Çelişkiler var... İlişkiler var....

ORHANCAN

Ordinaryus
BU HABERİN ÇIKTIĞI ZAMANDA YAZIŞTIĞIM LİNK:

http://www.farkliyiz.com/forum/showthread.php?t=23316

ORHANCAN</B> vbmenu_register("postmenu_83825", true);
Üye
200.gif

İtibar Gücü: 12
Karizma Puanı: 453
Karizma Derecesi :
reputation_green.gif
reputation_green.gif
reputation_green.gif
reputation_green.gif

YANİ KARDEŞİM HABER FOOOSSSS ÇIKTI

**** anlama özürlüler var galiba *** ** Yazıyı iyice oku güzel kardeşim, deniyor ki;

**İslam'ın doğru tanıtılması için panel, konferans ve çeşitli akademik çalışmaların düzenlenmesinde ortak bir düşünceye varılmış, tecrübelerimizle ve gücümüzün yettiği ölçüde maddi olarak bu çalışmalara katkıda bulunacağımız ifade edilmiştir.

**yani direk para verildi denmiyor sadece yapılacak panel, konferans ve çeşitli akademik çalışmaların düzenlenmesinde masraflar giderilecek, panel ve konferanslarla İslamiyet ve Güllerin Efendisi (SAV) anlatılacaksa neden çok tepki veriyorsunuz, yoksa sizler karşı saflarda gayri müslümlerle-masonlarla-sebataylarla ve ulusalcılarla birlikte misiniz, bilelim yani..

KARDEŞİM SİZ HANGİ TARAFTASINIZ BİLELİM YANİ, İMAN VE KÜFÜR

SAVAŞINDA ,

FİKİR SAVAŞCILARI OLARAK KOŞTURUYORUZ DESTEĞE

İHTİYAÇ VAR BİZDENSENİZ SIRTIMIZA DÖNELİM DEĞİLSENİZ DE

BİLELİM.

,

Y

yenibeyin

Guest
başörtüsü islamın bir emridir kim bu emrin dışına çıkarsa islamın bir emrini yapmamış demektir. zira ayette bu konu yer alıyor örtülerinizi yakanızın üstüne kadar örtün başka söze ne gerek varki ayet orta da iken

ORHANCAN

Ordinaryus
**************alıntıdır***********

ŞİMDİ bu haberi HABER diye buraya yapıştıran kardeşim biliyormu ki Ali

BAyram denen adam F. Hocayı seviyor olabilir, aynen İhsan Kalkavan'ın F.

Gülen sevgisinde olduğu gibi

İhsan Kalkavan, inançlarını ve Fethullah Gülen ile dostluğunu anlattı: "Onu göremediğim zaman burnumun kemikleri, direği sızlar. Sevgilini görememek kadar çok etkiler beni."

Kaç yıldır tanıyorsunuz Fethullah Gülen’i?

15 yıl. 3-4 sene buradaydı. Hep yanındaydım.

İnsan olarak çok etkilendiğiniz için mi, niye?

Onu göremediğim zaman burnumun kemikleri, direği sızlar. Sevgilini görememek kadar çok etkiler beni. O yüzden sık sık yanına gitmek istiyorum. 10 gün sonra yine gidiyorum. İnsan olarak seviyorum başka bir şeyi bana lazım değil.

Yani Gülen’le ilintili bu okul organizasyonunda bizim bildiğimiz kimler var?

Şimdi Türkiye’de ne kadar büyük iş adamı varsa, 3-5’ini çıkart, diğerlerinin hepsi tıpkı benim gibidir. Biz bu işi anlatmadıkça, herkes tehlike var sanıyor. ”Acaba beni yobaz mı görürler?“ diye ürküyor. Ben rahatım, kim olduğum ortada çünkü. Hoca Efendi’yi tanımak için artık mutlaka Amerika’ya gitmek gerekiyor.

Bu adamlar para veriyorsa SANA ne ...ve HOCAEFENDİYE ne yani,

demek ki GRAFİK kardeşimin bir arkadaşı veya seveni yahudilere ve/veya

SARHOŞUN birine yardım etse Grafik kardeşimin suçu NE? yoksa o da mı

YAHUDİLERE veya SArhoşlara seviyor destekliyor denelebilinir mi? BENCE HAYIR:

hmmm, olayı bir araştırayım bakalım

ama Ali Bayram denen kişinin bu parayı nereden bulduğu konusunda başlayacağım. Eğer Ali Bayram ile ilgili araştırmalarım sonucunda bu kişinin Fethullah 'a yakın biri olduğu ortaya çıkarsa haberin doğruluğu %50 kanıtlanır.

Çünkü Nur Tarikatında bildiğim kadarı ile izinsiz sinek bile uçamaz, hele de böyle bir konuda...
Hayat
bayat
katakulliyat...
... tan ibarettir !

Tanrı, Türk'ü korusun

.............OLAYIN İÇ YÜZÜ BÖYLEDİR KARDEŞLERİM...

EŞERDEN BEŞER ÇIKARMANIN BİR DURUMU YOKTUR YANİ..........

,,

ORHANCAN

Ordinaryus
***********OLAYIN SON NOKTASI SON ALINTILARIM*************

GRAFİK kardeşim bir araştır hatta yeğeni falan da deniyor, ama rica ederim

sağduyulu olalım, hem -İslam'ın doğru tanıtılması için panel, konferans ve çeşitli

akademik çalışmaların düzenlenmesinde ortak bir düşünceye varılmış,

tecrübelerimizle ve gücümüzün yettiği ölçüde maddi olarak bu çalışmalara

katkıda bulunacağımız ifade edilmiştir-

deniyorsa kime ne zararı var ..

-------------------

bir de bu topluluk tarikat değildir, gönüllüler hareketidir, YOKSA herkezden

solcu ve halkcı MERHUM B: ECEVİT hocaefendiyi savunurmuydu veya ADD eski

başkanı Cumhuriyet yazarı Toktamış ATEŞ hoca biraz düşünelim ..diğerlerini

daha yazmayayım

----------------------

vallahi kardeşim bizler tüm insanlığa olduğu gibi sizlri de çok seviyoruz, aynı

gemide seyahet ediyoruz yolcuyuz birbirimizi kımayalım lütfen, başka vatan

başka toprak başka bayrak YOK, YOK, YOK..

rica ederim yanlış anlamalara son verelim...

---------------***********************--------------

talib

Kıdemli Üye
Konuyu boğmaya çalışıyor değilsen ne yapıyorsun anlamadım. Konumuz ne idi ama son iki sayfada neler var.

Bazı şeyler ayrıntılarda gizlidir. Modern İslam'ın tanıtılması için denildi, sonra bağış filan yok dendi vs.

Mesela bir ayrıntı daha, bunlar üst üste konunca bazı şüpheler uyandırıyor:

Sözler: Bediüzzaman!

Nur cemaati deyince akla her şey gelir de 'müzik' gelmez. İşte bir karşı örnek. Tasavvuf müziği sanatçısı Ali Oktay, 'Aşk mıdır ki...' adlı ikinci albümünde yer alan 'Huda Nur' parçasında, Bediüzzaman Said Nursi'nin şiirini, Mehmet Emin Altıntop'un bestesiyle okuyor.

'YILDIZNAME'DEN
Albümdeki tek şaşırtıcı nokta, Said Nursi'nin 'Yıldızname' şiirinden bestelenen bu parça değil. Bir ilk daha göze çarpıyor: Ali Oktay, İstanbul Beyoğlu'ndaki Sen Antuan kilisesinde görevli olan Peder Luigi Iannito'nun bestesini de seslendirmiş. Yani albümde bir Hıristiyan ilahisi yer alıyor.

Diyalogculardan Niyazi Öktem'in arzuladığı değişim:

Diyalog faaliyetlerine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı bünyesinde önemli katkılar sağlayan Prof. Niyazi Öktem de davetliler arasındaydı. Çırağan'daki toplantıya renk katmak için folklorla karışık bir bale gösterisi de sahnelenmiş. Öktem, "Sadece bu gösteri dahi, Türkiye'de yaşanan değişimi gözler önüne seriyor" diyor

ORHANCAN

Ordinaryus
MÜBAREK KARDEŞİM BU KONU BAŞLİBAŞİNA BİR FORUM KONUSUYDU BEN DE YAZİŞTİĞİMİZ KİŞİYLE İLGİLİ HABERİN BAŞİNDAN SONUNA KADAR ARA BİLGİLERİ ALDİM...

BOĞMAYA ÇALİŞMAKTAN ÖTE BİLGİLERİ BURAYA ALDİĞİM GÖRÜNMEKTEDİR.

SEN SÖYLEMEDİN Mİ BU BAĞİŞ MESLESİ ŞU LİNKTE TARTİŞİLMİŞ BİLGİNİZ VARSA VERİN DİYE..

BENDE ALDİM VE YAZDİM İSTEDİĞİNİZ ÜZRE..AMA FAZLA OLMUŞSA KUSURA BAKMAYİN...

DİĞER VERDİĞİNİZ KONULARDA BİLGİM BULUNMAMAKTADİR...

,,

Ebu Zerr

Üye
Amelin füru kısmına dahil olduğu değildir aslı mesele. Tartışmayı buraya çekmek, yanlış yapanların bir savunmasıdır aslında. Mesele başörtüsü açılmasına cevaz verilmesidir. Hayır verilmedi denilmesi abestir ki hocaefendi kendi kanaatini/fetvasını vermiştir bu konuda. Müslüman bayan doktor vs nerde bulunuacak.. Peki Türkiyede okutulması mecburi mi bu kızların? Sonradan döndüler ama hristiyan okuluna yardım edecek parayı bulanlar bunu da düşünürlerse sorunun cevabı netleşir. Bazı vakif veya cemaatler bu işi kısmen yapmaya çalışıyorlar. Rabbim hizmetlerinde muvaffak kılsın...

Kardeş..Ben yazını tam kavrayamadım... demişsin ki:
"Mesele başörtüsü açılmasına cevaz verilmesidir. Hayır verilmedi denilmesi abestir ki hocaefendi kendi kanaatini/fetvasını vermiştir bu konuda."

Şimdi Fethullah Gülen Hocaefendi başların açılmasıyla ilgili bir fetva vermiş mi vermemiş mi?
Tam anlayamadım....Biraz açar mısın?

talib

Kıdemli Üye
"Okullarımızdaki başörtüsü sorunu, çok hassas hale geldi. Ancak şu kadar söyleyeyim, okumayı istemek ile okumamak arasında kalan bir insan ne yapmalı' Ülke ve millet adına okumak mı yararlıdır, okumamak mı' Dinin füruata ait bir meselesinde bu denli hassas olmak mı, yoksa tercihini başka istikamette kullanmak mı gerekli' Kişi kanaatı vicdaniyesi ile bu mevzuda hükmünü verip öyle davranmalıdır. Bana göre okumayı tercih etmelidirler."

Hocaefendi burada, özellikle cemaate yönelik fetvasını vermiştir. Okumayı tercih edin..

"Genç kızlarımızın zorlanmaları halinde tercihlerini eğitim gören hedefinden yana yapmalarını arzu ederim. Tabii ki dini mülahazalarla başlarını örten hanımlara müdahale edilmesine karşıyım. Onların dinin detayına ait bir konuyla tahsilleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmalarına üzülüyorum. Ama toplumumuz hassas bir dönemden geçiyor. Herkesin bunu göz önüne alması lazım. Bir taraf bunu kavga sebebi yapmamalı, diğer taraf da tepkileri kavga başlatıldı diye görüp üzerine gitmemeli... Hukukçu bir dostumuz yazdığı kitaba "Müntesiplerinin Cehaleti, Hasımlarının Kör Düşmanlığı Arasında Talihsiz Müslümanlık" adını koymuş.. Çok doğru.. Durumumuzu özetliyor kitabın ismi. İki taraf da cehalete yenik düşüyor. "

Hocaefendi, eğer bir zorlama var ise, sizde uyun be kardeşim ne sorun çıkarıyorsunuz diyor. Ne de olsa karşı taraf kavgacı ve bizi anlamıyor. Madem öyle, bize de fitne çıkarmayıp başörtüleri çıkarmak düşer.

"Kadının başını örtmesi meselesi bir iman meselesi ölçüsünde önemli değildir. Allah'a karşı kulluk, umumi manada kulluk meselesi ölçüsünde önem arz etmez bunlar. Teferruata ait meselelerdir."

Bazen teferruat dememiştir de füruattandır demiştir gibi yaklaşımlar oluyor. Burda ise herşey net bir şekilde görülüyor.

Hocaefendi'ya ait yazıların kaynağı: http://tr.fgulen.com/a.page/eserleri/kavramlar/a3098.html

Net bir şekilde görülen, hocaefendinin başörtüsünün açılması yönünde bir telkini olduğudur cemaate. Ona göre başörtüsü açılmazsa hizmet noksan kalır. Peki bunu söylerken gayesi nedir? Kalpleri Allah bilir ya, küpte içindekini sızdırıyor kanaatimce.. Eğer samimi ise şu soru her zaman ki gibi cevap bekliyor:

Bu kızların türkiyede okutulması mecburi midir? Zengin müslümanlar bunları dışarıda okutamazlar mı? Kurban derileri toplayan, insanları zorla ve manevi baskı ile dergilere, gazetelere abone eden, yayınevlerinin kitaplarının alınmasını isteyen, himmet toplantıları düzenleyip insanlara çek senet imzalatan cemaat ve vakıflar, buralardan elde ettikleri paralarla kızlarımızı dışarıda okutamazlar mı?

ORHANCAN

Ordinaryus
"Okullarımızdaki başörtüsü sorunu, çok hassas hale geldi. Ancak şu kadar söyleyeyim, okumayı istemek ile okumamak arasında kalan bir insan ne yapmalı' Ülke ve millet adına okumak mı yararlıdır, okumamak mı' Dinin füruata ait bir meselesinde bu denli hassas olmak mı, yoksa tercihini başka istikamette kullanmak mı gerekli' Kişi kanaatı vicdaniyesi ile bu mevzuda hükmünü verip öyle davranmalıdır. Bana göre okumayı tercih etmelidirler."

Hocaefendi burada, özellikle cemaate yönelik fetvasını vermiştir. Okumayı tercih edin..

"Genç kızlarımızın zorlanmaları halinde tercihlerini eğitim gören hedefinden yana yapmalarını arzu ederim. Tabii ki dini mülahazalarla başlarını örten hanımlara müdahale edilmesine karşıyım. Onların dinin detayına ait bir konuyla tahsilleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmalarına üzülüyorum. Ama toplumumuz hassas bir dönemden geçiyor. Herkesin bunu göz önüne alması lazım. Bir taraf bunu kavga sebebi yapmamalı, diğer taraf da tepkileri kavga başlatıldı diye görüp üzerine gitmemeli... Hukukçu bir dostumuz yazdığı kitaba "Müntesiplerinin Cehaleti, Hasımlarının Kör Düşmanlığı Arasında Talihsiz Müslümanlık" adını koymuş.. Çok doğru.. Durumumuzu özetliyor kitabın ismi. İki taraf da cehalete yenik düşüyor. "

Hocaefendi, eğer bir zorlama var ise, sizde uyun be kardeşim ne sorun çıkarıyorsunuz diyor. Ne de olsa karşı taraf kavgacı ve bizi anlamıyor. Madem öyle, bize de fitne çıkarmayıp başörtüleri çıkarmak düşer.

"Kadının başını örtmesi meselesi bir iman meselesi ölçüsünde önemli değildir. Allah'a karşı kulluk, umumi manada kulluk meselesi ölçüsünde önem arz etmez bunlar. Teferruata ait meselelerdir."

Bazen teferruat dememiştir de füruattandır demiştir gibi yaklaşımlar oluyor. Burda ise herşey net bir şekilde görülüyor.

Hocaefendi'ya ait yazıların kaynağı: http://tr.fgulen.com/a.page/eserleri/kavramlar/a3098.html

Net bir şekilde görülen, hocaefendinin başörtüsünün açılması yönünde bir telkini olduğudur cemaate. Ona göre başörtüsü açılmazsa hizmet noksan kalır. Peki bunu söylerken gayesi nedir? Kalpleri Allah bilir ya, küpte içindekini sızdırıyor kanaatimce.. Eğer samimi ise şu soru her zaman ki gibi cevap bekliyor:

Bu kızların türkiyede okutulması mecburi midir? Zengin müslümanlar bunları dışarıda okutamazlar mı? Kurban derileri toplayan, insanları zorla ve manevi baskı ile dergilere, gazetelere abone eden, yayınevlerinin kitaplarının alınmasını isteyen, himmet toplantıları düzenleyip insanlara çek senet imzalatan cemaat ve vakıflar, buralardan elde ettikleri paralarla kızlarımızı dışarıda okutamazlar mı?

SELAMLAR TALİB KARDEŞİM..

ŞU BAĞIŞ MESELESİNİ ANLAYIP ANLAÖMADIĞINIZI ÖĞRENEMEDİM..

ŞİMDİ AKLINIZDA BİNLERCE SORU DOLAŞIRKEN BİRİNİ ÖLDÜRMÜŞ OLALIM YANİ...

BAĞIŞ NEREYE YAPILMIŞ NEDEN YAPILMIŞ ANLAMADIYSANIZ TEKRAR ALINTI YAPABİLİRİM..

BAŞÖRTÜSÜ MESELESİNDE İSE BİNLERCE ÖĞRENCİ OKUMAKTA İKEN BİRDEN ALINAN KARAR DOĞRULTUSUNDA HOCAEFENDİ GÖRÜŞLERİNİ BİLDİRMİŞTİR... BEĞENİR VEYA BEĞENMEZSİNİZ SİZE DOLAYLI OLARAK İLGİLENDİREN BİR TARAFI YOK TABİİ Kİ ...EĞER BİR KIZ KARDEŞİNİZ VEYA YAKIN BİR BACINIZ TIPDA VE SON SINIFTA OKUYOR OLSAYDI 6 AY SONRA MEZUN OLUP KADIN HASTALIKLARI DOKTORU OLMASI GEREKİRKEN BUMESELE İLE EVDEN ÇIKMAMASINI MI İSTERDİNİZ... EVET BU MESELE ÇOK SU GÖTÜRÜR BİR MESELE BU KONUDA İÇTİHAD YAPMAK YAPILANLARI BİLMEK GEREKİYOR...

BU KONUDA UZMAN PROF.DR. H.BAŞERİN BİR KİTABI VAR GÖZ ATMANIZI RİCA EDERİM..

BİNLERCE ÖĞRENCİ BU GEÇİŞ ZAMANINDA FURUAT OLAN BİR KONUDA BÖYLE DAVRANILMASI İSTENMİŞ.. ÖĞRENCİLER İLK ETAPDA PERUKLA GİRİP EN ARKA SIRADA OTURMUŞ GÖZE BATMADAN BU ÇOĞUNLUĞUN YARISI 6 AYDA MEZUN OLMUŞTUR..

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLAYACAK BACILARIMIZ İSE BU KONUDA KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ DEĞERLENDİRMİŞLERDİR... YANİ BEN BAŞIMI AÇTIM TÜM GÜNAHI BUNUN FETVASINI VEREN İNSANA AİTTİR DENMEMELİDİR.. DAHASI YURT DIŞINDA OKUMAK İSTEYENLERE DE DESTEK ÇIKILMIŞTIR..

AYNEN ÇOK GARİPTİR Kİ GÜNAYDOĞUDA KOLEJ VE ÖZEL OKUL AÇTIRMAYAN ZİHNİYETE KARŞI YAKLAŞIK 50-55 BİN ÖĞRENCİNİN BATIYA TAŞINIP YURTLARDA VE BURADAKİ OKULLARDA OKUTULDUĞU GİBİ..

SADECE VE SADECE VAN DA OKUL AÇIILMASINA RAHMETLİ ÖZALIN UĞRAŞMALARI İLE SERHAT KOLEJİ SAĞLANMIŞ.. DİĞER YERLERDE İSE OKUL AÇTIRMAMIŞLARDIR.. DAHA YENİ YENİ O KİŞİLERDEN İZİN ALINMIŞ VE MARDİNDE YENİ OKUL AÇILMIŞTIR...

SİZ KENDİ MEMLEKETİMİZ SANIYORSUNUZ AMA İPLER KİMİN ELİNDE OLDUĞUNU BİLMİYORSUNUZ...

50-55 BİN ÖĞRENCİ TAŞINDI VE 10-12 SENEDİR BÖYLE DEVAM EDİYOR KARDEŞİM HABERİNİZ VAR MI.. TABİİ Kİ YOKTUR AMA LAF SALATASI YAPMAK DEYİNCE BİZİM KARDEŞLERİMİZDEN BAŞKA YAPAN DA YOKTUR...

NE DİYEM AFİYET OLSUN... HİZMETTE KOŞTURANLARA DA SELAMLAR OLSUN....

talib

Kıdemli Üye
Bağış konusuna girmek istemiyorum. Konumuz başkadır ve benim işim her daim muhalefet etmek de değildir. Onu başka bir başlık altında konuşmak uygun düşer.

Yapılanlar hakkında bilgim vardır. Pek çok cemaatin içerisinde bulundum. Özellikle Fethullah Hoca cemaatinde olmak üzere, pek çok cemaatte samimi arkadaşlarım vardır. Doğudan gelen öğrencilerin batıda evlerde kaldığını ve ordan okula gittiklerini bilirim. Meselemiz bu da değil...

Son sınıfa gelmiş bir kız öğrencimizin, okulu bırakıp bırakmaması onların insiyatifine bırakılması gereken bir konudur. Onlara benim de diyecek bir sözüm yoktur. Bu örnek bizim konumuz haricidir. Sadece demagojiye bir örnektir.

Mesele, her zaman için baş açmaya cevaz verilmesidir. Alim bildiğiniz zatların kitaplarına müracaatla bunun caiz olmadığını görürsünüz. Okuyan yine okur ama doğruyu söylemek alimlerin işi olması gerekir. Eğer doğrular cemaatin menfaatleri gözetilerek, doğru olarak telakki edilmiyorsa..

Önceki mesajımdaki söylediklerimin hala arkasındayım. Çünkü yeterli bir cevap göremedim.

ORHANCAN

Ordinaryus
Bağış konusuna girmek istemiyorum. Konumuz başkadır ve benim işim her daim muhalefet etmek de değildir. Onu başka bir başlık altında konuşmak uygun düşer.

Yapılanlar hakkında bilgim vardır. Pek çok cemaatin içerisinde bulundum. Özellikle Fethullah Hoca cemaatinde olmak üzere, pek çok cemaatte samimi arkadaşlarım vardır. Doğudan gelen öğrencilerin batıda evlerde kaldığını ve ordan okula gittiklerini bilirim. Meselemiz bu da değil...

Son sınıfa gelmiş bir kız öğrencimizin, okulu bırakıp bırakmaması onların insiyatifine bırakılması gereken bir konudur. Onlara benim de diyecek bir sözüm yoktur. Bu örnek bizim konumuz haricidir. Sadece demagojiye bir örnektir.

Mesele, her zaman için baş açmaya cevaz verilmesidir. Alim bildiğiniz zatların kitaplarına müracaatla bunun caiz olmadığını görürsünüz. Okuyan yine okur ama doğruyu söylemek alimlerin işi olması gerekir. Eğer doğrular cemaatin menfaatleri gözetilerek, doğru olarak telakki edilmiyorsa..

Önceki mesajımdaki söylediklerimin hala arkasındayım. Çünkü yeterli bir cevap göremedim.

selamlar mübarek kardeşim...

işlerin içinde çok işler var yukarda anlattığım bilgileri daha yeni yeni konuşabiliyor veya yazavbiliyoruz ...

ama bunu yanında bu başörtüsü meselesinde o günkü bir değerlendirme olarak görülmesi gerektiği için son sınıfa kadar gelen bacılarımız için yapılan bir kritikdi ve hocam o kararı vermişti..

şimdi neyin ne olduğu bellidir... sıfırdan yeni okumaya başlayacaklar için kritik yapmaya gerek yoktur ve kişi kendine göre cevaz vermelidir.. yani ben şu hocanın fetvasına göre başıma açıyorum sevabı bana günahı ona diye bir olay kime bağlar..

Bir diğer bir sorun son yıllarda okullarınve dersanelerin veya EĞİTİM KURUMLARININ sadece kız veya erkek şeklinde AYRIM YAPILMASINA karşı hareketlerdir..bu nu yapan ve uygulamaya alan kişiler bellidir ve amaç de bellidir..

ŞİMDİ SİZ SİZİN DEDİĞİNİZİ YAPMIYORUZ DEMEYE HAKKINIZ KALMIYOR...ister istemez YA YAPIN YA DA BIRAKIN la karşılaşılınca karşılık lı olarak en şuurlu öğrenciler seçilip o okullar içine serpiştirilmek zorunda kalmıştır.. karşıdan zahiri olarak gören kardeşlerimiz de olayın iç yüzünü bilmeyince farklı yorumlamak zorunda kalmışlardır....

,,selamlarımla ve muhabbetlerimle...