Cübbeli Ahmet'in Çakma Zuhuratı

talib

Kıdemli Üye

Cübbeli Ahmet yine Mahmud Efendi'den (müceddid diyorlar ya, keşfinde yanılmaz herhalde) nakil ile Fetullah Gülen'e Fethullah denmesine itiraz ettliğini ve Hocaefendi diyeceksiniz diye ikaz ettiğini söylüyor.

Burada da daha başka bir zuhurat uydurması var.

Sami Ramazanoğlu hazretlerinin bir tek halifesi vardı ve tüm halifeleri ona intisab etmişlerdir. Zaten bir kaç kişi ayrılmış, kendi yollarına bakmışlardır ve bir etkinlikleri olmamıştır. Fatih Nurullah Efendi'nin demesine göre Cübbeli Ahmet, kendisi hakkında zuhurat uydurduğu ya da nakli doğru ise Mahmud Efendi'nin çakma zuhuratına göre büyük derece verdiği o kişiden hilafet almak istemekteymiş. Yani ikinci zuhuratın değerini, birinci videodan da anlayabiliriz.

Yolu, yoldakilerden bilmek lazımdır.

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye
Mesaj gayet açık değil mi?

Hangi Mahmud Efendi? İlki mi ikincisi mi? Yoksa Cübbeli mi uyduruyor bunları? Meselem yalan yanlış konuşmalar. Bilmedikleri mevzuular hakkında zuhurat uydurmalar.

t@mam

Üye
O zaman cubbelinin uydurmalar der gecersin. Efendiyi karistirman niye?
Efendi de kabahat yok diyorsun yani?

Kulağına gitmemiş mi? Niye itiraz etmiyor, tekzip yayınlatmıyor ben hiç bir zaman ''hocaefendi'' deyin demedim diye?

cüppeliyi hadi anladık. hapis yatmamak için yapıyor bunları.. O kadar suç dosyası ile fetö çıkarmasa dışarı çıkamazdı!. İmanının derecesi bu kadar demek ki..

images

Herşeyi anladıkta kendi müridinin bile takma kola verdiği değer ortadayken bu ne aşkı muhabbettir yahu?

Ben buradan tekrara tekrar soruyorum. Madem ki bu zatlar mübarek cesedleri çürümez. Bu kolu öpüleninden başlayalım açalım mezarını gösterin millete çürüyor mu? Çürümüyor mu?

Siz Müslümanların sayısını arttırmak istemiyormusunuz? Alın size daha çok din müşterisi için fırsat işte.. .)

Hodri meydan .)

tarikat_liderinin_ailesine_kolelik_yapmak_farzdir_1533287683_956.jpg

hqdefault.jpg

Sorun yok yani bu ifadelerde?

Ebu Lehep' e niye köle olunmamış ki? O da peygamber kefir emicesi değil mi idi?

Yeni menzil şeyhini(liderini) bilmem(böyle ifadelerini iştmedim) ama büyüğü abisine katılmam mümkün değil!.

Son düzenleme:

Kaptan

Mecra Yazarı
Konuyu ben mi acmisim diye baktim, talip acmis :D. Basimiza tas yagacak ...

ilke

Paylaşımcı
Forum Yönetimi tarafından içlerinde Fadıl Akgündüz (Jet Fadıl) gibi dolandırıcıların da olduğu bir otel lobisinde "asrın müceddidi" (!!!???!!!) ilân edilen biri hakkında konuşurken biraz daha dikkatli olalım denmek isteniyor !

talib

Kıdemli Üye
O zaman cubbelinin uydurmalar der gecersin. Efendiyi karistirman niye?

Ben karıştırmadım, iki nakil de Cübbeli hazretlerinden. Cübbeli yalan söylemez dememiş mi Mahmud Efendi!?

Ya Cübbeli zuhurat uyduruyor Mahmud Efendi'nin ağzından, ya da söyledikleri doğru, zuhuratlar çakma. Gönül arzu ederdi ki bir müceddidin(!) zuhuratları vakıaya mutabık olsun.

İlk videodaki söz, ne kadar yanlış ise, ikinci videoda zikredilen husus bir o kadar yanlıştır belki de yalandır.

İşin çok daha başka tarafları varken, şahit olunup bilinmeden ya da böyle bir keşfe sahip olunmadan yapılacak ifadeler yüz kızartıcı olarak ortada kalacaktır. Cübbeli'nin yerinde olsam, o videomu siler, hiç olmazsa utancımı gizlerdim. Ama onun öyle bir derdi yok, başka şeylerin peşinde.

Hasılı ya Cübbeli yalan söylüyor, ya da her ikisi de yanılıyor.

t@mam

Üye
http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.677.pdf

Yassak :ROFLMAO:

Diyanet adam toplayamadığı için sanırım devlet kişilerin kandırılmasına - uyutulmasına göz yumuyor ve insanları oto kontrol altında tutma vasıtası olarak kullanıyorlar bu tarikatları .)
Keramet diye getirilen hadiseler ise genelde istihbarati konularda olur. Fetoşdan anımsayın.. Fetoş onu bunu gözetlediğinden aa nasıl bildi durumu hasıl olmuyor muydu?

Fethullah Gülen'in kerameti dinleme çıktı

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye

Diyanet adam toplayamadığı için sanırım devlet kişilerin kandırılmasına - uyutulmasına göz yumuyor ve insanları oto kontrol altında tutma vasıtası olarak kullanıyorlar bu tarikatları .)
Keramet diye getirilen hadiseler ise genelde istihbarati konularda olur. Fetoşdan anımsayın.. Fetoş onu bunu gözetlediğinden aa nasıl bildi durumu hasıl olmuyor muydu?

İşine gelince ateist işine gelince mümin oluyon...
Yahu sana ne bizden! istediğimize inanırız yada inanmayız, sana ne..
Lafta senin laisizmin kimsenin inancına karışmıyor.. yoksa laisizm bir yalan mı sadece

ilke

Paylaşımcı

Alın size bir sivri zekâ daha ! Şu absürd ve eksantrik görüşe bakın! Diyanet tarikatları kullanıyormuşmuş ! Diyanet en önce kendisini politikacılardan bir soyutlasın da bu yeter ! Millet ondan başka bir şey istemiyor !

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben karıştırmadım, iki nakil de Cübbeli hazretlerinden. Cübbeli yalan söylemez dememiş mi Mahmud Efendi!?

Ya Cübbeli zuhurat uyduruyor Mahmud Efendi'nin ağzından, ya da söyledikleri doğru, zuhuratlar çakma. Gönül arzu ederdi ki bir müceddidin(!) zuhuratları vakıaya mutabık olsun.

İlk videodaki söz, ne kadar yanlış ise, ikinci videoda zikredilen husus bir o kadar yanlıştır belki de yalandır.

İşin çok daha başka tarafları varken, şahit olunup bilinmeden ya da böyle bir keşfe sahip olunmadan yapılacak ifadeler yüz kızartıcı olarak ortada kalacaktır. Cübbeli'nin yerinde olsam, o videomu siler, hiç olmazsa utancımı gizlerdim. Ama onun öyle bir derdi yok, başka şeylerin peşinde.

Hasılı ya Cübbeli yalan söylüyor, ya da her ikisi de yanılıyor.

Talip cehennemlik demis mahmud efendi. Benden baska duyan yok acaba demis mi?
Cubbeli sahitligi muteber bir adam degildir. Onun sözleri ustunden kendi seyhini yuceltmeye calismani dogru bulmuyorum az soyleyeyim cok anla vesselam!

talib

Kıdemli Üye
Talip cehennemlik demis mahmud efendi. Benden baska duyan yok acaba demis mi?
Cubbeli sahitligi muteber bir adam degildir. Onun sözleri ustunden kendi seyhini yuceltmeye calismani dogru bulmuyorum az soyleyeyim cok anla vesselam!

Cübbeli'nin şahitliğinin değeri İsmailağa cemaatinin meselesidir. Biz sadece söylediği sözlerin yanlışlığını söylüyoruz. Siz bunu Cübbeli yalancı diye mi anlamak isterseniz yoksa başka bir şekilde mi, ben bunu bilemem.

Cübbeli'nin sözleri ile kendi şeyhimi yüceltiyor değilim, ne alaka!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Cübbeli'nin din tüccarlığını Mahmut efendiye mâl etmek doğru olmaz.

Mahmut Efendi hazretleri 8 yılı aşkın bir süredir rahatsızlığından dolayı konuşamıyor. Bu durumu birileri tarafından fırsat bilinip istismar ediliyor. Marifet Derneği ve İsmailağa Vakfı'nın varlığı bu yüzden çok mühim. Resmi bir açıklama olduğu zaman buralardan yapılan açıklamalara itibar ediliyor.

Ben zamanında Mahmut efendiden kulaklarımla duydum, Cübbeli'yi sakın ticarete bulaştırmayın o sadece ilimle vaazla uğraşsın dediğini.. Ne zaman ki Mahmut efendi konuşamaz oldu, Cübbeli başladı çatır çatır kitap yazmaya, satmaya.. Mübarek demek ta o zamanlar bu işin buralara varacağını bilmiş de söylemiş. Ha şu var; Cübbeli'ye sorsan der ki; ben zaten ticaretle uğraşmıyorum, başkaları basıp satıyor kitaplarımı.. Tamam da aylık kaç para alıyorsun, veya amaçladığın kâr oranlarını elde edemediğin zaman senin kitaplarını basan yan kuruluşlarla ne duruma düşüyorsun, onlara ne iftiralar atıyorsun, kürsülerden isim vererek arkalarından konuşyorsun? Bunların her biri ticarete bulaşmanın yansımalarıdır..

Allah'ı aldatmak mümkün değildir. Kişinin nefsi kendisini aldatır ama Allah neyin ne olduğunu bilendir.

Ha, şunu düşünebilirsin: bir tövbe ederim sütten çıkmış ak kaşık olurum, Allah bağışlayıcıdır. Evet, Allah bağışlayıcıdır lakin günah var günah var. Öyle bir günaha bulaşırsın ki bu Allah nezdinde domuzluk sayılır ve belam gibi çarpılıır gidersin, Allah korusun.

Bir alimin ağzı burnu kendi nefsinin arzularına uymadı diye müslümanlara, hatta ihvanlarına beddua ediyor da İslam ve Ümmet düşmanlarına kalbinde buğuz yoksa bu çok sakat bir durumdur. Umarım Cübbeli müslümanları sevmeyi öğrenir. O zaman Allah'da onu sever.

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Cübbeli'nin şahitliğinin değeri İsmailağa cemaatinin meselesidir. Biz sadece söylediği sözlerin yanlışlığını söylüyoruz. Siz bunu Cübbeli yalancı diye mi anlamak isterseniz yoksa başka bir şekilde mi, ben bunu bilemem.

Cübbeli'nin sözleri ile kendi şeyhimi yüceltiyor değilim, ne alaka!
Sahitliginin yada sozlerinin degeri sende anlam ifade etmiyorsa aciklamalar getirmene gerek yok. haci mahmud Efendi hazretlerimiz icin cakma zuhurat gibi absurt ve asagilayici bir tabir kullanman ancak seni kucultur. Kucugun buyuge terbiyesizligi buyuge zarar vermez. Ben sami efendi hazretleri icin benzer bir terbiyesizligi yapmaktan Allaha siginirim. Hatta inaniyorum ki merhumun yaninda boyle bir laf etsen gorecegin tepkiden sonra bir daha kimseye laf etme curreti bulamazdin. Ha sen Efendi hazretlerini hakiki bir seyh kabul etmiyorsundur onu de bilelim.
.

cemaliii

Kıdemli Üye
Sahitliginin yada sozlerinin degeri sende anlam ifade etmiyorsa aciklamalar getirmene gerek yok. haci mahmud Efendi hazretlerimiz icin cakma zuhurat gibi absurt ve asagilayici bir tabir kullanman ancak seni kucultur. Kucugun buyuge terbiyesizligi buyuge zarar vermez. Ben sami efendi hazretleri icin benzer bir terbiyesizligi yapmaktan Allaha siginirim. Hatta inaniyorum ki merhumun yaninda boyle bir laf etsen gorecegin tepkiden sonra bir daha kimseye laf etme curreti bulamazdin. Ha sen Efendi hazretlerini hakiki bir seyh kabul etmiyorsundur onu de bilelim.
.

Yanlış tespit. Talib efendi kendi tarikinden başkasını kabul etmez. En güzel onlardır. Gerisi çakmadır onlarınkinin yanında. Talib bu şekilde düşünür. Tarikat taassubu vardır.

talib

Kıdemli Üye
Yanlış tespit. Talib efendi kendi tarikinden başkasını kabul etmez. En güzel onlardır. Gerisi çakmadır onlarınkinin yanında. Talib bu şekilde düşünür. Tarikat taassubu vardır.

:) Duy da inanma derler ya... En güzeli tabi ki diyeceğim ama tek güzel diyemem. Ki bunu her salik kendi yolu için der, demeli de. Burada yanlış bir şey yok, aksine tavsiye edilen bu. Asla ve kata, tek yol bizim demeyiz ki bunu zaten en iyi gösteren yol da burasıdır. Kendilerinden başka her yere de yardım eden bir yer diye bilinir burası.

Tarikatımızı elhamdülillah iyi biliriz. Dolayısıyla cübbelinin anlattığı tamamen yanlıştır. Mesele budur bizim için. Cübbeli uyduruyor diyebilirsiniz ki biz de ona inanmak isteriz. Ama Cübbeli bunu ısrarla anlattığı için ve yalanlanmadığı için, yolun hakkı icabı, bizim de bunu yalanlamamız icap eder. Tüm mesele bu. Mahmud Efendinin şeyhliği mübarek olsun, biz işin bu kısmında değiliz. Yani buraya hiç girmiyoruz bile, konudan sapmamak adına. Ama diyoruz ki, bu mesele tamamen yanlıştır ve Cübbeli ısrarla bunu satmaktadır millete, Mahmud Efendi'nin adını kullanarak.

cemaliii

Kıdemli Üye
Evet en güzeli kendi tarikini bil demişler öyle tavsiye etmişler büyükler. Ama kime? Yola henüz yeni giren salike. Çünkü gençtir kanı gördüğü her güzele kaynar henüz ayran gönüllüdür diye. Yoksa mesafe katetmiş dervişlere değil o tavsiye.

t@mam

Üye
İşine gelince ateist işine gelince mümin oluyon...
Yahu sana ne bizden! istediğimize inanırız yada inanmayız, sana ne..
Lafta senin laisizmin kimsenin inancına karışmıyor.. yoksa laisizm bir yalan mı sadece

Demek t@mam aynasında kendini görüyorsun.. Komiksin,

Ben ikinizden de şikayetçiyim nasıl ölecek şimdi bu iş .) ?

Anadin?