Cübbeli Ahmed'in Tehlikeli Sözleri !

spesifik

آزادی قید و بند

Güzel bir çalışma olmuş, bir yerde Kemal Sunal'ın filmden alıntısı var( hakaret )ediyor onu görmezden gelelim...

talib

Kıdemli Üye
Çalışmanın basitliğine mi değinelim, bunu yapanların hamaketine mi?
@Büşra Betül karar versin :)

talib

Kıdemli Üye
montaj dediğini duymadım.. ona en son gelelim...

"direk Allah'a bağlanın" diye türkçe bir tercüme yapılıyor ki, cübbeli'nin sözüne denk düşsün, buradan kafir ilan edelim demişler. yoksa o tercüme başka kelimelerle de yapılabilirdi. ayetteki bağlanından kasıt başka, cübbelinin bağlanmasından kasıt başka. ama müfteri bunu gözardı ederek, copy paste ile küfrü yapıştıracak... basitlikten başka bir şey değil bu.

Mahmud diye göründü... burada tecelliden bahsediyor... cübbelinin onlarca kitabı var, orada hülul ve ittihad var mıdır kul ile Allah arasında haşa... aksine reddeder. böyle açıkca reddi varken, onun bir sözünü oraya tevil ederseniz art niyet aranır.

ihvanistanbul

AkhenAton
videonun daha 28. saniyesinde ismailağa camii - şirk bizim işimiz yazıyor?!

59.Saniyede yazan ayetin meali şerifi:

sol-parantez.png
15
sag-parantez.png
Ama o (şirk koşa)nlar (göklerin ve yerin ya ra tıcısının tek olduğunu itiraf ettikleri halde: “Melekler Allâh’ın kızlarıdır!” diyerek) kullarından O’na bir parça ayırdılar (ve O’na yaratıkların sıfatını taktılar). Gerçekten de insan elbette (inkârı) pek açık/(gâ vurluğunu) açığa vuran/büyük bir kâfirdir.

Diğer kısımları henüz dinlemedim. Anladığım kadarıyla bi ordan bi burdan kesip cümleleri cımbızlamışlar.

5:45 de geçen mesele zahir de yaşanan değil, zuhuratta görülen bir olay. detaylarını müsait bir zamanda yazacağım inşaAllah. Şu an çıkmak zorundayım.

spesifik

آزادی قید و بند
Mahmud diye göründü... burada tecelliden bahsediyor... cübbelinin onlarca kitabı var, orada hülul ve ittihad var mıdır kul ile Allah arasında haşa... aksine reddeder. böyle açıkca reddi varken, onun bir sözünü oraya tevil ederseniz art niyet aranır.

Nasıl bir tecelli ? Tecelli demiyor üstelik ete kemiğe büründü diyor yani akıl var ...
Kelimeler cımbızlanmış olabilir katılıyorum ama cımbızlanmasa bile tehlikeli cümleler...

fakiri

Kıdemli Üye
montaj dediğini duymadım.. ona en son gelelim...
"direk Allah'a bağlanın" diye türkçe bir tercüme yapılıyor ki, cübbeli'nin sözüne denk düşsün, buradan kafir ilan edelim demişler. yoksa o tercüme başka kelimelerle de yapılabilirdi. ayetteki bağlanından kasıt başka, cübbelinin bağlanmasından kasıt başka. ama müfteri bunu gözardı ederek, copy paste ile küfrü yapıştıracak... basitlikten başka bir şey değil bu.

Aşıkların ve büyük evliyanın şathiyye konusuna giren sözlerini sıradan bizim gibi insanların kullanması ve bunlara benzer cümleler sarfetmesi hiç doğru değildir. “Ete-kemiğe büründüm…” mısraları Yunus Emre Hz.lerine aittir. E peki sen Yunus’un makamında mısın ki, böyle sözleri “Mahmud diye göründü!..”diyerek kalkmış kendi efendine atfediyorsun ? Hallac-ı Mansur Fenâfillâh makamında olduğu hâlde “Enel Hakk” dedi ve bu söz dolayısıyla O’nu idam ettiler ! Şimdi, bu sözü İsmailağacıların hepsi dahil edebilecek – söyleyebilecek biri var mı acaba ?..

Herkes seviyesini ve ne konuştuğunu bilsin diyoruz !

Gevezeliğin lüzumu yoktur !

bi husben

Kıdemli Üye
Ahh bu zorlamci tevilciler yokmu
yahu daha ne diyecek allah ete kemiğe büründü mahmutta göründü diyor
ama bizim tevilci tayfasi istedimi şeytani bile temize çikarirlar ağabalari firavunu nuh kavmi hud kavmini temize çikarmadimi takipçilerinden başka ne beklenirki

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Fenâfillâh makamında

Aslında tasavvuf ile ilgili sorunlarımızın en can alıcı noktası burası.

Her müslümanın görevi bu makama erişmeye çalışmak mıdır.

Bunun için çaba sarf etmek midir.

Bu makama erişebilen var mıdır.

Varsa kimlerdir.

Bu makamlara erişme yolunda nelerden vazgeçilmelidir.

Benim şahsi kanaatim (Kanaatim derken bu görüş beni bağlar kimseyi bağlamaz.):

1- İslam güzel ahlaktır.

2- Müslüman hakkı sabrı tavsiye eder.

3- Yeryüzüne hakkı hakim kılmaya çalışır.

Bunlara ilaveten temel ibadetlerini yerine getirirsin yeter.

O makam bu makam...

Bunlar boş işler...

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye

1- İslam güzel ahlaktır.

3- Yeryüzüne hakkı hakim kılmaya çalışır.

Bunlara ilaveten temel ibadetlerini yerine getirirsin yeter.

.

Bu saydıkların her müslümanda olması gereken asgari işlerdir zaten.

lafons7275

Kıdemli Üye
İşte bu noktadan sonra, kalan enerjinizi yer yüzüne hakkın hakim kılınması için harcayacaksınız.

Peygamberimiz (s.a.s.), sahabenin hazır bulunduğu bir mecliste şöyle buyurmuşlardır:“Size amellerinizin en hayırlısını, Allah katında en temiz olanını, derecelerinizi en fazla yükselteneni ve sizin için altın ve gümüş infak (Allah yolunda harcama) etmekten, düşmanlarınızı muharebe meydanında öldürmekten yada şehit olmanızdan daha hayırlısını haber vereyim mi?” Sahabeler “Evet, ya resûlallah!” deyince, Peygamber Aleyhissalâtu Vesselâm Efendimiz:“Allah’ın zikridir.” diye cevap vermiştir.

B

bamda

Guest
Peygamberimiz (s.a.s.), sahabenin hazır bulunduğu bir mecliste şöyle buyurmuşlardır:“Size amellerinizin en hayırlısını, Allah katında en temiz olanını, derecelerinizi en fazla yükselteneni ve sizin için altın ve gümüş infak (Allah yolunda harcama) etmekten, düşmanlarınızı muharebe meydanında öldürmekten yada şehit olmanızdan daha hayırlısını haber vereyim mi?” Sahabeler “Evet, ya resûlallah!” deyince, Peygamber Aleyhissalâtu Vesselâm Efendimiz:“Allah’ın zikridir.” diye cevap vermiştir.
4000 kere allah demekmi bu zikir?

10 bin vird çekmekmi?

aşık maşukuna kavuştu deyip tek bacak üzerinde eteklerini açarcasına dönerek sema çekmekmi?

yada bir zikr halkasında gah öne arkaya ,gah sağa sola sallanarak belli cümle kalıplarını tekrarlamakmı?

lafons7275

Kıdemli Üye
asgariyi aştığınıza inanıp azamiye geçtiğinizemi inanıyorsunuz?

Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) sekeratta olan bir gen*cin yanına girdi. Sordu :

— Kendini nasıl görüyorsun?

Dedi:

— Allah'a Ümidim var ve günahlarımdan korkuyorum.

Bunun üzerine Resûlüllah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

— Böyle bir makamda, kulun kalbinde ümid ve korku birleşin*ce Allah, ümid ettiğini verir ve korktuğundan onu emin kılar. O bu şekilden başka ölmez.

lafons7275

Kıdemli Üye
4000 kere allah demekmi bu zikir?

10 bin vird çekmekmi?

aşık maşukuna kavuştu deyip tek bacak üzerinde eteklerini açarcasına dönerek sema çekmekmi?

yada bir zikr halkasında gah öne arkaya ,gah sağa sola sallanarak belli cümle kalıplarını tekrarlamakmı?

Sana kitaptan vahyedileni oku, namazı dosdoğru kıl! Çünkü namaz, yüz kızartıcı şeylerden ve kötülüklerden alıkoyar. Allah'ı anmak en büyük ibadettir. Allah ne yaptığınızı bilir.

Ankebut 45

fakiri

Kıdemli Üye
Aslında tasavvuf ile ilgili sorunlarımızın en can alıcı noktası burası.
Her müslümanın görevi bu makama erişmeye çalışmak mıdır.
Bunun için çaba sarf etmek midir.
Bu makama erişebilen var mıdır.
Varsa kimlerdir.
Bu makamlara erişme yolunda nelerden vazgeçilmelidir.
1- İslam güzel ahlaktır.
3- Yeryüzüne hakkı hakim kılmaya çalışır. Bunlara ilaveten temel ibadetlerini yerine getirirsin yeter.
O makam bu makam...
Bunlar boş işler...
Selam ve dua ile...

Yaw Eba !
Senden kimse bir makama çıkmanı istemedi-istemiyor !
Sen İslâm Dairesi içinde kal yeter ! ,
Ama,
Bir yerlere çıkanlara da karışma emi ?