Çin ve İsrail mallarını boykot edelimmi?

Çin ve İsrail mallarını boykot edelimmi?

• Hayır etmeyelim.

Oy: 0 0.0%
  • Kararsızım

• Fikrim yok

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
Kardeş,

Bak ben kendim gördüm diyorum evet çinde köpek eti servis yapan lokantalar var.
Bu yeterli değil mi..İnsan eti,cenin yiyorlar diye yalana gerek yok.
Kazaklar da at eti yiyorlar ne yapacağız şimdi..

Orada tanıştığı bildiğim konuştuğum çok çinliler var bazılarını iyi tanıyorum.
Ayrıca belirttim Yeryüzünün en büyük kültürü Çinde diye.

Bizler Osmanlı olarak Bulgaristanı,Yunanistanı,Yoguslavyayı,Macaristanı,Romanyayı işgal edip yüzbinlerce kişi öldürmedik mi..?
Bizim işgallerimiz kahramanlık oluyor...

Çinlilerin işgalleri...????

Haaaa Uygurlar bizim soyumuzdandır elimizden geldiği kadar yardım ederiz o başka bir olay...

Herhalde Çin malı alıp satıyorsun. Oraya defalarca gidip geldiğine göre.

Osmanlı İslamı yaymak için oraları feth etti. Kızıl Çin Kominizmi yaymak dinsizliği yaymak ayrıca oranın zengin yeraltı zenginliklerini ele geçirmek için işgal etti.

Biz Çin ile komşu olsak.Onlar gelip bizim toprakları işgal etselerdi ne diyecektin?

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
DOĞU TÜRKİSTAN'IN KISA TARİHİ

12 Kasım 1933 tarihinde ilan edilen Doğu Türkistan İslâm Cumhuriyeti, 6 Şubat, 1934 yılında Ma Chnagying'in ordusu Doğu Türkistan İslâm Cumhuriyeti ordusunu imha etmiş ve yeni kurulan Cumhuriyeti yıkmıştır.

12 Kasım, 1944 yılında tekrar oluşan Doğu Türkistan Cumhuriyeti beş yıl sonra 20 Ekim,1949 yılında tekrar yıkılmış ve Aralık 1949'da Çin Halk Kurtuluş Ordusu bölgeye girerek konuşlandırılmış ve Doğu Türkistan, Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlanmıştır. Buranın ismi Sincan yani "Kazanılmış topraklar" olarak değiştirilmiştir.Doğu Türkistan halkı da o zamandan beri Çin işgaline karşı direnmektedir.

1953 yılında Türkiye 900'den fazla Doğu Türkistanlı ilticacıyı Kaşmir ve Pakistan'dan kabul etmiştir.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Herhalde Çin malı alıp satıyorsun. Oraya defalarca gidip geldiğine göre.

Osmanlı İslamı yaymak için oraları feth etti. Kızıl Çin Kominizmi yaymak dinsizliği yaymak ayrıca oranın zengin yeraltı zenginliklerini ele geçirmek için işgal etti.

Biz Çin ile komşu olsak.Onlar gelip bizim toprakları işgal etselerdi ne diyecektin?

Şüphesiz karşı koyacak savaşacaktım da...

Osmanlı islamı yayacam diya onca hıristiyan ülkesini zaptedip yüzbinlerce insanı katletmesi, katliamlar yapması haklı yani...?????

Zaptettiği hıristiyan ülkelerdeki çocukları toplayıp getirip onları yeniçeri askeri yaparak ,onlara kendi soylarını katlettirmek çok asil bir hareket herhalde..
Osmanlı müslümanlığı yayıyormuş.

Çİnlilerde kendi rejimlerini yayıyorlar...!!

Kardeş konulara böyle kendi işimize geldiği gibi bakamayız.
21. Yüzyılda Çin Türkistanı işgal ederek uygurlara işkenceler yapması
bazı uygurları katletmesi yanlıştır.
Bu konuya birleşmiş milletlerin tüm batı devletlerinin karşı çıkması
gerekmektedir.

Ancak bizim İktidardakiler dünya politikası alanında çok yanlışlar yaptılar ÇOK YIPRANDILAR, uluslar arası alanda bir etkinlikleri kalmadı.

Güçlü bir Türkiye ve Türk hükumeti bu konuda Tüm dünyayı ayağa kaldırabilir
Çin'e karşı belirli ambargolar konmasını sağlayabilirdi..
Ancak ne yazık ki böyle bir Türkiye ve böyle bir hükumet yok...

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
Şüphesiz karşı koyacak savaşacaktım da...

Osmanlı islamı yayacam diya onca hıristiyan ülkesini zaptedip yüzbinlerce insanı katletmesi, katliamlar yapması haklı yani...?????

Zaptettiği hıristiyan ülkelerdeki çocukları toplayıp getirip onları yeniçeri askeri yaparak ,onlara kendi soylarını katlettirmek çok asil bir hareket herhalde..
Osmanlı müslümanlığı yayıyormuş.

Çİnlilerde kendi rejimlerini yayıyorlar...!!

Kardeş konulara böyle kendi işimize geldiği gibi bakamayız.
21. Yüzyılda Çin Türkistanı işgal ederek uygurlara işkenceler yapması
bazı uygurları katletmesi yanlıştır.
Bu konuya birleşmiş milletlerin tüm batı devletlerinin karşı çıkması
gerekmektedir.

Ancak bizim İktidardakiler dünya politikası alanında çok yanlışlar yaptılar ÇOK YIPRANDILAR, uluslar arası alanda bir etkinlikleri kalmadı.

Güçlü bir Türkiye ve Türk hükumeti bu konuda Tüm dünyayı ayağa kaldırabilir
Çin'e karşı belirli ambargolar konmasını sağlayabilirdi..
Ancak ne yazık ki böyle bir Türkiye ve böyle bir hükumet yok...

Hiristiyanlar 9 Haçlı seferi düzenlemiş.Müslüman topraklarında binlerce onbinlerce insanı kadın çocuk yaşlı demeden katl etmişlerdir.

Siz Hiristiyanlara hoşgörüyle bakıyorsunuz.Yoksa siz Hiristiyanmısınız? Ya da Hiristiyan kimliğinizi saklıyormusunuz? Çünkü bir müslüman böyle acaip sözler söylemez.

çelebiler

Kıdemli Üye
Hiristiyanlar 9 Haçlı seferi düzenlemiş.Müslüman topraklarında binlerce onbinlerce insanı kadın çocuk yaşlı demeden katl etmişlerdir.

Siz Hiristiyanlara hoşgörüyle bakıyorsunuz.Yoksa siz Hiristiyanmısınız? Ya da Hiristiyan kimliğinizi saklıyormusunuz? Çünkü bir müslüman böyle acaip sözler söylemez.
İslamı osmanlı zannedince,Kitaptan konuşanı da hiristiyan zannedebilirsin.

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
İslamı osmanlı zannedince,Kitaptan konuşanı da hiristiyan zannedebilirsin.

Ben İslam=Osmanlı demedim.Osmanlı İslam'ın yayılmasında öncülük yapmıştır.Bugün Avrupa'da Arnavutlar,Boşnaklar müslüman ise Osmanlı sayesinde olmuştur.

Konuyu çarpıtmada sorduklarıma cevap ver.

O resimdeki Japon ise ispat et.

Ayrıca Çiniler Doğu Türkistan'ın %50 sini ele geçirmiş.Uygurlar vatanlarının yarısını güle oynayamı teslim etmişler? Aynen Filistin'de olduğu gibi katlimalar işkenceler olmamışmı? Siz kimi kandırıyorsunuz? O sitedeki bazı resimler fake olabilir ama katliam bir gerçek.

Açıkça soruyorum. Çinliler'in Doğu Türkistan'da ne işi var? Gezmeyemi gelmişler?

efonaltı

Kısıtlı Erişim
11707510_1684881371731427_1970020090091815584_n.jpg

ÇİNLİLER İNSAN ETİ DE YİYORLAR!

ÇİNLİLER SADECE KEDİ,KÖPEK,FARE,BÖCEK DEĞİL,İNSAN ETİ DE YİYORLAR!

Bu pis yamyamları,canavarları şeytan çarpmış ve bırakıp gitmiş.
Bu pis mahluklar kedi, köpek,böcek ve fareleri yiyip bitirmişler, insan yemeye başlamışlar artık.

Resimde bu çağın yamyamlarından olan bir Çinli cenin yerken.

http://mazlumlarvezalimler.blogcu.com/

Bu rsim ciddimi uydurukmu?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Cebindeki telefonunu ve şu an kullandığın pc.den vazgeç hemen

hadi !

Veyselcan

Kısıtlı Erişim

Kardeş,

Normal düşünemiyorsunuz...!!

Hıristiyanlar haçlı seferleri yapınca KATİL..
Çinliler Türkistanı işgal edip uygurları öldürünce katil.
Osmanlı 500 yıl Avrupanın yarısını kılıçtan geçirince kahraman..

Sizdeki MANTIK denen şey böyle mi çalışıyor...???

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kardeş,

Güzel kardeşim bilerek konuşmak lazım.. Nüans, nüans, nüans.. Her şey nüanslarda.. Taş taştır. Yanına gidersin bir bakarsın ki canlı bir Kaplumbağa! Bir şeyin laboratuvar tahlilini yapmadan anlayamazsın. Analiz! Analiz anlamak için yapılır. Analiz etmeden hiçbir şeyi anlamış gibi hareket edemezsin. Analiz geleneği Kant felsefesinin temel prensibidir. Avrupa bununla adam oldu.. Temeli Immanuel Kant'ın felsefesine dayanır. ''Kritik Der Reinen Vernunft'' adlı eserini okumak gerekir.. Kant'ın getirdiği yenilik şudur: Salt akılla bir şeyi anlayamazsın. Mutlaka gözlemlemen, analiz etmen gerekir.. Aristotales felsefesinde akıl vardır ve bununla yetinir. Akıl, kıyastan gider.. Kıyas ederek anlamaya çalışır. İslam medeniyeti bu düşünce metodu üzerinde yükseldi. Ama Kant bunu kritik etti ve çürüttü. Dedi ki bir şeyi anlamak için kıyas yetmez. Gözlemlemek şarttır.. Deney kültürü bununla gelişti.. Kant'a kadar filozoflar bir şeye bakar bakar dururlardı.. Benzerleri üzerinden kıyas yaparak anlamaya çalışır, bu yolla çıkarımlar edinmeye çalışırlardı.. Mesela demir. Al eline bak dur. Aklet dur.. Kıyas et dur.. Ee, sonuç? Kant, gözlemle diyor.. Şimdi Avrupa demiri aldı, başka derecelerde ısıttı, başka alışımlar yaptı, sonucunu gözlemledi.. Çıkarımlar yaptı.. Dahada anlamak için daha çok deney yaptı, gözlemledi, çıkarımları topladı, veri tabanı oluşturdu.. Yetmedi..! Mikroskopu icad etti, daha detaya indi, Atomu gördü.. Yetmedi.. Daha detaya iniyor da... Bak gördün mü? Düşünce metodunda küçücük bir fark, bilimde ne müthiş mesafeler aldırıyor.. Kant çok önemli çok..

Analiz demiştik! Şimdi kardeş, insanlık tarihinin üç pax'ı vardır..

1) Pax Romana
2) Pax Ottomana
3) Pax Americana (Pax Brittanica)

Bilim, bu üç pax'ı kabul ediyor.. Pax, barış demektir. Roma devleti, çoklu milletlerin üzerine kendi paxını kurdu.. Osmanlı, insanlık tarihinin ikinci paxını kurmayı başarmıştır.. Şimdi Amerika bunu devam ettiriyor.. Bunları bilmeden etmeden dış kalıplara bakarak cahil cahil ''haçlılarda bizi kesti, Osmanlı da Avrupayı 500 sene kesti, ne fark var?'' dersen olmaz. Adama gülerler. Ha, kahvede gülmezler çünkü buna kahve muhabbeti derler..

Barış projesi demiştik ve Amerika bunu devam ettiriyor demiştik.. Şaşırabilirsin buna evet! Ama nüansa bir bak! Amerika bir yeri işgal edeceği sıra kendi halkına ne diyor? ''Bir zalimi devirmeye gidiyorum, barış getireceğim beni destekleyin'' diyor değil mi? Ve kendi halkının desteğini bu söylemle alıyor. Bu nedir? İşte bu bir paxtır. Bu kültürü halkına benimsetmiş. Ha, tartışırsın, eleştirirsin, gizli teşkilatlar Amerikan halkını da kandıryor diyebilirsin ama ortada bir şeye inanmış, bir paxın iddiasını güden bir toplum var.. Mesele, bu paxın biz neresindeyiz? Müslümanların bir pax davası kalmamıştır. Geniş çerçeveden dar çerçevelere düştük. İttihat terakkinin bizi düşürdüğü o dar ırkçı perspektif, bu milleti yok etmiştir. Bunları anlamadan etmeden Osmanlı'ya düşman olmak eğer cahillik değilse kin ve nefretten, haset ve kıskançlıktan başka bir şey olamaz..

Uygur Türkleri mazlum olunca ucuz mu oluyor? Ne demek istediğini tam anlamadım! Çinlilerin Uygurları sırf müslüman oldukları için öldürmesini normal mi karşılıyorsun? Bizde zamanında öldürdük, cambazlığına mı getiriyorsun? Biz zamanında kimi ne için öldürdük? Çıkan bir isyanı bastırmak veya zalimin zulmünü engellemek için savaşmak! Bu noktaları iyi anla lütfen!

Edit: Bu noktada Edip Yüsel'in Osmanlı düşmanlığı geldi aklıma.. O da bilip bilmeden kuru kuru düşman oluyor.. Amerikan pax'ını övüyor.. Ula cahil herif, senin dedelerinin dün içinde yer aldığı pax'ı, bugünün pax'ına kaçarak kötülüyorsun.. Böyle aymazlık olmaz.. Ciddi kitaplar okumuyorlar.. Cahil cahil piyasa laflarıyla, popüler kültürün kitaplarıyla yetiniyorlar.. Bununla her şeyi bildiklerini, anladıklarını sanıyorlar.. Yazık.. Osmanllı arşivine gelen her 10 araştırmacıdan 7'si Amerikandır.. Adamlar bizim pax'ımızı inceliyorlar, bununla kendi pax'larının bünyesini tazeliyorlar.. Biz ise geçmişimize sövmeyi marifet sanıyoruz. Bu niye böyle biliyor musunuz? Aristo'nun dediği bir laf vardır: Der ki ''Politize olan her şey aslını yitirir''.. Bu kural islam için bile geçerlidir.. Said Nursi bu noktaları gördüğü için EUZÜBİLLAHİMİNESİYASEH demiştir.. Bak, bir çiçek, toprağında güzeldir. Siyaset o çiçeği kopartır, havaya kaldırır, ve edebiyatını yapar.. İnsanları bu çiçeğe baktırarak kendisini dinletir.. Oysa realitede çiçek topraktan kopartılmış, yavaaaş yavaşş onu havada tutan elde kurumaya başlamıştır.. Bunu kimse konuşmaz ve görmez.. Tekrar ediyorum, euzübillahiminesiyaseh... Osmanlının siyasetini biz yaparız, Amerikalı gelir, toprağını analiz eder.. :)

Boykot moykot çoluk çocuk işidir. Büyük olacaksın.. Büyük olmak için büyük düşünmeyi bileceksin. Kendi pax'ının felsefesini yeni nesillere aktarmasını bileceksin. Bu eğitimle olur.. Müfredat değişecek, evrensel iddiası olan nesiller gelecek.. Üretecek... Sonra kalkıp Çin'e hesap soracaksın.. Bu hesabı sorarken ''müslümana zulmediyor'' diye değil, bilakis ''insana zulmediyor'' noktasından hareket edeceksin. Aksi taktirde kendinle yetinir durursun. İslam bu değildir. İslam, bir pax iddiasını imanın temel prensibine nakşetmiştir. islam=pax=barış.. Hz. Ali'ye sormuşlar: İyi müslüman nasıl olur, diye.. Üç şık saymış:

1) Allah'a şirk koşmadan iman edecek
2) İyi işler yapacak
3) Zalimin karşısında, mazlumun yanında yer alacak..

Hz. Ali'nin saydığı bu üç şık, pax'ın ta kendisidir işte.. İslam medeniyetinin üç temel direği budur. Bu üç temel direkte vatandaşlık tarifini bile bulursun.. Devlet tarifini de.. Kur'an'da ''onlar iman eder ve iyi işler yaparlar'' dizilimi o kadar sıkki ben hayret ediyorum ilk müctehidler bu sıralamayı nasıl kategorilerine almamışlar.. Belki de ''iyi işler'' den kasıt nedir, tarifini getirememişler. İyi işler nedir? İyi nedir, kötü nedir? Çok ağır, çok geniş, çok derin bir konu bu!! Ama altından kalkılamayacak kadar zor değil.. Adalet nedir, hak nedir, hukuk nedir, ceza nedir, insan nedir, gibi sarkaçları var bu konunun... Müthiş derin..

Sözüm ona İslam aydınları siyasal islam üreteceklerine filozof olsunlar da bu nizamın tarifini modern çağa taşısınlar.. Ama yapmıyorlar işte.. Öküzler. Boğazlarında dursun aldıkları paralar.. Vallahi işi gücü bırakıp bunu yazmayı düşünüyorum. Yazık yahu, dava zerre kadar umurlarında değil. Bana öyle geliyor ki davayı anlamış bile değiller..

Veyselcan

Kısıtlı Erişim

Yani Romalılar dünyanın yarısını işgal etti ve bununiçin milyonlarca insan
katletti ne için PAX romanium dünya barışıiçin..

Sora Osmanlılar dünyanın yarısını işgal etti ve milyonlarca insan katletti
ne için dünya barışı için..

Bu gün Amerika vietnamda, afganistanda, ırakta, suriyede katliamlar yapıyor
NE için PAX AMERİKANUM YANİ DÜNYA BARIŞI İÇİN..

BUNLAR HEP BİLİMSEL ANALİZLER...!!

Bir soru:

Acaba Çin'in Türkmenistandaki katliamı da..BİLİMSEL OLARAK..

PAX ÇİN'UM dünya barışı için olabilir mi..??

menzil5453

Doçent
Kardeş,

Olmayan şeyleri var gibi gösterip osmanlı devletine bu düşmanlığınla bir rum veya yahudi devşirmesi bir türk veya Türk ve islam düşmanı bir kürt olduğunu ispat ettin.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Olmayan şeyleri var gibi gösterip osmanlı devletine bu düşmanlığınla bir rum veya yahudi devşirmesi bir türk veya Türk ve islam düşmanı bir kürt olduğunu ispat ettin.

Bak kardeşşş..

Benim tüm söylediklerim ve yazdıklarım gerçeklerdir..
Olmayan şeyleri var gibi göstermiyorum..

Yani sen Osmanlı Bulgaristanı,Yunanistanı,Romanyayı,Macaristanı.
Bosna harseği işgal ve fethederken kimseyi öldürmedi..
Bu ülkere TURİST OLARAK GİTTİ VE İŞGAL ETTİ Mİ.DİYORSUN..

Osmanlı hiç savaş yapmadı kimseyi öldürmedi demek yalancılıktır.

Benim yqazdıklarıma da ''olmayan şeyleri var gibi gösterip''
demek SAHTEKARLIKTIR..

Sen ben TÜRKÜM diyorsan DÜRÜST BİR TÜRK OL BENİM GİBİ...

Anladın mı..??

menzil5453

Doçent
Bak kardeşşş..

Benim tüm söylediklerim ve yazdıklarım gerçeklerdir..
Olmayan şeyleri var gibi göstermiyorum..

Yani sen Osmanlı Bulgaristanı,Yunanistanı,Romanyayı,Macaristanı.
Bosna harseği işgal ve fethederken kimseyi öldürmedi..
Bu ülkere TURİST OLARAK GİTTİ VE İŞGAL ETTİ Mİ.DİYORSUN..

Osmanlı hiç savaş yapmadı kimseyi öldürmedi demek yalancılıktır.

Benim yqazdıklarıma da ''olmayan şeyleri var gibi gösterip''
demek SAHTEKARLIKTIR..

Sen ben TÜRKÜM diyorsan DÜRÜST BİR TÜRK OL BENİM GİBİ...

Anladın mı..??
Allah senin gibi türklerden imanlı gerçek devşirme olmayan Türkleri korusun.

Bak bay osmanlı düşmanı peygamber efendimiz mekke fethinde nasıl kan dökmeden fetih etmiş ise, osmanlı da bu saydığın yerleri öyle fetih etti. Osmanlı bir yeri alacaksa Allah Rızası için yola koyulmuştur. Ve fetih ettiği yerlerin halkına da huzur ve adalet getirmiştir.

Kaptan

Mecra Yazarı
bu biraz da suna benziyor

elin gavuru Istanbul'da bedava incil dagitiyor diye yaygariyi koparip mudahale edilmesi gerektigini savunanlar
is Almanya'da Kuran dagitilmasini gelince helal cekiyorlar

çelebiler

Kıdemli Üye
Bak bay osmanlı düşmanı peygamber efendimiz mekke fethinde nasıl kan dökmeden fetih etmiş ise, osmanlı da bu saydığın yerleri öyle fetih etti. Osmanlı bir yeri alacaksa Allah Rızası için yola koyulmuştur. Ve fetih ettiği yerlerin halkına da huzur ve adalet getirmiştir.
Biraz tarih okumaya ne dersin?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bu biraz da suna benziyor

elin gavuru Istanbul'da bedava incil dagitiyor diye yaygariyi koparip mudahale edilmesi gerektigini savunanlar
is Almanya'da Kuran dagitilmasini gelince helal cekiyorlar

müşrikler, uhud harbinde, bizim ölülerimize karşılık, sizin ölüleriniz diye bağırınca, Hz. Ömer Efendimiz, " sizin ölüleriniz, cehenneme, bizim ölülerimiz cennete gitti" diye cevap verir...

Kaptan

Mecra Yazarı
ne alaka
burada adaletten bahsediyoruz
kendine yapilmasini istemedigin seyi baskasina yapmayacaksin
kissada hisse buydu

madem incil dagitilmasina kiziyorsun neden Kuran dagitiyorsun
madem Kuran dagitiyorsun birak da adam incilini dagitsin