Cübbeli Ahmet Hoca'dan Başörtü açıklaması

veri

Yasaklı
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Başörtü açıklaması

Cuma, 12 Kasım 2010 23:54

Cübbeli Ahmet Hoca, ilköğretime başörtüsü ile girmek isteyen kız çocukları için açıklamalarda bulundu. Siyasetçilerin kendilerini zaman zaman ziyaret ettiğini ve destek istediklerini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca Erdoğan'ın Erbakan ile birlikte zaman zaman kendilerini ziyaret ettiğini anlattı. İşte Özal'dan Erbakan'a kapılarını çalan ziyaretçiler:

"O dönemde Erbakan Hoca ile gelirdi Sayın Erdoğan (Refah Partisi dönemi). Birlikte gelirlerdi, benim eve de gelirlerdi. Yani tabi Erbakan Hoca'nın yanındaydı o zaman. Belediye Başkanı olduğu zamanda geldi, babam rahatsızdı o zaman. Tanışıklıkları vardı, hukukları vardı; siyasetli maksatlı değil. Ben Kasımpaşa Tersane Cami'nde Cuma namazları kıldırırdım. O şehit olan Hocamız rahmetli Hızır Efendi giderdi oraya, beni de o olmadığı zaman ara ara bende bayağı gittim. Cumalara gittiğim zaman da denk geldim.

Erbakan Hoca'nın bir hususiyeti var tabi. Sabahlara kadar oturuldu edildi, Mina'da Hac'ta şurda burada. Ama tüm mesele İslami açıdan görüşüldü. Özal ile de görüştü. Çankaya Köşk'nde de görüştü yani ben orada yoktum. Tüm mesele Rusya'ya kapıyı açtınız mahfettiniz Karadeniz'i felan. Özal'da size vaazları serbest ettik demiş."

ALPARSLAN TÜRKEŞ VE MUHSİN YAZICIOĞLU...

Cezaevinden çıkışında, bir dönem kapıyı çalan isimlerin geçmiş olsun ziyaretine gelmediğinden şikayet eden Cübbeli Ahmet Hoca, Alparslan Türkeş ve Muhsin yazıcıoğlu ile olan diyaloglarını da anlattı. Geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'na, Muhsin Abi diyen Cübbeli Ahmet Hoca, ziyaretlerle ilgili şunları anlattı:

"Tabii bu Başbakanlık sürecinde, cezaevindeyken bende hapisteydim, 2000 yılında. Ben 2002 seçimlerine bir gün kala çıktım. Ne zaten bize kimse ne geçmiş olsuna geldi, ne kimse ziyarete geldi. Bir gün kala çıkmam, destek arayan bazıları haber gönderdi. Ben de seçim mi var bizim haberimiz yok, 10 aydır yatıyoruz dedim. Yani bir vefasızlık var ondan sonra biz zaten vefa beklemiyoruz ama bir geçmiş olsun, bunlar önemli şeyler. Kötü günde bir nasılsın iyi misin aranıyor, tanışlar tarafından. Seçime bir gün iki gün kala olunca da şey olmuyor, samimi olmuyor inandırıcı olmuyor.

Rahmetli Alparslan Türkeş mesela bizim İstinye'de rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu da. O zaman onunla birlikteydi Muhsin Abi, o da beraber geldi. Sonra Muhsin Abi çok gelirdi, geceleri ikiye üçe kadar Efendi felan oturmuşluğumuz var."

KIZ ÇOCUKLARI İÇİN FETVA

Canlı yayında Erdoğan'ın türbanla ilgili sözlerini de değerlendiren Cübbeli Ahmet Hoca, ilköğretime türbanla girmek isteyen kız çocukları ve ailelere de fetva verdi.

İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın o fetvası:

"Biz onu ilköğretim, son öğretim diyerek bakamayız. Büluğa eren kızın ben fetva verebilirim. Şu anda 12'ye çıkınca yaş kaç ediyor, 17-18 ediyor. Şimdi 17-18 yaşındaki kızında başını açmazına hangi hoca fetva verebilir. Gitsin o zaman Diyanet'e sorsunlar. Büluğa erdikten sonra mükellefiyetler başlar. Başörtüsü de kadının mükellef bulunduğu, mesul olduğu farzlardandır. İslam'ın emridir bu konuda ayet vardır. Böyle olunca da bir yerde kanun varda mecbur ediyorsa, o mecburiyet karşısında ne yapacak o zaman mesuliyet, koyanlaradır. O kız çocuğu orada mücadele verecek durumda değildir. Mücadele veripte çarşı pazarı karıştırmaya lüzum yoktur. O çocuk mesul değildir, anneleri babaları mesul değildir. Ceza konulmuş, 10 milyar para cezası falan filan. Bununla nasıl mücadele verecek vatandaş, mesulde değildir.

Sayın Başbakan çok ihtiyatlı konuşmuş, çok mantıklı çok akıllı konuşmuş. Konuşmamızın nereye vardığını düşünmemiz lazım. Beş senede buluğa ermiyor yani. Erme çağında daha cinsellik felan değil."

spesifik

آزادی قید و بند
yani açsınlar vebali sisteme mi demek istemiş...
Bizim hadis hocasıda öle demişti'aç kızım aç varsa günahı bana olsun'

Ne kadar günah yüklüyüz bilemiyeceğim artık!

veri

Yasaklı
görüşe katılır veya katılmazsını mesele orda değil

gülen e laf atanlar
sanki başka söyleyen yokmuş gibi
sanki ilk ve son kez gülen söylemiş gibi bu lafları sakız edenler için açılmış bir konu

ilgili arkadaşlar foruma mı uğramıyor sanırım

veri

Yasaklı
bi bilsek hangi konumu varmış:)

medya sahibi bir grup oldukları dışında diğer hocalardan bir fark göremiyorum.
medrese eğitimli hocaları kastediyorum tabi

veri

Yasaklı
cübbeliyi yerden yere vuran milli görüşün bu konu dışında kalmasını rica ederim
haberin içeriğini internetten araştırırsanız alıntıladığım siteyi de bulursunuz.
ricamı kırmayın.

spesifik

آزادی قید و بند
Hiç bir grubu genellememek lazım,bu çok yanlış insanların karekterine göre farklılıklar olur.
Bu konuda hep halifeleri göz önüne getiririm,kimisi ömer gibi her kelama kılıç misali çetin tepkiler verirken kimisi osman misali edeblice yaklaşabilir.

Ki onlar ashabtı,çağın ashabı olabilmek zor belki evet ama insanlarrın belli özelliklerine göre bakış açılarını yansıtabiliyorlar.
Ve insan bazen en çok hangi duygusu baskınsa o minvalde bakabiliyor hayata.
Her grubun,her insanın birilerine vereceği bir güzellik vardır bence iş o güzelliği bulmak için bakmakta.Yoksa bazen insan kendindeki hasletlerden bile rahatsız olabiliyor-ken hep tatminsiz bir bakış her insana faidesiz gözle bakmaya her grubu çok çetin eleştirmeye sebebiyet verir?

Bilmiyorum anlatabildim mi?
Bunları tecrübe edindiğimi düşünüyorum...

saliha kalem

Profesör
Cübbeli hocamizi yerden yere vuran yok kullandiqiniz cümlelere dikkat edin!
Sürekli alakali alakasiz konularda Milli Görüs ismini anarak kinayeli kötüleme maksatli cümleler kuruyorsunuz
Bu kadar simariklik yetti artik
Biz hic her cümlemizde akpartililer söyledir böyledir diyormuyuz?
Zaten sizle akpartiyi ayirip cümle kurmaya bilhassa özen gösteriyorum. Ama siz öyle düsmansiniz ki siyonistleri gectiniz

Yazinin tamamini eklememissin

veri

Yasaklı

• 16-09-2011 11:35
    mü'HÜR

Konu: Öldürdüğü Maymunun...
    Ben, cüppeli hocanın başörtüsü hakkında ki fikirlerini sizin gibi videolardan int köşelerinden değil, bizzat kurslarından öğrendim o yüzden, gidin başkasına çok bilmişlik taslayın!
kaçak güreşenlere iznim yoktur
smile%5B2%5D.gif

bakın yine ben haklı olucam çatlayın
siz doğrudan kurslardan öğrendiğinize göre
söz konusu gülen i nerden takip ediyorsunuz
medyadan değil mi
interrnet köşelerinden değil mi

yukardaki cübbelinin sözlerini de inkar etmediğinizi varsayarak
gülen ile cübbeli arasında bir fark göremediğim hususun gözden geçirin

ha dersiniz yukardaki yalandır
cübbelinin sitesi mevcut yalanlamayı içeren bir video bulmanız zor değildir.

not:) link verildi konu kapandı mı

Cenan

Ordinaryus
Milli Görüş Forumda da yayınlanmış hiç itiraz gelmemiş.

Ben hala inanamıyorum.

mü'HÜR

Ordinaryus
http://www.youtube.com/watch?v=tML0QXKDEZ8

veri,iyi dinleyiniz!

Mecburi eğitimden kastı sekiz yıllıkdır ki,o sekiz yıllık eğitimi yerine getirmeyenlerin evine polis dikilir.Bu noktadan sonra tabiki sekiz yıl okumak o kişinin değil,diğerlerinin günahıdır.Yalnız,mecburi eğitim denilen sekiz yıllık eğitimden sonra başını açar okur ise,bu şahsn günahıdır.Bu fetvada neyi anlaymıyorsunuz? Yoksa,anlamak mı istemiyorsunuz?

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Cübbeli Hoca'nın fetva verdiği - ki tam olarak fetva denebilir mi, bilemiyorum.- kısım 8 yıllık eğitim. 8 yıllık eğitim mecburi, okumak zorunda. Okutulmadığı takdirde de yüklü para cezası veriliyor. Bu durumda kolaylık sağlamış olabilir. Ama farkındaysanız lise veya üniversite için dememiş, sistem suçlu, açsın okusun diye. Gülen cemaatiyle alaka kurmanıza şaşırdım. Çünkü Gülen cemaati üniversitenin baş açıp okunabileceğini söylüyordu. Sadece 8 yıllık eğitimin değil.

veri

Yasaklı
İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın o fetvası:

"Biz onu ilköğretim, son öğretim diyerek bakamayız. Büluğa eren kızın ben fetva verebilirim. Şu anda 12'ye çıkınca yaş kaç ediyor, 17-18 ediyor. Şimdi 17-18 yaşındaki kızında başını açmazına hangi hoca fetva verebilir. Gitsin o zaman Diyanet'e sorsunlar. Büluğa erdikten sonra mükellefiyetler başlar. Başörtüsü de kadının mükellef bulunduğu, mesul olduğu farzlardandır. İslam'ın emridir bu konuda ayet vardır. Böyle olunca da bir yerde kanun varda mecbur ediyorsa, o mecburiyet karşısında ne yapacak o zaman mesuliyet, koyanlaradır. O kız çocuğu orada mücadele verecek durumda değildir. Mücadele veripte çarşı pazarı karıştırmaya lüzum yoktur. O çocuk mesul değildir, anneleri babaları mesul değildir. Ceza konulmuş, 10 milyar para cezası falan filan. Bununla nasıl mücadele verecek vatandaş, mesulde değildir.

Sayın Başbakan çok ihtiyatlı konuşmuş, çok mantıklı çok akıllı konuşmuş. Konuşmamızın nereye vardığını düşünmemiz lazım. Beş senede buluğa ermiyor yani. Erme çağında daha cinsellik felan değil."

YAZIDA
üniversite demiyor zaten
kendinize ortak aramayın.
gülen şunu söylemiş falan filan:)
8 yıllık eğitimin içinde bülüğa erilmiyormu
veya bu söylemle 12 yıl zorunlu eğitim olunca gitsinler ne olmuş manası da rahatlıkla çıkar bu cübbeliden

başını açmak kabahat sa ortak aramayın kabahati üstlenin
milli görüşçülerin bu reklam saman tv de de çıktı savunmaları gibi:) savunmayın

saliha kalem

Profesör
cübbeli hocamız ne der bilmem tv de izlemedim ama efendi hz.nin...
veri,iyi dinleyiniz!

Mecburi eğitimden kastı sekiz yıllıkdır ki,o sekiz yıllık eğitimi yerine getirmeyenlerin evine polis dikilir.Bu noktadan sonra tabiki sekiz yıl okumak o kişinin değil,diğerlerinin günahıdır.Yalnız,mecburi eğitim denilen sekiz yıllık eğitimden sonra başını açar okur ise,bu şahsn günahıdır.Bu fetvada neyi anlaymıyorsunuz? Yoksa,anlamak mı istemiyorsunuz?
Katılıyorum
İşte o video:

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Müslüman kızın okumaması için gösterilen sebep müslüman erkek için de geçerlidir.
Kadının saçlarının açık olması haramsa o saça bakmak ta haramdır.Kaldı ki saçın kapatılması diye gösterilen ayet göğüsü kastetmektedir.Neyse bu konuda tartışmaya girmeyelim ama en azından zorlamalı bir yorum olduğu ortadadır.Oku emri kesin bir emirdir.Oku emri sadece Kuran için değildir,tabiat fen bilimleri de Allahın kitabıdır.
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?"
"Allahım ilmimi artır de."
Bunlar ayettir.
Müslüman erkek üniversitede okurken saçtan çok öte haramları gördüğü ortamdadır.Neden erkek okumasın denmiyor da fatura hep kızlara kesiliyor?Saçın örtülmesi şüpheli bir emir iken harama bakmamak kesin bir emirdir.
Baş örtüsü sebebiyle yüzlerce binlerce kız okulunu bırakmak zorunda kaldı.Çalışmak için sakalını kesip okuluna devam eden müslüman erkeklere iş için başvurdular.Onlardan aldıkları cevap :Çalışıp ne yapacaksın sana bir ev açayım, oldu.Bu gibi olaylar çok oldu.

Kızlarımız başlarını açsa da okumalıdır,cahil kalmamalıdır,geçimini temin edecek donanımlara sahip olmalıdır.Başını açmak günahsa bile Allah affeder.
Tarih boyunca kadınlar hep ezildiler,mal olarak görüldüler hala bu çaba çeşitli bahanelerle devam etmektedir.Kimi bunu kadını açarak yapıyor kimi kapatarak.
islam kadınları bundan kurtarmak onları erkeklerle eşit bireyler yapmak ister ama bizzat kadınların buna karşı çıkmasını anlamak mümkün değil.

veri

Yasaklı
kafakıran enteresan yaklaşmış
müslüman kadın üni ye gitmesin
müslüman erkek te üni ye gitmesin
sonra elin kafiri münafığı yönetime gelince
oturup halimize ağlayalım mı:)

spesifik

آزادی قید و بند
Pazar günü ilk okul öğrencileri başörtü takabilsin diye ankarada bir panel düzenleniyor.
Dileyen buyursun gelsin,
yavaş yavaş biz de arzuladıklarımıza kavuşacağız yoksa devlet bizimle kargaşa yaşamak durumunda kalacak

ya okuldan atacak 12 yaşında ya da boyun eğecek başörtüye !!!

sabah haberlerde kız öğrencilere bir metre mesafede durulmasını isteyen müdüre soruşturma açıldı,kimse üniye gitmesin den ziyade şu eğitim kurumları terbiyelensin kafi..

veri

Yasaklı
vay devlete kafa tutmak ha:)
28 şubatta nerdeydiniz :)