Chp'de Darbe

TakVa

Ordinaryus

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kararı alındığını açıklayan Önder Sav'a tepki göstererek, "Genel Başkanın toplamadığı bir Parti Meclisi karar alamaz. CHP 53 yıldır iktidar olamıyor. Parti içi çekişmelerden ne istiyoruz arkadaşlar? Koltuklar kimsenin babasının malı değildir. Birileri 'hayır ben koltuğumda oturacağım, eğer bu koltuğu benim altımdan alırsanız ben başka işler yaparım' derse buna izin vermem" diye konuştu.

Türkiye'de korku imparatorluğu olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Partideki korku imparatorluğunu yıktık, bundan sonra Türkiye'deki korku imparatorluğunu yıkacağız" dedi. ( Hadi oradan)

Önder Sav ise 'Parti kimsenin babasının malı değil' demiş ve tartışmanın fitilini ateşlemişlerdi..

Partinin tepesindeki iki ismin bu çekişmesi sonrası Önder Sav taraftarı gençler parti meclisi toplantısını basıp yumruklaştılar.

haber7

bakış

Kıdemli Üye
Bu gidişle akpartinin hiç rakibi kalmayacak.Yüzde yüz ile seçimi kazanacaklar.

reis

Kıdemli Üye
Bu gidişle akpartinin hiç rakibi kalmayacak.Yüzde yüz ile seçimi kazanacaklar.
Cık..

Bu ülkenin kaşarlanmış "islam düşmanı" oranı % 20'den aşağıya düşmez...

Kaşarlanmış "islam dostu" oranıda % 20'den yukarıya çıkmaz...

Arada kalan % 60'lık kesim rüzgara göre yelken açan taifeden oluşur...

bakış

Kıdemli Üye
Doğru bir oranlama sn reis
Diyelimki mhp'nin ve chp'nin başına çorap örldü ve seçime giremiyorlar.Ne olur chp ve mhp'liler akpatiye oy vermezler katılım az olur.
Ancak akparti yüzde yüze yakın bir oyla birinci olur.
Tıpkı güneydoğudaki boykot nedeniyle yüzde 90 çıkan oy oranı gibi....

reis

Kıdemli Üye
DSP'yi unutmayalım..
DSP ile CHP tahtaravellinin iki tarafı gibidir. Birisi inince diğeri yükselir...
Yani "kaşarlanmış % 20'lik islam düşmanı kesim" tahataravellinin bir o tarafına bir bu tarafına yaslanır, başka yere yaslanmaz...

Hem ne CHP'ye ne de MHP'ye bişey olmaz...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Akp kıs kıs gülüyordur bu durumlara herhalde. El birliğiyle akpnin yeniden tek başına iktidar olması için çalışıyorlar.

TakVa

Ordinaryus
Saadet partililer kayyuma devredilsin diyorlarmış chp için. önder sava gönderme: KELİN MERHEMİ OLSA BAŞINA SÜRER.

ÖNDER SAVDA KILIÇDAROĞLUNUN ALDIĞI KARARLARIN İPTALİ İÇİN YARGITAYA GİDİYORMUŞ.

Yargıtay başsavcısı kimi klavuzu?

TakVa

Ordinaryus
KILIÇDAROĞLU CHP'yi ele geçiremez

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes, CHP'de yeni parti yönetiminin belirlenmesine ilişkin, ''Sayın Kılıçdaroğlu bu mücadeleden yenik çıkmaz ama CHP'yi ele geçiremez. Derin CHP, yeni yeni statükocuları mutlaka piyasaya sürecektir'' dedi.

-''CHP'Yİ ELE GEÇİREMEZ''-

, ''Sayın Kılıçdaroğlu bu mücadeleden yenik çıkmaz ama CHP'yi ele geçiremez. Derin CHP, yeni yeni statükocuları mutlaka piyasaya sürecektir. Kılıçdaroğlu belki iyi niyetli, söylediklerine inanan biri... Ona 'sen bu geminin kaptanısın' demişler ama makine dairesine sokuyorlar, dümeni eline vermiyorlar'' cevabını verdi.

kanal a haber

ibrahimi

Has Uşak
Derin cehape sav hala debeleniyo :) adam kovulsa da gitmiyo :D daha önce kılıçdaroğlunun derine söz geçiremediğini söylemiştik.o da neşteri vurdu.güzel haber...

bakış

Kıdemli Üye
Chp kendini feshederek,müslüman sol parti has partiye katıldı.Has parti genel başkanı Numan kurtulmuş bu iltihakları gövde gösterisiyle önümüzdeki günlerde basına açıklayacak.

kaynak:yalanhaber.com

Ebu'l-Feth

Doçent
Akp kıs kıs gülüyordur bu durumlara herhalde. El birliğiyle akpnin yeniden tek başına iktidar olması için çalışıyorlar.

Chp ile mhp yerle bir olsa onların görevini yapacak ihvanı bulduk herhalde...:swoon:

Korkma ihvanım Ak partinin iktidarı tekrar alması müslümanım diyen herkese yarar biiznillah... Münafıklar içindeki çekişme ise müslümanlara ayrı bir rahatlıktır... Rabbim(C.C.) kafir ve münafık olanların oyunlarını bozsun ve kendi oyunlarında boğdursun inşaAllah... DURMAK YOK Yola DEVAM...

hirahos

Kıdemli Üye
Elimde kesin bir bilgi yok. Ancak hissediyorum:

Chp'deki Aleviler ve Kürtler, Sabataycıları tasfiye ediyorlar. Allahu alem.

Chp artık Kılıçdaroğlu ve ekibinin:

YARGITAY, CHP'İN YENİ YÖNETİMİNİ ONAYLADI

04 Kasım 2010 17:20

CHP'ye kısa bir süre önce tüzük uyarısı yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendilerine sunduğu yeni parti yönetimiyle ilgili listeyi onayladı. Sav, Okay ve Anadol artık yok.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ''CHP Genel Başkanı tarafından Başsavcılığa dün gönderilen yazı ile parti tüzüğünün 39. maddesi gereğince, parti genel başkanı tarafından Parti Meclisi üyeleri arasından seçilen MYK üyelerinin isimleri, Siyasi Partiler Yasası'nın 10. maddesi uyarınca, siyasi partiler siciline, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri olarak işlenmiştir'' duyurusunda bulundu.

AYRINTILAR GELİYOR (cafesiyaset)

TakVa

Ordinaryus
Derin cehape sav hala debeleniyo :) adam kovulsa da gitmiyo :D daha önce kılıçdaroğlunun derine söz geçiremediğini söylemiştik.o da neşteri vurdu.güzel haber...

Gitti sav geldi gürsel tekin. Sav açıktan ben statükocuyum diyor, lafı evelemeden gevelemeden. Chp nin değişmesine izin vermem diyor. Diğeri erdoğanı taklit et, o neyaparsa onu yap, başörtülüleri, dindarları şöyle şöyle yaparsak daha iyi kandırır oyları cukkalar, seçimden sonra defterlerini düreriz diyor. Ergenekoncularla birlikte erdoğanın doldurduğuı hazineyi tarumar ederiz diye eellerini oğuşturuyor.

Gitti statüko, geldi sahtekar.

Beter olsunlar...

Bir Saadet Partili olarak, CHP'nin bu karışık döneminde AKP'nin oylarını attırmasını diliyorum...

amiiiiin

TakVa

Ordinaryus
'Atatürk ilkeleriyle parti yönetilmez' o diktatördü, partyi diktatör ilkeleriyle yönetmeyin diyor altan.

TakVa

Ordinaryus
TORNİSTAN KEMAL :))))

Kılıçdaroğlu beş aylık yoğun başkanlık performansında sabah söylediğini, akşam geri alan bir lider oldu.

Onun gibi böyle fikrinden sürekli dönenler, tüm karikatür tarihi boyunca "dansöz" olarak çizilmiştir.

Ben de bazı yazılarımda, "bir ileri, bir geri" adım attığı için "Tornistan Kemal" demiştim.

Hakaret değil, Kemal Bey'i eleştirmek amacıyla yapılan söz ve çizgi oyunları bunlar.

Kemal Bey'in dansözlük yapmasını, tornistan etmesini değil, sözünde durmasını istiyoruz biz.

(Örneğin türban sorununu çözme sözü.) CHP'li gençler ise Kılıçdaroğlu'nun sürekli fikir değiştirmesini normal buluyor olmalılar ki dansöz benzetmesine kızıyorlar!

Not: Ben bu yazıyı kaleme aldıktan sonra CHP'de önemli gelişmeler oldu. Belli ki Kılıçdaroğlu ile Önder Sav fena halde kapışacak.
Benim gönlüm Kemal Bey'den yana.
Çünkü her şeye rağmen 'Yeni Türkiye'ye o daha yakın...

emre aköz

TakVa

Ordinaryus
Bu kızılca kıyamet içinde Baykal'ın nerede duracağı da önemlidir.

Bu hesabın içinde Önder Sav'la Kılıçdaroğlu'nun kapışacağı ve buradan kendisine yol açılacağı planı var mıydı, bilinmez.

Şu anda savaş, Kılıçdaroğlu ile Önder Sav arasında gerçekleşmektedir ve Kılıçdaroğlu, kurduğu yeni MYK ile bizzat kendi liderlik savaşını vermektedir. Bu savaştan galip çıkacak bir Kılıçdaroğlu'nun, artık Baykal'a alan bırakması söz konusu olamaz.

Önder Sav'ın bu savaştan başarılı çıkması bana göre zor görünüyor. Savaşı kazansa bile, kendisinin genel başkan adaylığı, yaş durumundan isabetli olmayacağı için, bir başka genel başkan adayı üretmesi gerekiyor.

Üretilen o genel başkanın da şu ana kadarki Kılıçdaroğlu profili gibi güdümlü bir genel başkan olma durumu söz konusu olacağına göre, aynı hastalıklı yapı ortaya çıkacak demektir. Bunu CHP bir kere daha denemek ister mi, sanmıyorum.

Seçim sath-ı mailinde bir kıyamettir CHP'de yaşanan. Dolayısıyla kıyamet ortamının uzadığı her an, CHP için kayıp demektir. Bunun sonucu seçimlerde hüsran olacaktır.

Sonunda Kılıçdaroğlu ipi göğüslerse, bu CHP için yeni bir dönemin başlaması anlamına gelir.

Kılıçdaroğlu CHP'si nasıl bir CHP olacaktır?

Belki o CHP'de Kılıçdaroğlu'nun -liderliğinin oturması ölçüsünde- şu ana kadar sergilediği tornistanlar görülmeyecektir.

Ama acaba klasik CHP'den farklı nasıl bir CHP?

Bunda, CHP'nin sahillerdeki tabanı ile açılmak istediği toplum alanları arasındaki uyum veya açı farkının belirleyici olacağı söylenebilir.

Bu konuda daha sağlıklı teşhiste bulunabilmek için biraz da, şu anki CHP'de kimin Kılıçdaroğlu'nun, kimin Önder Sav'ın yanında yer alacağına bakmak gerekir.

Ben Süheyl Batum'un genel sekreter yapılmasının, mesela CHP'yi "sahillerin partisi" noktasında tutma yönünde bir işaret olarak algılarım. Bana göre CHP'nin, Kılıçdaroğlu'nun yerini sağlamlaştırmasından sonra da, çizgi tespiti noktasında sancıdan kurtulması zor görünüyor.

ahmet taşgetiren