Cem Uzan'ın Gizli Malları Aranıyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Cem Uzan'ın Gizli Malları Aranıyor

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
34
Cem Uzan’ın eski eşi Alara Koçibey, tapu kayıtlarının araştırılmasını istedi. Bunun üzerine, Uzan’ın gizli gayrimenkulleri olduğu ihtimalini dikkate alan TMSF, araştırma başlattı.

Fransa’da bulunan Cem Uzan’ın eski eşi Alara Koçibey’in, boşanma davasında “Uzan’ın Türkiye’deki tapu kayıtlarının araştırılmasını” istemesi, Uzan’ın gizli gayrimenkulleri olduğu şüphesinin doğmasına yol açtı. Davayı yakından takip eden TMSF, Koçibey’in talebi üzerine, Uzan’ın gizli mallarının peşine düştü.


ESKİ EŞTEN İLGİNÇ ÇIKIŞ

Cem Uzan’ın, mahkeme tarafından bağlanan aylık 16 bin liralık nafakayı 14 aydır ödemediğini ifade eden Koçibey’in avukatları, mahkemeden Cem Uzan’ın Türkiye’deki tapu kayıtlarının araştırılmasını istedi. Bu talep, Uzan’ın Türkiye’de başkaları adına kayıtlı mallarının olabileceğini gündeme getirdi. Koçibey’in de, bu mallardan haberdar olduğu ve tapu kayıtlarının araştırılmasını bu nedenle istediği tahmin ediliyor. TMSF yetkilileri, İmarbank operasyonu kapsamında Uzan Ailesi’nin ve yakınlarının tüm tapu kayıtlarının araştırıldığını hatırlatarak, bu araştırmalar sonucunda bulunan gayrimenkullere el konulduğunu bildirdiler.


TMSF DEĞERLENDİRMEYE ALDI

Yetkililer, başkaları adına tescil edilmiş malların bulunması halinde de, bu mallara el konulmasının söz konusu olacağını kaydettiler. Kırmızı bültenle aranan Cem Uzan bir buçuk yıl önce Fransa’ya sığınmıştı. Uzan halen Paris’te günlüğü 4 bin Euro olan bir rezidansta kalıyor. Sık sık Türkiye’deki dostları için lüks partiler veren Uzan’ın, yurt dışındaki bankalarda en az 1 milyar doları olduğu tahmin ediliyor. Bunun bir kısmı ise TMSF’nin araştırmaları sırasında tespit edildi. Ancak, para Türkiye’ye getirilemedi.


TMSF Uzan’ın markalarını satıyor

TMSF, muhammen bedelleri 142 bin lira olan 17 markayı yarın satışa çıkarıyor. Açıklamaya göre, alıcı çıkmaması halinde, ikinci satış cuma yapılacak. Markalar şöyle: “rumelinet, rumeli net, rumelinet rumeli telekom, r rumeli, rumeli yazılım (ry), baskuda, baskuda.com şekil, rumeli hisarları akşamları, rumeli hisarları akşamları, webmüzik, filpark, filtrade, filhost, filyus, kıbrısbee, kolaykart.”


Kaynak
 
Üst