• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Cezayirli İş Adamı Peçe Yasağına Karşı Direniyor

Büşra

'ana hura!!
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
21,774
Beğeniler
2,729
Puanları
113
#1
Dünyanın birçok ülkesinde uygulamaya giren peçe cezasına savaş açan Cezayirli işadamı Raşid Nekkaz, mücadelesini sürdürüyor...
Peçe cezalarına muhalifliğiyle tanınan Cezayirli Nekkaz, şimdiye kadar 6 ülkede ödediği bin 538 cezaya ek olarak Danimarka’daki peçe yasağı cezalarını da ödeyeceğini açıkladı.
Peçe yasağının yanı sıra, Fransa’daki tesettür mayo cezalarını da ödeyen Nekkaz, “Danimarka’da bulunma sebebim özgürlüğü savunmak. Özgürlük ilkesi evrensel bir hak. Bu yüzden, Avrupa’da peçe takmak isteyenlerin özgürlüğünü savunuyorum” dedi.
Peçe cezası ödemek için 1 milyon avroluk fon kuran Nekkaz, “Fransa, Belçika, İsviçre, Hollanda, Avusturya ve Almanya olmak üzere toplam 6 ülkede şimdiye kadar bin 538 peçe cezası ödedim. Danimarka’daki cezaları da ödeyeceğim. Yakın zamanda Bulgaristan’daki cezaları da. Avrupa hükümetlerine özgürlükleri kısıtlama konusunda ‘her istediğinizi yapamazsınız’ mesajını verebilmem çok önemli. Bir ülke peçe takmak isteyenlere yönelik bir ceza yasası çıkarırsa, o ülkede cezaları ödeyen kişi ben olacağım. Avrupa’daki hükümetler, Müslümanlar için çözüm üretmiyorlar. Bu yüzden Müslüman toplumu, kendi çıkarlarını koruyabilmek için çok daha güçlü olmak zorunda. Eğer şu anki gibi devam ederse, Avrupa’daki Müslümanların geleceği pek parlak değil” diye konuştu.

T Haber

 

Kaptan

Stajyer Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ocak 2012
Mesajlar
13,829
Beğeniler
435
Puanları
83
#2
Yazık, parayı daha hayırlı işlerde kullansaydı keşke.

"El,yüz müstesna " bitti. Daha takvalı pozlarına bürünmenin anlamı yok.
 

Verda

Gales
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,919
Beğeniler
993
Puanları
113
#3
Avrupa'yı zenginleştirmenin başka bir yolu, garibim Türkiye'm de bu cezayı koysa bari nitekim ek gelir olur :laugh:
 
Üst