CHP çarşaflıları rahibelere benzetti

Özduygu

Doçent
Çarşaf açılımıyla gündeme gelen ve şimdi de 'Sorunu ben çözerim' diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğindeki CHP, referandum için İstanbul'da astığı afişlerde Müslüman kadınların tesettürünü, rahibe kıyafetine benzetti.
CHP'nin 12 Eylül'deki halkoylamasına yönelik billboardlara astığı o afişler, muhafazakar kesimin tepkisini çekti.
"AKP'nin Hazırladığı Anayasa Paketine Neden Evet" başlıklı bölümde tepki çeken ifadelerden bazıları şöyle:
- "Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için Evet…
- Ulu önderimiz Mustafa Kemal'i tarihten silmek için Evet…
- Yetim hakkı yemekten dosyaları bulunan Recep beyi kurtarmak için Evet…
- Bebek katilini kurtarmak için Evet…
- Parçalanacak topraklarımızda Kürdistan'ın kurulması için Evet…"
Afişteki ifadelere tepki gösteren çevre esnafından Mehmet Bakan, çarşaf açılımı yapan CHP'nin Müslüman kadını rahibeye çevirdiğini söyledi.

BAŞÖRTÜSÜNÜ BAŞ ÜZERİNDE ÇÖZEMEZ

CHP'yi şiddetle protesto ettiğini belirten Bakan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir süre önce çarşaf açılımı yapan CHP, şu an Müslüman kadınları rahibeye çevirmiş. Anayasa oylamasında örtü ile alakalı bizim bilmediğimiz bir madde varsa bize izah etmesini istiyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü olayının çözeceği doğrudur. Baş ile başörtüsünü ayırarak başörtüsü olayını çözer. Ama başörtüsünü baş üzerindeyken çözemez. Sadece başörtüsünü baştan çıkararak çözer. Buna inanıyorum. Anne ve bacımın başörtüsüne rahibe kıyafeti diyen birini şiddetle protesto ediyorum."
CHP'nin referandum ile ilgi afişinde çarşaflı kadınların giyim tarzları işte bu sözlerle eleştiriliyor.

TÜRK MİLLETİ APTAL DEĞİL

Halkın billboarddaki ifadelere bakıp Kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzünü görmesi gerektiği dile getiren Avcılar esnafından Recep Ekingen de, "Kılıçdaroğlun'a göre 'evet' dersek, Müslüman kadınlarımız rahibe gibi örtünecekmiş. Ne kadınlarımız ne de Türk milleti aptal değil, kimseyi aptal yerine koymasın. Anayasa Mahkemesi'ne gidip başörtüsü için itiraz ediyor. Sonra da kalkıp 'ben başörtüsünü halledeceğim' diyorsa kusura bakmasın insanlarımızı kandıramaz. İnsanlarımız bunları görsün buna göre hareket etsinler." ifadelerini kullandı.

CHP KENDİ AYAĞINA SIKTI

CHP'nin hazırladığı afişte çarşaflıları rahibelere benzetmesi, aslında kendi ayağına kurşun sıkmasıyla eşdeğer bir durum.. Çarşaf ve türban sorunu, bugüne dek CHP'yi pek çok kez zor durumda bıraktı. Son yerel seçimlerden önce eski genel başkan Deniz Baykal'ın İstanbul'da kara çarşaflıları il başkanlığına çağırarak CHP rozeti takması, ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türban sorununu ben çözerim. Söz veriyorum bu sorunu çözeceğim" vaadinden sonra hazırlanan bu skandal afiş, Türkiye'nin en köklü partisinin bir kez daha güven sınavında kırık not almasına neden oldu..
CHP'nin devrik lideri Deniz Baykal, 2009 yılının 30 Mart'ında CHP il Başkanlığı'nda çarşaflı kadınlara CHP rozeti takarak parti olarak her kesime kapılarını sonuna kadar açtıklarını ilan etmişti.

Baykal İstanbul'da çarşaflıları CHP'ye kazandırmak için çalışırken, Mersin'de CHP Kadın Kolları'nın düzenlediği mitingde kara çarşafları yırtması hem Baykal'ı zor durumda bırakmış, hem de Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Erdoğan bu görüntülerden sonra "İşte CHP'nin gerçek yüzü. Asıl bunlar din istismarı yapıyor" yorumunda bulunmuştu..
interhaber

korakademik

Ordinaryus
chp nin yaptığı birşey yok...

kılıç ve kalkan ekibi demirel taktiği uyguluyor

zarf atıyor
chp ye oy vermiyecek birkaç oy u kar görüyorlar.

bakış

Kıdemli Üye
chp il başkanlığı"çarşaflılar rahibelere benziyor"
akparti il başkanlığı"tayyip erdoğan bizim ikinci peygamberimizdir"

Büyüklerden birisi demişti"Ha akparti,ha chp.Yok birbirinden farkı....

reis

Kıdemli Üye
Tut ki Tesettürlüler Rahibelere benziyor.
Sana ne..
Rahibeye benzemenin neresi suç ve eleştirilecek ne yanı var CHP açısından.
Sana ne..
İster rahibeye benzerim ister papaza
Sana ne..
Bak CHP'li kadınlar "fahise"ye benziyor diye biz onları eleştiriyor muyuz?
CHP'li erkekler giyimleriyle ecnebilere benziyor diye bir şey diyor muyuz?

ismail

Yeni
bende chp yi bir şeye benzetiyorum ama hatırlayamadım şimdi:)

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
chp il başkanlığı"çarşaflılar rahibelere benziyor"
akparti il başkanlığı"tayyip erdoğan bizim ikinci peygamberimizdir"

Büyüklerden birisi demişti"Ha akparti,ha chp.Yok birbirinden farkı....

Erdoğan şu milletin manevi lideridir ,,
Türkiye koca bir cemaat ise Erdoğanda onun imamıdır
cemaatten ayrılanların vah haline....

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Artık o il başkanı neden niçin nasıl kasıtlı kasıtsız ne manayla o an orada öyle konuştu bilmiyorum (sizde bilmiyorsunuz).
ki o artık ne demişşe ancak kendisini bağlar, ne Erdoğana Ak partiye mal edilemez .
Bilinçli her müslüman Resulullahın(S.A.V) min son peygamber olduğunu ve bir ikincisinin gelmeyeçeğini bilir .

agbi

Yasaklı
chp zihniyeti ne referandumda HAYIR diyerek yol verecek Müslümanlar iyi okusun ve düşünsünler.

fakiri

Kıdemli Üye
chp din konusunda özürlüdür. :) onun için ne yapsalar falso oluyor ve insanlar şaşırıyor. her konuda olduğu gibi bu konuda da ciddiye alınacak bir yanları yoktur. :(

ıtri

Üye
Atalarımız: "Semer değişse de eşek yine eşektir" demişler.
CHP için uyarlarsak,
Başkan değişse de CHP yine aynı CHP dir. ( Dinle arası asla iyi olmayan..)

agbi

Yasaklı
chp din konusunda özürlüdür. :) onun için ne yapsalar falso oluyor ve insanlar şaşırıyor. her konuda olduğu gibi bu konuda da ciddiye alınacak bir yanları yoktur. :(

CİDDİYE ALINMA KONUSUNDA SİZİNLE AYNI DÜŞÜNCEDEYİM.

FAKAT

SİYASİ TARAFGİRLİK nedeni ile CHP nin İslam a bakış zihniyetini bilmelerine rağmen REFARANDUM a HAYIR diyenlere ben çok şaşırıyorum.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Her zaman sarfettikleri cümleler bunlar... Yeni birşey yok... chp ne zaman bize İNSAN muamelesi yaptı ki şimdi bekleyelim?!..

Elhamdülillah müslümanım diyenin oy vereceği partiler bir elin parmakları kadar değil parmaklardan birinin boğumları kadar bile kalmamışken, bir zahmet artık beyne kan gönderebilecek icraatleri yapalım, hafızaları yoklayalım, olmadı yoklayabilenlerle biraz ortam yapalım ve hakikatlere kapanmış ise gözlerimiz ramazan davulu kıvamına getirelim lütfen!!!!..

garip70

Ordinaryus
Neyse ki rahibelere benzetmiş. Onları da yabana atmamak lazım, kendi dinlerini doruğunda yaşayan insanlar. Allah onlara da doğruyu göstersin.

CHP zihniyetinin ne olduğu apaşikar belli zaten. Bundan sonra söyleyecekleri pek birşey değiştirmeyecek.

Benim şaşkınlığım, hala bunu göremeyip te körü körüne (GS, FB, BJK gibi takım tutanlar gibi) parti tutan bağımlılarına...