Celal ŞENGÖR Kuran'ın bilime aykırı olduğunu ispatladığını düşünüyor

ihvanistanbul

AkhenAton
mesele bunları çeviren müfessirlerin zırvalarıdır.

Ol dedimi ol inancında olupda;

Yok efendim tanrı önce hesap edemeden suyu yaratmışmış da, sonracıma bakmış sallanıyormuş dağı koyuvermişte..
Bence siz asıl bunlarla yüzleşin. Peh akıl fukarası şu renkli kuş gibi olmayın.. Benim sizden öğrenebileceğim hiç bir şey yokken. Bu akıl fukarası neyin, kimin kime haddinden bahsediyor?
Düşünmeye bile tahammülsüz bir toplum ne hakla batının icadları ile burada özgürce internetlerde gezinebilir ki?

Senin bizden ogrenebilecegin hic bir sey yoksa bi zahmet birseyler ogrenebilecegin yerlerde takil hadsiz?

ŞAKİROĞLU

Asistan
Web sitesi
www.hikayeler.net
Arkadaş, ''Celal Şengör Kur'an'ın bilime aykırı olduğunu ispatladı'' videosu paylaşmış.

İzledim...

Celal Şengör videoda konuşmasıyla Kur'an'ın bilime ters olduğunu ispat etmedi; ancak hocaların Kur'an meali ve tefsiri diye yazdıklarının bilime ters olduğunu açıklayabildi.

Kütüphanesinin koca bir kısmı İLAHİYATmış Şengör'ün!..

Kur'an değil, İLAHİYAT!..

Kur'an'ı defaatle ve defaatle okudum diyor Celal Şengör!..

Hadi canım sen de!..

Şu hükmü veriyor: ''Şu din kitaplarında yazılanları ben bilime adamı olarak kainat hakkında dünya hakkında bilmem ne hakkında ne biliyorlar; bakıyorum: Biz dağları karaları zelzeleden korusun diye yarattık. Tam tersi. Dağların olduğu yerde müthiş zelzele olur. Canına okur karaların''.
Bu dediğinde Şengör'ün Kur'an okumuş işareti var mı?

Yok!..

Tam o anda Diyanet'in Nahl Suresi'nin 15'nci ayetinin meali geliyor ekrana.

Merak edenler Nahl Süresi'nin 15'nci ayet metnine baksınlar. 'REVASİYE' sözcüğüne neden 'dağlar' şeklinde anlam verilmiş, kafa yorsunlar.

Mealciler o sözcüğe dağlar derse, Şengör de ona bakıp Kur'an hakkında öyle bozuk ahkam keser.

t@mam

Üye
Senin bizden ogrenebilecegin hic bir sey yoksa bi zahmet birseyler ogrenebilecegin yerlerde takil hadsiz?

Yaşın kaçtır bilmiyorum ama,
lafons adlı üyenizin ricasını kırmayıp buraya vaktimi ayırdım. Onun için kendinizi bir şey sanmayınız. Bir virgül daha paylaşmam olur biter.
Zaten benim böyle bir dinin mensubu iddiasında olanlar ile aynı dine mensup olmam sizleri bu haliniz ile gördükten sonra, tanrı varsa bile bu saatten sonra mümkün değil. O bakımdan varsa da yarın öbür gün beni hesaba çekemez. Böylesi zuloğlu zul olur.

Atatürk ün de ifade ettiği gibi; tiksindim sizlerden.

Ha, bu arada haddimi bildirmek istersen buyur gel bekliyorum. Yalnız gelirsen vede yüreğinde varsa birimizden birisi ölecek haberin olsun.

NOKTA

Son düzenleme:

haylaz başkan

İhvan Forum Üye
lafons adlı üyenizin ricasını kırmayıp buraya vaktimi ayırdım. Onun için kendinizi bir şey sanmayınız. Bir virgül daha paylaşmam olur biter.
Zaten benim böyle bir dinin mensubu iddiasında olanlar ile aynı dine mensup olmam sizleri bu haliniz ile gördükten sonra, tanrı varsa bile bu saatten sonra mümkün değil. O bakımdan varsa da yarın öbür gün beni hesaba çekemez. Böylesi zuloğlu zul olur.

Ha, bu arada haddimi bildirmek istersen buyur gel bekliyorum. Yalnız gelirsen vede yüreğinde varsa birimizden birisi ölecek haberin olsun.

NOKTA
Adresini telefon numarnı ver de dedigin olsun haddini bilmez ukala seni

haylaz başkan

İhvan Forum Üye

NOKTA
Sen müslüman degilsin şyw inaanlardan tiksindin insanlarda senden tikaindi diye allah yol olmaz islam iyi değil olmaz islam iyidir gelirken hiç bişey getirme wrkeksen bıçak silahsız gel haddini bildireyim ben onun yerine sana

NOKTA