Çocuğunuza şiddet uygular mısınız?

Çocuğunuza şiddet uygular mısınız?

• evet

Oy: 3 7.7%
  • hayır

Oy: 22 56.4%
  • Ara sıra :))

Oy: 14 35.9%

• Kullanılan toplam oy
    39

SiNeM

Piss'a!
enes anlamadım ben :O neye üzgünsün?şiddet uygulayamadıgına mı :O

ZeYnEp

Üye
cevaplar sevindirici...

güzel anket sinem. ;)

ozti

Asistan
yok canım neden dövim :)

ebrar))

Paylaşımcı
Ce: Çocuğunuza şiddet uygular mısınız?

Bencede asla

Cocugum yok, ama kücük kardesim var 2,5 yasinda siddet kesinlikle uygulamam.Insaallah ileride cocugum olursa onada uygulamam.
Ancak 10 yasinda olur hala namazini kilmaz ise hafif bir siddet uygulanir. Zaten o cocuga 10 yasina kadar eger siddet uygulanmamis ise cocuga hafif bir dokunsan dahi cok zoruna gider yani aslinda buda siddet degildir...

şehidan

Asistan

Çocuğumu bilmem ama bu soruyu bir de kardeşime sorun. Şaka şaka. Şiddet kesinlikle çözüm değildir.

secdenur

Havf & Reca
pek çok kişi şiddeti dayak olarak algılar.Oysa şiddet yalnızca dayak mı?
Kişinin çocuğunu sürekli aşağılaması, eleştirmesi,tehdit etmesi,kararlara katılımını engellemesi,sürekli sorguya çekmesi,sık sık bağırması "sen küçüksün, ne bilirsin?"diyerek görüşlerini küçümsemesi de sözlü bir şiddet değil midir?:lac:
Ayrıca çoğu insan şiddeti taklit yoluyla çocuğuna öğretiyor...çocuk ise istediklerini elde etmek için şiddetin etkin bir araç olduğunu öğreniyor.

Asude

• Don't Panic
İlerde çocuğum olduğu vakit şiddet uygulamam [inşallah] :)

Byrocktar

Profesör
hani bi anlayış war ya ben görmedim çocuuum görsün die... :D puha bende bu konuda yapcam onu... :D ben dayak görmedim çocuuum o zevkten mahrum kalmasın die günde 3 öğün dövcem... :D :p

Erkam.

Kıdemli Üye
Ben daha bir baba değilim ama şunu çok iyi

biliyorumki çocuğun dövülmesine bile sebeb olan onu

yetiştirendir. Çünkü evladınızı kendi istediğiniz

terbiyede yetiştirdiyseniz istediğiniz davranışı

sergileyecek istemediğiniz davranışlardan

kaçınacaktır. Ama bazen orantılı sevide kulak

çekilmesine yer verilebilir. Ama dayak hayvana atılır.

İnsan laftan anlar. Anlamazsa atasözündeki gibi;

Nush ile uslanmayanı etmektir tekdir, tekdir ile

uslanmayanın hakkı kötektir. Altını çiziyorum sadece

hafifce kulak çekilmesi uygundur bence.

Hasan

Kardeşiniz
Şiddet uygulamak deyimi de biraz şiddetli olmuş ,dayak değilde arada iki tane popya şaplak bazen lazım ama bu dayak dediğimiz yani gücünü çocuk üstünde denercesine değil,çocuk dayaktan anlamaz arkadaşlar konuşmaktan anlar dayak yiyen çocuk arsızlaşır ve git gide laf anlatmak için daha çok dövmek lazım gelir ki bu hayvan eğitme şeklidir.

İnsan evladıyla konuşarak diyalog kuramıyorsa kendisinde bir sorun vardır.SELAMETLE.

İsr@

hizmet erbabı
forumda çocuğu olmayan kardeşler çoğunlukta o yüzden hemen asla uygulamam diyorlar. Arkadaşlar bende çocuğum olmadan önce asla çocuğuma vurmam diyordum ama öyle olmuyormuş Hasan abinin dediği gibi arada azcık şaplaklara mecbur kalıyorsunuz :) tabiiki aşırıya kaçmamak şartı ile...

ama çocuk eğitiminde asıl önemli olan ceza ve ödülü yerleştirebilmek...
ben bunun karşılığını alıyorum inşallah tavsiye ederim..
ceza dedim diyede korkmayın günümüzün cezaları bilgisayar oynatmamak sokağa çıkmamak gibi cezalar...:)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Allah bağışlasın üç çocuk annesiyim. Çocuklarıma dayak atmadım desem yalan olur. küçükken bir iki şaplak yemişlerdir. Ama o zamanlar bende cahildim. Yani çocuk eğitimi konusun da bilgili değildim. Çocuklarım büyürken bende araştırdım. Ve asla ama asla dayağın çözüm olmadığını öğrendim. Evet bazen dayanmak çok zor oluyor. Ama ardaki güç farkını düşününce inanın insan hemen vazgeçiyor. Sonuçta karşınızdaki aciz. Konuşmak en iyi çözüm. Çocuğun anlayış çıtasını yükseltme diye bir şey var. Dayak yiyen çocuklar asla lafla terbiye olamıyor malesef. Çünkü anlayış çıtaları yükseldiği için sizin konuşarak anlattıklarınızı anlamıyorlar. Bu çıtayı düşürmek için biraz zaman gerekli. ve tabikide sabır. Allah(cc) hepimizin yardımcısı olsun.

Cenan

Ordinaryus
Siddet kelimesini yanlis yerde kullanmisiz gibime geliyor. Siddet cok cok affedersiniz dihger mahlukata uygulanmazken insanlar icin ozelliklede cocuklar icin kullanmak pek uygun dusmese gerek diye dusunuyorum. "Siddet" kelimesinin manasi cok farkli biz ebeveynlerin cocuklarin terbiyesinde kullandigimiz caydirici hareket cok baska.

Bu kabul gormeyen dayak olayini cok hos karsilamasakta arada bir kullanmak zorunda kaliyoruz. Bu bir bakima kendi adima soyliyeyeyim; caresiz kaldigim anlarda nadirende olsa oluyor. Bir soylersiniz, iki soylersiniz, uc soylersiniz, dorduncude kibarca seversiniz :)

berika

Üye
Siddet kelimesini yanlis yerde kullanmisiz gibime geliyor. Siddet cok cok affedersiniz dihger mahlukata uygulanmazken insanlar icin ozelliklede cocuklar icin kullanmak pek uygun dusmese gerek diye dusunuyorum. "Siddet" kelimesinin manasi cok farkli biz ebeveynlerin cocuklarin terbiyesinde kullandigimiz caydirici hareket cok baska.

Bu kabul gormeyen dayak olayini cok hos karsilamasakta arada bir kullanmak zorunda kaliyoruz. Bu bir bakima kendi adima soyliyeyeyim; caresiz kaldigim anlarda nadirende olsa oluyor. Bir soylersiniz, iki soylersiniz, uc soylersiniz, dorduncude kibarca seversiniz :)

kibarca sevmek he :):

Cenan

Ordinaryus
Aynen oyle. Arada bir kibarca sevmek :)