CHP Başörtüsü İçin Ulemaya Gidiyor (YERSENİZ)

TakVa

Ordinaryus
2005 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başörtüsü yasağının kaldırılması çalışmalarında ulemanın da fikrinin alınması yönündeki sözlerine sert tepki gösteren; "Laik devlet fetva istemez" diyen CHP şimdi çözüm için ulemaya gidiyor.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başörtü sorununun çözümü için parti meclis üyesi Sencer Ayata'yı görevlendirdi. CHP PM üyesi Ayata, "AİHM'in türban konusunda verdiği kararı inceliyoruz. Din adamlarıyla da toplantı yapacağız" dedi.

Genel Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra "türban" konusundaki söylemleri nedeniyle eleştirilen Kemal Kılıçdaroğlu, "türban raporu" hazırlanması talimatı verdi. Çalışmayı CHP PM üyesi ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Sencer Ayata'nın yürüttüğü öğrenildi.

Ayata, "Uzlaşmaya dayalı, hiçbir kesimi rahatsız etmeden, hiçbir kesimin de zafere ulaştıgını düşündürtmeden uzlaşma mümkün mu bunun yanıtını arıyoruz" dedi.

Ayata, VATAN'a yaptığı açıklamada, Türkiye'de özellikle bazı konuların analiz etmeden uzak tartışmalar olduğunu belirterek, türban konusuna hassasiyetle yaklaştıklarını vurguladı. "Türban" konusuna çok taraflı bakmak istediklerini kaydeden Ayata, bu çerçevede yapılanları şöyle özetledi: "Bu çalışma uzun süredir devam eden ama araya referandum çalışmalarının girmesi nedeniyle durakladı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin türban konusunda verdiği karar incelendi. Yine Türkiye'de türbana ilişkin kararlar.. Referandum süreci nedeniyle ertelendi. Ancak hedefimizde din adamları ile bir toplantı yapmak da var.

Din adamlarının türban konusundaki görüşlerine de başvurmak istiyoruz. Uzlaşmaya dayalı, hiçbir kesimi rahatsız etmeden, hiçbir kesimin de zafere ulaştıgını düşündürtmeden uzlaşma mümkün mu bunun yanıtını arıyoruz."

Ayata, çalışmanın uzun soluklu bir çalışma olduğunu ve referandum sürecinin ardından hız verileceğini belirterek, "Türban konusu her yönden inceleyip, analiz edeceğiz daha sonra MYK'ya sunacağız" dedi.

Vatan

korakademik

Ordinaryus
ulema takımı dedikleri de zaten kendilerinden.
yukarıdaki yazıyı incelerseniz.
hiçbir şey yapmıyacaklarını anlatıyorlar zaten.

onların dertleri çözümse önce izmir deki öğrenci kartları ile ilgili çözüm bulsunlar.

fakiri

Kıdemli Üye
Kimbilir belki de "Başörtüsü furuattandır!" diyenlere de gidebilirler ! Baykal'ın başına gelen video olayından sonraki söylediklerini bir hatırlayın ! Onları gülmek herkesin hakkı değil diye düşnüyorum.

TakVa

Ordinaryus
Çarşaflı kadınlara rozet takıp, seçim sonrası meydan dayağı atan zihniyet, laikçi bir ulema bulur örneğin zekeriya beyaz, o münasip bri örtünme şeklini önerir, seçim sonrası, BİZİM REKTÖRLER kızları kapı dışrı eder, ulemanın önerdiği şekilde örtünmüyor diye. Fırıldak kemalin çözümü o kadar işte.

TakVa

Ordinaryus
Kimbilir belki de "Başörtüsü furuattandır!" diyenlere de gidebilirler ! Onları gülmek herkesin hakkı değil diye düşnüyorum.

hocaefendiyi kastediyorsunuz ama ona keşke gitseler en uygun cevabı alırlar. Açtıkları okullarda okuyan kızların ve öğretmenlerin örtünme tarzı zaten ortada. Hocaefendi fırıldakların istediğ cevabı asla vermez.

fakiri

Kıdemli Üye
hocaefendiyi kastediyorsunuz ama ona keşke gitseler en uygun cevabı alırlar. Açtıkları okullarda okuyan kızların ve öğretmenlerin örtünme tarzı zaten ortada. Hocaefendi fırıldakların istediğ cevabı asla vermez.

Başkalarının ağzıyla nasıl konuşabilyorsun ? Nerden biliyorsun en uygun cevap verileceğini ? Başörtüsü furattandır! diyen kimdi ? Pöh !

korakademik

Ordinaryus
hocamın o konudaki sözlerini aynen aktarın bakalım.

korakademik

Ordinaryus
kumarı haram ilan edene ne demeli:D
kaale almazmış
sazan gibi atlıyorsun vesselam.

sen hocama isnat ettiğin suçlamayı bul ver linkini bakalım hocam ne demiş.

yazdıklarını bile okumayan birine ne anlatılır ki
kumar dan başka ne helal say bakalım:D

fakiri

Kıdemli Üye
kumarı haram ilan edene ne demeli:D
kaale almazmış
sazan gibi atlıyorsun vesselam.
sen hocama isnat ettiğin suçlamayı bul ver linkini bakalım hocam ne demiş.
yazdıklarını bile okumayan birine ne anlatılır ki
kumar dan başka ne helal say bakalım:D

İnsanı bu mubarek Ramazan Günü zıvanadan çıkarma ! Şeytan seni elçi gönderecek benden başka kimse bulamadı mı ?
Cahilsin diyorum, halâ konuşuyorsun ! Kaynak gösteriyorıum"Onları sen okudun mu ?" diyorsun. Ayet-hadis naklediyorum, dalga geçiyrosun ! Herhalde sen bir hilkat garabesisin !

korakademik

Ordinaryus
kaynağını bile okumayan
kumara helal diyen
sadaka çeşitlerini bilmeyen. önce inkar edip sonra danseden

bilmiyorum diyen diyen sen.
bana öğret diyen sen.
senden kaynak isteyince hocam la ilgili sözün söylendiğ ikaynağı göster deyince gösteremeyen.
sürekli hakaret eden yine sen:D
bu arada hakaretlerin için de eminim bir ayet biliyor sun dur.
müslümanlar ne zamandan beri hakaret eder oldu.

Allah'ın elçisi olur:D
diğerinin yok elçisi kendisi gelir:D

ummuhan

Kıdemli Üye
akademik ateş ve suffe askeri karşı karşıya danananaaannnn.... (arada kalmayalım kaçalım :) )

türkü

Kıdemli Üye
siz dalga geçedurun..birgün gelir rüzgar öyle bir tersine döner ki onların elinden başörtüsü sorununa çare bulmuş olarak buluverirsiniz kendinizi. öyle bir karışırki herşey sap-saman seçilemez olur..dine karşı din diye birşey, bir kavram oluşacak sanki..kimileri gerçek sahipleri, kimileri de taklidi olacak üstelik..mesela chp..burdan bir yol bulsa çok ekmek yer bu halkın elinden :)

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Daha şimdiden parti içinden başörtüsüne karşı çıktı kendi vekilleri, kim inanır bu zırvalara, ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklar nerde kaldı çözüm bulmak...

Sadece başörtüsünü kadınların başından çözerler başka çözüm bilmezler...

fakiri

Kıdemli Üye
Bu meseleyi CHP çözsün, oyum CHP'nindir.
Ama, asla çözemezler, çözdürmezler !