CHP li EVET ci Başkan

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Evetçi Başkan CHP’ye demokrasi dersi verdi
#gsol div.hbr { background: url(http://resim.stargazete.com/gazete.png) no-repeat 407px 35px; } #gsol div.hbr div.vny { position: absolute; left: 0px; top: 0px; } #gsol div.hbr div.ktg { position: absolute; left: 0px; top: 0px; } 26 Temmuz 2010 Pazartesi, 00:30 POLİTİKA
100725-115059-280805-C.jpgHalk oylamasında “evet” diyeceğini açıklayan CHP’li Yedisu Belediye Başkanı Memioğlu “Türkiye daha demokratik olacak” dedi. CHP Memioğlu’nu disipline verdi
Başbakan Erdoğan’ın önceki gün Bingöl’de düzenlediği halk oylaması mitingine “evet” yazılı şapkayla katılan CHP’li Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu adeta demokrasi verdi. Memioğlu, “Çok çile çektim. Aç kaldım, susuz kaldım. Çok mahrum kaldım. Anayasa değişiklikleriyle Türkiye daha demokratik bir ülke olacak” dedi.
CHP’LİYİM AMA ‘EVET’ DİYORUM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakkında “O belediye başkanı kimse görüşeceğim. Bakalım bizim belediye başkanımız mı halkın belediye başkanı mı, göreceğiz” dediği Memioğlu, 38 yıldır CHP’de siyaset yaptığını belirterek şöyle dedi: “Anayasa değişikliklerine ‘evet’ diyorum. Çünkü çok çile çektim. Aç kaldım, susuz kaldım. Çok mahrum kaldım. Anayasa değişiklikleriyle Türkiye daha demokratik bir ülke olacak. Yeni anayasa değişikliklerinin de önü açılacak. Mahrum kalan Anadolu’da hizmet eşitliğinin daha çok sağlanacağını düşünüyorum. CHP’liyim ve gurur duyuyorum; ama anayasaya ‘evet’ diyorum.”
DÜŞÜNCEM BUDUR DERİM
Alevi olduğunu söyleyen Başkan Memioğlu, şöyle konuştu: “Alevi olduğum için de; biliyorsunuz Aleviler CHP’ye karşı sıcaktır. Ama partimin anayasa referandumu konusundaki duruşu belli. Sayın Genel Başkan da benimle görüşeceğini söylemiş. Görüşürse, bana ‘Başkan niye böyle davrandın’ diye sorarsa, ‘Sayın Başkan, kusura bakmayın ama düşüncem budur. Ben yine CHP’liyim. Benim duruşum budur. Partinin vereceği her karara saygılıyım. Parti beni atsa bile bağımsız olarak kapı kapı dolaşır, CHP’ye oy toplarım’ derim.”
Kılıçdaroğlu’nu da ‘Evet’ şapkasıyla karşılayacağım
Kılıçdaroğlu’nun Bingöl’e gelmesi halinde onu da “evet” şapkasıyla karşılayacağını söyleyen Memioğlu, “Sayın Genel Başkan’a çok saygı duyuyorum. Anayasa değişikliğine ise ‘evet’ diyorum. Sadece anayasa konusunda bireysel hareket ediyorum, diğer tüm konularda partimle çalışırım” dedi. Başbakan Erdoğan ile miting sırasında arasında geçen dialoğu da anlatan Memioğlu, Başbakan’a ‘Ben anayasa evet dedim. Partinize evet demedim’ dedim. Başbakan da ‘Sizin tercihinizdir’ dedi. Bir ‘evet’ benim fikrimi değiştirmez, ben hala CHP’liyim” diye konuştu.

stargazete.com
 
Üst