Çin ve İran üretimi otomobiller

johncoffey07

Asistan
Meraba arkadaşlar.Günümüzde İran ve Çin malı otomobiller piyasaya girecek.Merak ediyorum Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?Avrupa yapımı otomobilleri mi yoksa bu yeni otomobilleri mi?TEŞEKKÜRLER

essay

Üye
Bir kere hong kong a iki kere de iran a gittim...

eğer ithal edilecek otomobiller benim gördüklerimse ikisinden de uzak durun derim...

teneke yığını resmen...

uzman2769

Üye
essay arkadaşımız, iki kere Çin'e bir kere de İran'a gittiğini ve bu ülkelerin ürettiği otolardan uzak durulmasını, gerekçe olarak teneke yığını olduğunu iddia ediyor!.. ben bu söylemlerden tatmin olmadım doğrusu!.. bir şeyin üretildiği yere gitmek o şeyin hakkında yeterli bilgi sahibi olmakla farklı şeylerdir. kendisinin ilgi alanına griyor mu? bu araçları test etmiş mi? neye dayanarak bu ifadeleri kullandığını açıklamamış!.. ben şahsen Avrupa araçları kadar kaliteli olmasa da Müslüman bir ülkede üretilen bir ürünü satın alıp kullanmayı tercih ederim!..
belki o araçta umduğum konforu bulamayacam ama, ödediğim her kuruşun İslam alemine kurşun olarak döndüğü vicdan azabıda yaşamam diye düşünüyorum!..

islamveinsan

Doçent
s.a
Arkadaşlar ben çin malı bi motosiklet aldim...

Adamlar utanmasa motorunu bile plastik yapacakmis...
Ucuz a maletmek için herşeyde çalıyorlar...
Kesinlikle çin arabalara binilmez... Yada çok ucuza veremezler...
İran in arabalarini bilmiyorum..
İnternette görmüştüm en azindan onlar biniyor bizde binebiliriz....
Selametle...

johncoffey07

Asistan
Ya arkadaşlar ben de tv de gördüm şu 2006 oto showda.Güzel şeylere benziyordu ama tabi test etmeden bişi söylemek imkansız.Ama UZMAN arkadaşıma katılıyorum paramızın doğru yerlere gitmesi bakımından bence alınmalı diye düşünüyorum.