Çeyrek Tesettür Gerçek Tesettüre Karşı ya da Başörtülü Çıplaklar

U

ummuhan

Guest
her zaman oldugu gibi konu hakkinda degil yazan kisi tartisiyliyor
galiba bu formun aliskanligi bu

Şimdi ahuzar cığım yazıyı yazanın imzası ve koyduğu resim onunla ilgili olarak insanları etkiliyor sanal bağlantı bu başka bir şey göremediğimizden olsa gerek, bebek resmi olanlar nasıl küçük sevimli ... v.b çağrışımlar yapıyorsa, kadını çağrıştıran resimler de aynı çağrışımlara yol açıyor... sanırım siz de anladınız sonradan, yazdıklarınızda çok güzel şeyler olsa da bazan o buradan görünen kimlik - resim ve imza- olumsuz etki yapabiliyor :)
Değiştirmişsiniz güzel olmuş işte, yakışmışta ama sanki gene sizi tam ifade edemiyor biraz daha uğraşın :D selam ve sevgiii....

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Peki yaziyi yazanin üyeresminde Allah yazan yada islami bir resim var diyelim
kendiside ele alinmaz bir insan...
o resme bakip o insan hakkind a hüküm verenin aklina gülerim ben...
burda islam sayfasi bey abimiz hicmi kadin resmine bakmamis?
kendi aile halki gözü kapalimi geziyomus ???
bunlar konu dagitmak icin bahane
ben kendimi resimlerle ifade edeceksem eger, etmemeyi yeglerim...
bana üye resmimle deger bicenlerde dostluga kabul etmiyorum zaten
akli olan kullanmayi bilen bir insanin karekterini anlar...
Benim yüregime inememis sahislar benim icin kayip degil :)

emmargah

Profesör
hm
o zaman giyinik çıplaklar hakkında da yorum yapmayalım kalpleri imanla doludur belki;)
biz bilemeyiz ama Rabbimiz bilir:)

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Halen konuyu anlamak istediginiz sekilde anliyosunuz...
tv de aksama kadar dizileri kacirmayan beyler burda bir göz resminden nasilda rahatsiz olabiliyorlar yahu:)
samimi olmak ne güzel
Allah herkese nasib etsin inslalh

Beyza

Üye
Tesettürün makbul olanı dikkat çekmeyenidir.Ama ne var ki günümüzde kapalı hanımların açıklardan daha fazla dikkat çektiği açık bir gerçek.Tesettüre girdiğini zannedenlerden olmama temennisiyle.

Limon

Üye
istisnasız bütün müspet forumlarda bu konuya rastlamak mümkündür .

sanırım çok reyting alıyor ,veya bu tarz konuları konuşmaktan hoşlanıyoruz ,vay zındıklar nasılda yarım yamalak örtünmüşler ,hepsi cehennmelik .

öyle ya...

bu şekil örtünenlerin çoğunu araştırın ,ya yeni kapanmıştır ,ya zorla kapanmıştır ya da ilk örtündüğünde aşırıya kaçmıştır mesala ,peçe takan bir abla vardı tanıdığım ,bizi çok yererdi yüzümüz açık diye aaaa bi baktım ablanın peçe gitmiş pardösü kısalmış ...................kınamamak lazım

islamveinsan

Doçent
Tesettürün makbul olanı dikkat çekmeyenidir.Ama ne var ki günümüzde kapalı hanımların açıklardan daha fazla dikkat çektiği açık bir gerçek.Tesettüre girdiğini zannedenlerden olmama temennisiyle.

Kardeşlerim; dikkat çekmekten muradınımız şu olmalıdır;
1- Renkli elbiseleriyle ve baş-örtüleriyle dikkat çekmek
2- Güzel kokularla (parfüm...)dikkat çekmek
3- Güzelliğiyle dikkat çekmek (vücud azalarından birini göstermek, yüz, el, ayak, bacak,,,,)
4- Sesleriyle...(ayakkabı, topuk ve kendi sesleriyle)

Evet yukarıdaki maddelerden çekilen dikkat dinen hoş değildir ve haramdır...

Yoksa örtülü olduğundan, yani çarşaf giyindiği için uzaydan tatile gelmiş gibi dikkatimizi çekmesi değildir... Çıplaklara ve örtü adına giyilen örtüsüzlerle yaşamayı alışkanlık haline getirdiğimizden "Allahın emrini" yerine getirenlere bakarken çekilen dikkatimiz değildir....

Eevet çarşaflılar artık baş-örtülü ve örtüsüzlerden daha çok dikkat çekiyor...
Ayrık otu gibi dolaşıyorlar, ayrılıkçı bir zihniyet ile... .

Allah onların sayılarını ve samimiyetlerini artırsın ve hayırla mükafatlandırsın...

hm
o zaman giyinik çıplaklar hakkında da yorum yapmayalım kalpleri imanla doludur belki;)
biz bilemeyiz ama Rabbimiz bilir:)

Kalplere bakmak Allah ın işidir... Bizim değil.. Hem Allah dahi kulun niyetine değil ameline bakar...
Müslüman zahire bakar.. Bizde öyle yapıyoruz...

Selam ve dua ile...Selametlel.

rainbow

Asistan
Çok güzel bir konuya dikkat çektiniz.

Kesinlikle katılıyorum. Tesettürlü çoğu kardeşimizi görünce üzülüyorum. Dar kıyafetler,kısa ceketler, kot pantolonlar, renkli dikkat çekici kıyafetler ve başörtüler makyajlar bir de kafalarını uzun gösterme çabaları bence doğru değil. Tesettürde gösteriş olmamalı.

Ben tesettürlü değilim ama eğer tesettürlü olursam "Allah nasip ederse " kullanacağım ve giyeceğim tek renk SİYAH olacaktır.

bence bu konuya baska acılardan da bmak lazım..neden basaortusu utulenmesınkı musluman dedıgın hem temız hemde duzenlı olmak zorundadırr..tabı ılgı cekıcı seyler gıymemesı konusunda hem fıkırız ama bu gıyımde paspaslıgı ıfade etmıyor.kırısık burusuk kıyafetler yada ortuler hem bızım dıger ınsanlara olan vızyonumuzu cırkın kılar hemde ınsan kendısıde bu tur gıyımde rahatsz olurr..ama renk uyumu konusundakatılıyorum gercektn bu yanlısa hepimiz dusuyoruz..paylasım ıcın tesekkurr.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Kapalı bayanlar için söylenebilecek şeyler;

Allah Kolaylık versin... Allah kolaylık versin ki bazı yerlerini örtmekten yerinmesinler veya bunalmasınlar...

Allah ilim öğrenmek nasib etsin... Nasib etsin ki bilmediklerinden dolayı yanlış yaptıkları çok şeyden arınsınlar...

Allah ilmiyle amel etmek nasib etsin... Nasib etsin ki doğru yol üzere olsunlar ve doğru örnek olsunlar, cennete girmeleri nasib olsun...

Allah kibirden muhafaza etsin... Kibirden muhafaza olsunlar ki zenginlikleri veya güzellikleriyle övünmesinler ve bunları daha da belirginleştirmeye çalışmasınlar...

Allah gafletten muhafaza etsin... Muhafaza etsin ki dünyaya dalmasınlar ve gaflet ile ahiret hayatlarını perişan etmesinler...

İnsanlar kapanmayı veya namaz kılmayı yahut da hacca gitmeyi bir sınır olarak görüyorlar... Bunlar yapılınca yani o sınır geçilince herşey tamam olacakmış veya artık dünyaya dönüşleri hızlansada o hızla cennete kadar yolları varmış gibi zannediyorlar... Oysa haccın kabul olmadıysa, namazın kabul olmadıysa, kapalılığın bir hayra geçmiyorsa bunlardan emin olamazken bunları yaptığın için kendini rahat hissedersen zarardasın demektir... Bu sebeple bazen benim dahi bakmaktan kendimi alamadığım birçok insanlara dua etmek lazımdır... Bizler de eksiğiz iş o ki eksiğini gör ve tamam etmeye çalış vazifeni... Kınamadan, ayıplamadan, aşşağılamadan ve kırmadan eleştirelim, dua ile destekleyelim... Birçok insanlar bilmediğinden, nefsine hoş geldiğinden böyle giyiniyor... Birçokları da ordan burdan aldığı sözde fetvalar ile... Üstelik fetva makamı olmayan insanlardan alınan fetvalar bunlar... Birçokları belki vicdan azabı duyduğu, yağtığının doğru olmadığını kendi de bildiği için şiddetle karşı çıkıyor öğüt verene... Çeşit çeşit insanlar, hayatlar... Bu sebeple Allah doğrularla ve hayırlılarla beraber etsin, hayra vesile olmak ve de hayırla karşılaşmak nasib etsin... Allah doğru ilim öğrenmek ve onu öğretebilmek nasib etsin...

yesil

Üye
allah razı olsun senden.duaların için. amin.

Allah ilim öğrenmek nasib etsin... Nasib etsin ki bilmediklerinden dolayı yanlış yaptıkları çok şeyden arınsınlar...

Allah ilmiyle amel etmek nasib etsin... Nasib etsin ki doğru yol üzere olsunlar ve doğru örnek olsunlar, cennete girmeleri nasib olsun...

Allah kibirden muhafaza etsin... Kibirden muhafaza olsunlar ki zenginlikleri veya güzellikleriyle övünmesinler ve bunları daha da belirginleştirmeye çalışmasınlar...

Allah gafletten muhafaza etsin... Muhafaza etsin ki dünyaya dalmasınlar ve gaflet ile ahiret hayatlarını perişan etmesinler...

Allah doğrularla ve hayırlılarla beraber etsin, hayra vesile olmak ve de hayırla karşılaşmak nasib etsin... Allah doğru ilim öğrenmek ve onu öğretebilmek nasib etsin... Amin amin amin.

allah erkeklere de nasib etsin bunları... amin. herkese inşallah...amin.