Cübbeli Ahmet Hoca Egemen Bağış'ı topa tuttu!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Cubbeli-Egemen.jpg

Cübbeli Ahmet: Bakaraya makara diyenin suratına bakabilir miyim?

Kamuoyunda ‘Cübbeli Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, eski AB Bakanı Egemen Bağış’ın Bakara suresiyle ilgili kamuoyuna yansıyan ‘makara’ şeklindeki sözlerini sert bir dille eleştirdi. Ünlü, “Bakara'ya ‘makara’ diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba?” diye sordu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa vakıf külliyesindeki geleneksel sohbetinde Ahmet Mahmut Ünlü, devletin bir bakanın Bakara suresine ‘makara’ diyerek dalga geçmesinin ardından iktidarın takındığı tavrı sert bir dille eleştirdi. Cübbeli Ahmet Hoca, “Adam Kur'an'ın Bakara suresine ‘makara’ dedi. Hala adamla oturanlar, kalkanlar var. Hala adamla yüzüne gülenler, muhabbet edenler var. Allah beni muhafaza eylesin! Bana dünyaları teklif etseler, Bakara'ya ‘makara’ diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba? Ben kadere inanmayan, sahabeyi sevmeyen birini sevebilir miyim? Ben böyle olabiliyorum da sen niye olamıyorsun? Bende Müslümanım sen de Müslümansın ne farkımız var?” ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet Hoca bazı devlet yöneticilerine ve belediye reislerini isim vermeden eleştirdi. Cübbeli, “İstanbul’daki büyük bir ilçenin belediye reisi… Hem 5 vakit namaz kılıp Müslümanım diyeceksin. Diğer yandan Allah ve Resulüne (S.A.V) karşı gelenlerle dostluk edeceksin. Bir de kalkmış diyor ki ‘Caferilik hak mezheptir’ Yahu sabah akşam Hz. Ebubekir'e, Hz. Ömer'e, Ayşe Validemiz'e söven adamlara nasıl hak mezhep dersin? Hiç Allah Resulü'nün (S.A.V) sende hatırı yok mu? Peygamberin kıymetli eşinin bir hatırı yok mu? ‘Benden sonra Hz. Ebubekir'e, Hz. Ömer'e uyun’ sözünün bir hatırı yok mu? ‘Onları sevmeyen beni sevmez’ sözünün bir değeri yok mu? Sen hala Şia'yı Caferi'dir şudur budur diyerek nasıl Müslüman nazarında görüp onlarla dostluk etmeyi içine sindirebiliyorsun? Bu nasıl bir imandır?” diye sordu.

CÜBBELİ AHMET HOCAEFENDİ BURSA SOHBETİNİN TAMAMI:

https://www.youtube.com/watch?v=EGlZQz_A0VI

http://www.milligazete.com.tr/haber/Cubbeli_Ahmet_Hoca_Egemen_Bagisi_topa_tuttu/352223#.VNja7-asXJg

ihvanistanbul

AkhenAton
Aslında Egemen bağış üzerinden, Taziyeye gelen Egemen bağışı ağırlayan ismailağa vakıfını topa tutmuş.

Allah hayretsin. Birlik ve dirlik nasip etsin. İhvanlarımız arasındaki ihtilafı afiyetle gidersin ne diyelim...

talib

Kıdemli Üye
İsmailağa vakfı ile aralarında büyük kapışma var. Hasan efendi halife olabilir derken birden döndü... O da vekillerden bir vekil demeye getirdi.

Anlamadığım bir husus. O laf söyleneli çok oldu ve o lafı söyledi denilen insanda sahiplenmedi. Muhalefet partisi gibi niye durmadan anlatır durursun anlamam. Yani insanlardan beklentin ne? Tamam herkes eleştirdi geçti. Daha ne yapsınlar? Ak partiden uzak durun mu demek istiyor?

Cemaat kaset şantaj iddialarının varlığına inanıyor insan bunları duydukça

kilicarslan

Kıdemli Üye
son dönemde Cübbeli the cemaat yakınlaşmasını fark eden oldu mu?

Syolu cübbeliyi manşete taşıyarak haber yapıyor, onun üstünden birilerine çakıyor, işlerine öyle geldikleri için mi böyle yapıyorlar yoksa başka bir şey mi var diye sormaktan kendimi alamıyorum.

Siz ne dersiniz buna?

talib

Kıdemli Üye
Yukarıda cevap verdik gibi son cümle ile

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Cubbeli-Egemen.jpg

Cübbeli Ahmet: Bakaraya makara diyenin suratına bakabilir miyim?

Kamuoyunda ‘Cübbeli Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, eski AB Bakanı Egemen Bağış’ın Bakara suresiyle ilgili kamuoyuna yansıyan ‘makara’ şeklindeki sözlerini sert bir dille eleştirdi. Ünlü, “Bakara'ya ‘makara’ diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba?” diye sordu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa vakıf külliyesindeki geleneksel sohbetinde Ahmet Mahmut Ünlü, devletin bir bakanın Bakara suresine ‘makara’ diyerek dalga geçmesinin ardından iktidarın takındığı tavrı sert bir dille eleştirdi. Cübbeli Ahmet Hoca, “Adam Kur'an'ın Bakara suresine ‘makara’ dedi. Hala adamla oturanlar, kalkanlar var. Hala adamla yüzüne gülenler, muhabbet edenler var. Allah beni muhafaza eylesin! Bana dünyaları teklif etseler, Bakara'ya ‘makara’ diyen birinin suratına bakabilir miyim? Güleç yüzle suratına bakıp onunla oturabilir miyim acaba? Ben kadere inanmayan, sahabeyi sevmeyen birini sevebilir miyim? Ben böyle olabiliyorum da sen niye olamıyorsun? Bende Müslümanım sen de Müslümansın ne farkımız var?” ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet Hoca bazı devlet yöneticilerine ve belediye reislerini isim vermeden eleştirdi. Cübbeli, “İstanbul’daki büyük bir ilçenin belediye reisi… Hem 5 vakit namaz kılıp Müslümanım diyeceksin. Diğer yandan Allah ve Resulüne (S.A.V) karşı gelenlerle dostluk edeceksin. Bir de kalkmış diyor ki ‘Caferilik hak mezheptir’ Yahu sabah akşam Hz. Ebubekir'e, Hz. Ömer'e, Ayşe Validemiz'e söven adamlara nasıl hak mezhep dersin? Hiç Allah Resulü'nün (S.A.V) sende hatırı yok mu? Peygamberin kıymetli eşinin bir hatırı yok mu? ‘Benden sonra Hz. Ebubekir'e, Hz. Ömer'e uyun’ sözünün bir hatırı yok mu? ‘Onları sevmeyen beni sevmez’ sözünün bir değeri yok mu? Sen hala Şia'yı Caferi'dir şudur budur diyerek nasıl Müslüman nazarında görüp onlarla dostluk etmeyi içine sindirebiliyorsun? Bu nasıl bir imandır?” diye sordu.

CÜBBELİ AHMET HOCAEFENDİ BURSA SOHBETİNİN TAMAMI:

https://www.youtube.com/watch?v=EGlZQz_A0VI

http://www.milligazete.com.tr/haber/Cubbeli_Ahmet_Hoca_Egemen_Bagisi_topa_tuttu/352223#.VNja7-asXJg

aferim cübbeliye. aynı cesaretli açıklamaları fetulah hakkında da bekliyoruz. insanın aklına; "cübbelinin ipi/kasedi fetulahın elinde mi? acaba" sorusu geliyor.

DESIFRE

Yasaklı
Ismail aga Cemaati Paralelci ilan edilmismiydi ?

DESIFRE

Yasaklı
[video]www.youtube.com/watch?v=iVQhOUkugzk[/video]

Onu hep yapıyordu saten akpliler 12 yıl uyku Modundayken !!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hoca egemen bağış diyor, bakara-makara vs. diyor, yani MÜSLÜMANLARIN ortak bir noktası olması gereken SURELERLE; AYETLERLE DALGA GEÇİLMESİYLE ilgili konuşuyor ama BİZİM MÜSLÜMANLAR nasıl oluyorsa gülen diyor, kaset diyor vs.vs. diyebiliyorlar.

Hakkaten inanamıyorum ya, ya arkadaş bu kadar mı partizan oldu bizim müslümanlar? Bu kadar mı kör oldu bu müslümanlar ya?

DESIFRE

Yasaklı
Hoca egemen bağış diyor, bakara-makara vs. diyor, yani MÜSLÜMANLARIN ortak bir noktası olması gereken SURELERLE; AYETLERLE DALGA GEÇİLMESİYLE ilgili konuşuyor ama BİZİM MÜSLÜMANLAR nasıl oluyorsa gülen diyor, kaset diyor vs.vs. diyebiliyorlar.

Hakkaten inanamıyorum ya, ya arkadaş bu kadar mı partizan oldu bizim müslümanlar? Bu kadar mı kör oldu bu müslümanlar ya?
Yok abi kör degiller bak chpli yapsaydi kör olmadiklarinigörürdün ;)

Kör olanlar sizsiniz.ve kendi meziyetlerin olduğu için,başkalarınıda kendi mezeyetinizde zan ediyorsunuz.Gizli şeyleri ifşa ediyorsunuz.Kaldıki ifşamı iftiramı oda belli değil.Adam ben söylemedim dediği halde.Hem dahi artık üç ay sonra milet vekilide olmayaçak.Bakalım o zaman yine makara yapaçakmısınız.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Allahü Teala'nın mukaddes dini ile dalga geçilmez. Bunu bilmeyenimiz yoktur.

Egemen BAĞIŞ'ın üzerinde halan durmaya gerek yoktur aslında. Egemen BAĞIŞ halan partinin milletvekili, Tayyip ERDOĞAN, Ahmed DAVUDOĞLU, Bülent ARINÇ vs. daha birçok üst kurmay bu hadiseden de haberli hatta bu mevzu o dönemlerde Başbakan olan Tayyip ERDOĞAN'a da sorulmuş bir sorudur...

Parti falan tutmuyorum bu mevzuda, lakin Cübbeli'nin halan bunu kaşıması normal değil, tebliğle de falan ilgi ve alakası yoktur...

Cübbeli'nin BAĞIŞ'a karşı topları aynı zamanda ERDOĞAN'adır, DAVUDOĞLU'nadır vs...

İşte biz böyleyiz.

İslam düşmanı kafirler "sükut" deyince seslerini çıkaramayanlar sıra kendinden olan birilerinin hükümet edenleri olunca ağzına ne gelirse söyleyiveriyor...

Biraz daha ileri giderse Cübbeli cezaevinin kapısı kendisine gösterilecektir...

İyi de olacaktır tabiki...

Ama bu adamdan ben bir şey anlayamadım, oraya da girince:

"Ne olur beni buradan çıkarın şekerim var biraz da tuzum var akıbetim kötü, daha devlet adamlarına söz söylemeyeceğim" şeklinde yalvarıyor da yalvarıyor...

ERDOĞAN öyle ya da böyle fedakarane çalışmalarıyla bir yere kadar geliverdi, güzel şeyler de bina etmeye çalışıyor ama unutmayın halan güçsüz... Kuvvetsiz... Ve de muktedir değildir...

Kurulu düzen ve kurulu yönetim nasıl ise o yönetimin ve düzenin değerleri istikametinde görevini yapan birisidir neticede...

Bari Cübbeli biraz daha gayret etsin de Hükümet de düşüversin, bilinmez çok daha hayırlı güzel olur... Ne diyeyim...

BAĞIŞ'a bu husus soruldu, öyle bir şey demedim, dedi...

Yalan ya da doğru, artık onun cevabı ile kendimizi sınırlamalıyız...

Ne yapalım..?

DESIFRE

Yasaklı
Kör olanlar sizsiniz.ve kendi meziyetlerin olduğu için,başkalarınıda kendi mezeyetinizde zan ediyorsunuz.Gizli şeyleri ifşa ediyorsunuz.Kaldıki ifşamı iftiramı oda belli değil.Adam ben söylemedim dediği halde.Hem dahi artık üç ay sonra milet vekilide olmayaçak.Bakalım o zaman yine makara yapaçakmısınız.
Yok Milletvekili olamayacakmıs, aday yapmayacaklarmıs

Yahu adam saten ūçūncū dõneme takılıyor :)

Gizli seyleri ifsa ediyormusuz :) oldu olacak vekilinizin dedigi gibi

Gūnach isleme õzgūrlūgūnūze engel oldugumuzu sõyleyin :)

[video]www.youtube.com/watch?v=vHPK3uMYV1s[/video]

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ona sordular zaten, o da, "Böyle bir şey demedim" dedi...

Onun beyanı...

İster inanın isterse inanmayın...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
kendi partidaşı kabul etti....bırakta inkar etsin, ya ne yapacaktı..telefonun karşısındaki kişi özür dilemişken...

can feda

Profesör
Bunu kendi akrabalarım dahil akp'ye bu dönemde de gönül vermiş bir çok insana sordum...egemen bağış olayını...efkan ala'nın peygamber gurura kapıldı...biz kapılmayacağız olayını...mehmet metiner'in ayeti çarpıtma olayını...
Bir çok insan şöyle cevap verdi;
1) Cemaatte kamyonete bindirdi. (benim bildiğim yanlış isem eğer düzeltin yukarıdakiler cemaatin kanalının yaptığından daha ağır...ayrıca o yaptı diye sen neden yanlışı savunuyorsun...yanlışa yanlış örnek vererek savunuyorlar)

2) Erdoğan'ın bir bildiği vardır. (neden bir yaptırım yok dediğimde...bu cevabı verenler vardı)(erdoğan'ın bildiği senin iradeni neden sınırlar anlamış değilim)

3) Millet %52 ile buna cevabını verdi.Milli iradeye darbe yaptılar.(Bunun örnek ile sorum ile ne alakası var.Hala anlayabilmiş değilim)

Allah şahit'tir...kamyonet olayını sorduğum cemaat mensubu birisi...yapılmaması gerektiğini yanlış olduğunu direk söyledi....Ama bir kaç cemaat mensubuna daha soracağım...genel bir kanıya varmak için...sayıyı arttırmam lazım...

Dua Nur

Kıdemli Üye
rkopar @rkopar · 14 sa. 14 saat önce

Cübbeli yine E.Bağış'ı eleştirmiş. Bu dinin en büyük problemi E.Bağış zaten. He? Ne? Feto mu? Şimdi onu eleştiremem mübarek :))))

Esaret altındaki bir alimin fetvası kabul edilmez. Cübbeli paralel esaretten kurtulana kadar söyledikleri hükümsüzdür.

Cübbeliyi eleştirmek için de yazmıyorum, eli mahkum, mecburen yapıyor, dosyası beklemede. Dinleyenler temkinli yaklaşsınlar sadece sözlerine