Cübbeli’ye göre Dörtyol kıyamet alameti

AynAlı

Kıdemli Üye

01308.jpg

Cübbeli Ahmet, ekrana hızlı döndü Ramazan öncesi Flash TV’de ısınma turları attı.
Cübbeli Ahmet Hoca’dan Kürtlere özgürlük tarifi. Cübbeli, daha fazla özgürlük isteyenlerin bunun sınırını belirlemek zorunda olduklarını söyleyerek, ülkeyi bölmeyin uyarısında bulundu. İnegöl ve Dörtyol’da yaşananları kıyamet alametlerinden sayan Cübbeli, fitnenin arkasında dış güçlerin bulunduğunu iddia etti.
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Mahmut Ünlü, Ramazan ayı boyunca program yapacağı Flash TV’de dün gece ısınma turları attı. Gece Hattı’nda Mustafa Yenigün’ün sorularını cevaplayan Cübbeli, İnegöl ve Dörtyol’da yaşanan protestoları değerlendirirken Kürtleri uyardı, daha fazla özgürlük isteyenlerin bunun tarifini yapmaları gerektiğini savundu.
İşte Cübbeli’nin o ilginç sözleri;
Bu tür küçük yerlerde birleşmeler fazla oluyor. Büyükşehirlerde adam toplamak daha zor, adam kalabalıktır ama onları bir araya getirmek zor. Küçük yerlerde insanlar birbirlerini tanıdıkları için toplamak daha kolay. Halbuki orada bir suç işleyen varsa, emniyet onu gözaltına almış zaten. Takibini yapmış artık, mahkemeye sevk edip cezasını verecek. Bu varken, halk yığılıpta bize verin bunları demesi… Tabii emniyet orada suçluları da korumak zorunda.
İNEGÖL VE DÖRTYOL’DA YAŞANANLAR KIYAMET ALAMETİ Mİ?
Hadis-i Şerif’te “kör fitne” “gözü kör bir fitne” zamanı gelecek diyor. Efendim “insanlar kıyamet gelince birbirini kırıp geçirecek, o fitne zamanında” diyor. “Öldüren neden öldürdüğünü, öldürülen de neden öldürüldüğünü bilmeyecek”. Şimdi öyle bir zamana gelinmiş ki öyle bir kargaşa var ki adam neyi istiyor belli değil.
Hadis-i Şerif bu… Bu fitne zamanına işaret etti, bu kargaşa şu anda zuhur etti. Bunun arkasında dış güçler var, tahrik edici unsurlar var. Halkımızın bunlara kapılmaması lazım.
“ÖZGÜRLÜK İSTEYENLER MEMLEKETİ BÖLMEK Mİ İSTİYOR?”
Ben diyor, özgürlük istiyorum. Peki ne özgürlüğü istiyorsun? Diyor ki lisanımı konuşmak istiyorum. Konuş sana lisanını konuşma diyen var mı? Milletvekili seçiliyorsun, başvekil oluyorsun reis-i cumhur bile oluyorsun. Yani etnik kimliğe tabi olarak tasnif yok ki memlekette. Her kademeye her kadroya benim gördüğüm kadarıyla her etnik kimlikten insan, bu vatandaşı gelebililiyor gelmiştir de. Yok efendim, ben daha fazla özgürlük istiyorum! Yav daha fazla özgürlükten ne istiyorsun? Memleketi bölmek mi, parçalamak mı istiyorsun. Böyle birşey olabilir mi? Ondan sonra bir avuç insan kalacaksın yalnız başına ondan sonrada büyük devletlerin projelerini lokma olacaksın.
SİVAS OLAYLARI
İnsanlar diri diri yakılır mı yav. Yakan belli değil. Toplanmış insanlar. Kim topluyor bu insanları? Bir Müslümanın yapacağı şeyler değil bunlar. Böyle birşey ne kadar haram, öldürmek buna göre haram. Bunlar hep böyle. Alevi sünni çatışması ara sıra efendim etnik kimliğe dayalı çatışmalarla memleketin yumuşak karnından kaşımak istiyorlar. Ara ara bunlar oluyor tabii ama tutmuyor. Birkaç gün sürdü bu. Açıkçası bu kadar uzun sürmesi beni biraz korkuttu. Yani uzun sürmesi önlenememesi bana biraz sıkıntı verdi. Acil bastırılması gereken hadiseler bunlar. Bu ne parti işi ne şahız işi. Bu devlet işi bastırılması lazım. Ötekilerde yangına benzinle gitmemeleri lazım.

kudusyolu.net

fakiri

Kıdemli Üye
Bence bu olayalrdan çok Cübbeli Efendinin o TV, bu TV demeden önüne gelen her TV ekranına çıkması bir kıyamet alâmetidir. Çünkü, bazen çok büyük çamlar deviriyor ve arkasından da özür diliyor !

cahid

Kıdemli Üye
Evet televizyonların çıkması da kıyâmet alâmetidir mesâfeleri kısaltması yönünden..

efruz

Kıdemli Üye
Biz televizyonların çıkmasını değil, Cübbelinin TV ekranlarına çıkma hayranlığını demiştik !

Çıksın abuk sabuk kişiler çıkıp konuşacağına Cübbeli hocamız çıkıp konuşsun.insanlar hata yapabilirler
ve özür dilemek büyük bir Erdemdir.

Seviyorum Cübbeli Hocam seni Rabbim sana sağlık sıhhat versin.etrafını bilgilendir ilminle.

fakiri

Kıdemli Üye
Vay be ! Baltayı taşa çaldık galiba ! Ne kadar da Cübbeli hayranı varmış burada ? Şu halde hayranınıza söyleyin de ilmini biraz daha arttırdıktan sonra TV'lere çıksın !

efruz

Kıdemli Üye
Vay be ! Baltayı taşa çaldık galiba ! Ne kadar da Cübbeli hayranı varmış burada ? Şu halde hayranınıza söyleyin de ilmini biraz daha arttırdıktan sonra TV'lere çıksın !

Merak etme kardeşim.sürekli okuduğu ve ilim aldığı için sürekli artırıyor

Mahmut Efendi hazretleri cübbeli hoca için , "onun ilmi vehbidir.." buyurmuştur..
Nasıl olurda bu zeki insanın ilmine hayran olunmaz..
Önce siz gidin ilminizi arttırın onun bildiklerinin nekadarını biliyorsunuz acaba?
Hem sizden izinmi alacak televizyona çıkarken..
Zaten mahmut efendi hazretlerine danışmadan hiç bir işini yapmaz kendileri..
Allah razı olsun cübbeli hocamızdan Allah için seviyorum..

Hocamın ağzına sağlık... çok güzel demiş...

efruz kardeşimede katılıyorum. saçma sapan laflar söyleyip insanların itikadıyla oynayanlar çıkıyoda, düzeltmeye çalışanlar neden çıkmasın...

Hocamın emri bil me'ruf nehyi anil münker çabaları takdire şayan.

Mevlam razı olsun ve acil şifalar ihsan eylesin

Özür dilerken de herhalde aynı yerden izin almıştır. Hiç ilim adamı görmesek ve bilmesek millete TV ekran güğllerini alim diye yutturacaksınzı yani !...

Siz haddinizi aşıyorsunuz.. Allahın veli kullarına dil uzatarak.. Bunun yanında Mahmut efendi hz. dil uzatıyorsunuz..
Özür dilemek erdemdir .Zayıflık asla olamaz.. İnsan özür dilemekle küçülmez...
Sizde bulafınızdan başka yazacak birşey bulmıyorsunuz bozulmuş pilak gibi tekrarlıyıp duruyorsunuz....
Allah (c.c) ; "Her kim beni tanıyan ve ihlas ile bana ibadet eden bir kuluma düşmanlık ederse, ben de ona harp ilan ederim" (Buhari)
Gelin siz düşünün gerisini..

Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm, bir hadislerinde bu Allah dostlarını (evliyâullah’ı) anlatırken, “Onlar öyle kimselerdir ki, görüldüklerinde Allah hatırlanır, yâd edilir.” buyurmuşlardır.
Ben cübbeli hocayı ve mahmt efendi hz. gördüğüm zaman bana kılık kıyafetleriyle sünneti yaşamalarıyla Allahı hatırlatıyorlar..

Sofuoglu

Ordinaryus
Siz haddinizi aşıyorsunuz.. Allahın veli kullarına dil uzatarak.. Bunun yanında Mahmut efendi hz. dil uzatıyorsunuz..
Özür dilemek erdemdir .Zayıflık asla olamaz.. İnsan özür dilemekle küçülmez...
Sizde bulafınızdan başka yazacak birşey bulmıyorsunuz bozulmuş pilak gibi tekrarlıyıp duruyorsunuz....
Allah (c.c) ; "Her kim beni tanıyan ve ihlas ile bana ibadet eden bir kuluma düşmanlık ederse, ben de ona harp ilan ederim" (Buhari)
Gelin siz düşünün gerisini..

Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm, bir hadislerinde bu Allah dostlarını (evliyâullah’ı) anlatırken, “Onlar öyle kimselerdir ki, görüldüklerinde Allah hatırlanır, yâd edilir.” buyurmuşlardır.
Ben cübbeli hocayı ve mahmt efendi hz. gördüğüm zaman bana kılık kıyafetleriyle sünneti yaşamalarıyla Allahı hatırlatıyorlar..

nefeslenin biraz muhterem!
yanlis anlamissinizdir veya sizin anladiginiz sekilde birsey dememisdir
niyeti nedir bilemeyiz ama sozlerinden Allah dostlarini hedef alan bir sey goremedik biz
sizde biraz sakin olursaniz daha anlasilir olursunuz!!!!

ahûfizar

Paylaşımcı
cübbeli'nin ilmine laf etmiycem.
çarpılmaktan korktuğum için falan değil...
ancak vallahi ben itikadı ne olursa olsun islam adına çalışıyorum diyen hiç bi hocaya şu çirkef kanallara çıkmayı yakıştıramıyorum.
ha tebliğ yapıyo,iftiraya cevap veriyo falan diyceksiniz tabi...
şarap şişesinden zemzem içilir mi?
imanı bile şüpheli,neye hizmet ettiği belli olmayan,bi yandan çıplaklığı ahlaksızlığı yayınlayan bi yandan da güya sırlı olayları ibretlik hale sokan adamların kanalında ne işin var yahu müslüman!

cahid

Kıdemli Üye
:yn: Konuyla alakalı yorum yapacaksanız buyurun devam edin.. Gereksiz tartışmalara girmeyelim lütfen..

fakiri

Kıdemli Üye
ancak vallahi ben itikadı ne olursa olsun islam adına çalışıyorum diyen hiç bi hocaya şu çirkef kanallara çıkmayı yakıştıramıyorum.
imanı bile şüpheli,neye hizmet ettiği belli olmayan,bi yandan çıplaklığı ahlaksızlığı yayınlayan bi yandan da güya sırlı olayları ibretlik hale sokan adamların kanalında ne işin var yahu müslüman!

Kardeş, Bu çok ince ve tefekkür içeren yorumunuz için sizi tebrik ediyorum. :))))

korakademik

Ordinaryus

cübbeliyi bende sevmem ilmi ile ameli arasında uçurum var gibi duruyor.
zaten bizi bağlamaz sevenlerini bağlar.

ama televizyona çıkmasını soruyorsanız. o televizyonları hatta tüm televizyonları izlememenizi önemle tavsiye ederim.
o kanala çıkmasının sebebi sizin gibi arkadaşları irşad etmek olduğunu düşünmüyorum.
amaç pergeli açmak
pergelin bir ucu sabit olmakla beraber diğerini aç açabildiğin kadar.
esen kalın.

ahûfizar

Paylaşımcı
cübbeliyi bende sevmem ilmi ile ameli arasında uçurum var gibi duruyor.
zaten bizi bağlamaz sevenlerini bağlar.

ama televizyona çıkmasını soruyorsanız. o televizyonları hatta tüm televizyonları izlememenizi önemle tavsiye ederim.
o kanala çıkmasının sebebi sizin gibi arkadaşları irşad etmek olduğunu düşünmüyorum.
amaç pergeli açmak
pergelin bir ucu sabit olmakla beraber diğerini aç açabildiğin kadar.
esen kalın.

pergelin açılan ucu bi dünya taviz getirdiğinde sabit uç da yerinden oynuyo.
dolayısıyla ben pergeli amacına yakışır şekilde hareket ettirmek gerektiğini düşünüyorum...

korakademik

Ordinaryus
sanırım pergel kullanmadınız
bir ucu daima sabittir.
diğer ucunu açabildiğiniz ölçüde geniş bir daire çizebilirsiniz.

burda bir taviz göremedim.
cübbeli hala yerinde