Cemaat En Hayırlı Hizmet Hareketi Diyen Kamalak'a Erbakan'dan Cevap : Milli Görüş En Hayırlı Hizmettir

Dua Nur

Kıdemli Üye
Cemaat En Hayırlı Hizmet Hareketi Diyen Kamalak'a Erbakan'dan Cevap : Milli Görüş En Hayırlı Hizmettir

Dershanelerin dönüşüm süreciyle birlikte Gülen medyasında sık sık yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partinin tabanından büyük tepki almıştı.

Kamalak 17 Aralık darbe girişiminden üç gün önce bağlandığı Gülen medyasının haber kanalı SHaber’de Gülen grubu için, “Hizmet Hareketi Türkiye’nin en geniş kapsamlı, en hayırlı hizmet kuruluşudur.” demişti.

Mustafa Kamalak’ın bu sözlerine cevap Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’dan geldi. Erbakan Vakfı’nın Gazi Üniversitesi sosyal tesislerinde düzenlediği programa katılan Erbakan, “Milli Görüş dışında bir hareketi Türkiye'nin en hayırlı hareketi olarak nitelendirerek Milli Görüş temsil edilmez. Yanlışın, yalanın ve haksızlığın etrafında ittifak olmaz. Kırk senelik liderini, kırk senelik geçmişini lekeleyerek cihat olmaz” dedi.

“VEKİL ADAYLIĞI İÇİN HENÜZ KARAR VERMEDİK”

Ayrıca Fatih Erbakan basında çıkan bağımsız vekil adayı olacağına dair iddialara, “Henüz bir karar vermedik. Büyüklerimizle, vakfımızdaki mensuplarımızla yönetimimizle yakınlarımızla istişare edeceğiz” dedi.

Kamalak ne demişti?

Gülen grubunun Türkiye’nin en geniş kapsamlı, en hayırlı hizmet kuruluşu olduğunu ifade eden Kamalak, sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Hatta öyle ki içeride ve dışarıda devletin yapamadığı bir takım hizmetleri ifa etmektedir. İçeriden bir bakalım; bu dershaneler, devletin yetersiz olan gayrı milli eğitiminin eksikliklerini milli açıdan tamamlamak üzere ihtiyaca binaen oluşturulmuştur. Gayrı milli eğitim diyorum, çünkü bu milli eğitimin milletin eğitim değil. Zehir şişesinin üzerine ‘şifa’ yazılmakla zehir şifaya dönüşmez. Batı’nın uyduruk, maneviyattan yoksun kalıplarını alıp üzerine ‘Türk milli eğitimi’ yazmış olmakla o eğitim Türk milli eğitimi olmaz.”

http://www.haber10.com/haber/584649/#.VNCN_7ccRPM

talib

Kıdemli Üye
@redyellow da en hayırlı hizmet hareketi olarak mı görüyor acaba :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
RED'İN KAFA KARIŞIK. Aşağı baksa paralel, yukarı baksa milli görüş:))))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@redyellow da en hayırlı hizmet hareketi olarak mı görüyor acaba :)

Kamalağın BAZI SÖZLERİNİ onaylamadığımı daha önce defalarca yazdım.

Anlamanız için tekrar edeyim:

Kamalağın sözlerinin bazılarını tasvip etmiyorum, yanlış buluyorum.

Ben redyellowum, kamalak değilim.

SİZİN GİBİ KÖRÜ KÖRÜNE PARTİZAN DA değilim!

Yanlışlarına rahatlıkla yanlış derim.

Cemaat konusunda en son konuşması gerekenler siz akplilerdir.

kamalağı bir eleştireceksek HAŞHAŞİLERLE 12 SENE KUCAK KUCAĞA OLANLARI 12 KERE ELEŞTİRMEMİZ GEREKİR!

Anladın mı partizan talip?

RED'İN KAFA KARIŞIK. Aşağı baksa paralel, yukarı baksa milli görüş:))))

Yoooooooo yanlış, benim kafam çok net.

NE AKP, NE CEMAAT!

İKİSİNİN DE CANI CEHENNEME!

hadi siz de diyebilir misiniz bunu?

NET OLUN NET!

ha kafası karışıkt deyince aklıma geldi:

639309.jpg

Bu sözler akp cemaat kavgası başladıktan sonra söylenmiş sözler.

BENİM değil ama sizin yandaşı olduklarınızın kafası çok karışık:)

TERÖRİST BAŞINA SAYGI DUYAN AKPLİ BAŞBAKAN YARDIMCISI:)

Hahahahahahahaha :)

talib

Kıdemli Üye
Madem en hayırlı hizmet onlar, SP'nin tüm gençlerine birer küçük söz versinler ceplerine, hepsini gülen'in şakirdi yapsınlar.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sataşmalardan konuya yorum yapamadık:)

Fatih Erbakanı destekliyorum.

Mustafa Kamalak genel başkanlığı Fatih Erbakana bırakmalıdır.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Abdestli Liberal @genc_sivil · 21 sa. 21 saat önce

Saadet Partililer,Erdoğan cemaatin devlet içinde örgütlendiğini bilmiyor mu diye soruyorlar.

Yahu Kamalak şimdi bile bilmiyorken soru mu bu?

Kamalak'ın cemaate ,en hayırlı hizmet kurumudur demesi kesinlikle hafıza kaybındandır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Abdestli Liberal @genc_sivil · 21 sa. 21 saat önce

Saadet Partililer,Erdoğan cemaatin devlet içinde örgütlendiğini bilmiyor mu diye soruyorlar.

Yahu Kamalak şimdi bile bilmiyorken soru mu bu?

Bu geri zekalı abdestli liberale selam söyle dua nur, ona deki: Cemaat devletin içinde örgütlendi diyen kamalak değil TAYYİP... Dolayısıyla da sadetcilerin tayyibe, akplilere "cemaatin devlet içinde örgütlendiğini BİLMİYORMUYDUNUZ" demeleri gayet doğaldır.