celi sülüs müsenna

tilamiz

Üye
Web sitesi
www.ozgursanat.com

cetvelleri bilerek yazının etrafına koydum :)

detay 1

detay 2

bu yazıyı yetiştirebilmek için 1 gecede yazdım.dolayısıyla düzeltmeleri yazpılmamış halidir.(çok kınamayın diye söylüyorum :))
umarım beğenilir.

M

Murat Sâki

Guest
Elinize sağlık üstad hayranlıkla takip ediyorum eselerinizi.Aramız da bu derece yetenekli birisinin olmadı çok sevendirici,güzel çalışmalarınızın devam etmesi ve daima paylaşmanız temennisi ile.Başarılar dilerim...

zelal

Asistan
Allah razı olsun acaba nasıl yaptığınızıda açıklasanız gerçekten çalışmalarınız çok güzel.

efsunkar

Üye
çok güzel.inş bigün yazmak banada nasip olur.ellerinize sağlık.Allah daim etsin inş.

tilamiz

Üye
Web sitesi
www.ozgursanat.com
Allah razı olsun acaba nasıl yaptığınızıda açıklasanız gerçekten çalışmalarınız çok güzel.

öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız için.müsenna yazılarda,her istifli yazıda olduğu gibi öncelikle yazılacak metnin satır halindeki duruşuna bakılır (en azından ben öyle yapıyorum).sonra yazının istifine göre -üçge,daire,elips vs...- kabaca bir eskiz çıkarılır.eskiz üzerinde gerekli düzeltmeler ve kaba tashih ile yerleştirme işlemleri yapılır.sonra ayzının tam olarak simetriği çıkarılır.müsenna yazılar mümkün olduğunca iç içe geçmiş olmalıdır.bu eskiz ve karalama aşaması oldukça uzun sürer,yazının son halini alması çuk zahmet ve emek ister.örneğin ben bu yazı için en az 25-30 karalama yapmışımdır.artık tashih ve yerleştirme işlemlerinden sonra son bir eskiz çıkarılarak üzerinde ince tashih (düzeltme) yapılır ve o yazı esas kabul edilerek asıl kâğıda (aharlı kâğıt) geçilir.normalde böyle bir yazının hakkı en az 1 aydır. (fakat kişi benim gibi tembelse 1 geceye sıkıştırıverir!)sanatla ilgilenenler,merakı,sorusu olanlar msn listesine ekleyebilirler.elimden geldiğince bildiklerimi paylaşırım. [email protected] Allah herkese işinde gücünde kolaylık,bereket versin.

uniQuee

Üye
gerçekten emek isteyen hoş kompozisyonlar olmuş, icazetiniz var mı acaba?

bir de latin harfli yazmayı denediniz mi?

tilamiz

Üye
Web sitesi
www.ozgursanat.com
gerçekten emek isteyen hoş kompozisyonlar olmuş, icazetiniz var mı acaba?

bir de latin harfli yazmayı denediniz mi?
latin alfabesiyle denedim ve sanırım yazabildim de ama çok beğenmiyorum açıkçası.daha doğrusu hüsn-i hattın yanında bana göre fazla bir cazibesi yok latin yazısının.
sülüs-nesih meşkini tamamladım.son bir kaç aydır da celi sülüs meşkediyorum.inşaallah bunu da tamamlayınca icazetimi toptan alırım :)1 yıl önce hocam talebe yetiştirmem için sözlü olarak icazetimi vermişti,yazılı icazet için de acelem yok,çalışıyoruz bakalım hayırlısı...