Cübbeli'den itiraf; 'Ben iyi bir nane değilim!'

Yahayy

Kıdemli Üye
Başlığı görünce direk bu video olduğunu anladım zaten.
Adam ya hu bunlara ne söylersen söyle bir anlamaz bunlar,
ara ara doğru bir şeyler de söyliyim de Allah'ım ben zaten ne mal olduğumu söylemiştim,
zorla kimseye birşey yapmadım ki, bunlar bile bile sapıp geldiler diyecek garanti veriyor işte ne güzel.
Ayet yerine gelsin.

Saffat :
(29-32) "Hayır, bilakis! derler öbürleri, siz zaten iman eden kimseler değildiniz. Hem bizim, sizi zorlayacak bir gücümüz yoktu ki! Bilakis, siz azgın bir gürûh idiniz!" "Ne dersek boş! Artık Rabbimizin azap hükmü hakkımızda kesinleşti. Biz hak ettiğimiz cezayı mutlaka tadacağız. Evet, sizi biz kışkırttık, çünkü biz de azmış durumdaydık."

ihvanistanbul

AkhenAton
Videonun bu olduğunu bende anladım da bayındırla alakasını anlamadım? Jet fadılla ilgili açıklamasından bir bölümdü bu video

Yahayy

Kıdemli Üye
Videonun bu olduğunu bende anladım da bayındırla alakasını anlamadım? Jet fadılla ilgili açıklamasından bir bölümdü bu video

Eee en kallavi muarızlardan birine yedirmek lazım değil mi, bu açıklama kaçırılır mı :)
İtham-itiraf bir arada havası verilmiş yani.

ihvanistanbul

AkhenAton
Baya bi süre kaçırmışlar açıklamayı bu epey eski. O zamanlar caprice gold paraları ödüyordu sen düşün artık...

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan buldun bos meydani dok bakalim icini nasilsa lafons kayiplarda, oh

Yahayy

Kıdemli Üye
Baya bi süre kaçırmışlar açıklamayı bu epey eski. O zamanlar caprice gold paraları ödüyordu sen düşün artık...

Bir de bu Caprice davası var bakalım ne olacak, tam kaos ya olacak iş değil.
Sen git, İslami Burjuvazinin, israfın şatafatın buram buram koktuğu yere bir de vesile ol, olacak iş değil.
Hepimiz dünya nimetlerine dalıyoruz ediyoruz ama, toplumu yönlendirme gibi vebali almıyoruz hiç olmazsa,
Ama sen milyon kişinin teveccüh ettiği biri olarak, sayılan bir ulema olarak bak buraya gelin, yatırım yapın, arkasındayım der gibi gidiyosun orada imza günü yapıyosun, yok otellerde sohbete çıkıyosun, Nihat gibi filan olacak şeyler değil.

Hele İsmailağa söylemi ile taban tabana zıt şeyler bunlar.

Dua Nur

Kıdemli Üye
İzlemedim başlığa göre tahmin: Kefen pazarladığı için mi böyle demiş kendine? :)))

fakiri

Kıdemli Üye
İyi bir nane olmadığını biz burada başından beri söylüyoruz !
Kendisi henüz yeni keşfetmiş zahir !

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bir insan, ben dünyadaki insanların en kötüsünün sondan ikincisiyim dese, bu insanda firavun nefsi mevcut demektir.....

Cübbellnin, Muarrızlarından, Hadis inkarcılarını anlarım, Peygamberi postacı yerine koyanları anlarım, kendinden başka herkezi tekfir edenleri analrım, kefen pazarlıyor diyerek kendilerinin milletin malını çalmasını unutturmaya çalışanlarıda anlarım, amma ve lakin @İHVANistanbul kardeşim, seni anlamıyorum.....

ummuhan

Kıdemli Üye
GÜZEL, ZATEN İNSANIN İYİ BİR NANE OLMASI GEREKMİYOR İYİ BİR MÜ'MİN İYİ BİR KUL İYİ BİR ÜMMET OLMASI GEREKİYOR :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye

GÜZEL, ZATEN İNSANIN İYİ BİR NANE OLMASI GEREKMİYOR İYİ BİR MÜ'MİN İYİ BİR KUL İYİ BİR ÜMMET OLMASI GEREKİYOR :)

İYİ BİR MÜ'MİN İYİ BİR KUL İYİ BİR ÜMMET, olmanın almetlerinden bir taneside, kendini iyi bir nane görmemektir.... amma gerçekten görmemektir..

nefahtü

Kıdemli Üye
ister nane olsun ister kekik yada pul biber hiç farketmez gönül sevdimi sever.

Kaçak

Yeni
Zannımca video kırpık...
çakma maksadı ile hazırlanmış, delil teşkil etmez..,

talib

Kıdemli Üye
Yunus nebi, “Lâ ilahe illâ ente, sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn” demiş iken, kim iyi bir nane olduğunu düşünüyor?

Yahayy

Kıdemli Üye
Yunus nebi, “Lâ ilahe illâ ente, sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn” demiş iken, kim iyi bir nane olduğunu düşünüyor?

Çok güzel bir yaklaşım, lâkin tam olarak videodaki olay bu değil gibi, biraz daha spesifik bir durum var,
aslında alttan alttan ifşaat var.

Yunus A.S'ın nefsini temize çıkarmamak adına tesbih ederek Allah'a ta'zim etmesi ile,
sonrasını hesap ederek ifşa yollu beyanatta bulunmak biraz farklı şeyler.
@abdullah birisi, ihvanistanbul'da ne fırıldaklar döndüğünü yakınen biliyor, ben de biliyorum.
Sen hâlâ neyin peşindesin ya hu?
Bazı konulara bakıyorum, kendi düşünce yapını destekleyemen konularda
bir ateistten bile daha septik, nedenci, nasılcı, sorgulamacı yaklaşıyorsun,
ama konu dönüp dolaşıp kutsadığın zatlara gelince o septikliği aklını son zerresine kadar inkar edercesine taassub gösteriyorsun.

Senin bile artık gözüne girecek kadar bariz meseleler var ortada,
ağzını gönlünü azıcık haktan yana tutacağına tüm gücünle batıl ve yalanı müdafa uğruna mücadele veriyosun.

Soruyorum sana ne işi var bir ulema'nın milletin parasının afiyetle iç edildiği caprice otel açılışında
destek verir gibi kitap imza günü yapmayla, otellerinde güya sohbetler yapmayla, yanında bulunlamarla, poz vermelerlene işi var?
Al şimdi battı gitti milletin milyonları çöp oldu?

Ne işi var bir ulema'nın kefen geldi,
size en pahalı miskle, Hindistan uduyla, Ceylan derisi ile kefen yaptırdım, çok uğraştım ona göre de maliyeti var diye
kürsüden kefen ticareti yapmayla.

Şu işleri yapan senin karşıt görüşünden biri olacak, ağzına geleni söylersin, sen insanları aptal mı sanıyorsun ya?
Tanımıyor muyuz seni, dışarıdan anlaşılamadığını mı sanıyorsun?
Millet ne düşünüyorsun çözemiyor mu sanıyorsun?
Güya kendi kendini inandırmış, idrak etmiş pozları çizmene gerek yok, ortada dönen fırıldakları,
Üç kağıtları bizden iyi görüyosun ama, babamın yılanı amcamın köpeğinden iyidir muamelesi yapıyorsun.
Kendini kandırmaktan vazgeç, şu forumda inandırıcı olabildiğin bir Allah'ın kulu daha yok,
kendi kendine yapıyorsun, sen hakka teslim olmadıkça Allah sahip çıktığın batıllardan dolayı senin kalbini batıla açık,
hakka sonsuz kapalı hale getiriyor, bu na da mühürlenme diyor, haberin olsun.

abdullah birisi

Kıdemli Üye

nerden başlayayım bilmiyorumki... deveye sormuşlar ya neren eğri diye,,, oda nerem doğruki demiş ya, o hesap...

evvela, şahsım hakkında, söylediklerin beni hiç etkilemiyor, ben de hiç bir nane değilim ve bunu inanarak söylüyorum.. bak işte ahmet hocaya nasılda benziyorum..:)
@İHVANistanbul kardeş ahmet hoca hakkında, şeyhinden tokat yemek üzere, eğer, efendi hazretlerin, sevenlerinden değilde, müridlerindense... şunu ilavede edeyim, ihvan kardeşimin tınağınıda size değişmem.. yanımızda kıymetli olması, bazı konularda hatasını söylememizede engel değildir, ve ben inanıyorumki, bu uyarmalarımızdan dolayı kendisi bize duacıdır....

Ben, Ahmet Hoca nın (dünyevi) her yaptığını ama her yaptığını onaylıyor değilim....bu konuda tek bir mesajım var ise ki yoktur, özür dilemesini sizlerden bilirim... he çoık merak ediyorsan söyleyeyim, caprice olayında ki bu konuda hiç konuşmadığm gibi savunmamda yoktur, ahmet hocayı bu konuda bende eleştirdim..ama ne var, bu adamın samimiyetine güvenmiştir ki, ilk zamanlar bende, lan hakikatten dönmüşmüdür diye hüsnüzanda etmişimdir..ama kalkıp, caprice gibi bir işi yatırım olarak görüp, bir şey almadım... alanlarında, ahmet hocaya güvenerek aldıklarınıda sanmıyorum...cemaatten alanların yapacakları şey, bu konuda ahmet hoca nın o anda fadıl ile beraber bulunmalarına bakmadan, şeyh efendilerine sorarak bu yatırımı yapmak olmalıydı...Ahmet Hocanın hatası herkeze safça güvenmektir...

sen bunlarla uğraşacağına, itikadi problemlerini hallet bence...

k

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kefen pazarlayıp çarketti, yapmadım dedi, yedi yaşındaki kız çocuklarını öpmeyin dedi, çarketti, demedim dedi, Hakan Fidan'a beddua etti, etmedim dedi ; çarkçı olmak iyi bir nane değildir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Peygambere hakaret etmekten, milletin malını çalmaktan, rüşvet almaktan daha iyidir...