Çok şükür, israil ile iran savaşı başladı

Ebu Computer

Kıdemli Üye
La ilahe illallah diyen, kıble ehli, kitap ehli kardeşimizdir.

Allah Lübnan'da ki müslümanların yardımcısı olsun.

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye

Selam ve dua ile...

İmam Buhari’nin görüşü
Kur’an-ı Kerim’den sonra en sağlam İslam kaynağı olan Sahih-i Buhari’nin sahibi İmam Buhari, Şia hakkında “Namazımı Şiiler ya da Hıristiyan ve Yahudiler arkasında kılmakta fark görmüyorum. Onlara selam verilmez. Hastaları ziyaret edilmez. Onlarla nikâh yapılmaz. Şahitlikleri kabul edilmez ve kestikleri yenmez” demiştir.
İmam Gazali’nin görüşü
Büyük İslam âlimi İmam Gazali, İhya-ı Ulumuddin isimli eserinde, Şia’nın sahabelere dil uzattığına işaret etmiş ve “Masum İmam Teorisi”nin yanlış olduğunu hükme bağlamıştır. Ayrıca, El-Mustazhirî / fedil’ulbatıniyye isimli eserinde Şia’nın sapkın düşüncelerini reddetmiştir: “Şiiler, Ehl-i Sünnet’i küfürle itham etmeleri ve sahih hadisleri reddetmeleri sebebiyle her iki yönden de küfre düşmüşlerdir.”
İmam-ı Azam’ın görüşü
Hak mezheplerden Hanefi mezhebinin kurucusu Ebu Hanife Hazretleri, Şia hakkında şu fetvayı vermektedir: “Şia akidesinin aslı (amacı) sahabeleri sapık olarak göstermektir.” “Hz. Hatice’den sonra âlemlerin en faziletli kadını Hz. Aişe’dir Kendisi tertemizdir ve (Peygamber eşine zina yakıştırması yapan) Şiilerin yaptığı iftiralardan beridir.”
İmam Malik’in görüşü
Hak mezheplerden Maliki mezhebinin kurucusu İmam-ı Malik Hazretleri, “Muhammed, Allah’ın elçisidir ve onunla birlikte olanlar da kâfirlere karşı zorlu, kendi aralarında ise merhametlidirler…” mealindeki Fetih Suresi’nin 29. ayetinden, “sahabeye düşmanlık eden kişilerin kâfir olacağı” hükmünü çıkarmıştır. İmam Malik, “Çünkü sahabeler kâfirlere nefret verirler. Kim sahabeye düşmanlık ederse bu ayete binaen kâfir olur.” demektedir.
İmam Malik’e Şia hakkında sorulduğunda şöyle cevap vermiştir: “Ne onlarla konuş, ne de onlardan (hadis) naklet; şüphesiz onlar yalancıdırlar.”
İmam Hanbel’in görüşü
Hak mezheplerden Hanbeli mezhebinin kurucusu Ahmed bin Hanbel Hazretleri, Şia hakkındaki fetvaları doğrular nitelikte şunları ifade etmiştir: “Müslümanları kendi yollarına davet eden Şiilere selam verilmez ve cenaze namazları kılınmaz.”
Ahmed bin Hanbel, Malik bin Enes’ten “Nebi’nin (sav) ashabına sövenin İslam’dan hiçbir payı ve nasibi yoktur” rivayetinde bulunmuştur
İmam Şafii’nin görüşü
Hak mezheplerden Şafi mezhebinin kurucusu İmam Şafii, Şiiler hakkında “Saptırıcıların en şerlileri” tanımlaması yapmıştır: “Eğer Şiilerin adamlarını köle olarak almak ya da evimi tamamen altınla doldurmalarını isteseydim, onlar için Ali (r.a) adına yalanlar uydururdum. Fakat ben Allah adına yemin ederim ki, O’nun adına hiç yalan uydurmadım. Sizi nefislerine uymuş saptırıcılardan sakındırırım. Onların en şerlileri de Şiilerdir.”
İmam Şafii’nin Şia hakkında şunları demiştir:
“Ben Rafızîlerden (Şiilerden) daha çok yalancı şahitlik edeni görmedim.”
“Şia dışında herkesten ilim (alıp) nakledebilirsin; çünkü onlar hadis uydurup bunu dinlerinden kabul ederler.”

menzil5453

Doçent
şiilik hakkında bugüne kadar bir kitap okudun mu? Ayrıca menzil nikini almışsın, sohbetine gittiğin bir mollanız yok mu? Şiileri bir sor o mallaya.

Elbette biliyorum. Ama bir tarafta yahudi bir tarafta Müslüman olduğunu söyleyen Allah'a iman ettiğini ve Peygamber efendimiz'in yolundan gittiğini söyleyen insanlar var ise tabiki bir müslüman olarak Iran'ın yanında yer almak icap eder. Yaptığı hataların hesabını Allah elbette sorar onlara. Sahabeye küfretmenin Hz. Ali (r.a)'i ilahlaştırmanın hesabını Allah sorar elbet. Ama ben yinede sizin gibi düşünmüyorum. Ve İran'da sapıklığa düşmemiş tertemiz inançlı müslümanların da olduğunu düşünüyorum. Ve sizin bu şekilde ki düşüncenizi de şu anki zaman da yaşadığımız islam coğrafyasının en büyük sorunu olduğunu düşünüyorum. Siz onları sapık olarak gördüğünüz sürece onlar da sizi Hz. Hüseyin'in katili yezidin torunu vs. Vs olarak görmeye devam edecektir.

Neden iki mezhep arasında diyalog yolları aranmasın. Neden bu iki mezhep kafirlere karşı birleşmesin. İşte bende bunu anlamıyorum. Neden islam alemi tefrika batağında batmış ve boğuluyor.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @menzil5453

Bize düşmana gerek yok.

Halimiz vahim.

Verdiğiniz güzel cevap için sizi milli görüş selamı ile selamlıyorum...

anigif_enhanced-23480-1415066010-1.gif

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @lafons7275

1- Avatarınız da yazanları tekrar okuyunuz.

2- Mevlana'da şiadır.

3- Mevlana'nın semah ritüelleri meccusilerden kalma adetlerdir.

4- Eklediğiniz video gibi şia arasında ehli sünneti karalamaya çalışan pek çok video vardır.

5- Bütün şia fırkaları aynı değildir.

6- Müslümanın ölmesinden zevk duyuyorsanız bir yerlerde bir hatanız var demektir.

7- Şianın doğuşu sahabe dönemine kadar uzanır.

8- Şia sapık dediğinizde sahabenin bir kısmına da sapık demiş olursunuz.

9- İki Türk boyu birisi sünni birisi şii, Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail savaşana kadar İran'da şii müslüman oranı nedir. Şah İsmail, Yavuz Sultan Selim'e yenildikten sonra İran bölgesine çekildiğinde halkı nasıl zorla şiileştirmiştir. Şah İsmailden sonra şii müslüman oranı kaçtan kaça çıkmıştır.

Selam ve dua ile...

menzil5453

Doçent
Menzil ve ebcomputer şu linkteki videoyu izleyin ve izledikten sonra şiaya sempatiniz devam ederse aramıza mesafe koyalım. http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152283-Irak-tan-Mesaj-Var!&highlight=

Şiilerin Irak'ta yaptıklarından dolayı elbette onlardan nefret ediyorum. Ama israil'inde filistinde yaptıkları ortada. Ve lübnan'da şii dahi olsa temiz düşünceli müslümanların olduğunu, ve olası bir israil saldırısında onların zarar göreceğini düşünüyorum. Peygamber efendimiz şu an hayatta olsaydı senin gibi yiyin birbirini dermiydi? Bence demezdi.

Evet Irak'ta yaptıkları pisliklerin hesabını Allah elbette soracak onlardan. Herşeyi Allah görendir, gözetendir. Bir büyük hesap günü var. Bu hesap gününde karşıdakiler hain, kalleş şiilerde olsa, ben tefrikanın bir parçası olmaktan Allah'tan korkarım. Onların yaptığı pisliği biz yinede ordaki masum şii de olsa müslümanlar için yapmamamız gerek. Bilmiyorum belki yanlış ama ben böyle düşünüyorum.

Sayın @menzil5453

Bize düşmana gerek yok.

Halimiz vahim.

Verdiğiniz güzel cevap için sizi milli görüş selamı ile selamlıyorum...

anigif_enhanced-23480-1415066010-1.gif

Aleyküm selam.

lafons7275

Kıdemli Üye
Sayın @lafons7275

1- Avatarınız da yazanları tekrar okuyunuz.

2- Mevlana'da şiadır.

3- Mevlana'nın semah ritüelleri meccusilerden kalma adetlerdir.

4- Eklediğiniz video gibi şia arasında ehli sünneti karalamaya çalışan pek çok video vardır.

5- Bütün şia fırkaları aynı değildir.

6- Müslümanın ölmesinden zevk duyuyorsanız bir yerlerde bir hatanız var demektir.

7- Şianın doğuşu sahabe dönemine kadar uzanır.

8- Şia sapık dediğinizde sahabenin bir kısmına da sapık demiş olursunuz.

9- İki Türk boyu birisi sünni birisi şii, Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail savaşana kadar İran'da şii müslüman oranı nedir. Şah İsmail, Yavuz Sultan Selim'e yenildikten sonra İran bölgesine çekildiğinde halkı nasıl zorla şiileştirmiştir. Şah İsmailden sonra şii müslüman oranı kaçtan kaça çıkmıştır.

Selam ve dua ile...

akıl tutulması yaşıyorsun

Ben alimlerin de beyanlarını yukarıya koydum.

fakiri

Kıdemli Üye
Selam ve dua ile...

Eba! Elbetteki bu yazınıza da katılmıyoruz...Sebebi forumda asılan yüzlerce yazılarla izah edilmiştir. Oynayan-hareketli resimlere gösterdiğin ihtimamın yarısını bugüne kadar Müslümanın sahih bir itikadı nasıl olura gösteremedin !
Fazla söze hacet yok !

Kaptan

Mecra Yazarı
"Munafik" kavramini iyi anlayalim.

"Onların Allah yolundan sapmalarının sebebi, önce iman edip sonra inkâr etmeleridir. Bu yüzden kalpleri mühürlenmiştir. Artık onlar hiç anlamazlar" (el-Münâfikun 63/3).

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @fakiri dede

Sizin cemaatiniz dışındaki gruplara fırkalara hiziplere nasıl baktığınızı bildiğimizden söylenecek söz yok.

Allah'ın izni ile tek doğru yolda olan sizin cemaatiniz.

Selam ve dua ile...

ömerusta

Kıdemli Üye
lafons yazık etme kendine şahadet getiren kafir müslüman olur şahadet ehli müslümanı kafirlikle suçlayanın hali nice olur bilader

Hakperest

Kıdemli Üye
şiilik hakkında bugüne kadar bir kitap okudun mu? Ayrıca menzil nikini almışsın, sohbetine gittiğin bir mollanız yok mu? Şiileri bir sor o mallaya.

şiilik tarikate siyaset eklenmiş halidir
onlarda tıpkı senin gibi vesile edip imamlarını masum addederler

bir de muta farkı var ki zaten cübbeli hocamız dört eşi aşmıyor :D
üç oldumu birine veriyor talakı oluyor maşallah ( temsilen söylüyorum yoksa cübbeli ne yapıyor bilgim yok)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

şiilik tarikate siyaset eklenmiş halidir
onlarda tıpkı senin gibi vesile edip imamlarını masum addederler

bir de muta farkı var ki zaten cübbeli hocamız dört eşi aşmıyor :D
üç oldumu birine veriyor talakı oluyor maşallah ( temsilen söylüyorum yoksa cübbeli ne yapıyor bilgim yok)

Cübbeli'yi kadınların baştan çıkardığını cübbeli'den dinlemiştik... O bir göz kırpsa 10 tanesi ayağının uçlarına gelir anında... Biz kendimize yanalım...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Şurada da haklısın, İran'daki manevi yapılanma ne ise tasavvuftaki yapılanma da odur...