'Chp, Türkiye'den Bir "Tunus" Çıkarmak İstiyor' | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

'Chp, Türkiye'den Bir "Tunus" Çıkarmak İstiyor'

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Hasan Celal Güzel:

Öyle anlaşılıyor ki, önümüzdeki dönemde CHP, antidemokratik yöntemlerle başta gençler ve işçiler olmak üzere halkı iktidara karşı sokağa dökmeyi tasarlamaktadır. Artık ulusalcılar, Ergenekon çetesi ve bir kısım TSK mensubu tarafından desteklendiği ortaya çıkan malum ‘Cumhuriyet Mitingleri’, CHP yöneticilerinin ağzını sulandırmaktadır.

Meşru sınırlar dahilinde hukuka uygun şekilde toplantı yapmak isteyenler için seçim meydanları hazır bekliyor. Lakin, halkı sokağa dökerek hukuk dışı eylemler düzenlemek isteyenler şunu iyi bilmelidirler ki, Türkiye Tunus değildir. Tam aksine, Tunus’ta devrilen rejim, CHP’nin Şeflik Dönemi’ne benzeyen bir rejimdir.

CHP, bu şekilde provokasyonlarına devam ederse, sonunda kendisi kaybedecektir. Ulusalcı, Ergenekoncu, militarist, militan ve kavgacı bir CHP’nin, genel seçimlerde yüzde 20’nin üzerine çıkabilmesi dahi şüphelidir. CHP, sergilediği her hırçınlığın bedelini AK Parti’ye artı oy oranı olarak ödeyecektir.

CHP’li dostlara feraset ve sükunet tavsiye ediyoruz.

Vatan

Makalenin tamamı için: http://www.haber7.com/haber/20110127/CHPnin-Tunus-gibi-olma-plani-mi-var.php
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Tarihin dışında (Uzayda) Yaşayan Mhp ve Chp

Devlet Bahçeli'nin, partisinin bu haftaki grup toplantısında yaptığı uyarı bu yüzden çok şaşırtıcı. MHP lideri, Mısır ve Tunus'taki 'kaos'un Türkiye'ye sirayet etme riskinden bahsediyor. Asgari düzeyde gerçeklik duygusunun kaybı, öncelikle sahibine zarar verir. Türkiye seçime gidiyor. Yel değirmenlerine savaş açanlar, bu kadar sorunun arasında kaybolur giderler. MHP lideri, Mısır ve Tunus'taki isyanları 'zorlama ve dışarıdan dayatma' olarak görüyor. Üstelik bu gelişmeleri -kendi cümlesi ile- 'Erdoğan'ın eşbaşkanlığını yaptığı Washington mahreçli 'Büyük Ortadoğu Projesi'nin ileri bir aşaması' olarak niteliyor. Amerika'nın bütün gücüyle desteklediği mutemet diktatörlerinin tahtları alt-üst olurken, Arap ülkelerinde yayılan isyanlar nasıl BOP eseri, 'zorlama' ve 'dışarıdan dayatma' olabilir? Oldu diyelim; bu 'kaos'un Türkiye'ye sıçraması hangi mantığa veya hesaba dayanacak?

Aslında bu 'kaos'un dili CHP'nin 'sokak sokak direnme' çağrısında ve MHP'nin -Bahçeli'nin son grup konuşmasındaki şu cümlesi gibi- 'Türk vatanını teslim almaya çalışan düşmanlar bugün de maşa olarak AKP'yi kullanmaktadır' söyleminde var. Türkiye işgal tehdidi altında ise, bir ihanet planı yürütülüyorsa, ülke bölünüp-parçalanıp çökertilecekse, cumhuriyet sona erecekse sokağa dökülmekten başka çaremiz yok. Bu kadar büyük bir ihanet planı gündemdeyse, Türkiye'nin sandıktan çıkmış hükümeti Büyük Ortadoğu Projesi'ni yürütmekle memur ise yapacak tek şey ayaklanmak. Sonra hükümetin karşısına geçip Allah ne verdiyse bu ihaneti durdurmak, ülkeyi kurtarmak. Buyursunlar çıksınlar meydanlara, hiç olmazsa Mısır halkının yaptığını yapsınlar.

Mümtaz'er Türköne - Zaman, 2011-02-03
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Başka bildikleri yokki.

Sonra da İHTİLAL halka karşı

CHP Hükümette.
 

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Yeryüzünde böyle dünyadan habersiz bir başka muhalefet partisi var mıdır acaba? Uzaylıları bir partiye toplamışlar gibi, bu kadar gözü ve bilinci kapalılık, bu kadar bağnazlık görülmemiştir!!!
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Güncelleme :)
 

Hakperest

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
9,840
Puanları
113
cehape ye neden kapatma davası açılmıyor
vatanına ihanet eden bu parti kapatılmalıdır
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Konumuzun açıldığı tarih 27-01-2011 :)
 
Üst