cennetim olur musun?

melde

helina_roje
Cennetim Olur musun?

elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle gelir misin? bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?

mihengim, turnusol kağıdım olur musun? yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun?özgürlüğüm ve mapushanem?

üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? Çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?

dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? Gitmek istersem kanatlarım olur musun? kalkmak istersem ayağımda prangam?

hurilerim olur musun? kudret helvam ve bıldırcınım? Soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok. ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun?

kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah’a emanet edip gidersem, sende beni kınamaksızın O’na güvenir ve sa’y eder misin?

ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş’emi kaybettiğim zamanlarda çoşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, enîsim, huzûrum, sürûrum, nûrum, nîmetim, cennetim olur musun?

A

ada

Guest
****cennetİm Olur Musun?****

Cennetim Olurmusun

Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?

Mihengim, turnusol kağıdım olur musun? yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

Kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? özgürlüğüm ve mapusanem?

Üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?

Dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? gitmek istersem kanatlarım olur musun? kalmak istersem ayağımda prangam?

Hurilerim olur musun? kudret helvam ve bıldırcınım? soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok. ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun?

Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c)'a emanet edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O'na güvenir ve sa'y eder misin?

Ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş'emi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

Arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, enîsim, huzûrum, sürûrum, nûrum, zînetim, nîmetim, cennetim olur musun?

Yuregimden tutmusken sen, bir de ellerim ellerindeyken

Dunyanin obur ucu da olsa gelirim seninle ben,

Bekle desen, dunyanin bir ucunda sen bir ucunda ben

Bir an bile geri donmem.

Asla bulandirilamayacak olan denizlerinde firtinalar ciksa

Her an siginabilecegin limanin olmaya giriftarim ben

Zifiri karanliklarda, gonlune aydinlik verebilmek,

Hava actiginda yildizin olup gozlerinden dokulmek isterim.

Ve bulutlar birlik olup da gogu kapladiklari zaman

Yonunu belirtecek bir garip pusulan olabilmektir gayretim.

Eger ben senin zumrudun, zebercedin,mihengin

Ve turnusol kagidin isem, sabir ve tahammul kusu olan

Yureginin suyu bulandikca onu durultacak iksirin de benim.

Tum kapilar pervasizca uzerine kapandiginda,

Ardina kadar acik, gul kokulu kapin,

Yurumekle asilmis yollardan farkli bir yolun

Saklanmak istediginde duvarin olurum.

En dar zamanlarinda ozgurlugun, kuytularda mahpushanen,

Usudugunde evin, yorganin siginacak kucagin olurum.

Layik miyim bilemem collerinde vaha ,

Vahanda boynu bukuk bir hurma agaci olmaya,

Dagin tavsani, colun ceylani,

mehtabin zikre daldigi gecelerde,

seni bagrima basmaya.

Ama; corak topraklarin umudunu kaybetmeden bekledigi

Rahmet gibi , ben de umut baglar, beklerim seni.

Gitmek istersen uzak diyarlara,

Seni bir nefeste ucuracak kanat olur yuregim

Kalmak istediginde buralarda

Kal diye yalvararak ayaginda pranga oluveririm.

Kac vakit gecer bilemem gurbetlerden donusun.

Silanda hurin olup , ayni yerde beklemektir niyetim.

Ot bitmeyen vadilerde Hacer'im ben..

Allah (c.c)'a emanet edilip de gidersen,

Asla seni kinamaksizin, O'na guvenip say ederim ben..

Umitlerinin tukendigi zamanlarda umidin,

Nesen kayboldugunda coskun,

Ve kalbin isgale ugrarsa rehberin olmak isterim.

Arkadasin, yoldasin, huzurun,

Sururun, nurun, ziynetin, nimetin olmak hayalim.

Cennetin olmak Şerefim... / Cennetin olmak Şerefim

merkam

Paylaşımcı
ellerinden dökülen bu güzel şiir için minnettar gözlerim... çünkü ben bu kadar anlamlı vede güsel bir şiir görmedim... şair olmuşsun sen duygularına... kendini şiir yapabilmişşsin.. bu harika... gerçekten çok anlamlı vede güsel, masum bir eylül gibi: yeşil vede anlamlı...paylasımın için teşekkür ederim...

berraksu

Aşafatlı
elini tutsam
dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gel desem
bekle desem
dünyanın bir ucunda beni bekler misin

Denizimde fırtınalar çıktığında limanım
karanlık bastırdığında deniz fenerim
hava açınca yıldızlarım
bulutlar göğü kapladığında pusulam
yüreğimin suyu bulandıkça
onu durultacak iksirim olurmusun

Kapılar kapandığında kapım
yollar aşındığı vakit yolum
saklanmak istesem duvarım
özgürlüğüm ve mapusanem olurmusun

üşürsem evim
yorganım ana kucağım
çölümde vaha
vahamda hurma ağacım olurmusun

gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi
beni bağrına basar mısın

gitmek istersem kanatlarım
kalmak istersem ayağımda prangam olur musun

ateş almaya gidersem
kırk vakit sonra dönsem bile
aynı yerde beni bekliyor olur musun

Kavmim beni terk ederse
ve ben kavmimden kaçarsam
bir kez arkana bakmadan
arkamdan gelir misin

ümidimi kaybettiğim anda ümidim
neşemi kaybettiğim zamanlarda coşkum
kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun

Arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, huzûrum, nûrum, zînetim, nîmetim,
söyle sevdigim
cennetim olurmusun

SeNoL

MUEYABYA
Yüreğine sağlık çok güzel

malik ejder

Profesör
hasretimsin tebrik ediyorum kardeşim harikasın:clap2: :good[1]:
yaz içindekileri ,insanlar paylaşsın
ben yine duramadım inşallah,:whistling[1]:
anlayışla karşılarsın.:wave[1]:

peki ya yanarsam,
alevlerim beni sarmaya başlarsa,
denizlerin söndüremediği bu ateş için,
Yağmurum olurmusun?
ben senin alevlerinde bile huzurluyum,
Sen benim vahalarımda,
mutlu olurmusun...

berraksu

Aşafatlı
Eyvallah Malik abi sagolasin. Siirin ayri güzel.
Ama daha önce dedigim gibi, bu sondu, yazmiycam artik..
Kararim kesin.. Yazmak avuntu yerine aci verirmis, ögrendim...

doğuhan

Profesör
çok harika yazıyorsun.Ben forumda yeniyim,şiirlerin çok güzel hasretimsin
yazmaya devam etmelisin,:clap2: :clap2: :clap2:

''Cennetim Olurmusun'' Sorusuna Cevap :''Cennetin Olurum''....

Yuregimden tutmusken sen, bir de ellerim ellerindeyken

Dunyanin obur ucu da olsa gelirim seninle ben,

Bekle desen, dunyanin bir ucunda sen bir ucunda ben

Bir an bile geri donmem.

Asla bulandirilamayacak olan denizlerinde firtinalar ciksa

Her an siginabilecegin limanin olmaya giriftarim ben

Zifiri karanliklarda, gonlune aydinlik verebilmek,

Hava actiginda yildizin olup gozlerinden dokulmek isterim.

Ve bulutlar birlik olup da gogu kapladiklari zaman

Yonunu belirtecek bir garip pusulan olabilmektir gayretim.

Eger ben senin zumrudun, zebercedin,mihengin

Ve turnusol kagidin isem, sabir ve tahammul kusu olan

Yureginin suyu bulandikca onu durultacak iksirin de benim.

Tum kapilar pervasizca uzerine kapandiginda,

Ardina kadar acik, gul kokulu kapin,

Yurumekle asilmis yollardan farkli bir yolun

Saklanmak istediginde duvarin olurum.

En dar zamanlarında ozgurlugun, kuytularda mahpushanen,

Üşüdüğünde evin, yorganın sığınacak kucağın olurum.

Layik miyim bilemem collerinde vaha ,

Vahanda boynu bukuk bir hurma agaci olmaya,

Dagin tavsani, colun ceylani,

mehtabin zikre daldigi gecelerde,

seni bagrima basmaya.

Ama; corak topraklarin umudunu kaybetmeden bekledigi

Rahmet gibi , ben de umut baglar, beklerim seni.

Gitmek istersen uzak diyarlara,

Seni bir nefeste ucuracak kanat olur yuregim

Kalmak istediginde buralarda

Kal diye yalvararak ayaginda pranga oluveririm.

Kac vakit gecer bilemem gurbetlerden donusun.

Silanda hurin olup , ayni yerde beklemektir niyetim.

Ot bitmeyen vadilerde Hacer'im ben..

Allah (c.c)'a emanet edilip de gidersen,

Asla seni kinamaksizin, O'na guvenip say ederim ben..

Umitlerinin tukendigi zamanlarda umidin,

Nesen kayboldugunda coskun,

Ve kalbin isgale ugrarsa rehberin olmak isterim.

Arkadasin, yoldasin, huzurun,

Sururun, nurun, ziynetin, nimetin olmak hayalim.

Cennetin olmak Şerefim... / Cennetin olmak Şerefim

gülsev

Paylaşımcı
Zaten böyle biri ancak insana cennet olur.Herkese cennetini bulması temennisiyle...Paylaşım için teşekkürler.

gülsev

Paylaşımcı
cennetim olur musun?
elini tutsam, dünyanı öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?
denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?
mihengim, turnusol kağıdım olur musun?yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?
kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? özgürlüğüm ve mapusanem?
üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?
dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? gitmek istersem kanatlarım olur musun? kalmak istersem ayağımda prangam?
hurilerim olur musun?kudret helvam ve bıldırcınım? soğanda sarmısakta gözüm yok. ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile ayn yerde beni bekliyor olur musun?
kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?
ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah'a emanat edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O'na güvenir ve sa'y eder misin?
ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş'emi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskarım ve rehberim olur musun?
arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, enisim,huzurum, sürurum, zinetim, nimetim, cennetim olur musun?

gülce

Paylaşımcı
çok güzel elinize sağlık

abubasir

Üye
yazının kendi içinde güzel bir müzik oluşmuş. kutlarım. anlam uyumu da cabası...

emmargah

Profesör
Cennetim Olur musun

Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?

Mihengim, turnusol kağıdım olur musun? yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

Kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? özgürlüğüm ve mapusanem?

Üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?

Dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? gitmek istersem kanatlarım olur musun? kalmak istersem ayağımda prangam?

Hurilerim olur musun? kudret helvam ve bıldırcınım? soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok. ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun?

Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c)’a emanet edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O’na güvenir ve sa’y eder misin?

Ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş’emi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

Arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, enîsim, huzûrum, sürûrum, nûrum, zînetim, nîmetim, cennetim olur musun?

emmargah

Profesör
:eek:fftp:
rezalet ya konu 5 kere daha açılmış:ıslık:

B

.BeYzA.

Guest

Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c)’a emanet edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O’na güvenir ve sa’y eder misin?

Ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş’emi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

bana diyon sanırım:laugh:

olurum:O :O

:arkadaşız: