CHP : Namaz İçin Otobüs Durdurmak Yasaklansın

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,437
Puanları
63
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz; bazı tarikatların, şehirler arası yolculuklarda gruplar halinde namaz kılmak istediklerini söyleyerek otobüs şoförlerine baskı yapması ve aracın rotası dışında durdurulmasını istemeyen diğer yolculara saldırmaları iddiasıyla ilgili, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

40- 50 KİŞİLİK GRUBUN BIÇAKLA YOLCULARA SALDIRDIĞINI ÖĞRENDİM

Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz; soru önergesinde, "Son günlerde şehirler arası otobüs şirketlerinin tarifeli seferlerinde bazı insanların grup olarak namaz kılacaklarını belirterek otobüsün mola yeri dışında durdurulması talebinde bulunduğunu, mola yeri dışında otobüsün durdurulmasının mümkün olmadığını söyleyen şoför ve diğer vatandaşlara saldırdıklarını ve terör estirdiklerini vatandaşların şikayetlerinden öğrenmiş bulunuyorum.

Hatta son olarak İzmir’den Uşak’a gelen bir otobüsün mola yeri dışında istedikleri yerde durmadığı ve zorluk çıkardığı gerekçesiyle bir tarikata mensup 40-50 kişilik grubun Uşak garajında ellerinde bıçaklarla terör estirdiklerini ve bazı insanları yaraladıkları duyumunu aldım. Dinimizde seferi olmak ve kaza namazı kılmak gibi dini vecibelerin yerine getirilmesinin yolları varken şehirlerarası yollarda mola yerleri dışında otobüsü istediği yerde zorla durdurmak, bu duruma itiraz edenlere de şiddet uygulamak ve terör estirmek Türk Ceza Kanunun kapsamında suçtur" ifadelerini kullandı.

3 SORU YÖNELTTİ

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Bekir Bozdağ'ın yazılı olarak cevaplandırması için şu soruları yöneltti:

"1-Şehirlerarası otobüslerin bazı insanlar tarafından namaz vakti olduğu gerekçesiyle mola yerleri dışında zorla durdurulduğu, buna itiraz eden şoför ve diğer yolculara da şiddet uygulandığına ilişkin şikayetler Cumhuriyet Savcılıklarına yapılmış mıdır? Bu konularda açılan soruşturmalar var mıdır?

2-Son yıllarda mola yerleri dışında otobüsleri zorla durdurarak şiddet uygulayan ve terör estiren tarikat mensuplarının ya da grupların tespit edilerek, vatandaşların can güvenliğinin sağlanması için önlem almayı düşünüyor musunuz?

3-Belirtilen nedenle 22.6.2014 tarihinde Uşak garajında ellerinde bıçak bulunan 40-50 kişilik bir grup insan tarafından estirilen terör nedeniyle bir soruşturma açılmış mıdır, şikayetebağlı olmaksızın yapılması gereken bu soruşturma sonucunda suç işleyenlerin tespiti ve cezalandırılması için gereken işlemler başlatılmış mıdır?"

ensonhaber
 

dostluk

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Haz 2007
Mesajlar
5,663
Puanları
83
Yaş
45
Bir otobuste 45 yolcu sayisi oluyor..tum yolcularmi saldirmis ..

Hatta 5 de fazladan saldirmis..velevki 50 kisilik otobus olsun 50 kisi birden namaz kilacagim diyorsa kilar..

Bazi firmalar ozellikle sabah namai vakitlerini kacirtmak icin yada namaz kilanlara saygisi olmadigindan dolayi dakikalar farkiyla sonra mola veriyor kasten yani..

Insanlarsa enayi degil kilmak istiyorlarsa duracak insanlarda namazini kilacak..1 kisi 2 kisi kilacak olsa hadi neyyse diyecegim ama ..

Bana habee aspragas gibi geliyor..

Chp bu samimi degil..bir parkta alkolu yasaklayin diye baskaldirir bir ezan rahatsiz ediyor diye baskaldirir, bir irtica der bir carsaf uzerinden siyaset yapar..
 
Üst