Cemaat'e Küfredenler Erdoğan Düşmanlığı İçin Cemaat'le İttifaka Girdi

Dua Nur

Kıdemli Üye
Düne kadar cemaate küftredenlerin bugün Erdoğan nefreti ile cemaat ittifakı yapar hale geldiklerini ibretle izliyoruz.

İşte bu duruma ilk kez ekran önünde dikkat çeken isim de gazeteci Nagehan Alçı oldu. CNN Türk’teki Dört Bir Taraf programında Nagehan Alçı, Milliyet yazarı Kadri Gürsel’in “cemaat ile ittifakı”nı yüzüne vurdu.

Milliyet yazarı Kadri Gürsel, tescilli bir Erdoğan ve İslam düşmanı. Düne kadar cemaat eleştirileri yapardı. Nagehan Alçı da bu duruma canlı yayında şöyle dikkat çekti:

[video=youtube_share;JHj9MxG6EU0]http://youtu.be/JHj9MxG6EU0?t=40s[/video]

salimabi

Kısıtlı Erişim
Bilmem, dikkatinizi çekti mi; ben “dershane tartışması”na “sonradan” girdim... Zaman gazetesi, geçen hafta Perşembe günü, “Eğitime büyük darbe” başlığını attığında, olayın “teknik bir konu” olduğunu düşünüp, “tartışma”ya girmeyi aklımdan bile geçirmedim... Aynı gün, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Zaman’a yalanlama” yapıldı, yine tartışmanın tarafı olmadım... Aksini iddia edenler, yazılarıma bakıp, doğru söylediğimi görebilirler. Ne zaman ki; Fethullah Gülen Hocaefendi’nin, Hükümet’e ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik; “Firavun aleyhinizde ise, Karun aleyhinizde ise, isabetli bir yolda yürüyorsunuz demektir” sözleri “internet”te ve “gazeteler”de yayınlandı, işte o zaman tartışmalara girmek zorunda kaldım... Bazı arkadaşlar, hâlâ, o sözün “Başbakan” kastedilerek söylenmediğini iddia etse de, ben o kanaatte değilim... ETİKÇİ KİM, TETİKÇİ KİM? Her neyse... Bu konuya biraz sonra yine döneceğim... Ama şimdi, söylemek istediğim bir şey daha var... Samimiyetle söylüyorum ki; Daha önce “Ayna”da önceki gece de Kanal 24 ekranında; “Hocaefendi, Firavun ve Karun ithamlarından dolayı Başbakan Tayyip Erdoğan’dan özür dilemeli ve bu kavga bitmeli... Aksi halde, bu gerginlik devam eder” sözlerimden ve dün de “dershane tartışması ile düşen maskeler” yazımdan sonra, “Dershane etrafında dönen tartışmalarla ilgili yazılarıma son verme” niyetindeydim... Gerçekten de; “6 gündür” aynı konuda yazılar yazmak, beni de sıkmıştı... Dünkü yazımın, “son yazı” olmasına karar vermiştim ki; “Cemaat’ten birisi”nin, benim için; “bütün zamanların en büyük tetikçisi” dediğini öğrenince, anladım ki, bunların bazıları, “adam” filan değil... Bunlar “barış” ve “uzlaşma” aramıyor, tam aksine “gerilimin devamı”nı istiyor!.. O halde; “Hodri meydan!” Bana; “Bütün zamanların en büyük tetikçisi” suçlamasında bulunup, “beynindekileri kusan” zata söylemek istediğim bir tek söz var: “Abdest” bilmez, “namaz” kılmaz ve hatta “Ateist” olduğunu her yerde deklâre eden “kartel yazarı”nı kendine “idol” seçip, “örnek” aldığını söyleyip, ona hitaben; “Üstad” diyerek “yalakalık” yapan sen; kalkmış bana, “tetikçi” diyorsun, öyle mi?.. Maşallahın var!.. Tam da “Hocaefendi’nin izinde”sin!.. “Müslüman”lar için, ne de kolay “çamur” atıyorsun, ne de kolay “yafta” asıyorsun!.. Hocaefendi, “Firavun” der, “Karun” der, “Tımarhanelik deli” der, “Hocaefendi’nin izinde” yürüyen sen de “tetikçi” diyorsun öyle mi?.. Tebrikler!.. Boşuna dememişler; “İmam yellenirse, cemaat halıyı batırır!” Batırın, batırın!.. Siz; bu gidişle Hocafendi’yi de yerin dibine batırırsınız! Bana öyle geliyor ki; Bizim Faruk Köse’nin de yazdığı gibi, Hocaefendi’yi, öncelikle ve acil olarak “Hocaefendiciler”den kurtarmak lâzım!.. Çünkü, bunların çoğu; “Hocaefendi’yi kullanıyorlar.” KİM BU BRÜTÜS? Gelelim, şu “Firavun!.. Karun!.. Tımarhanelik deli” suçlamasının, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı hedef alıp-almadığı meselesine... Bazı arkadaşların iddia ettiği gibi; Eğer “Hedef Erdoğan değil” ise; bu “itham”ları, “dershane ile ilgili açıklama”nın içine kim soktu ve niye soktu?.. İşin içinde; bir “Ergenekon parmağı” mı var, yoksa “Hocaefendi ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ı kapıştırmayı” düşünen bir “zavallı” bir “embesil”, bir “salak oğlu salak”, bir “aptal”, ya da bir “hain” bir “Brütüs” mü var?.. Yazının tam burasında, “tam yerine rast gelen bir hikâye” anlatmak istiyorum. Bir zat, Hasan Basri Hazretleri’nin yanına gelip, “Filanca zat, senin hakkında çok kötü sözler söyledi” deyince, Hasan Basri Hazretleri sormuş adama; - Sen onu nerede gördün? - Evinde gördüm. - Orada ne yapıyordun? - Misafirdim. - Misafirlikte ne yediniz? Adam yediklerini anlatmış tek tek... Bunun üzerine Hasan Basri Hazretleri adama çıkışıp, demiş ki; “- Ey namert kişi!.. Bu kadar yemeği karnında sakladın da, bir sözü mü saklayamadın?” Farzedelim ki; Hocaefendi, “sohbette bulunanların yönlendirmesi” ile “öfkeye” kapıldı ve o “talihsiz ifadeleri” kullandı.. Peki, “yapılması” gereken neydi?.. Hadi; o anda Hocaefendi’yi “uyaran” biri çıkmadı, peki; “dershaneler”le ilgili o “konuşma özeti”nin içinde, o ifadeleri “ayıklayacak” bir “akıllı adam” da mı yoktu?.. GECEYARISI OPERASYONU Ben, “Cemaat’e uzak biri” değilim... Hangi durumlarda, nasıl hareket edildiğini az-çok bilirim... Ve yine bilirim ki; Cemaat içindeki “sağduyulu” insanlar, Hocaefendi’nin “kızgınlık ve öfke” anında sarfettiği “yanlış anlama”lara sebebiyet verebilecek sözlerini ayıklarlar ve “internet sitesi”ne öyle koyarlardı... Bunu yaparken de, Hocaefendi’yi ararlar, “bu sözlerin yanlış anlaşılabileceğini” söylerler, onun da “muvafakat”ıyla, bir anlamda “otosansür” uygularlardı... Hocaefendi, bu tavrı asla bir “gayretkeşlik” olarak görmez, hatta daha sonra, “beni bir yanlıştan döndürdünüz” diyerek, kendilerine “teşekkür” ederdi... Peki, içinde “Firavun!.. Karun” ve daha sonra da “Tımarhanelik deli” ifadelerinin geçtiği konuşmayı, hiçbir “ayıklama”ya tabi tutmadan, bir “geceyarısı operasyonu” ile “Herkul.org sitesi”ne koyan el, “kimin eli”dir?.. Öncelikle bu “el” bulunmalıdır... Haa, şunu da söyleyeyim; Hocaefendi’nin bu “haddini aşan sözler”inden rahatsız olan, sadece Başbakan Tayyip Erdoğan ve ona oy veren milyonlar değil, aynı zamanda “Cemaat mensubu birçok insan”dır!.. “Dershane gerilimi”ne rağmen, Hocaefendi’nin sözlerinin doğru olmadığını söyleyen birçok “Cemaat ileri geleni” vardır!.. Tabiî, “Şeyhinin günahında keramet arayan müritler” gibi, Hocaefendi’nin sözlerinde “hikmet” arayanlar da yok değil... BİR “HELÂLLİK” İSTESE! Her neyse... Olan oldu... Hocaefendi, bundan sonra, “ağzından çıkan sözün esiri” olmaya devam edecektir. “Dershaneleri dönüştürme” konusunda “son derece kararlı” olan ve önceki gece A Haber’de; “geri adım atmayız” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, anlaşılan o ki, “ağır itham”lardan dolayı “son derece üzgün”dür... Ben, bu “üzüntü”nün, ancak ve ancak “Hocaefendi’nin özür dilemesi” ile mümkün olabileceğini düşünüyorum... Bunu da, daha önce yazdım, önceki akşam da Kanal 24’te söyledim... Sen misin böyle diyen?.. Öyle bir “saldırı”ya maruz kaldım ki; ne “tetikçi”liğim kaldı, ne “provokatör”lüğüm!.. İşi “tehdit” boyutuna vardıran bu arkadaşlara, tek bir sözüm var: “Demirden korksaydım, trene binmezdim!” Ama, şu da var: Eğer “özür” kelimesi hoşunuza gitmediyse, onun yerine “helallik” diyebilirim... Tamam, Hocaefendi “özür” dilemesin Tayyip Erdoğan’dan, “helâllik” dilesin.. Yapsın bir açıklama ve desin ki; “Belli ki, sizi üzmüşüm Sayın Başbakanım, ne olur hakkınızı helâl ediniz.” Böylesi, “daha İslâmî” olur!.. Bu da, “Cemaat’in ileri gelenleri”ni paspas gibi çiğneyip, devredışı bırakan “Cemaat’in ileri gidenleri”ne bir ders olur!.. “Yediklerini” karınlarında saklayıp da “söyleyenleri” saklayamayan “ileri gidenler”e!.. Bir an önce bir “yol” bulunmalı ve “Erdoğan’ın kırılan gönlü” teselli edilmelidir. Yoksa, önceki gece gördük işte; Erdoğan’ın gözünde ne “seçim” vardır, ne de “Cemaat’ten gelecek oy!” Bir “helâllik” istenemez mi?.. Tabii, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı, “Otorite” olarak kabul ediyorsa... “İhtiyaç” diye, hep “Gecekondu”da mı yaşayacağız? Bence, “beklenen” oldu... “Kızılcahamam köstebeği” olduğu iddia edilen AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, partiden “kesin ihraç” talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi... İdris Bal; bu “ihraç talebi”ni, “dershanelere verdiği destek ve Çözüm Süreci’nden duyduğu kaygı”ya bağlıyor... Dün düzenlediği basın toplantısında demiş ki; “Dershaneler, bir açıkgözün para kazanma hırsından mı, yoksa ihtiyaçtan mı doğdu?” Elbette “ihtiyaç”tan doğdu... Çok doğru; “benzin” pahalı ise, arabaya “LPG” taktırmak bir “ihtiyaç”tır!.. “Başını sokacak evi olmayan” bir insan için, “gecekondu” da bir ihtiyaçtır… Evet, “gecekondu”lar da bir “ihtiyaç”tan doğmuştur... Peki, “ihtiyaçtan doğdu” diye, “gecekondu”lara hiç dokunmayacak, bu “çarpık yapı”ları hiç yıkmayacak mıyız?.. Bugün, “kentsel dönüşüm” sloganıyla “gecekondu”lar ve “sağlıksız yapılar” yıkılıp da, nasıl ki “yaşanabilir evler” inşa ediliyor, “dershane”ler de bu “değişim”e ayak uydurmalı ve “modern okul”lara dönüşmelidir. Değişmeyen tek şey “değişim”dir!..
Hasan Karakaya

elemin

Profesör
Düne kadar cemaate küftredenlerin bugün Erdoğan nefreti ile cemaat ittifakı yapar hale geldiklerini ibretle izliyoruz.

İşte bu duruma ilk kez ekran önünde dikkat çeken isim de gazeteci Nagehan Alçı oldu. CNN Türk’teki Dört Bir Taraf programında Nagehan Alçı, Milliyet yazarı Kadri Gürsel’in “cemaat ile ittifakı”nı yüzüne vurdu.

Milliyet yazarı Kadri Gürsel, tescilli bir Erdoğan ve İslam düşmanı. Düne kadar cemaat eleştirileri yapardı. Nagehan Alçı da bu duruma canlı yayında şöyle dikkat çekti:

[video=youtube_share;JHj9MxG6EU0]http://youtu.be/JHj9MxG6EU0?t=40s[/video]

cemaate hakaret eden sensin.
sen hangi sınıfa dahil oluyorsun

salimabi

Kısıtlı Erişim
bİrİlerİ dİyor kİ; "baŞbakani dershaneler konusunda kİm yanliŞ bİlgİlendİrİyor ?"... Cevap verİyorum ; "hoca efendİyİ baŞbakan hakkinda kİm yanliŞ bİlgİlendİrİyorsa ..

elemin

Profesör
bİrİlerİ dİyor kİ; "baŞbakani dershaneler konusunda kİm yanliŞ bİlgİlendİrİyor ?"... Cevap verİyorum ; "hoca efendİyİ baŞbakan hakkinda kİm yanliŞ bİlgİlendİrİyorsa ..

başbakan a düşen gidip hocaefendiyi bilgilendirmesi.
hocaefendi gelemiyor bunlar gitmiyor
eee
başbakan ın bilgilendirmesi yanlış
zaman gazetesini okuyun
başbakan yalan söylüyor demek istemiyorum
lakin birinci sınıfta kimse çocuğunu dershaneye göndermiyor
4. sınıfta gönderenlerin oranı neredeyse yüzdeyüz
başbakan yüzde beş derken
doğruyu mu söyledi
mahallenizden bi kontrol edin

Dua Nur

Kıdemli Üye

:clap2:
:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

salimabi

Kısıtlı Erişim
başbakan a düşen gidip hocaefendiyi bilgilendirmesi.
hocaefendi gelemiyor bunlar gitmiyor
eee
başbakan ın bilgilendirmesi yanlış
zaman gazetesini okuyun
başbakan yalan söylüyor demek istemiyorum
lakin birinci sınıfta kimse çocuğunu dershaneye göndermiyor
4. sınıfta gönderenlerin oranı neredeyse yüzdeyüz
başbakan yüzde beş derken
doğruyu mu söyledi
mahallenizden bi kontrol edin
kusurabakma ama niye Başbakan gidecek, Hocam en güvendiği adamını göndersin, kim kirlettiyse o temizlesin yani

türkü

Kıdemli Üye
ikiaradbirderedekalanadam-520x625.jpg

elemin

Profesör
kusurabakma ama niye Başbakan gidecek, Hocam en güvendiği adamını göndersin, kim kirlettiyse o temizlesin yani

sen kusura bakma
oy isteyen gelir peşimize
kimseye minnet borcumuz olmaz olamaz.
kirleten temizlesin orda haklısın

salimabi

Kısıtlı Erişim
sen kusura bakma
oy isteyen gelir peşimize
kimseye minnet borcumuz olmaz olamaz.
kirleten temizlesin orda haklısın

oy mu dedin al oylarını başına çal, git SARIGÜL bekliyor ovuşturmuş elelrini seni bekliyor hadi oraya, nankör kedi

elemin

Profesör
oy mu dedin al oylarını başına çal, git SARIGÜL bekliyor ovuşturmuş elelrini seni bekliyor hadi oraya, nankör kedi

sarıgül aday bile değil
al sana başkabir iftira.

hocaefendiyi ziyarete hiç gitmeyen tayyibinizi alın başınıza çalın desem
ayıp olur
demicem.

salimabi

Kısıtlı Erişim
sarıgül aday bile değil
al sana başkabir iftira.

hocaefendiyi ziyarete hiç gitmeyen tayyibinizi alın başınıza çalın desem
ayıp olur
demicem.

tam bir saf sın sen kusura bakma aday bile değilmiş, ne oldu resmen açıklanmayınca cuvalaldık he, çevrilen dümenleri anlamadığın nasıl da belli, Sarıgül aday bile değilmiş, iddiamız çürüdü yani, gülermisin ağlarmısın ey forumcu sen ne dersin

Tayyip illaaaaa ki Hocaefendinin ayağına gideck ha, ne kadar enaniyetli adamsınız ya, koca devlet resi Hoca nın ayağına gidecek, kendini temsilen kaç kişiyi gönderdi ama olmaz dimi illa gidip Tayyip elini öpecek biat edecek, çok beklersiniz çok.

elemin

Profesör
tam bir saf sın sen kusura bakma aday bile değilmiş, ne oldu resmen açıklanmayınca cuvalaldık he, çevrilen dümenleri anlamadığın nasıl da belli, Sarıgül aday bile değilmiş, iddiamız çürüdü yani, gülermisin ağlarmısın ey forumcu sen ne dersin

sarıgül aday olmazsa ne yapıcaksın.
sarıgül e oy vereceğimizi nerden çıkarıyorsun. izmirden sarıgül e nasıl oy atıcağımı bi açıkla.
neden sarıgül farkı ne akp nin adaylarından
akp adayının alternatifi niye sarıgül olsun
sana benzemekten se saf olmayı her zaman tercih etmek lazım.
müslümanın tokadı incitici oluyor

salimabi

Kısıtlı Erişim
sarıgül aday olmazsa ne yapıcaksın.
sarıgül e oy vereceğimizi nerden çıkarıyorsun. izmirden sarıgül e nasıl oy atıcağımı bi açıkla.
neden sarıgül farkı ne akp nin adaylarından
akp adayının alternatifi niye sarıgül olsun
sana benzemekten se saf olmayı her zaman tercih etmek lazım.
müslümanın tokadı incitici oluyor

yani illa saf olduğunu bağıracaksın, cemAat ten bahsediyoruz efendi hazretleri senden değil sen kimsin ki, Sarıgül aday olmazsa ne olacağını bilemiyorsun siyaset yapmaya kalkıyorsun hadi git ordan be, Sarıgül ün diğer AKPARTİ adaylArından farkı ne he, YUH YA YUH, BAŞKA BİR LEY DEMİYOM YUH

elemin

Profesör
yani illa saf olduğunu bağıracaksın, cemAat ten bahsediyoruz efendi hazretleri senden değil sen kimsin ki, Sarıgül aday olmazsa ne olacağını bilemiyorsun siyaset yapmaya kalkıyorsun hadi git ordan be, Sarıgül ün diğer AKPARTİ adaylArından farkı ne he, YUH YA YUH, BAŞKA BİR LEY DEMİYOM YUH

yuh lafı sana yakıştı

salimabi

Kısıtlı Erişim
yuh lafı sana yakıştı

Vallahi billahi hakettin nara bile atmak istiyorum YUH diye, git be kardeşim adam gibi biri savunsun cemaati, batırdıkça batırdın rezil ettin, sana kalsam cemaatten nefret edeceğim.

elemin

Profesör
ak parti sizin gibiler yüzünden rezil oldu olacağı kadar.
cemaatten nefret edenler safına katıl umurumda değil.
ben birşey demedim
sürekli saçmalayan sensin.
yok tayyipten özür dilesin
yok sarıgül elini oğuşturuyor

sen nefret edeceğin kadar nefret etmişsin.
hadi yoluna

salimabi

Kısıtlı Erişim
ak parti sizin gibiler yüzünden rezil oldu olacağı kadar.
cemaatten nefret edenler safına katıl umurumda değil.
ben birşey demedim
sürekli saçmalayan sensin.
yok tayyipten özür dilesin
yok sarıgül elini oğuşturuyor

sen nefret edeceğin kadar nefret etmişsin.
hadi yoluna

palavracılığa da başladın Tayyip ten özür dilesin diye nerde söyledim ?

cemaatten bir yetkili bulsam da senin gibilerinin çenesini bir kapattırsa.