Cübbeli Ahmed hoca hükümeti eleştirdi

saliha kalem

Profesör
VİDEO İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=164291706942244&saved

mgimanset530-150x150.jpg

Cübbeli Ahmet Hoca Lalegül Fm ve cubbeliahmethoca.tv ‘den canlı yayınlanan Perşembe sohbetinde liselerin de zorunlu yapılması meselesinde hükümete yüklendi. Cübbeli Hoca şöyle konuştu;
Ne cevap vereceksin yarın ahirette? Şimdi 12 seneye çıkaracaklar okulları. 8 seneye çıkaranlar ne hale geldi görüyoruz. Bunu 12 seneye çıkarttığın zaman n’olu bu; 18 yaşına kadar kız okula gitcek mecbur! Bu nasıl bi dindir, nasıl bir mezheptir Al sana emanet işte! Millet emanet eti sana bi vazife; milletin kızını 18 yaşına kadar okula gönder diye mi! Doğruyu söylüyorum; “Hoca provakatör oldu” diyolar. Niye bi dizi bu doğruyu söylemiyor? Bana mı kalıcak bu işler? Yazık değil mi, bu kadar hoca var, konuşsanıza! NAsıl cevap verceksiniz yarın ahirette! Çok büyük mesuliyettir, ben Allah için söylüyorum, bu işi durdursunlar! 5′e indirsinler eskisi gibi, 5′e! Milletin kızının, karısının vebaline girmesinler! Kız çocuğu yav; 12 sene okula mı gider, Avrupa’da öyleymiş, biz gavur muyuz! Bize ne Avrupa’dan! Yanlış, yanlış… İşte emanet, emanet, emanet..! Ah aah Allahım! Derdimizi dinimmiz eyle ya Rabbim!

“Dert değildir kala dünya gide din, dert odur ki; gide dünya, kala din!”
“Ekonomi düzeldi, dünya mamur oldu, şöyle olduk, böyle olduk” ama din gitti! N’olacak; ahlak gitti, şu gitti, bu gitti.. Bu değerler giderse n’olacak! Yazık değil mi? O doğuda tabi yeni yetme gençlik hep cahil oldu, evvelce hep alim idi oralar… Cahil olursa n’olur? “İşte biz de cahil olmasınlar diye 12 seneye çıkartıyoruz” sen 12 senede bunlara ayetten hadisten ne öğreticen!? He? Teroristbaşı nerden yetişti? Ankara Siyasal Mezunu! Hizbullah’ın başındaki, o öldürüldü bi tane; ortalığı kırıp milleti betonlara gömdüler hainler o zaman.. Nerden yetişmiş? Siyasal’dan… Medreseden yetişen bi tane terorist var mı! Yok! Niye bu hakikatleri hala anlamıyosunuz? Bu vatanın, milletin harcı İslam’dır. Ehl-i Sünnet vel Cemaattır! İslam’ı anlat, fırsat ver, konuşursun bu insanlara; nedir bu ırkçılık, nedir bu birbirine dalmak, nedir birbirimizden alıp veremediğimiz!? Müslümanız, hep Ehl-i Sünnet’iz kardeşiz, Hanefi, Şafi hepsi Ehl-i Sünnet’tir. Arada fark çok az, bunlar zaten i’tikatta bir! hepsi Ehl-i Sünnet, hepsi Hak! Geldi Geldi o Hoca buralara vaaz ediyor işte; “bak insanlar seni seviyor, bu milleti düzeltmek lazım” amma fırsat verilmiyor. Bu zamana kadar hiç fırsatlar verilmedi, şimdi de yine İsslami(!) medya bize yanaşmaaaz. Bunların işine doğru söyleyem gelmez. hep yalakalık yapacaksın, hoşaf soğutup kuyruk sallıycan.. Bu bizim işimiz değil! Hakkı konuşacaksak konuşmak nasib olsun, değilse lazım değil aleyhimize olur. “Ya Hakkı söyle ya sus! Hakkı söylemeyip susan dilsiz şeytan olur!” “İlim alimlerin gerdanları (boyunları) üzerinde emanettir! (Hadisler) Doğru bildiğini söylemek emanet!

Evet hocanın bu tenkidine katılmamak mümkün değil.Evet hoca mevkiinde olanlar bu emribilmaruf vazifesdini usülünce yapaçakki,yukardakiler umulurki yanlışlardan vaz geçsin.Bizede İnşallah böyle yanlış yapılan işlerden vaz geçerler demek düşüyor.

TakVa

Ordinaryus
Kızlar 18'e kadar değil, 20-23 okul anca bitiyor.

Hoca kızını okutmasın, aynı fikirde olmayanlar okutmak isteyebilirler.

Kızınız okutmayın değil, haydi, kızlar okula demek düşer devlet erkanına.

Hikem

Kıdemli Üye
Dayatma nerden gelirse gelsin doğru değil, tenkidi hak eder.Kesintisiz 8 yıllık eğitimin neden icra edildiğini bilmek gerekir.Ebeveyn kesintisiz 8 veya 12 yıllık eğitime karşıysa saygı duymak gerekir.Bu insani yaklaşımdır.islami yaklaşımda ise tümden hatalıdır. (kesintisiz eğitim) Hoca tamamen haklıdır.Modernizm rüzgarına yakalananların '' .Tevhidi Tedrisat değişmeden, gayri islami hususlar temizlenmeden 'Haydi Okula' kampanyası '' yapmaları, müslüman ahaliyi adam yerine koymamalarının bir göstergesidir

girdap

Ordinaryus
Kızların okumasını istemiyor mu hoca?

K

Kaçak

Guest
Eee Hükümeti bende eleştiriyorum ....
neden beni haber yapmadılar ki ?

talib

Kıdemli Üye
Çin'den sonra halkını ucuz işçi olarak gören kaçıncı devletiz bilmem.

Kızı, erkeği okuyacak ki, iş sahibi AKP'lilere aylık 500-800 lira arasına çalışsın halk. Sadece erkek çalışsa, karısını evde bıraksa, büyük sorunlar olacak. Artık kadını, erkeği ucuz işçi olarak çalışacak. Padişahın fermanı budur.

Hükümete ne ise... Ben kızımı, oğlumu okuturum, okutmam.. Zaten öğretmenleri şamar oğlanı ettiniz. Şimdi acaip bir nesil yetişti.

Şeriat açıkca çiğnenecek ve bunu dahi müslümanım diyen insan AKP'li olmak adına savunabiliyor. Nerede kaldı din, iman? Şaşılır bu duruma..

korakademik

Ordinaryus
cübbeli işini iyi yapıyor.

bu gidişle arkasında 3 kişi kalır mı

agbi

Yasaklı
Çin'den sonra halkını ucuz işçi olarak gören kaçıncı devletiz bilmem.

Kızı, erkeği okuyacak ki, iş sahibi AKP'lilere aylık 500-800 lira arasına çalışsın halk. Sadece erkek çalışsa, karısını evde bıraksa, büyük sorunlar olacak. Artık kadını, erkeği ucuz işçi olarak çalışacak. Padişahın fermanı budur.

Hükümete ne ise... Ben kızımı, oğlumu okuturum, okutmam.. Zaten öğretmenleri şamar oğlanı ettiniz. Şimdi acaip bir nesil yetişti.

Şeriat açıkca çiğnenecek ve bunu dahi müslümanım diyen insan AKP'li olmak adına savunabiliyor. Nerede kaldı din, iman? Şaşılır bu duruma..

Siz ÖĞRETMEN siniz yani Dünyevi diplomanız var benim yok.

Fakat siz Öğretmenliğinizle kalınız EKONOMİ yi asla bilmiyorsunuz.

EHİL olmadığınız konularda FİKİR YÜRÜTMEK bence size zarar veriyor.

ÖĞRETMEN ler şamar oğlanı olmuş ESNAF ne oldu DUBLE ŞAMAR OĞLANI oldu.

Kaç gün Kaç saat çalışıyorsunuz ? Yılda ?

Alışmışsınız DEVLET i arkanıza almaya konuşuyorsunuz.

Hadi çıkın da Serbest piyasaya göreyim sizi.

NEMİŞ VERGİ veriyormuşsunuz KİME VERGİ VERİYORSUNUZ MAAŞ ALDIĞINIZ YERE.

Ben KAZANIYORUM devlet bana nasıl kazanırsan kazan diyor.VERGİSİNİ alıyor ama İFLAS EDİNCE bak İFLAS etmişsiniz VERGİMİ almayayım demiyor.

OHHH BE DAYA SIRTINI DEVLETE SONRA da TENKİT et.

Kendinize güveniyorsanız İSTİFA EDİN MADEM MAAŞI BEĞENMİYORSUNUZ HAKETTİĞİNİZİ ALMIYORSUNUZ.DEVLETİN VERDİĞİ ORTADA neden İmtihanlara giriliyor MEMUR OLMAK için.

2006 da KAZA geçirdim yaklaşık 2 sene çalışamadım DEVLET BANA DEDİMİ KAZA GEÇİRDİN vergini almayayım diye.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Cübbeli Ahmed hocamız Mahmud efendinin irşadla görevlendirdiği hocalardan birisidir.
Arkasında milyonlar var.

Müslüman kardeşlerinizi Mahmut Efendi ile karşı karşıya getirmekten vazgeçmenizi tavsiye ediyorum.....
Cübbeli Hoca kendi görüşünü açıklıyor sadece...
İnsanları Sultana karşı provake etmenin vebali ağır olur ahirette...
Savunacaksanız Cübbeliyi savunun sadece....

saliha kalem

Profesör
Müslüman kardeşlerinizi Mahmut Efendi ile karşı karşıya getirmekten vazgeçmenizi tavsiye ediyorum.....
Cübbeli Hoca kendi görüşünü açıklıyor sadece...
İnsanları Sultana karşı provake etmenin vebali ağır olur ahirette...
Savunacaksanız Cübbeliyi savunun sadece....

bırakın Allah aşkına.avukatlığınıza gerek yok size yazmadık onu.o kardeşim 3 kişi kalır arkasında dediği için yorum yaptım.
Cübbeli Ahmed tek başına biri değil.bir cemaatin irşadla vazifeli hocalarından birisidir.silsile sahibidir.
Mahmud efendi şeyhidir ve müsadeli irşadlı kimsedir.boşuna laf olsun diye yazmayın

agbi

Yasaklı
Cübbeli Ahmed hocamız Mahmud efendinin irşadla görevlendirdiği hocalardan birisidir.
Arkasında milyonlar var.

bırakın Allah aşkına.avukatlığınıza gerek yok size yazmadık onu.o kardeşim 3 kişi kalır arkasında dediği için yorum yaptım.
Cübbeli Ahmed tek başına biri değil.bir cemaatin irşadla vazifeli hocalarından birisidir.silsile sahibidir.
Mahmud efendi şeyhidir ve müsadeli irşadlı kimsedir.boşuna laf olsun diye yazmayın

Cübbeli ahmet hocanın dedikleri kendisini bağlar MAHMUD efendi ile ilişkilendirilemez.

İRŞAD ayrıdır Siyasi yorum ayrıdır

Bunları AYIRALIM

Bugün Mahmud efendi cemeatinde çok kişi vardır AK parti ye oy verir

Bugün F.Gülen cemeatinde çok kişi vardır SP ne ERBAKAN a oy verir

SİYASETİ temeli islam olan oluşumlara sokmayalım.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Cübbeli ahmet hocanın dedikleri kendisini bağlar MAHMUD efendi ile ilişkilendirilemez.

Bunları AYIRALIM

Doğru...
Zorla milleti Mürşidlerden nefret ettirecekler sanki....

saliha kalem

Profesör

Bunları AYIRALIM

yanlış anladınız galiba.biz birşeyi karıştırmadık bir üye kardeşimiz 3 kişi arkasında kalır ithamına yorum yapdık o yalnız biri değil diye hatırlattık.
agbi bey Cübbeli hoca kendi kafasına göre konuşmuyor bunuda hatırlattık
Mahmud efendiyle Cübbeli hoca ayrı kulvarların insanları değil onların elleri birbirine bağlıdır
Cemaat olgusunda silsile adabı şeyh mürid ilişkisi irşad ve tebliğ esasları vardır bunları siz iyi bilirsiniz
Şeyhine itaat etmeyenler dışında itaat edenlerin bu cemaatte değeri çok büyüktür
kısacası agbi bey Cübbeli hoca Mahmud efendiye sadakatinden ayrılmayan vefalı hocalardandır
Cübbelinin alim olduğunuda unutmayalım normal birisinden bahsetmiyoruz
üstelik Mahmud efendinin Erbakanı çok sevdiğini herkes bilir

saliha kalem

Profesör
Doğru...
Zorla milleti Mürşidlerden nefret ettirecekler sanki....

Siz ve sizin gibi bu konuya gelip konu dışında eleştiri yapanların niyetleri hep ortada
neden 12 yıllık eğitim felaketine birşey diyemiyorsunuz neden Cübbeli Ahmed hocanın eleştirdiği noktalara değinemiyorsunuz
galiba gücünüz yetmiyor yetmeyincede böyle ordan buradan yanaşıyorsunuz
sizler ısrarla Milli Görüşün içinde hatalı insanların olduğunu ve insanların hatasız olduğunu savunursunuz ve bizde buna katılırızda neden sizler akpnin bütün icraatlarının doğrı olduğuna körü körüne inanırsınız hiçmi hata işlemiyorlar.
sanki tezad durumdasınız!
bu 12yıllık eğitim katakülleye getirilmeye çalışılan uygulama eğer geçerse mesut yılmazın bu ülkenin genç neslinin imanlı yetişmesine vurduğu baltaya bir balta daha sallamak olmazmı?
o mesut yılmaz ne demişti
siyasi hatatıma mal olsada 8 yıllık eğitimi ve kuran kurslarında yaş sınırlamasını yapıcam
adam kendini feda etti sırf inanan nesil yetişmesin diye.
bugün bunun haykırışı var ama sizin vicdanlarınız adete sağır kesilmiş bunu duymayıp böyle hassas konulara bile farklı çıkarlarınızla müdahale edebiliyorsunuz

herkes bundan böyle ne yazdığını bilsin

korakademik

Ordinaryus
12yıllık eğitimen neden karşısınız
4-4-4 modelinin nesi yanlış

saliha kalem

Profesör
12yıllık eğitimen neden karşısınız
4-4-4 modelinin nesi yanlış

konuda başında dikkatlice okursanız bunu anlayabilirsiniz
18 yaşına kadar hanım kızlarımızın dini eğitim almalarının önü kesilmiş olacak.
mesut yılmaz 8yıla çıkarttığında imamhatiplerin orta kısmı kapatılmıştı.

korakademik

Ordinaryus
ne alaka
açıköğretim diye birşey var.
zaten 8 yıldan sonra bırakmıyorlar mıydı
dini eğitimlerini 12 yıllık olunca nasıl bozulacak
aksine bu metodla
4. sınıftan sonra imam hatiplerin önü açılacak