Cumhur ittifakı & Millet ittifakı

Hakperest

Kıdemli Üye
Hendek kazılması ve dersane süreci birbiriyle baglantısız. Adam hendeği çatışma için kazıyor. Açık ve çok net. Ev inşaat amaçlı yapmıyor. Buna anında müdahale edilmeliydi.

Meydan isteyene meydan verilir, sonra da meydan dayağı çekilir. Bu erdoğan taktiğidir, darbede de aynısı yapıldı, tek fark saati tam olarak bilmemeleri.

Cehapeye de meydan veriyor ama dayağı şimdi atmayacak, bunun için bir beş on yıl var kanımca

cemaliii

Kıdemli Üye
Meydan isteyene meydan verilir, sonra da meydan dayağı çekilir. Bu erdoğan taktiğidir, darbede de aynısı yapıldı, tek fark saati tam olarak bilmemeleri.

Cehapeye de meydan veriyor ama dayağı şimdi atmayacak, bunun için bir beş on yıl var kanımca

Şu sözleriniz chpnin tiyatro iftirasıyla aynı. Şu sözlerinizin üstüne hendek operasyonlarında şehit olanları nereye koyacaksınız? Erdoğan hatasını kabul ediyor en azından. Tabanda oda yok. Kraldan çok kralcı olmak dedikleri bu olsa gerek.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kanımca artık Amerikan tarzı bir başkanlık sisteminde tüm partiler hemfikir oldular. Bu sisteme planlı bir geçiş yapılıyor. Kimin hangi safta olacağı falan önceden belirlenmiş gibi. Amaçlanan şey yarı yarıya yakın oranlara ulaşılması. Cumhur İtifakı ve Millet İttifakı? Güzel isim bulmuşlar.

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
Erdoğan siyasetçi dir.. Fethullah Gülen ise din adamı (!) .. siyasetçi her zaman yalan söyler.. Din adamı tek bir defa söyler ise o adamın adamlığı sorgulanır.. Şimdi alanyali son ana kadar Fethullahçılar a toz kondurmuyor du -ki hâlâ da kondurmuyor.. kaç defa Fethullah in adamlığını sorgulamis.. şimdi kalkıp ta Erdoğan şunu yapmış bunu yapmış diye çemkirip durmasın.. daha iyisini bul onu destekleyelim.. elimizde ki nin en iyisi bu.. senin Fethullahçılar ın sevdiği politikacılar dönemlerini de iyi biliriz..
yuh iftiralarını fetöden mi devraldın kripto musun nesin..
Burada duanur vesair türkçe olimpiyatlarını savunurken ,erdoğan olimpiyatlardan selam gönderirken türkçe olimpiyatlarını eleştiren israftır diyen bendim .
o zaman olimpiyatları ne güzel hizmet diye destekleyen sen gibi yalaka tipler dururken, eleştirmeye cesaret edemiyordunuz..

Moderatör tarafında düzenlendi:

alanyali07

Kıdemli Üye
B şıkkı,

Aslında Fetöcülerle diğer bazı cemaatleri ve MHP yi ve AK PARTİ yi aynı akıl yönetiyor. 2013 te değişen dengeler gereği CHP nin iplerini de The Cemaate, (daha geniş ifadeyle ) kürtçü, marjinal ve ateist versiyonları dahil tüm solu Fethullah hocanın kontrolüne verdiler. Aynı akıl MHP ile AK PARTİ ye de beraber olacaksınız ulen çünkü artık solu ve sakallı destekçilerini derdest edip 2023 e kadar ülkenin yönetimini size vereceğiz dedi. O yüzden geçmişi unutup can ciğer kuzu sarması oldular.

Blokları ve üst aklı anladıysan seçimleri kimin kazanacağı ve kazanınca ne yapacağını da çözmüşsündür. Çözemediysen haber ver iftardan sonra izah edeyim. İftarı da dışarda yapacağım inşallah. Sahurda ancak :)
sen epey çözmüşsün durumu, saydığım çelişkilere anca bu senaryo ile cevap verebilirdin zaten.. :D akpnin de fetönün de kontrolü aynı elde diyorsun, yani yarın akp ile fetöye artık kanki olun dese olacak diyorsun :D
sahuru pek iyi yapmamışsın herhalde, açlık iyi gelmiyor sana,,sahuru daha sıkı yap :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
sen epey çözmüşsün durumu, saydığım çelişkilere anca bu senaryo ile cevap verebilirdin zaten.. :D akpnin de fetönün de kontrolü aynı elde diyorsun, yani yarın akp ile fetöye artık kanki olun dese olacak diyorsun :D
sahuru pek iyi yapmamışsın herhalde, açlık iyi gelmiyor sana,,sahuru daha sıkı yap :)

Yakında Fetoyu paketleyip getireceklerine dair söylentiler var diyorum. Kankiden de öte olacaklar galiba :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Yakında Fetoyu paketleyip getireceklerine dair söylentiler var diyorum. Kankiden de öte olacaklar galiba :)

Hocam aday göstermesinler? belki vekillerinden sıkılmış aslını aday edelim demişlerdir?

640xauto.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
En çok vekili ak partide? Saadetten seçilip seçilemeyeceği bile garanti değil. Arınçın oğlu gibi o da bulur kendine bi listeden bi sıra...

Sırf muhalefet olsun diye ilginç ilginç işler yapıyorsun ihvan. O zaman başbakan olan Recep Tayyip ERDOĞAN bile stadyumdan davet etti. Bunları 80 milyon artı bütün dünya biliyor. Sen haticeyi bırak neticeye bak. Bu gün kim kimin yanında kim kime karşı. MHP ye operasyon yapanlar Saadete de operasyon yapmadı mı Numan KURTULMUŞ a yemekte dalan milli dövüşçülerden sonra saadet fetöcü oldu.

yuh iftiralarını fetöden mi devraldın kripto musun nesin..
Burada duanur vesair türkçe olimpiyatlarını savunurken ,erdoğan olimpiyatlardan selam gönderirken türkçe olimpiyatlarını eleştiren israftır diyen bendim .
o zaman olimpiyatları ne güzel hizmet diye destekleyen sen gibi yalaka tipler dururken, eleştirmeye cesaret edemiyordunuz..

http://www.risaleforum.com/serbest-...da-okullar-oncelikli-acildi-8.html#post398846

Şahsım adına gerekli müdafaa on sene öncesi bu başlık altında yaptığım yorumlardır. Geçmişimi isbat etmekte hiç de zorlanacak değilim.. buyur sen de delilini getir senden sonra da ben özür dileyeyim.. ağzınızda sakız ettiğiniz bu mesele herkes için geçerli değil.

alanyali07

Kıdemli Üye
http://www.risaleforum.com/serbest-...da-okullar-oncelikli-acildi-8.html#post398846

Şahsım adına gerekli müdafaa on sene öncesi bu başlık altında yaptığım yorumlardır. Geçmişimi isbat etmekte hiç de zorlanacak değilim.. buyur sen de delilini getir senden sonra da ben özür dileyeyim.. ağzınızda sakız ettiğiniz bu mesele herkes için geçerli değil.
duur hemen yok öyle kurtulmak..
işine gelen mesajının linkini alıp "Fethullah hocayı savunuyorum" diyen cümleni saklamak oldu mu şimdi ?
risaleforumdan alıntı mesajın:

Bir bilseniz ifrat ve tefritten uzak durabilmek için neler yaptığımızı.. Orada Fethullah hocayı savunurken burada sizlerle çatışıyoruz.. Va esefa...

Bir süreliğine şehir dışında çalışıyorum.. Ihtiyaç dahilinde gittiğim buradaki merkez camii ne girdiğim vakit gözüme ilk çarpan girişteki tahtaya yazilan bir derece sadeleştirilmiş Risale i Nur parçalarıydı.. Ve bu gün hutbeyi dinlerken her zamankinden farklı manalar geldi kulağıma.. Evet dedim bunlar her zamankinden farklıydı.. Imam efendi ihlas risalesinden parçalar okuyordu.. Duygulandım.

yani fetö projesi olan sadeleştirilmiş Risalei nurlar seni duygulandırdı demek. bu durumda sen fetöcü oluyorsun.

işte böyle birkişiyi kolaylıkla fetöcü diye etiketleyebilirim. bi uyanık kendinizi mi zannediyorsunuz hayırdır.
Bu forumda beni gördüğünde özel mesaj atıp "abi seni tanıyorum,çok güzel yorumların cevapların oluyor" diyerek demekki yalakalık yapıyordun bana.

Zahirperestliğin yada hakkı bildiğin halde cerbeze ile aldatmaya çalışman seni bu yanlışa düşürüyor.. Gülen in hata yaptığını düşünen şahısların iki elin parmaklarını geçmediği dönemde ona "Süfyan" diyenler e ( -ki sene 2006 ) "mübalağa ediyorsunuz o Süfyan olamaz olsa olsa meczub olur " diyen bir adamın "savunmak" kelimesinden neyi kast ettiği zahir nazarla bakanların anlayabileceği birşey degil.. olsa olsa cerbeze ile onu çürütmek isteyenlerin bir oyunu olur.. şimdi onu siyasetin de verdiği bir heyecanla deccal münafık kâfir ilan edenlerin yanında on sene önce meczub olarak itham etmek on kere bin kere daha büyük bir cürüm ! olsa gerek..

Diğer mesele de orada beni duygulandıran hadisenin uzak bir memleket te günler sonra bir camii imamından cemaate ihlas risalesinin okunduğunu görmek olduğu gün gibi ortada iken aldatmak için kelime oyunu yapmak senin zihniyetini ortaya seriyor.. duygulandıran ihlas risalesi dikkatimi çeken sadeleştirilerek cemaate küçük notlar olarak hocanın vaaz usulü cami duvarina ilistirdigi parçalar.. Kaldı ki o dönemde mutlu yayınlarının çıkardığı sadeleştirilmiş risalelere ilk karşı çıkanlardan birilerinin de Gülen muhibbanları olduğunu bilemeyecek kadar mevzuya yabancı olduğunun kanaatindeyim.. çoğu site kaybolmuş bütün yazılar tarihe karışmış yoksa bu mevzu da da delil olarak sunacağım çok paylaşım vardı.. her ne ise..

Teşrik i mesai ettiğim çoğu kişinin yarısı hapiste yarısı yurtdışında iken beni ihraç tan hapisten iltica dan muhafaza eden tek şeyin Nur lara olan sadakatiminin bir ücreti olduğuna şüphem yok.. yoksa nurlara islama yapılan ihanetleri on onbeş sene önce fark etmese ya da umursamasa idim bunun cezası olarak şu an büyük ihtimal Sincan ceza evinde mahkememi bekliyor olurdum.. bu mesele de küçücük pencerenden bakarak ettiğin lafların hiç bir kıymeti yok..

Yalakalık mevzusuna gelince bu mesele senin ne kadar çapsız değersiz olduğunun bir isbatı sadece.. bir kardeşine nurlara olan vukufiyeti sebebi ile Abi demesi onu hak namına tebrik etmesi yalakalık olarak isimlendiriliyor ise o lügatı hazırlayan a bin defa milyon defa yazıklar olsun.. kaldı ki ortada ne bir özel mesaj var ne bir Abi hitabı. Olsa dahi saygıdan olsa gerek.. hafızan seni yanıltmış.. bu forumda sırlı lügat isimli açtığım konu da umumun gözü önünde ben seni Risale forumdan tanıyorum buradakiler senin vukufiyeti ni bilmez mealinde bir tebrikten öteye gitmeyen bir cümle topu topu.. yoksa kendisini dev aynasında gören bir adama özel den medhiyeler dizmek omurgasızlık olurdu o da ayrı bir konu.. bu mesele de hoplayıp zıplamanın alemi yok bahsettiğim gibi gülen e toz kondurduğun itiraz ettiğin ciddi bir paylaşım yorum getirirsin bende özür diler konuyu kapatırım.. yoksa böyle belden aşağı çalışmakla sadece nazarımda basitleşmeye devam ediyorsun o kadar..

alanyali07

Kıdemli Üye
seni pek bir zorlanmış gördüm, fetöcü olmadığını anlatmak için uğraşıp durmuşsun uzun uzun yazmışsın. hem fethullah hoca diyorsun hem meczup diyorsun. ne dediğin belli değil. bukalemun misaliyim diyorsun yani.
kripto fetöcüler de böyle yapıyor senin gibi.
sen bana ilk yorumunla zaten sataşmayı yaptın ve şuan cevabını alıyorsun boşuna ağlayıp zırlama istersen.
karşındakine bir itham yapıyorsan daha beterini alacağına hazırlıklı olmalısın.
kendi mesajını harıl harıl arayacağına benim diyalog ve türkçe olimpiyat eleştirilerimi de bulabilirsin, senin gibi yalaka biri için yorulamam.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bir dip dalgası geliyor. Hem parti seçimlerinde hemde cumhurbaşkanlığı seçimlerinde. Bu dip dalgası incemi akşener mi mollaoğlumu saadetmi iyi partimi belli değil. Bunu hiçbir anketçide analiz edemiyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bir dip dalgası geliyor. Hem parti seçimlerinde hemde cumhurbaşkanlığı seçimlerinde. Bu dip dalgası incemi akşener mi mollaoğlumu saadetmi iyi partimi belli değil. Bunu hiçbir anketçide analiz edemiyor.

Ben edeyim istersen. Seçim günü yaklaştıkça insanlar işin ciddiyetine odaklanacaklar ve Chp nin İp in ve saadetin nasıl pkklı olduklarını tahlil edip Meral Akşenerin '' Bize Söylediler '' derken kast ettiği kişilerin kmler olduğunu birkez daha düşünecek ve izan sahipleri ahiretlerini ve ülke sorumluluğunu düşünecek ve dalgaya gelmeyecek. Kendi gözlerimle gördüğüm epey saadetli kardeşimiz Temeli terk etti. Akşeneri de terk edip kafasını netleştirenler var. Dolayısıyla şu an ki tahmin yüzde elliikiyle reis önde gidiyor. Daha 13 gün var ve ibre reisten yana yükseliyor.

cemaliii

Kıdemli Üye
İbre muhalefetten yana yükseliyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
İbre muhalefetten yana yükseliyor.

Nasıl vardın bu kanıya :)

Ben tam tersini müşahade ediyorum. Doğu ve güneydoğuda muhalefet çuvallamış durumda. Selahattinden medet umuyorlar ama adam içerde. Hüdapar ve STK lar cumhur ittifakından yana açıklama yapıyor. Saadetin tabanı son Kürt politikası izahından sonra kulvar değiştirmeye başladı. Altan Tan gözlerini açtı. :) Chp zaten Merale çalışıyor. Meral de bu sayede oyunu arttırmış görünüyor. nerde dip dalga ve Sonuç ? :)