çelebi'nin gördükleri

çelebiler

Kıdemli Üye
70fc7789e6155121eca9fb07ec8072bf.jpg

çelebiler

Kıdemli Üye
ben bilmediğimi söylüyorum, sen ise küfrettiğini bilmiyorsun, oda en iyi ihtimalle....sahi yüzünden okumasını biliyormusun...

(burdaki okumaktan maksat hüküm çıkartmaktır)

O nasıl şey öyle ?Hem bilmediğini söylüyorsun,hem benim küfrettiğimi biliyorsun.

Bilmediğini söylerken benim küfrettiğimi nerden biliyorsun.

Kendine gelince yalandan bir tevazu ile bilmediğini söylüyorsun.Bana gelince benim küfrettiğimden eminsin.

Kimi kandırmaya uğraşıyorsun?

Okumak hüküm çıkarmak değildir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
O nasıl şey öyle ?Hem bilmediğini söylüyorsun,hem benim küfrettiğimi biliyorsun.

Bilmediğini söylerken benim küfrettiğimi nerden biliyorsun.

Kendine gelince yalandan bir tevazu ile bilmediğini söylüyorsun.Bana gelince benim küfrettiğimden eminsin.

Kimi kandırmaya uğraşıyorsun?

Okumak hüküm çıkarmak değildir.

bilenin yanında bulundunmu, senin bilmediğiini bilmek , hiç zor olmuyor....

çelebiler

Kıdemli Üye
bilenin yanında bulundunmu, senin bilmediğiini bilmek , hiç zor olmuyor....

Kendi bilip bilmediğinden haberin yok bilen dediğin kişinin bildiğini nereden biliyorsun?Benim bilmediğimi nerden biliyorsun?İlahi Abdullah.

Bilmek için okumayı öğrenmelisin.Okumayı öğrenmeden kimin ne bildiğini de bilemezsin.

elbiss

Ordinaryus
Çektiğin fotolar güzelmiş 12 sayfa kadarıyla bakabildim....çektiğin fotolara tarih ve zaman ekleyip bir köşede paylaşmanı isteyebilirim çünkü hayatın zamanla akışı daha güzel duruyor....

Aslında Ebu Computer ün dediği eleştiriye bende katılmak isterim fotoğrafların doğallık özelliğine fazla renklendirme katıp o anki ilk saflık duruluk özelliğini nasıl desem biraz bozuyorsun..

Bence fotoğraf dediğin doğal ilk haliyle olmalı diye düşünüyorum yani bir fotoğrafı anlatan senin resim üzerinde oynadığın kareler değilde doğallığı olmalı diye düşünüyorum....Yani bazen pixeli bozuk ama ilk duruluğu ,saflığı ve zamanın doğallığını veren hali daha güzel diye düşünüyorum....belki bana göredir bilemem ufak bir eleştirim diye kabul eder ve yanlış anlamazsan sevinirim..

Yoksa genel manada emek verip çaba sarfetmişsin....emek veren insanlara saygısızlık hayatımda hiç yapmamışımdır o yüzden emeğin için Eline Sağlık..

Böyle.

çelebiler

Kıdemli Üye
Çektiğin fotolar güzelmiş 12 sayfa kadarıyla bakabildim....çektiğin fotolara tarih ve zaman ekleyip bir köşede paylaşmanı isteyebilirim çünkü hayatın zamanla akışı daha güzel duruyor....

Aslında Ebu Computer ün dediği eleştiriye bende katılmak isterim fotoğrafların doğallık özelliğine fazla renklendirme katıp o anki ilk saflık duruluk özelliğini nasıl desem biraz bozuyorsun..

Bence fotoğraf dediğin doğal ilk haliyle olmalı diye düşünüyorum yani bir fotoğrafı anlatan senin resim üzerinde oynadığın kareler değilde doğallığı olmalı diye düşünüyorum....Yani bazen pixeli bozuk ama ilk duruluğu ,saflığı ve zamanın doğallığını veren hali daha güzel diye düşünüyorum....belki bana göredir bilemem ufak bir eleştirim diye kabul eder ve yanlış anlamazsan sevinirim..

Yoksa genel manada emek verip çaba sarfetmişsin....emek veren insanlara saygısızlık hayatımda hiç yapmamışımdır o yüzden emeğin için Eline Sağlık..

Böyle.

Yok aksine eleştiri beni memnun ediyor.Hak veriyorum sana ve Ebu'ya fakat dijital fotoğrafçılıkta bu oynamalar fotoğrafın olmazsa olmazı haline geldi neredeyse.

Fotoğrafı çektikten sonra oynama yapıldığı gibi çekerken de renklerle oynamak mümkün,her makine de renkleri olağan canlılığında yansıtmıyor.Bu sebeplerle dijital fotoğraflarda daha fotoğrafı çekerken doğallık kaybolmuş oluyor.

Gördüğüm şeyi güzel göstermeye çalışıyorum.Teşekkür ederim alakana.

elbiss

Ordinaryus
Yok aksine eleştiri beni memnun ediyor.Hak veriyorum sana ve Ebu'ya fakat dijital fotoğrafçılıkta bu oynamalar fotoğrafın olmazsa olmazı haline geldi neredeyse.

Fotoğrafı çektikten sonra oynama yapıldığı gibi çekerken de renklerle oynamak mümkün,her makine de renkleri olağan canlılığında yansıtmıyor.Bu sebeplerle dijital fotoğraflarda daha fotoğrafı çekerken doğallık kaybolmuş oluyor.

Gördüğüm şeyi güzel göstermeye çalışıyorum.Teşekkür ederim alakana.

Güzel sözlerine karşılık devamında Eleştirilere karşı güzel tavrına karşılık bende sana Teşekkür Ederim...

Doğallığı ve güzel kendi ahenkini yansıtmak istiyorsan aslında önemli olan herkesin yapabildiği yoldan gitmek demek değildir(kanımca)...Önemli olanın herkesin göremediği güzelliği açığa çıkarabilmektir...bazen yol digital çağın sundukları olabilir bazense yol farkındalığı benimseyip kendinin o anki oynama olmadan sunduğu olabilir işin esasında ben buna farkındalık diyorum tabi bana göre...

Diigital oynamalara şunu örnek vermek isterim...

O anki saf temiz duygularla resmedilmiş bir fakir ahvalin durum resminde oynamalar ve renklendirmeler yapılınca o esasın sunduğu değerlerinde de yani resim ve fotoğrafında da oynama olabiliyor ama o anki siyahın beyaz ile karışık resmi sunulduğunda mesajın içeriği daha taze berrak ve duru anlaşılıyor...

Yada şöyle farklı bir örnek vereyim

bir insan hayatında çok başarılı ama o insanın başarısını simgeleyen sahip olduklarının kazanımları simgelendiğinde fotografın özünde zenginlik ve saltanat mail olunur ama o insanın görünmeyen başarısı resmedildiğinde yani o an bulunduğu perdenin kendi özü keşfedildiğinde işte esas duruluk bu diyebiliyorsun...

Başka bir ifade örnek ile ise...

Nasıl dünyanın gerçekliğini resmederken olmayan bir şeyi ile oldu gibi oynamalar yaptığımızda insan oowww Dünya ne kadar güzelmiş diyebiliyor ama oysa ki Dünya görüldüğü gibi o kadar toz pempe güzel bir sunum yapmıyor....Sunumun esas güzelliği aslında yaratılış sanatının Mucize ötesi güzelliklerini sunan ALLAH ın eşsiz nizamı ile değerlendirildiğinde İnsan İle Dünya ilişkisi aslında daha net ortalığa gündeme gelmiş olabiliyor..

Yani sana şunu demek istiyorum ..

Her Dijital uygulama gerçek güzelliği sana sunar betimleme kavramları esasen dogru olmayabiliyor ufak bir pixel bozuklugunun geride verdiği gerçek bir güzel kare yakalandığında aslında pixellerin bozukluğunun pekde önemi olmuyor güzel insan....mesele pixelin dogru güzel ve net olması değil mesele pixel bozuklugunun gerisinde sunulan insan ve doga tasfirinin duruluk saflık ve temizlik halidir...

Lafım sözlerim yada hacetlerim sana değil yada bir başkasına da değildir sadece söz açılmışken bahsedeyim istedim yoksa hayat senin sunum senin o yüzden de emeklerin için ayrıca tekrardan Eline Sağlık...Benim penceremin bakış açısını sunmaya çalıştım olabildimi bilemem...

Böyle.

çelebiler

Kıdemli Üye
Yine kendini Eyüp Sultan'da buldum.Ne iştir mübarek miyim neyim.

ae5a6f941e2f9d586387bd54ba13e223.jpg

Verda

Gales
Yo güzel olmuş cidden siz mi yaptınız vay be, ben hic anlamam böyle şeylerden elim yatkin değildir hiç :)