Cübbeli Hoca : Erkekle Kadın Çalışma Ortamında Tek Başlarına Kalırsa Bu 'Halvete' Girer !!!

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
doğru söylemiş erkekle kadının birada çalışması uygun değildir osman ünlü hocadan da aynısını dinledim

Mugalata

Kıdemli Üye

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Amaçsız bir şekilde bir odada kalırsa olur. Bir doktor ve hemşire, veya bir Avukat ve yardımcısı için böyle bir şey olmaz. Ha niyetler halvet içinse kalabalıklar içinde bile o işi beceren insanlar olabilir. Cep telefonu ile kalabalıkta halvet mümkün.
maaşallah ne derin alimler var

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Bazı insanlar dini konulara çok yoğunlaşır, aşırı takva olur ve bazı şeyleri yapmak istemez. Onlara saygı duyarım. Ama kendi fikirlerini dinin kurallarıymış gibi başkalarına dayatmamalı. Onlarda başkalarına saygı duymalı.
takvanın aşırızı mı olur din kitaplarında böyle bi tanım var mı

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
tamam, şimdi şöyle bir fikir jimnastiği yapalım: diyelim ki ekonomi çok iyi gidiyor ve herkes ekonomik durumunu düzeltti. erkekle sadece kendileri çalışıp ev geçindirebiliyor. hanımlarının çalışmasına gerek yok.

bu durumda hastanelerde hanım doktor, hemşire, sağlık görevlisi vb kalmayacak sana göre. işine gelir mi böyle bir durum? hastalanınca veya doğum yapınca hanımını erkek çalışanların olduu bir hastaneye göndermek zorunda kalacaksın çünki.

sadece hastane de değil, diğer hizmet alanlarında da aynı durum geçerli. okulda, kamu hizmetlerinde, alışverişde vb... kadınların çalışmasına sıcak bakmayanlar, buna karşı çıkmakla yine kendi hanımlarını erkeklere teslim etmiş oluyorlar.

alalım düşünceni?
merakımdan soruyorum fazla bilgim yok osmanlı zamanında erkek doktor varmıydı yada hemşire

Mugalata

Kıdemli Üye
merakımdan soruyorum fazla bilgim yok osmanlı zamanında erkek doktor varmıydı yada hemşire

erkek doktor vardı tabii ki. erkek hemşire de olabilir, emin değilim. ama kadın hemşireler vardı o zamanlar. kurtuluş savaşındaki görüntüler aklıma geliyor biraz.

lafons7275

Kıdemli Üye
Erkekle Kadın Çalışma Ortamında Tek Başlarına Kalırsa

"Para karşılığı pilotlarla..." Japon hosteslerden şoke eden itiraf!
Shukan Post gazetesinde yer alan habere göre itirafçı hostesler pilotlardan 1.5 saat beraber olma karşılığında 1000-1500 TL civarında bir para alıyor. Hosteslerin anlattıklarına göre, pilotlarla birlikte olmak isteyen kadın görevliler telefon numaralarını kendilerinden daha kıdemli bir hostese veriyor ve numara pilota ulaştırılıyor. Pilotların uçuş öncesinde bazı gizli el hareketleriyle birlikte olmak istedikleri hostesleri seçtikleri ve uçuş sonrası otelde birlikte oldukları ifade edildi.

lafons7275

Kıdemli Üye
SELÇUK Üniversitesi’nde Doç. Dr. Celalettin Özdemir’i fakültedeki odasında bıçaklayarak öldüren Prof. Dr. Ahmet Gülce’nin Mühendislik Fakültesi Dekanı olan eşi Handan K.’nın emniyete verdiği ifadesinde cinayeti ilk gün öğrendiğini anlattığı öğrenildi. Cinayetle birlikte eşinin kendisini aldattığını öğrendiği için moralinin bozulduğunu......................

lafons7275

Kıdemli Üye
Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.'nin eşi 1 çocuk babası 55 yaşındaki Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet G., Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi 3 çocuk babası 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i, 2 Haziran Pazartesi günü ilgi duydukları sekreter 1 çocuk annesi 35 yaşındaki Asuman S. nedeniyle tartışma sonucu odasında boğazından keserek öldürdü. Özdemir'in cesedi olaydan 2 gün sonra kendisinden haber alamayan ailesinin fakülte yönetimini bildirmesi ve kilitli olan odasından koku gelmesi sonucu bulundu.

r-asuman-jpeg-300200-893034.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
Fazla laubali ortamda yada daha çok erkeğin bulunduğu ortamlarda çalışması kadının fıtratını zorlar diye düşünüyorum.

Kapalı bir ortamda sadece bir kadın ve erkeğin bulunması da olmasa daha iyi olur.(doktor hariç)

ancak kadının erkeğe yumuşak değil sert konuşması gerekire katılmıyorum. Tamam sırnaşık konuşmak yayık konuşmak nazlı vs. hoş değil ama niye sert konuşulsun .

Mugalata

Kıdemli Üye
işte bu tür kötü örnekler yüzünden, bunlara tepki olarak böyle kaçgöç eğilimine giriliyor. ama bu çözüm değil. kapanmak ve kapatmak çözüm olamaz. @lafons7275, ben de şimdi buraya, dün urfa'da sevdiği kızlarla buluşabilmek için çarşaf giyip dışarı çıkan erkeklerin haberini mi vereyim? :)