Cübbeliden Charlie yorumu...

Darul_Beka

Profesör
cubbeliye birileri
artık kesinlikle basına çıkmaması gerektiği konusunda uyarmalı
saf adam
siyaseti bilmiyor
sözleri alay konusu oluyor
o bahane edilerek islamla dalga geçiliyor

Yahayy

Kıdemli Üye
cubbeliye birileri
saf adam
siyaseti bilmiyor
Basına çıkmaması derken adam kanal sahibi, sırf Ana meta'ı cübbeli etiketi olan bir kanalı var nasıl çıkmayacak

abdullah birisi

Kıdemli Üye
saldırıda, karikatürle alakası olmayanların, bu şekilde öldürülmesi caizmidir, diye sorsam... delilleriyle, kim cevap verir...

lafons7275

Kıdemli Üye
cubbeliye birileri
saf adam
siyaseti bilmiyor

Tehlikeli sularda yüzüyorsun. Kendine gel. Cübbeliye bilmiyor demen için senin neler bildiğini görmek lazım. Kaç kitabın var, kaç sohbetin var, hangi hocalardan hangi ilimleri tahsil ettin?

Yahayy

Kıdemli Üye
Tehlikeli sularda yüzüyorsun. Kendine gel. Cübbeliye bilmiyor demen için senin neler bildiğini görmek lazım. Kaç kitabın var, kaç sohbetin var, hangi hocalardan hangi ilimleri tahsil ettin?
Bel'am nasıl bir adam, ya da Allah'ın kendini rab ilan ettiklerini söyledikleri din adamları cahil miydi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah'ın nurunu boş laflarıyla söndürmek isterler. Ama Allah gerçekleri örtbas edenlerin zoruna da gitse, istemeseler de nurunu tamamlayacak ve kuvvetlendirecektir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
cubbeliye birileri
saf adam
siyaseti bilmiyor

nükteleri zaten gülünsün diye yapıyor zaten.. Ahmet Hocadan sebeb, kimsenin İslamla dalga geçtiği yok..

bi husben

Kıdemli Üye
E.k:karikatürleri yayinlamayin
c.h.:yayinlayacaz
e.k:sizi öldürürüz
c.h:tabi tabiii
aradan zaman gecer
c.h:hani gelecektiniz hani bizi öldürecektiniz ha ha haa
e.k:bekleyin

islamla islamin değerleriyle peygamberlerle hz meryemle dalga geçip alay konusu edenler gebermeyi hakketmişlerdir

cüppelide bundan sonra

Yahayy

Kıdemli Üye
Allah'ın nurunu boş laflarıyla söndürmek isterler. Ama Allah gerçekleri örtbas edenlerin zoruna da gitse, istemeseler de nurunu tamamlayacak ve kuvvetlendirecektir.
Evet tevhid nesli gümbür gümbür geliyor, her Allah'ın sözüne kendi sözünü karıştıran zalim, Allah'ı ayetlerini az bir dünya metaı karşılığı değiştirip satan tüccar, kendini Allah gibi hüküm verici tahtta gören Rablik taslayan hadsizin foyaları yavaş yavaş dökülüyor.
İletişim ve bilgiye ulaşmak günümüzde çok kolay, bir satır kitap okumak için 1 ay deve yolculuğu yapmak zorunda olanlar gibi değil artık millet, kolay yemiyor.
Mesela buradaki iki yüzlü tutum çok açık, kim bu selefiler hakkında bir şey söylüyorsa hemen Kaab Bin Eşrefin suikast hadisini gösteriyorum.

Buhari hadisi.

-Kaab ileri geri konuşuyor, alay eden şiirler neşrediyor, benim için Kaab'ı öldürecek kim var aranızda.

Mesleme: Ben öldüreyim ya Resulullah!
Ama onu kandırmam için yalan söyleyip, senin hakkında ileri geri konuşmam lazım...

-Tamam izin verdim istediğin gibi konuş.

Sahabeler Kaab'a
- bu adam (peygamber) başımıza iyice dert oldu, ne sadakası bitiyor, ne emri paramız bitti, bize biraz mal ödünç verir misin?

-Durun daha sizi iyice bezdirecek, bunlar ne ki

-Napalım uyduk bi kere, hemen döneklik etmeyelim yakışmaz

-Mallar için bana karılarınızı rehin vermeniz lâzım

-Karılarımızı nasıl verelim sen en yakışıklı en karizmatik adamsın, zekan alımın yerinde

-O zaman oğullarınızı verin

-Yakışmaz bize mal için oğullarını vermiş mi dedirteceksin, savaş aletlerimizi verelim.

-İyi tamam, şu zaman gelin alın.

O zaman gelir Sahabe gider..

Kaab'ın karısı:
-Bu işte bir iş var, burnuma kan kokusu geliyor.

-Sus kadın adamlara söz verdik hem yanlarında süt kardeşim var, hoş geldin Mesleme

-Hoş bulduk, saçların ne güzel kokuyor Kaab

-Ne sandın Arab kadınları bana hayran, en güzelleri içerde

-Dur bi daha koklayayım, getir kafanı

-Yakaladım kafiri koparın kafayı arkadaşlar..

Kaab çığlıklar içinde düşer, kafa kopartılıp bir yem çuvalına koyulur ve Resullah'a götürülür.

Hikayeyi kayıtlı olduğu hali ile okuduğunuzda tam bir Yahudi propagandası ve algı operasyonu olduğu çok açık, işin burası bir kısmı.

Asıl önemli olan kısım, bu hikaye en sahih hadis kitaplarında dururken kınayan, bilmem napan, Cübbeli gibi diyalogçu tetikçiliği yapanlara ne demeli.

İki yüzlü insanlar ancak kınanmayı hakederler, ne Allah katında ne insanların nezdinde bir değerleri yoktur, bunlar da ikiyüzlülük kavramının nasıl icra edileceğinin en açık örnekleri.

Kaptan

Mecra Yazarı

İbn Teymiyye şöyle diyor :Bu şartlarda görev alan kişi eğer gücü yettiği kadar adaleti ikame edip, zulmü Müslümanlardan hafifletiyorsa ve onun o görevde bulunması diğerlerine göre daha faydalı ise onun o görevde kalması caizdir. Gücün yettiği kadar adaletin ikamesi ve zulmün giderilmesi Müslümanlar üzerine farzı kifaye olduğu için bu işi ondan başka yapacak birisi yok ise bu görev onun için vacip olur. Elinden geldiği kadar zulmü gidermekle sorumludur. Her şey elinden gelemeyebilir. Onun mevcudiyetine rağmen Müslümanların başına sıkıntılar geliyorsa o gideremediği müddetçe sorumlu değildir. Hatta bazen büyük zulmü hafifletmek için bizzat kendisi küçük zulmü Müslümanlara istemeyerek uygulamışta olabilir. Bundan dolayı sorumlu tutulmaz. Bütün bunlar maslahatın mefsedete galip olduğu durumlardadır. Hz. Yusuf"un Mısır kralının hazinelerinin başına geçmesi bu kabildendir. Kral ve toplum kâfir idi. (Ğafir 34. Yusuf 39-40.) Şüphesiz kafir kralın adil olmayan uygulamaları vardı. Yusuf o uygulamaların hepsinin önüne geçemiyordu. Ancak o, imkânı ölçüsünde adaleti ve iyiliği ayakta tutmaya çalışıyordu. Bunların hepsi �Gücünüz yettiği kadar Allah"tan korkun � ayetinin mazmununa girer.� (İbn-i Teymiye Mecmuul Fetava Cilt 20-Sayfa 55)

Eyvallah Kurtubi,

Cok sasirdigimi belirtmeliyim, konuyu detayli birbsekilde arastiracagim ins.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Evet tevhid nesli gümbür gümbür geliyor, her Allah'ın sözüne kendi sözünü karıştıran zalim, Allah'ı ayetlerini az bir dünya metaı karşılığı değiştirip satan tüccar, kendini Allah gibi hüküm verici tahtta gören Rablik taslayan hadsizin foyaları yavaş yavaş dökülüyor.
İletişim ve bilgiye ulaşmak günümüzde çok kolay, bir satır kitap okumak için 1 ay deve yolculuğu yapmak zorunda olanlar gibi değil artık millet, kolay yemiyor.
Mesela buradaki iki yüzlü tutum çok açık, kim bu selefiler hakkında bir şey söylüyorsa hemen Kaab Bin Eşrefin suikast hadisini gösteriyorum.

Buhari hadisi.

-Kaab ileri geri konuşuyor, alay eden şiirler neşrediyor, benim için Kaab'ı öldürecek kim var aranızda.

Mesleme: Ben öldüreyim ya Resulullah!
Ama onu kandırmam için yalan söyleyip, senin hakkında ileri geri konuşmam lazım...

-Tamam izin verdim istediğin gibi konuş.

Sahabeler Kaab'a
- bu adam (peygamber) başımıza iyice dert oldu, ne sadakası bitiyor, ne emri paramız bitti, bize biraz mal ödünç verir misin?

-Durun daha sizi iyice bezdirecek, bunlar ne ki

-Napalım uyduk bi kere, hemen döneklik etmeyelim yakışmaz

-Mallar için bana karılarınızı rehin vermeniz lâzım

-Karılarımızı nasıl verelim sen en yakışıklı en karizmatik adamsın, zekan alımın yerinde

-O zaman oğullarınızı verin

-Yakışmaz bize mal için oğullarını vermiş mi dedirteceksin, savaş aletlerimizi verelim.

-İyi tamam, şu zaman gelin alın.

O zaman gelir Sahabe gider..

Kaab'ın karısı:
-Bu işte bir iş var, burnuma kan kokusu geliyor.

-Sus kadın adamlara söz verdik hem yanlarında süt kardeşim var, hoş geldin Mesleme

-Hoş bulduk, saçların ne güzel kokuyor Kaab

-Ne sandın Arab kadınları bana hayran, en güzelleri içerde

-Dur bi daha koklayayım, getir kafanı

-Yakaladım kafiri koparın kafayı arkadaşlar..

Kaab çığlıklar içinde düşer, kafa kopartılıp bir yem çuvalına koyulur ve Resullah'a götürülür.

Hikayeyi kayıtlı olduğu hali ile okuduğunuzda tam bir Yahudi propagandası ve algı operasyonu olduğu çok açık, işin burası bir kısmı.

Asıl önemli olan kısım, bu hikaye en sahih hadis kitaplarında dururken kınayan, bilmem napan, Cübbeli gibi diyalogçu tetikçiliği yapanlara ne demeli.

İki yüzlü insanlar ancak kınanmayı hakederler, ne Allah katında ne insanların nezdinde bir değerleri yoktur, bunlar da ikiyüzlülük kavramının nasıl icra edileceğinin en açık örnekleri.

Efendimiz aleyhisselama, yapılacak zerre kadar saygısızlığın ve haşa hakaretin karşılığı, acıklı bir azabtan başka bir şey olmamalı, bunda zerre kadar ihtilaf yoktur...

ancak şunun cevabı nedir....

saldırıda, karikatürle alakası olmayanların, bu şekilde öldürülmesi caizmidir, diye sorsam...

Yahayy

Kıdemli Üye
Efendimiz aleyhisselama, yapılacak zerre kadar saygısızlığın ve haşa hakaretin karşılığı, acıklı bir azabtan başka bir şey olmamalı, bunda zerre kadar ihtilaf yoktur...

ancak şunun cevabı nedir....

saldırıda, karikatürle alakası olmayanların, bu şekilde öldürülmesi caizmidir, diye sorsam...
Kur'an ışığında bakıldığında ikisi de olabilir değil. Burada senin söylediğin azab, Allah'ın vaadettiği azab.

Resulullah As ın diğer uygulamalarına ve ve Kurana bakıyorsun onlar sahih ise bunlar değil, bu sahih ise onlar değil.

Bu Kaab'dan çok daha Fazla hakaret ve kışkırtma yapan başka bir müşriğe Hırkasını bile hediye edip güzel, yumuşak davrandığı konusunda hadis de var.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Kur'an ışığında bakıldığında ikisi de olabilir değil. Burada senin söylediğin azab, Allah'ın vaadettiği azab.

Resulullah As ın diğer uygulamalarına ve ve Kurana bakıyorsun onlar sahih ise bunlar değil, bu sahih ise onlar değil.

Bu Kaab'dan çok daha Fazla hakaret ve kışkırtma yapan başka bir müşriğe Hırkasını bile hediye edip güzel, yumuşak davrandığı konusunda hadis de var.

hayır, hayır, ben dünya hayatınıda bunun içine katıyorum....benim sorum farklı sanırım....

Yahayy

Kıdemli Üye
hayır, hayır, ben dünya hayatınıda bunun içine katıyorum....benim sorum farklı sanırım....
Senin sorunu anlıyorum hacı abi ama farkındaysan Cübbeli genel olarak bu fiili işleyenlere çatıyor, orada masum biri öldü diye değil, mes'elenin aslı bu, bu konuyu sadece bahane ediyor.
Açıkca söylediği bu tür işlere kalkışanlar çapulcu selefi takımı demeye getiriyor,
Peki bu hadis ne diye soranlara gene malumu üzere 'kıvır babam kıvır' modunda bir cevap verecektir.

Birbirimizi kandırmayalım kimse aptal değil, ya da karşıdakinden çok akıllıyım sanmasın.

İlim Talebesi

Yasaklı
Ben bu konuda Cübbeliye katılmıyorum.Zira ''Öldürenlerin Müslüman olduğu bile Şüpheli'' diyor.

Haberlerde , öldürenlerin Yemen El-Kaide'si tarafından yaptırıldığını kendileri itiraf etmişler.

O adamların(karikatüristlerin) öldürülmeyi hak etmesi bir yana , aklımın ucunda hep bir soru kalmıştır.

Müslüman olduğunu iddia ettikleri ''Ahmet'' adlı polisi neden öldürmüşlerdi?

Tabiki bu yorumlarım bir ihtimal dir.En doğrusunu Allah bilir.

bi husben

Kıdemli Üye
cüppeli hebdo hoca yediremiyor tabi onun için fransızlar selef müslümanlardan iyidir
cüppeli hebdo meşrebindeki insanlar peygamberin camisini bile yıksalar kılını kıpırdatmaycak cinsten adamlar

kılını kıpırdatanlarıda televızyonlara çıkıp şımarık şımarık onunla bununla itham ederek bır halt ettiğini zannediyor

bi husben

Kıdemli Üye
başlıkta değişmiş bu arada başlığı değiştirende caharlie olma yolunda hızla ilerliyor

hebdocular takımı

menzil5453

Doçent
Maşallah forumun charlie leri artmiş biraz dik durun be müslüman feraseti gösterin
peygambere yapilan hakarete ses çikarmayanlar sira şehlerinE geldiği zaman aslan kesilirler

Tamam haklısın da olayların içinde başka olaylar olabileceğine de ihtimal vermek lazım değil mi?