Chp Başörtüsü Sorununu Çözdü(!)

ibrahimi

Has Uşak
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Tepkime puanı
1,831
Puanları
0
Yaş
36
Konum
forvet arkası
Kılıçdaroğlu, Danıştay'ın ALES sınavına "başörtülü girilemez" kararına destek verdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay'ın Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Sınavı için getirdiği başörtüsü yasağına destek verdi.

Erzurum'da gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Yargı kararına herkes saygı duyacak. Karara bizim itiraz etme şansımız yok." dedi. CHP lideri, Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ın hastanedeki odasında yargı kararıyla yapılan aramaları ise eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Her isteyen elini kolunu sallayarak yoğun bakıma giremez. Türkiye zaten bir hukuk devleti olmaktan süratle uzaklaşıyor. Bunları da artık olağan karşılamaya başladık." yorumunu yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 yılı aşkın süredir partisinin milletvekilli çıkaramadığı Erzurum'da ise muhafazakar kesime yönelik mesajlar verdi. Dadaşlara, "Naim Hoca, bizim de Naim hocamız artık. Beraber bu ülkeyi aydınlığa çıkaracağız. Türbanlı, çarşaflı diye bölünmeyin, AKP'nin tuzağına düşmeyin. Türbanlı, paltolu, çarşaflı; inançlarıyla, düşünceleriyle, etnik kimlikleriyle birer insandır." diye seslendi.

CHP lideri, Kış Olimpiyatları öncesinde Erzurum'a kar yağmamasıyla ilgili soruya, "Mevsim değerlerine bağlamak gerekir ama belki de hükümetin bereketsizliğine bağlamak lazım. Bereketi yok bu hükümetin." şeklinde karşılık verdi. Kars'taki heykel tartışmasıyla ilgili olarak da, "Türkiye'nin gündemini heykel meykel diyerek değiştiriyorlar. Başınıza heykel kadar taş düşsün." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, TT Arena Stadı'nın yapımıyla ilgili de önümüzdeki günlerde bir yolsuzluk dosyası açıklayacaklarını bildirdi. Bu arada bir gazetecinin, "İlhan Cihaner'in CHP'den milletvekilliği adaylığı söz konusu." cümlesinin ardından, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Arkadaşlar Erzurum'la ilgili sorularınız yok mu?" diyerek, soru sormasına engel oldu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Alman-ya'daki sosyal demokratları birleştiren Nazmi Kavasoğlu'nun Türkiye'deki sol partiler için hazırladığı 'Solda Lale Devrimi Projesi'yle ilgili soruları da cevapladı.

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Kavasoğlu'nun kendisine bir ziyarette bulunduğunu ve projeyi paylaştığını anlattı. CHP lideri, "Bu dosyayı çok fazla inceleme şansı bulamadım. Bilim Yönetim Kurulu başkanımız Prof. Dr. Sencer Ayata'ya verdim.

O inceleyecek." dedi. Kılıçdaroğlu, 'lale devrimi' ifadesinin yanlış anlaşılmalara neden olabileceğine dikkat çekti ve bu kaygısını Nazmi Kavasoğlu'yla da paylaştığını aktardı. İçeriğine ilişkin detaylı bilgisi olmadığını ancak inceledikten sonra konuyu değerlendirebileceklerini kaydetti.

ERZURUM YERİNE AZ DAHA BATMAN'A GİDİYORDU

Bu arada Kılıçdaroğlu, Erzurum'a hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı'nda havaalanı rehberlerinin yaptığı yanlış nedeniyle Batman uçağının kapısından döndü. Kılıçdaroğlu, VIP çıkışında Erzurum uçağı yerine Batman uçağına giden havaalanı otobüsüne bindirildi.

Uçağın kapısına gelen CHP heyeti, hosteslerin "Nereye gidiyorsunuz?" sorusuna "Erzurum" diye cevap verdi. Hosteslerin "Bu uçak Batman'a gider" cevabı üzerine, Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, yanlış uçağa getirildiklerini fark etti. Daha sonra görevlilerin yardımıyla Erzurum uçağına gidildi.
 
Üst