Cemalnur Sargut / Namaz

spesifik

آزادی قید و بند

Namazda ki dikey ve yatay tanımlamasının haçı çağrıştırdığını düşünüyordum zaten ..İsabet etmiş ...

Altmış yaşındaymış fıkhen tesettür hükmü kalkmışmış..Videoda tesettür yok başka videodan dinlemiştim..

Farklı dinlerin tanrı tasavvurlarını müsbet görüyor ..
Neresinden düzeltelim ..Kalbi imanlı ..

Mutasavvuflara duyurulur...

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu dinin adı, Aşk dini :)
Yaratanını bir keçide yahut cansız bir metada görmek isteyeni kınayamayız gibi şeyler söylüyordu geçen.
Yani aşk varsa gerisi pek önemli değil, ne olursan ol gel, takılırız bi şekilde :)

spesifik

آزادی قید و بند
Budistlerin filini anlatışını dinlemen lazım.. @Yahayy biz mi aşık olamıyoruz ki acaba ?
Allah a aşık mı olacağız ? Teslim mi?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
ilk önce tesettüre girsin bir yerde dinledim tesettür kalbde olur diyor ateislerde namus iki bacak arasında olmaz diyor kafalar aynı

spesifik

آزادی قید و بند
Neden beyazlarını boya ile örtüyor ?
Soruyu biz yanlış soruyoruz..

Ahter

Kıdemli Üye
Budistlerin filini anlatışını dinlemen lazım.. @Yahayy biz mi aşık olamıyoruz ki acaba ?

İkinci sorunuz u ele alırsak, Allaha aşık olma, Allaha teslimden geçer...Birbirini nakzetmez...Cemal nur hanımın her söylediğini tasavvufa mal edemeyiz..Allahın aşığı Şeyh Ahmet er-Rifai: “ Kişiyi havada uçarken bile görsen, onun amellerini şer'in ölçülerine sunmadan ona itibar etme!” demiştir .Tasavvufta ölçü kerametler değil, istikamettir..dolayısıyla aşık maşukun dediğinden kıl kadar ayrılamaz...Aşk benliğini maşukta eritendir.zamanımızda tasaavuf iddiasında bulunanların, şer'i şerife mugayyir sözleri ,ciddiye alınmaz, merduddur.

spesifik

آزادی قید و بند
Aşk terimini kabul etmiyorum henüz ...
maşukta yok olma tanımına katılmakla birlikte..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bu kadının, ne olduğunu daha evvel söylemiştik... evvela iman gelir,,, iman etmeyenin, aşk meşk sözleri yalan ve hikayeden öte bir şey değildir... bu vatandaşta olduğu gibi,,,

Yahayy

Kıdemli Üye

Saçmasapan bir kavram kargaşası var.
Allah'a aşık olmak ne demek ya hu.
Allah'a Allah gibi yaklaşmak gerek, aşık olmak da ne ki.
Tipik bir süslü şeytan aldatmacasından başka bir şey değil.
Önceki ümmetlerin yakalandığı zehirli kapanlardan bu ümmet istisna edilmedi.
Ayı aldatamacalar aynen devam ediyor.
Allah'ın anılması, Allah'ın hayata dahil edilmesi kalpleri tatmin eden,
hiç yaşanılmamış hazlar yaşanır, mutluluk kavramının çok başka versiyonları içimizde zuhur eder ama
bunun adı istilahi de olsa, bin defa tevil de edilse aşk olamaz, kulluğun verdiği taamlar, hazlar denilebilir.

Allah'ü teâlâ'nın bir kez dahi olsa kullanmadığı 'Habib' kelimesini Resulullah'a yakıştırmak da bu tip bir hastalığın tezahürü.
Allah bilmiyormuydu 6000 ayetten birinde habibim demeyi, siz neden Allah adına zan üretiyorsunuz diyorsun. Ben Allah'ın habibiyim diye bir nakil getiriyorlar önüne.
Aynı Bukhari'he bakıyorsun, bana sakın "Seyyid" bile demeyin, sadece Allah'ın kulu ve Resulu deyin,
Seyyid Allahtır naklini de görüyorsun.
Hatta daha inceci davranıp, Allah'ın Resulu ve Kulu demeyin, Allah'ın kulu ve Resulu deyin, çünkü ben önce kulu idim sonra Resulu oldum diyor.

Allah'ın varlığından sadır olan bir parçası, en sevdiği, yerin göğün yaratılış sebebi İsa demekle,
Allah'ın sevgilisi, Allah'tan sadır olan ilk nur, levla ke levlak yakıştırması yapılan Resulullah arasında algı olarak ne fark vardır?

Hatta Habib daha da ileridir ki, insan sevgilisi için oğlundan, canından geçer değilmi,
sevgili kavramı budur, canından da ileridir.

Konu nerden buraya geldi, bozuk/tahrif edilmiş aşk/habib/sevgi kavramlarının vardığı noktaları günümüz müslümanı sindirip dinine dahil etse bile, en korkunç tahrifatlardan biridir.

Hatta şöyle diyebilirim ki, ümmetin bu hale gelmesinin ana sebebi hatalı peygamber konumlandırılması,
ve bunun neticesinden Resulullah'ın okunması gerken asıl unsurlarının perdelenerek ümmetin
sevgi kisvesi altında uyuşturulmasıdır.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Namazda ki dikey ve yatay tanımlamasının haçı çağrıştırdığını düşünüyordum zaten ..İsabet etmiş ...

Altmış yaşındaymış fıkhen tesettür hükmü kalkmışmış..Videoda tesettür yok başka videodan dinlemiştim..

Farklı dinlerin tanrı tasavvurlarını müsbet görüyor ..
Neresinden düzeltelim ..Kalbi imanlı ..

Mutasavvuflara duyurulur...

bu kadının saçında neden tek tel beyaz yok ve saçı simsiyah...

Verda

Gales
bu kadının, ne olduğunu daha evvel söylemiştik... evvela iman gelir,,, iman etmeyenin, aşk meşk sözleri yalan ve hikayeden öte bir şey değildir... bu vatandaşta olduğu gibi,,,

İmanı sizin görüşünüze mi bağlı?! Bu hanim sizden daha gercek ve daha doğru bir tasavvuf ehlidir emin olun.

menzil5453

Doçent
Bunun gibi sahtekarları tasavvufa mal etmeniz yanlış olmuş. Bunun gibi birde aklıma gelen mpl tv'de çıkan mihr diye bir tane sahtekar var. Bunların sahtekarları ortadadır.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi