Cübbeli Hoca : Özgecan Şehit Oldu

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hadis-i şeriflerden anlaşıldığına göre namusunu korumak için direnirken vahşice öldürülen Özgecan Aslan kızımız şehit mertebesindedir.

Özgecan kızımız haberlerden anladığımıza göre namusunu kirletmemek için, ırzını muhafaza uğrunda hunharca katledilmiştir. Hadis-i şerifte “Haksız yere öldürülen kişi şehittir” (Nesai, Tahrimü’d-dem: 25, no:4096, 7/117) buyruluyor.

Bu olayda bu kızımızın haksız yere öldürüldüğünden hiç şüphe yoktur. Dolayısıyla bu hadis-i şerife göre kendisine şehit diyebiliriz.

EVLİYALARDAN KIYMETLİ

Allah’ın kendilerine en çok değer verdiği kullar 4 kısımdır. Bunların başında peygamberler gelir. Sonra sıddıklar gelir. Ebu Bekir Sıddık bunların reisidir. Daha sonra şehitler gelir. Bunların efendisi Hazreti Hamza’dır. Daha sonra da salihler gelir.

Nisa Suresi’nin 69. Ayetinde bu dört zümre zikredilmektedir. Görüldüğü üzere peygamberler ve sıddıklardan sonra şehitler geliyor. Evliyadan bile önce şehitler geliyor yani. Dolayısıyla mertebeleri Allah indinde çok kıymetlidir. Ve kanlarının ilk damlasıyla bütün günahları bağışlanmaktadır.

Ahirette kendilerine özel makamlar, köşkler, saraylar ve diğer Müslümanlardan daha öncelikli haklar verilecektir. Dolayısıyla hükmen şehit olanlar da aynı müjdeleri ahirette alacaklardır. Özgecan’ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim. Rabbim özel rahmeti ile muamele eylesin, sualsiz hesapsız cennetine dâhil etsin. Ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

http://www.haber10.com/haber/589278/#.VOLxRrccRPM

Ahter

Kıdemli Üye
Cübbeli hocanın her konuda bir şeyler söyleme ihtiyacı duyması acaba ne kadar doğru..

adams77

Kanalizasyoncu
Cübbeli hocanın her konuda bir şeyler söyleme ihtiyacı duyması acaba ne kadar doğru..

Niye ne oldu ki?

araya giren zayıf zincirlerin insanları nasıl etkilediğini görünce düşünmeden edemiyorsunuz değil mi? Geçmişi düşününce işler dahada karışıyor galiba :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Artık Medya patronluğuna soyundu gündemde kalabilmek için sürekli aykırı çıkışlar yapması lazım. 10 yıl önce böyle bir şeyi söylecek bir tip değildi herkes bilir.

levent48

Kıdemli Üye
kimin nasıl olduğunu ancak Allah c.c. bilir...Umarız ki,ümid ederiz ki şeklinde beyan etmek, beyanın sonuna da Allah c.c. en doğrusunu bilir demek edebe uygun olurdu...

çelebiler

Kıdemli Üye
Asr suresi: Asra andolsun ki insanlar hüsranda. Ancak iman edip salih işler yapanlar ve birbirlerine doğruyu ve sabrı tavsiye edenler hariç.

çelebiler

Kıdemli Üye
Al-i İmran 103 Hepiniz Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah'ın üzenizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar.

çelebiler

Kıdemli Üye
Maun suresi: Dini yalanlayanı gördün mü? İşte yetimi itip-kakan, Yoksulu doyurmayı teşvik etmeyen odur. İşte (şu) salat/namaz kılanların/edenlerin vay haline, Ki onlar, namazlarında/salatlarında yanılgıdadırlar, Gösteriş yapmaktadırlar, Ve 'ufacık bir yardımı da' engellemektedirler.

çelebiler

Kıdemli Üye
Özgecan'ın Babası Mehmet Aslan'ın Sözleri: Bize ocu bucu diyenler varmış. Ben çok akıllı bir insan değilim, ancak dilimin döndüğü kadar Kur’an-ı Kerimi okuyorum... "Ben çok şey bilmem ama, Ma’un Suresi’ni, Ali İmran Suresi’nin 103. ayetini ve Asr Suresi’ni okumalarını tavsiye ediyorum. Bu ayetler bana göre çok önemli. Doğru yolu bulmak, doğru yolu seçmek, doğru yolda yürümek çok zor. Malum, dünya geçimini sürdürmek için çalışıyoruz. Gözümüz körleşiyor, kulaklarımız sağırlaşıyor. Herkes kalbindeki sesi iyi dinlesin... Elbette ki çalışacağız, memleket için, ailemiz için, çocuklarımız için ama arada sırada da şöyle bir durup düşünmemiz lazım"

Sofuoglu

Ordinaryus
İşte showmenlik dedikleri bu olsa gerek!
Gazeteci Ölür şehit!,üniversiteli Ölür şehit!,
Militan terörüst Ölür şehit!,bi böyle şehidimiz eksikdi!
Neye göre yaşamış!davası Hz Hamza davasımıydı acebaki onunla mukayese edilir!
Sen ömrünü dini islâmla savaşla geçir sonra çık şehit hükmüne Layık gösteril!
Allah-u alem demek en doğrusu iken onun adına hüküm vermekte neyin nesi!
Algı ve Sürü psikolojisi ile özellikle kadınlar sokağa dökülmeye çalışılıyor!
Öldürülen bir Alevi!
Kürt,türk Çatışması çıkartıp bölmek isteyenler!onda başarılı olamayınca Alevi ,Sünni Çatışması çıkartıp oradan nemalanacaklar!
Müslüman uyanık ol bu oyuna gelme!
Elbetde böyle hunharca işlenen bir cinayeti kimse tasvip etmez!
Ama birilerine hoş gözükeceğim diyede üç Kuruş menfaate dinini satmaz!
Bu olaydan sonra Hiç kimse günümüz gençliğinin ne kadar bozulduğundan bahsetmeye korkar oldu,( Genele mukabil,forumdan bahsetmiyorum)herkes ikiyüzlülük yapıyor!
Herkesin evladı var,Allah(c.c) kimseye böyle bir acı göstermesin,gerçekten çok zor!
Lakin hiçkimseyide üç günlük dünya menfaati için doğruları söylemekten alıkoymasın!!
İşte köpekleşmiş nefs Dediğimiz bu!
Bende yok deme birgün senide bulur!
Bu olaydan ibret almalıyız!
Bütün bunlar islamdan uzaklaştığımızın delilidir!
Allah insanları bir şekilde imtihan ediyor!
Hepimizi Hak'ka yönelen,Hak'kı ve Hakikatı söyleyen kullardan eylesin....!!

İlim Talebesi

Yasaklı
Allahu a'lem , Şehit de olmuş olabilir ne var bunda, sonuçta mazlum olarak öldürüldü.

Sofuoglu

Ordinaryus
Allahu a'lem , Şehit de olmuş olabilir ne var bunda, sonuçta mazlum olarak öldürüldü.

Allah-U alem şehitte olabilir!ama yazıda hüküm belli ....şehit ,hatta sâlihlerden dahi üst makamda!

Bu neye benziyor biliyormusun?
İmam cenaze namazı kıldırır!
-nasıl bilirdiniz merhumu veya merhumeyi diye sorar!
Cemaat hep bir ağızdan!
-iyi bilirdik! Der...

Adam(kadın)hayatı boyunca ,anlını secdeye koymamış!
Dini islâma muhalif küfür içinde yaşamış!
Islâmın hiçbir hükmüne uymamış!
Şimdi sen,ben iyi biliriz dedik diye bu adam cennete gidecek (Allah-U alem) öylemi.....!!!
Kimi kandırıyoz!haşa Allah (c.c) onu bilmiyormuyduda biz ona karşı yalancı şahitlik yapıyoruz!
Biz zahire bakıp hüküm veririz!
Zahir-i ortadayken birilerine hoş gözükeceğiz diye öyle bol keseden şehitlik mertebesi vermek kimsenin haddi değil!!
Vesselam.......

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hoca kefen pazarlıyordu, müşteri profilinde açılım yapmış olabilir.

Sofuoglu

Ordinaryus
Hoca kefen pazarlıyordu, müşteri profilinde açılım yapmış olabilir.

O vakit diyalogculardan ne farkı kalır!
Zamanında onlarda kefen satmak için herkese mavi boncuk dağıtmadılarmı!
Şüphesiz Hüküm ve iktidar Allah'ın,
Dilediğini vezir dilediğinide rezil eder...!!!