Çıngıllı Mantı

cicek demeti

Sükut
manti.jpg

Gereçler:
MALZEMELER- Hamuru için
1 Adet Yumurta
Bir tutam tuz
5 Bardak su
Alabildiğince un 1 Adet tavuk göğsü (Derili)
Kaynatmak için su
tuz
3 Yemek kaşığı tereyağ veya margarin
Yapılışı:
Unun ortası açılır. İçine yumurta, tuz, su ve alabildiğince un konur ve hamur yoğrulur. Kulak memesinden az daha fazla olacak. Daha sonra hamur 4 eşit parçaya bölünür. Topaklar birer birer açılır her açtığımız hamur önce boyuna sonra enine kesilir. (Kayseri mantısı hamuru gibi) daha sonra her bir küçük kare iki yanından tutularak ortas çukur kalacak şekilde sıkılır. Tüm hamurlara aynı işlem yapıldıktan sonra yağlanmış tepsiye dizilir. Fırına verilir. pembeleşinceye kadar pişirilir. soğuduktan sonra hamular birbirinden ayrılır. Diğer tarafta bir tencerede tavuk haşlanır. haşlanan tavuk tencereden çıkarılır ve tiftilir.Kaynayan suya kızaran mantılar atılır. içine biraz tuz ve yağ eklenir. haşlamaya bırakılırç Daha sonra pişen mantı servis tabağına alınır üzerine tifttiğimiz tavuklar konur ve arzuya göre üzerine karabiber serpilir. AFİYET OLSUN.

alinti​

alanyali07

Kıdemli Üye
güzel bi lezzet, lakin o hamurları açıp o zahmete girinceye kadar bunu makarnayla yapsak nasıl olur aynı lezzet yakalanabilir mi ? işin kolaycılığına kaçmayı sevenler için :)

türkü

Kıdemli Üye
bunu bir erkek söylüyor inanamadım okuduklarıma bir an :D makarna ne zaman yemekten sayılmış denilmesine alışmışız bi defa :p

Hikem

Kıdemli Üye
güzel bi lezzet, lakin o hamurları açıp o zahmete girinceye kadar bunu makarnayla yapsak nasıl olur aynı lezzet yakalanabilir mi ? işin kolaycılığına kaçmayı sevenler için :)

Mantı sever vatandaş olarak, bunu hakaret kabul ederdim ama, alanyalı dostumuz işin içinde olunca elimiz bağlanıyor.!:D

Mantı başka, makarna daha başka....belki özleri aynı ama, lezzet farklı..:).

cicek demeti

Sükut

annemden biliyorum öyle mutfağına kimse giremez..ben bile giremiyorum diyeceğim ama benim girmemem bu sakarlıkla normal kalıyor:D
seni tebrik ediyorum abla valla:D

canim benim ben aliskinim bozukluguna ogullarim girer bir karnini doyurasiya neye cevirir birde ben hasta olursam sagolsun onlar yaparlar isleri :( ama bozarak :) tabiki canlari sagolsun..buyuk oglum guzel bir cay demlerki nefisss kucuk oglumda etrafi guzel toparlar :) sagolsunlar..ogullarimi alan yasadi :eek:leyo:kizim simdi bozmakla mesgul :) ama agir agir basladim ogretmeye onada:) bulasik makinasindaki temizleri yerlestirir gel yerlestir kizim desem gelmezzzz :) kizimmm tabaklar seni istiyormus senin yerlestirmeni seviyorlarmis deyince kosar :D

HaZiRuN

Revizyonda

canim benim ben aliskinim bozukluguna ogullarim girer bir karnini doyurasiya neye cevirir birde ben hasta olursam sagolsun onlar yaparlar isleri :( ama bozarak :) tabiki canlari sagolsun..buyuk oglum guzel bir cay demlerki nefisss kucuk oglumda etrafi guzel toparlar :) sagolsunlar..ogullarimi alan yasadi :eek:leyo:kizim simdi bozmakla mesgul :) ama agir agir basladim ogretmeye onada:) bulasik makinasindaki temizleri yerlestirir gel yerlestir kizim desem gelmezzzz :) kizimmm tabaklar seni istiyormus senin yerlestirmeni seviyorlarmis deyince kosar :D

ablam benim ya :D
evvelen oğullarının yataklarını ve odalarını da kendileri toparladıklarını söylemiştin yanlış anımsamıyorsam ve şimdi de mutfakta güzel şeyler yapıyorlarmış ne hoş:)

cicek demeti

Sükut
Babasi cok kizdi yapmayin etmeyin erkek adam yaparmi diye :D bende Resulum yardim ederdi dedim ogullarima edin her zaman olmasada insan hasta olunca yardim ederseniz hem dua alirsiniz hem sevgi kazanirsiniz dedim :) cok sukur dinliyorlar..

HaZiRuN

Revizyonda
çok güzel çürütmüşsünüz eşinizin "erkek adam iş yapmaz" tezini ablam:D
hem erkek pis öğrenci evlerinin önüne geçmiş de oluruz:D