Cennetin Fasl-ı Baharı: Furkan Doğan

Sessiz Vaveyla

EL Kârda Gönül Yârda
165646_191235987558201_157375560944244_811387_4413727_n.jpg

Hayat bizler için ne kadar da gelişigüzel devam ediyor. Oysa yanı başımzıda o kadar özel hayatlar var ki ... Adına şehadet yakışan , aynı yüzyılda yaşadığım için hamd ettiğim kardeşlerimiz var.. Adı Furkan , rotası Gazze , gemisi Mavi Marmara olan kardeşlerimiz ...

Cennetin fasl-ı baharı: Furkan Doğan , yolu Kur`an olan kardeşimizin bugün 19 yıllık ömrüne sığrdırdığı güzellikleri , bi-iznillah geçde olsa şereflendim...

Ne kadar "boşa" yaşadığımı fark ettim... Bir gencim melâlini yüreğime nasihat ettim... Musab bin Umeyr'in 21. yüzyıldaki vekilini ; Furkan Doğan kardeşimin şehadetini kulağıma küpe ettim.

19 yaşında bir genç tanıdım , O ki; ömrünün baharını şehitler arasında yaşayacak bir genç, gıpta ettim...
Bir Furkan tanıdım ; görmedim , tanışmadım , önce adını duydum sonra şehadetini dinledim ve ben Furkan Doğan olmak için , onu herkese anlatmak için Bismi Hu dedim....

yazan: Tuba Küçük

devam edecek...

Lütfen bu konuya yüreğine sağlık , teşekkürler vb. mesajlar yazmayınız , Furkan Doğan dışında bir kelama yer vermek istemiyorum...