Chp Milletvekili Aykut Erdoğdu: AKP, Yahudi lobisine 65 milyon dolar ödedi

can feda

Profesör
Chp Milletvekili Aykut Erdoğdu: AKP, Yahudi lobisine 65 milyon dolar ödedi

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter’deki takipçilerine AKP’nin Yahudi lobisine ödediğini iddia ettiği 65 milyon doların belgelerini paylaştı.
Erdoğdu, AK Parti’nin İsrail karşıtı politikası ile ikiyüzlü davrandığını iddia ederek, “AKP’nin, İsrail dostu olduğunu anlatmak için ABD’li lobi şirketlerine 65,4 milyon dolar harcadığını belgeleri ile tespit ettik” dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Biraz sonra AKP'nin yahudi lobisine ödediği 65 milyon doların belgelerini buradan paylaşacağım” diyerek bugün Twitter hesabından söz konusu belgeleri yayımladı. CHP Yolsuzlukları Araştırma Birimi Başkanı Aykut Erdoğdu, düzenlediği basın toplantısında iktidar partisinin, one minute olayından sonra, İsrail dostu olduklarını anlatmak için ABD’deki Dinovo Strategies, Fleishman-Hillard ve Neusner Communications şirketleri gibi 19 lobi kuruluşuna 65,4 milyon dolar aktardığını belgeleriyle açıklamıştı.
Kaynak: Yeni Asya

170220151418116459439_3.jpg
170220151419026458112_3.jpg
170220151419176458910_3.jpg
170220151420056450643_3.jpg
170220151420186456162_3.jpg
170220151420346457788_3.jpg
170220151444406513950_3.jpg
170220151420526456162_3.jpg
170220151421176452459_3.jpg
170220151421306452888_3.jpg
170220151421426451989_3.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
Böyle bir haberi ne iddia eden kişinin meşrebi ne de yayınlayan kaynak bazında tenkit edeceğim.

Haberin yalan çıkma ihtimalini de göz ardı ediyorum.

Akılları sıra bir bardak suda fırtına kopartmaya çalışarak tribünlere oynamaya kalkışıyorlar!

Belgelerin doğru olduğunu farz ediyorum ,iddia makamı hangi dünyada yaşıyor diye merak etmeden geçemiyorum!

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez!

Devletlerin örtülü yani gizli ödenekleri vardır :)Bunlar diğer ülkelerde hayır hasenat,battaniye, yorgan,kızılay,hastane ,bağ,bahçe,yol,imar v.s.. işlerinin yapılmasında kullanılmaz:)Anlayana sivri sinek saz!

Menfaat dünyasında güç eşittir paradır. Güçlü ülkelerde iktidar mücadelesi yapanlar, kendi içlerinde, ,ülkenin yönetiminde olmak için mücadele ederler!Gerekirse kendi insanlarının bile gözlerinin yaşına bile bakmazlar Kenndy,Water Gate,11Eylül v.s.. uzar gider!

Üzeyir Garih te kağıt üstünde Yahudi ama öldüğü yer ve öldürülüş şekli !Neyse....

Bütün Yahudiler de birbirlerinin kara gözüne aşık değil!

Adı üzerinde lobi :)İşimize yarayacak kazanımlar elde etmemize yarayacaksa 65 değil 650 milyon dolar bile verilir!İddia 65 milyon dolarsa şayet o lobiyi ucuza bile kapatmışız!:)

Haber yalan çıkarsa ne olur:)O zaman yalancının mumu yatsıya kadar yanar demeye gerek yok!Bu şekilde eleştirecek varsa bir zahmet at sırtında,elinde kılıç,Kara Muratçılık oynasın:)

Neden ABD ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden RUSYA ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden İRAN ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden AVRUPA ÜLKELERİ ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden İSRAİL ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden MISIR ile ticaret yapmamalıyız:)
Neden ÇİN,HİNDİSTAN ,KANADA v.s..:) uzar gider!!!!!!Şimdi bunlar birbirleriyle ticaret yaparken ,kara kaş,kara gözlerine aşık oldukları ve birbirlerine dost oldukları için mi ticaret yapıyor:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tavuk değil...ördek...dana...birçok şey verdik...ticareti arttırdık...üyeliklerini veto etmedik...vergi indirimi yaptık...petrol ticareti yaptık...

KAZ NE ZAMAN GELECEK AZİZİM???
Elin yahudisi bizim kadar acele etmiyor!

Örtülü ödenek mantığını, açık denizde göstere göstere yapılan ticaret mantığıyla mukayese etmeyelim azizim?

can feda

Profesör
Bunca dönem israil bize ne taviz verdi? Ne ayrıcalık verdi? Basit bir soru ya..bu acele etmiyor yahudiler diye geçiştirilemez...bir yandan para ile lobi yaparak...medya önünde giydirme mantığı nedir peki o zaman? İkisi tezat değil mi?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Neden ABD ile ticaret yapmamalıyız?
Neden RUSYA ile ticaret yapmamalıyız?
Neden İRAN ile ticaret yapmamalıyız?
Neden AVRUPA ÜLKELERİ ile ticaret yapmamalıyız?
Neden İSRAİL ile ticaret yapmamalıyız?
Neden MISIR ile ticaret yapmamalıyız?
Neden ÇİN,HİNDİSTAN ,KANADA v.s..?uzar gider!!!!!!Şimdi bunlar birbirleriyle ticaret yaparken ,kara kaş,kara gözlerine aşık oldukları ve birbirlerine dost oldukları için mi ticaret yapıyor?Medya önlerinde birbirlerine giydirmiyorlar mı?Ama her biri kendi çıkarları için harıl harıl lobi yapıyor.İstihbarat teşkilatlarını kaldıralım gitsin tüm dünyadan ne kadar tezat bir durum:)

Bu ülkelerle de Türkiye nin ticaret yapmaması için bir düzine neden var?Hiç birisini eleştirmeyelim ya da eleştirirsek ticaret yapmayalım:)

can feda

Profesör
Neden ABD ile ticaret yapmamalıyız?
Neden RUSYA ile ticaret yapmamalıyız?
Neden İRAN ile ticaret yapmamalıyız?
Neden AVRUPA ÜLKELERİ ile ticaret yapmamalıyız?
Neden İSRAİL ile ticaret yapmamalıyız?
Neden MISIR ile ticaret yapmamalıyız?
Neden ÇİN,HİNDİSTAN ,KANADA v.s..?uzar gider!!!!!!Şimdi bunlar birbirleriyle ticaret yaparken ,kara kaş,kara gözlerine aşık oldukları ve birbirlerine dost oldukları için mi ticaret yapıyor?Medya önlerinde birbirlerine giydirmiyorlar mı?Ama her biri kendi çıkarları için harıl harıl lobi yapıyor.İstihbarat teşkilatlarını kaldıralım gitsin tüm dünyadan ne kadar tezat bir durum:)

Bu ülkelerle de Türkiye nin ticaret yapmaması için bir düzine neden var?Hiç birisini eleştirmeyelim ya da eleştirirsek ticaret yapmayalım:)

Meseleye neden sürekli onlarla da yapmayalım...bunlarlada yapmayalım diye cevap verdiğinizi anlamadım...
Ticarette tek ülke tekeline kalmamak için...çeşitlendirmek gerekir...misal doğalgaz...biz azerbaycandan...irandan...rusyadan...nijeryadan gaz alıyoruz...bu şekilde...israil ile yapılan ticaretin içeriğine bakılır...dünyada sadece israil'de varsa...o emtianın ticaretine devam edersiniz...ama başka ülkelerde var aynı madde israil de var...o madde bazında ticareti azaltırsınız...BEN DİREKT TİCARETİ KESİN DEMİYORUM...OLMAZSA OLMAZ MADDE VARSA DEVAM EDİLİR...

1)OECD üyeliğini vererek israil'in uluslararası planda kamuoyunda daha fazla görünmesine katkı yapıldı mı? EVET...bunun ticaret ile ilgisi var mı? HAYIR.
2) Neden İsrail'e %25 vergi kıyağı yapıldı...???

Mitinglerde laf ediliyor...filistin atkısı takılıp şov yapılıyor...davos'ta içerde peres'e tepki gösterdi...hepimiz sevindik buna...ama hemen dışarda ne dedi...'tabi benim burada tepkim moderatör'e olmuştur ' dedi...geri adım attı...

SÖYLENİLEN SÖZLER İLE İCRAATLER...BARİZ ŞEKİLDE ÇELİŞİYOR...İNSANLAR BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYOR...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Meseleye neden sürekli onlarla da yapmayalım...bunlarlada yapmayalım diye cevap verdiğinizi anlamadım...
Ticarette tek ülke tekeline kalmamak için...çeşitlendirmek gerekir...misal doğalgaz...biz azerbaycandan...irandan...rusyadan...nijeryadan gaz alıyoruz...bu şekilde...israil ile yapılan ticaretin içeriğine bakılır...dünyada sadece israil'de varsa...o emtianın ticaretine devam edersiniz...ama başka ülkelerde var aynı madde israil de var...o madde bazında ticareti azaltırsınız...BEN DİREKT TİCARETİ KESİN DEMİYORUM...OLMAZSA OLMAZ MADDE VARSA DEVAM EDİLİR...

1)OECD üyeliğini vererek israil'in uluslararası planda kamuoyunda daha fazla görünmesine katkı yapıldı mı? EVET...bunun ticaret ile ilgisi var mı? HAYIR.
2) Neden İsrail'e %25 vergi kıyağı yapıldı...???

Mitinglerde laf ediliyor...filistin atkısı takılıp şov yapılıyor...davos'ta içerde peres'e tepki gösterdi...hepimiz sevindik buna...ama hemen dışarda ne dedi...'tabi benim burada tepkim moderatör'e olmuştur ' dedi...geri adım attı...

SÖYLENİLEN SÖZLER İLE İCRAATLER...BARİZ ŞEKİLDE ÇELİŞİYOR...İNSANLAR BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYOR...
Bir kere konu başlığını örtülü ödenek kapsamında değerlendirmek lazım lakin verdiğiniz örnekler açık olarak yapılan ticaret kapsamında değerlendiriyorum ,daha önceki mesajınızda ticaretin arttırıldığından bahsettiniz.

Ama başka ülkelerde var aynı madde israil de var...o madde bazında ticareti azaltırsınız..
Başka ülkelerde aynı madde olsa bile İsrail fiyat olarak bana avantajlı geliyorsa a,b,c madde ticarete konu olsun hem ulaşım hem fiyat neden o avantajımı ülke olarak kullanmayayım?oecd ve vergi örneklerinizi hala doğru bulmuyorum!

Oecd üyeliğini İsrail in kamuoyunda görünmesine katkı olarak basite indirgemek arkasındaki ABD yi görmemek olur!
bunun ticaret ile ilgisi var mı? HAYIR.!!!Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü bazen de İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı
http://tr.wikipedia.org/wiki/OECD

Ticaret ilgisine hayır derseniz bana söyleyecek bir şey kalmıyor kusura bakmayın!

Şimdi bunlar birbirleriyle ticaret yaparken ,kara kaş,kara gözlerine aşık oldukları ve birbirlerine dost oldukları için mi ticaret yapıyor?Medya önlerinde birbirlerine giydirmiyorlar mı?Ama her biri kendi çıkarları için harıl harıl lobi yapıyor.

DÜNYA ÜZERİNDE ÜLKELERİN BİRBİRLERİYLE YAPTIĞI TİCARETİNİ VE HER ÜLKENİN BİRBİRLERİ İLE ALAKALI SÖYLEMLERİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM ZAMAN SADECE BENİM ÜLKEMİ ÇELİŞKİYE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞMAK BANA PEK MANTIKLI GELMİYOR.