizi birakmadiniz. Mihalefetten Suçladığınız kimse rothsilhde aynı masada oturmuş resmi yok. Erdoğanı eleştirebildiniz mi bu konuda.

Gerçekten kendiniz dışındaki tüm herkese şer ittifakı dış güçler hainler demenizden sıkıldık sıktınız artık. Siz ittifak yaparken iyi, muhalefet ittifak yapınca şer ittifakı. Sizleri allaha havale ediyorum. Bu millete durmadan böyle şer ittifakı vs hakaretlerinizden ötürü.
bırak rakiplerini, adamlar kendi ittifak kurdukları parti seçmenine münafık diyor :D
bundan daha ilerisi var mı ?
ittifakın içindeki MHP eğer kendi partisine oy verirse münafık olacak.. adamların münafık olmaktan başka seçenekleri yok yani :D

yıllarca ötekileşmeden çektiğini söyleyen parti şimdi ötekileştirmenin zirvesini yapıyor her kesime..

Hakperest

Kıdemli Üye
bırak rakiplerini, adamlar kendi ittifak kurdukları parti seçmenine münafık diyor :D
bundan daha ilerisi var mı ?
ittifakın içindeki MHP eğer kendi partisine oy verirse münafık olacak.. adamların münafık olmaktan başka seçenekleri yok yani :D

yıllarca ötekileşmeden çektiğini söyleyen parti şimdi ötekileştirmenin zirvesini yapıyor her kesime..
Bazı şeref yoksunlarının pkk içindeki mit listesini deşifre edip infaz etmelerini nasıl tanımlayalım mesela
Cıa ya gebe olmadığımız için bu kadar mezhebimiz geniş değil
Haine hain
Münafığa münafık deriz

alanyali07

Kıdemli Üye
Bazı şeref yoksunlarının pkk içindeki mit listesini deşifre edip infaz etmelerini nasıl tanımlayalım mesela
Cıa ya gebe olmadığımız için bu kadar mezhebimiz geniş değil
Haine hain
Münafığa münafık deriz
benzer şeref yoksunları da PKKya göz yumduk diyorlardı, ellerinde silah karakolların önlerinden geçmesine müsade ettik diyorlardı. Bunları çözüm süreci kılıfı altında pazarladılar millete.
mavi marmara onurumuzdur noktasından bize mi sordular noktasına gelip israile gebe kalmayı daunutmamak lazım.
Bunları unutacak kadar da mezhebi geniş olmamak lazım.
Hain münafık kriterleriyle kendi ittifak kurdukları MHPyi bile karalıyorlar farkında değilsiniz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben de bir şeyi merak ediyorum ne dersiniz bu konuda. Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız BBC muhabirinin karşısına çıktı ve muhabir Abdullatif ŞENER le ilgili bir soru sordu. Ben sorunun niye seçildiğini ve ne amaçla sorulduğunu anlayamadım. Siz anladınız mı ?

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben de bir şeyi merak ediyorum ne dersiniz bu konuda. Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız BBC muhabirinin karşısına çıktı ve muhabir Abdullatif ŞENER le ilgili bir soru sordu. Ben sorunun niye seçildiğini ve ne amaçla sorulduğunu anlayamadım. Siz anladınız mı ?

Normalde sorularin ak parti tarafindan verilmesi lazimdi bende sasirdim.

Hakperest

Kıdemli Üye
benzer şeref yoksunları da PKKya göz yumduk diyorlardı, ellerinde silah karakolların önlerinden geçmesine müsade ettik diyorlardı. Bunları çözüm süreci kılıfı altında pazarladılar millete.
mavi marmara onurumuzdur noktasından bize mi sordular noktasına gelip israile gebe kalmayı daunutmamak lazım.
Bunları unutacak kadar da mezhebi geniş olmamak lazım.
Hain münafık kriterleriyle kendi ittifak kurdukları MHPyi bile karalıyorlar farkında değilsiniz.
Biz mavi marmara şehidlerine şehid dedik
Sizin efendi otoriteye karşı oldukları için şehid değiller dedi

Mhp istediği yerde olabilir
İsterse vatanın bekası uğruna çalışır
İsterse bölücü ve kemalistlerle
Kendi seçimleri

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dtnfrtui3qo0x1u71.jpg

:)

alanyali07

Kıdemli Üye
Biz mavi marmara şehidlerine şehid dedik
Sizin efendi otoriteye karşı oldukları için şehid değiller dedi

Mhp istediği yerde olabilir
İsterse vatanın bekası uğruna çalışır
İsterse bölücü ve kemalistlerle
Kendi seçimleri
haa dur şimdi, sizin efendi dediğin zata stadlardan selam gönderen dedem değildi herhalde..
otoriteye karşılar dediği zamandan sonra da selam gönderip sevgi saygı bildiren de dedem değildi.
mavi marmaraya önce ben izin verdim deyip, sonra israil safında durup bize mi sordular diyen de dedem değildi.
yani sizin efendi ,diğer efendinize biat ederken de alkış tutuyordunuz.
her halükarda alkış tutan sizlersiniz.

insan kendi ittifak kurduğu MHPye hem ittifak ortağı hem münafık diyebilir mi ?
ee alkış tutan sizler gibiler olduktan sonra der :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
haa dur şimdi, sizin efendi dediğin zata stadlardan selam gönderen dedem değildi herhalde..
otoriteye karşılar dediği zamandan sonra da selam gönderip sevgi saygı bildiren de dedem değildi.
mavi marmaraya önce ben izin verdim deyip, sonra israil safında durup bize mi sordular diyen de dedem değildi.
yani sizin efendi ,diğer efendinize biat ederken de alkış tutuyordunuz.
her halükarda alkış tutan sizlersiniz.

insan kendi ittifak kurduğu MHPye hem ittifak ortağı hem münafık diyebilir mi ?
ee alkış tutan sizler gibiler olduktan sonra der :D

17 -25 Aralık 2013 den öncesine karışmam ama sonrasında bunlarla bağını kesmeyenleri öperim diyen otorite de deden değildi. :) Söylediği tarihten sonra kendisinin malum yapıyla organik bir bağını tespit edebildiniz mi dedenle beraber :) Yok. Bağını kesenlere bir zarar geldi mi ? yok. Adam dediğini yaptı mı ? yaptı. Halen neyin peşinde millet ????

Mavi Marmaraya İHH başkanı cozutana kadar sahip çıktı. Ayakları yere bassın bazı arkadaşların. İşte ordu işte komutan sloganıyla havalanırsan şapa oturturlar. İHH tevazuyu elden bırakmayacak. Mavi Marmara gemisini satanlar da İsrailin yanın da mı şimdi... Bülent YILDIRIM a bir şey dersek İsrail lehine mi çalışmış olacağız. Kinimiz gözümüzü perdelemesin.

Pensilvanya mücahidi hiç bir zaman dünya müslümanlarına sahip çıkacak bir tavır ve söylem içinde olmadı. Filistine Kuduse hiç sahip çıkmadı. Başörtüsüne hiç sahip çıkmadı...

Tayyip ERDOĞAN Fetönün içine sızarak deşifre etti ve bu gün kendisinden hiç bir eser kalmayan sönmüş bir balona çevirdi. Gerçi artıklar halen çalışıyorlar kara propagandaya. Şimdi de piyasadan yüklü miktarda dolar çekiyorlar fiyatı düşmesin diye :) Yakında bir doları 1,5 TL ye sabitleyip bir kez daha öpecekler onları... :)

alanyali07

Kıdemli Üye
17 -25 Aralık 2013 den öncesine karışmam ama sonrasında bunlarla bağını kesmeyenleri öperim diyen otorite de deden değildi. :)
o halde MHPyi nasıl öpmüşse, beraber ittifak yapıyorlar. 17 25 aralıktan sonra MHP nin erdoğana ve akpye olan ithamlarını hatırlatmama gerek yok herhalde. nasıl bir öpmeyse bu ..
sonra 17 25 aralıktan sonra fetö sendikası kuruldu. dikkat.. 17 25 aralıktan sonra kurulduu.. alooo.. cümleyi anlayabildin umarım.. 15 temmuzdan sonra kapatılan fetö sendikası, 17-25 aralıktan sonra kuruldu hem de bakanlar kurulu onayı ile..
cümleyi anlayabildiysen kendi kendilerini nasıl öpmeleri gerektiğini de şekille bir çiziver.. :)

Söylediği tarihten sonra kendisinin malum yapıyla organik bir bağını tespit edebildiniz mi dedenle beraber :) Yok. Bağını kesenlere bir zarar geldi mi ? yok. Adam dediğini yaptı mı ? yaptı. Halen neyin peşinde millet ????
hayır dediğini yapmadı. birsürü çelişki sayabilirim. yukarda birkaç örneğini verdim. daha da verebilirim. :)
hem niye 17-25 aralık tarihi baz alınacak o da ayrı konu. geçmişe dönük bir tarih baz alıp ona göre keyfe göre ceza verilemez.

Mavi Marmaraya İHH başkanı cozutana kadar sahip çıktı. Ayakları yere bassın bazı arkadaşların. İşte ordu işte komutan sloganıyla havalanırsan şapa oturturlar. İHH tevazuyu elden bırakmayacak. Mavi Marmara gemisini satanlar da İsrailin yanın da mı şimdi... Bülent YILDIRIM a bir şey dersek İsrail lehine mi çalışmış olacağız. Kinimiz gözümüzü perdelemesin.
mavi marmaraya ben izin verdim diyen ülkenin lideri, sırf İHH başkanı için bu sözünü yok sayıp "benden mi izin aldılar" derse o halde hiçbir lafına ve sözüne güvenememe durumu ortaya çıkar. İHH başkanı cozuttu diye ülkenin lideri cozutamaz ve kendi sözünü yalanlayamaz.
kin gözü perdeleyebildiği gibi aşırı sevgi ve biat da perdeler..perdelemesin.
.

Pensilvanya mücahidi hiç bir zaman dünya müslümanlarına sahip çıkacak bir tavır ve söylem içinde olmadı. Filistine Kuduse hiç sahip çıkmadı. Başörtüsüne hiç sahip çıkmadı...
şimdiii pensilvanya mücahidi dediğin kişi bu söylediklerini yaparken de iktidar ile kolkolaydı. yani başörtüsüne sahip çıkmadığı zaman ne zamandı ?
o zamandan itibaren kaç sene "ne istediler de vermedik" noktasında kanka idiler bir düşün. işte bu düşünme sorgulamaları yapmadığınız için söylemleriniz günden güne değişiyor sürekli.
sonra israil otorite dedikten sonra kaç zaman beraber idiler ve ondan sonra stadlardan ağlayarak sevgiler gönderilmedi mi ? yani sorun israil otorite denmesi ise, bu ne lahana turşusuydu.
sonra israille anlaşma yaparak zaten israili otorite tanımış oldular. o konu zaten ayrı bir parodi.

Tayyip ERDOĞAN Fetönün içine sızarak deşifre etti ve bu gün kendisinden hiç bir eser kalmayan sönmüş bir balona çevirdi.
Gerçi artıklar halen çalışıyorlar kara propagandaya. Şimdi de piyasadan yüklü miktarda dolar çekiyorlar fiyatı düşmesin diye :) Yakında bir doları 1,5 TL ye sabitleyip bir kez daha öpecekler onları... :)
vee bingo o kadar çelişkili durumları açıklamak için tayyip erdoğan fetönün içine sızdı. yani tüm isteklerini verdi ama aslında sızmak için verdi.
devletin başındaki kişi, bir terör örgütünün içine sızmak için devlet kurumlarını seferber edip hizmetine mi veriyor.
ve tüm halkı da bunların tuzağına düşmesi için reklamını mı yapıyor yani ?
onların içine sızmak için diyorsun, fetöcüleri general yaptı diyorsun yani. ve o sızmak için izin verdği fetöcüler darbe yaptı diyorsun. e kuzum sen kendin bu darbeye kontrollü darbe demiş oluyorsun farkında değilsin :) kılıçdaroğluna niye kızıyorsunuz. sen şuanda darbeye giden yolda kontrollü sızma yaptılar diyorsun :)
PKKya da göz yumarak ve hendekleri kazmasına göz yumarak sızdı diyeceksin kesin..
sonra da bu sözlere inanıp alkış tutmamızı mı bekliyorsun..vah vah..
temel karamollaoğlunun dediği gibi akıl tutulması yaşıyorsunuz resmen :)