chp'li şirketlerde namaz kılmak yasak!

|SEÇKiN|

Profesör
NAMAZ KILMAK YASAK!

CHP’ nin ortağı olduğu şirketlerin birinde (şişecam) çalışan bir kardeşim şunları söylüyor:

“Çalışmış olduğumuz işyerinde yemek paydoslarında farklı yerlerde olmak üzere birkaç arkadaş namaz kılıyorduk ve bundan işyeri yönetiminin haberi yoktu, nasıl olduysa birgün bundan haberdar olmuşlar ve bizi çağırdılar;

Bu iş yerinde namaz kılmanın yemek paydosunda da olsa kesinlikle yasak olduğunu, yasağa uymayanın işine son verileceğini söylediler. İşi bıraksak iş bulamamaktan korkuyoruz, çalışsak namazımızı kılamıyoruz, ne yapacağımızı bilmiyoruz çaresiz ve üzgünüz.”

Malesef bu sorun Tükiye'de birçok işyerinde mevcut. Ben bu İslam düşmanlarını bir türlü anlamış değilim yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir ülkede Allah’ın emrine yasak koyma cürretini gösterebiliyorlar, aynen firavun gibi. Sorsanız “Elhamdülillah Müslümanım” derler ama gavurun yapmadığı gavurluğu yaparlar. Allah’ın emrine, Peygamberin getirdiğine düşmanlık ederler ve sonra Müslümanlıktan bahsederler. Bugün dünyada çoğunluğun gayri müslüm olduğu ülkelerde bile Müslümanlar ibadetlerini işyerlerinde de olsa özgürce yapabiliyorlar, ama dini İslam olan Türkiye gibi bir İslam ülkesinde okullarda ve iş hayatında özgürlükten eser yok. Baş örtüsü takamazsın, namaz kılamazsın vs.

Sanırım, Allah’ı ve Peygamberi tanımayan bu yasakçı zihniyet ya daha fazla kazanma hırsıyla parayı putlaştırıp paraya tapar hale geldi, yada islamı din değil tehlike olarak laikliğin karşısında gördüğü için laikliği putlaştırıp laikliğe taparak İslam düşmanı haline geldi.

Bu ülke için gözlerini kırpmadan canlarını feda edip bu vatanı bize bırakan insanlar, namaz kılan insanlardı, o namaz ve imanları sayesinde küffarı alt etmişlerdi hemde bütün imkansızlıklara rağmen. Çünkü en büyük güçleri imanlarıydı. Ama ne yazık ki bugün en büyük gücümüzü kaybetmiş durumdayız yani imanımızı, tam kaybetmesek de pamuk ipliği gibi zayıf bir imanla bugün savaş kazanabilir miyiz bilmiyorum.

“Baksana o engelleyene, namaz kılmakta olan bir kulu! Baksana o doğru yolda giderse ya da takva sahibi olmayı emrederse, fena mı? Baksana, yalanlar ve tersine giderse, iyi mi? Muhakkak Allah'ın görmekte olduğunu bilmiyor mu? Sakın, şanım hakkı için, eğer (akıllanıp) vazgeçmezse, muhakkak Biz sürükleyeceğiz o alnı! Yalancı, cani bir alnı! O zaman çağırsın kurultayını, meclisini! Biz çağıracağız zebanileri! Hayır, sakın onu dinleme de, secde et ve yaklaş”

Alak suresi 9…19

ubeyd_el_turki

Doçent
CHP li olmayan sahipleri dindar bilinen görünen şirketlerde kolay mı kardeş ?

Hele kışın vakitler yaklaşınca, patronların homurdandığını görüyor yaşıyoruz.

Dindara bu düzen yaşam hakkı tanımıyor.Mescid yok seccade yok.Varsada en izbe soğuk ve pis yer.

İnsanlar değişecek ve zorlayacaklar.Müslümanlar mallarını kullanıp zenginleştirdiği bu adamları PARALARIYLA HİZAYA ÇEKMEZLERSE BUNLAR ANLAMAZ VE KABULLENMEZ.

PARAYA TAPANA HİZA PARAYLA VERİLİR...

|SEÇKiN|

Profesör
bu yazıyı bir sitede mücahit nickli bir kardeşimin yazdıklarından alıntıladım.
yıllar evvel trakyada görevliydim. sevgili mücahit kardeşimin paylaştığı bu bilgi kesinlikle ve aynen doğrudur. yaşanmış ve halen de yaşanmakta olan bir hakikattir.
aslında bu yazıyı mümkün mertebe bütün forumlarda paylaşmak, küfrün bu ülkedeki yegane temsilcisi olan bu sakim ve sakat zihniyeti bütün ülkeye teşhir ve tanıtmak gerekmektedir.
hele de seçimler yaklaşırken, hükümetin bazı ufak tefek hatalarından dolayı bu partiye kayma istidadı gösteren saf ve çıkarcı müslümanlara bir ibret-i alem olsun diye.

cicek demeti

Sükut
“Baksana o engelleyene, namaz kılmakta olan bir kulu! Baksana o doğru yolda giderse ya da takva sahibi olmayı emrederse, fena mı? Baksana, yalanlar ve tersine giderse, iyi mi? Muhakkak Allah'ın görmekte olduğunu bilmiyor mu? Sakın, şanım hakkı için, eğer (akıllanıp) vazgeçmezse, muhakkak Biz sürükleyeceğiz o alnı! Yalancı, cani bir alnı! O zaman çağırsın kurultayını, meclisini! Biz çağıracağız zebanileri! Hayır, sakın onu dinleme de, secde et ve yaklaş”
Alak suresi 9…19

Rabbim hidayet versin:(:(:(:(:(:(:( oz vataninda bile boyle insanlarin yaptiklari gucune gidiyor :(:(:( onlar istemesede Rabbim dinini tamamliyacaktir inseallah

okan3922

Yasaklı
bu yazıyı bir sitede mücahit nickli bir kardeşimin yazdıklarından alıntıladım.
yıllar evvel trakyada görevliydim. sevgili mücahit kardeşimin paylaştığı bu bilgi kesinlikle ve aynen doğrudur. yaşanmış ve halen de yaşanmakta olan bir hakikattir.
aslında bu yazıyı mümkün mertebe bütün forumlarda paylaşmak, küfrün bu ülkedeki yegane temsilcisi olan bu sakim ve sakat zihniyeti bütün ülkeye teşhir ve tanıtmak gerekmektedir.
hele de seçimler yaklaşırken, hükümetin bazı ufak tefek hatalarından dolayı bu partiye kayma istidadı gösteren saf ve çıkarcı müslümanlara bir ibret-i alem olsun diye.

evet ben trakyalıyım malesef doğru ama her iş veren değil bazı iş sahipleri işçilerinin namaz kılması için mescid yapmış ve imam hatip i fabrikda çalişan olarak atamış ve maaşını verdiğini bilirim ama geneli mücahit kardesimin anlatiği gibi selimiye camiii 2500 kare iç mekan sabah namazında 10 kişi içler acisi

|SEÇKiN|

Profesör
sevgili okan, bunun trakya ile, trakyalı ile bir ilgisi yok abim. müsterih olun siz. bunun chp adlı ecdadın yıkımını gerçekleştiren ittihad ve terakki artığı din düşmanı bir partinin ortağı olduğu ve zihniyet itibariyle hakim olduğu yerlerde gerçekleştirilen ve uygulanan despot bir anlayış ve uygulamadır. burda da zaten kastedilen yer trakya cam sanayiidir ki, orası chp adlı din düşmanı partinin ortağı olduğu işbankasına aittir.

hacifersat

Doçent
selam. şimdi başlık yanlış olmuş. sanki sadece chp li şirketler namaz kıldırmıyormuş gibi bir izlenim oluşmuş doğrudur lakin eksiktir. akp li şirketlerde fabrikalarda var !!! yok efendim saatten gidiyormuş bilmem ne.... suistimalde var kardeşim .. adam oturur çay vakti kös kös sonra tam işe başlayacak haydi namaz .... adamda eşşek değilya senmisin böyle yapan namaz yasak. bunu derken adamın yaptığını onaylamıyorum. izlenim böyle. efendim bu memleketin dindarları gözüye kaşıyla namaz kılarsa veya yok fişlemeyeyim, işimden aşımdan olmayayım derse olacağı bu olur.

yakın tanıdığım bir arkadaş anlattı , çalıştığı firma mısıra 500 kişilik mescidi olan bir fabrika kurmuş. neyse bunu duyan ve namaz kılmayan bizim arkadaş ve nama kılan bir kaç arkadaşı fabrika yönetimine bizde mescid isteriz demiş ama nafile. yermi elin oğlu. eee mısırlı uyanık ezan başlayınca çalışmazki işi gücü bırakıyor ... bir alman teknisyen öyle demiştin Allahuekber makine stop.... varmı böle herifler. yoksa yasağa devam.... varmı işe girerken ben namazımı kılarım diyen herifler !!! varmı işçinin ibadet özgürlüğü kısıtlanamaz diye yasa çıkaracak herifler. yok yok yok. yoksa kardeşim namazda yok demseini çok görmeyin.

Allah c.c. namazı hakkıyla eda edenlerden eylesin. sözün sahibini günahım kadar sevmem ama sözü çok manidar.

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.”