Çekirgenin Son Zıplayışı !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan KUYTUL un afrin operasyonu ile ilgili son çıkışından sonra vakfın faaliyetleri durdurulmuş.

Fetonun bamteli tiyatrolarına benzer bir metodla Alpaslana soru sorarlar o da her soruyu hükümete giydirmek için ganimet bilir ve en orta yerinden dalışlar yapardı. Bir bakmışsın Suriyenin düşürülen uçağına, ardından Rusyanın düşürülen uçağına güzellemeler yapmış, bir bakarsın khk eleştirisine dalmış bir bakmışsın Amerikayı Allahtan büyük görmüş. Sakallı feto dedirtecek söylemler... En son Afrin güzellemesinin ardından kulağını kaptırmış.

Hocaların siyasetle uğraşması üzerlerine vazife olmamalı. Siyaset yapacak adam hoca cübbesini çıkarır siyaset gömleğini giyer partisini kurar işine bakar. Yoksa şekil a da görüldüğü gibi manzaralar karşımıza çıkar.

Adana Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açılamada:

"Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, 2016/47740 sayılı soruşturma kapsamında; Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de görüşleri doğrultusunda; Anayasa’nın 33'üncü ve Türk Medeni Kanunu’nun 115'inci maddesi gereğince Adana'da bulunan 'Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı' ile tüm şube ve temsilcilikleri; İçişleri Bakanlığı’nın 31.01.2018 tarihli olurları ile geçici olarak faaliyetten men edilmiştir" denildi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2539259-furkan-vakfi-kapatildi

spesifik

آزادی قید و بند
Bi ayağı çukurda olan otorite hâlâ müslümanlar üzerine zulmederek prim yapmaya devam ediyor...
Afrin menbiç Kudüs...
Fetö...
Bir zulme engel olamıyorsanız bari susun yahu...
İnsanlar korkuyor hakikati söyleyemiyor
Ucunda otorite varsa haklıdır güdümünde millet
Ama korkmayan yiğitler var
Allahın vaadi var
Son demler bunlar ellerinden geleni yapsınlar bakalım
Mazlumun ahını yerde bırakmayan Rabbi var...

Cemaatlere yapılan itibarsızlaştırma politikası siyasetin çirkefliği islamoğluna niye karışmıyorlar çünkü adam sistemi besliyor...
Vay be..

Son düzenleme:

spesifik

آزادی قید و بند
Furkan Vakfı'na operasyon yapılmış!!!

Bu operasyonların gerekçesi nedir? Vakfın yürüttüğü muhalif duruş mu, eleştirel yaklaşımları mı? Yoksa bilmediğimiz büyük bir suçu mu var; "sabah koç başlarıyla evlerine, vakıflarına baskın yapacak kadar" özel, gizli bir kabahatleri mi var?

Varsa, suçu ispatlanıncaya kadar herkes masumdur ilkesi nereye gitti? Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul'un gözaltına alınmaları ve medyada itibarsızlaştırmaya dönük teşhirleri doğru mu, Adil mi?

Yarın bir şey yok serbestsiniz dediklerinde bu vakfın yürüttüğü çalışmalara toplumun bakışı düzelecek mi? Oluşan tahribatın sorumluları bedelini ödemeye razı mı?

Usulünü, üslubunu seversiniz, sevmezsiniz, çalışmalarının içeriğine katılırsınız katılmazsınız o ayrı; -bizim de ciddi eleştirilerimiz vardır bazı söylem ve anlayışlarına- ancak konu sadece buysa ve bundan dolayı yaşam hakkı vermemek, konuşma, yazma, çalışma imkanlarını ellerinden almak, iddiasında bulunulan özgürlük ve insan hakları değerleriyle uyuşuyor mu?

Bu ülkede her türlü anlayış sapkın veya şiddete meyilli olsa da örgütlenme ve fikirlerini ifade etme fırsatı buluyorken, İslami değerlere sahip bir yapının toplum gözünde itibarsızlaştırılmasına dönük linçin hedefi nedir?

Bu süreç netleşinceye kadar tüm kesimlerden sağduyulu, temkinli ve merhametli yaklaşmalarını beklemeliyiz...

İtham ve linç kültürü sağlıklı değildir, birleştirmez, böler...

Hamza Er

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Maalesef islami kesimin fikirleri düşünceleri çoğunlukla hastalıklı düşünceler.

Son dönemde İslamı ve günümüzü okuyabilen anlayabilen ve anladığını harekete geçirebilen Rahmetli ERBAKAN ve hareketi olmuştur.

Erbakan, düşmanı kendi silahı olan siyaset ile vurmuştur. Bunda da başarılı olmuştur.

Bi ayağı çukurda olan otorite hâlâ müslümanlar üzerine zulmederek prim yapmaya devam ediyor...

Ayağı çukurda olan otorite diye bahsettiğiniz devletimizdir. Müslümanlara zulmettiğide yoktur. Mümkün olduğunca elden geldiğince müslümanların önünü açmaya çalışmaktadır.

Ayağı çukurda olan otorite çökerse sizde bizde altında kalırız. Bilmem bunun farkındamısınız. Ne yeriniz olur ne yurdunuz ne da vatanınız.

Zulmedilen müslümanlar dediğiniz güruh, maalesef İslamı anlayamamış marjinal ayrık otlarıdır. Furkan Vakfından Alparslan KUYTUL'dan, Ebu Hanzala denilen zattan ve türevlerinden bu memlekete ve insanlığa fayda gelmez.

İşleri güçleri tekfir etmek.

Cemaatlere yapılan itibarsızlaştırma politikası siyasetin çirkefliği islamoğluna niye karışmıyorlar çünkü adam sistemi besliyor...
Vay be..

Cemaatler itibarsızlaştırılıyor diyorsunuz.

Ama İslamoğlu cemaatine karışılmıyor diyorsunuz.

Çünkü İslamoğlu sistemi besliyor diyorsunuz.

Özetle; İslamı, müslümanlığı devlete karşı olmaya endeksliyorsunuz.

Sakat anlayış.

Selam ve dua ile.

spesifik

آزادی قید و بند
Hayret Erbakan başarılı oldu diyorsunuz
Onu yalnız bırakanda sizler değil misiniz
Kuytulu bütünsel desteklesem onlarla çalışırdım
Hamza Er e katılıyorum bu minvalde
Çok yüzeysel baktığınız için devlete karşı olduğumu iddia ediyorsunuz
Benim karşı olduğum alenen bizim derdimiz İslamı hakim kılmak değil diyen bu zihniyete noluyor tepkisi..
Geçmişte yerlerinden yurtlarından olan insanlar var
Yaşanakca yaşayacağız
Zulm bizdense ben bizden değilim diyen kız kadar olamadık. Bizi anlayabilmeniz için bizim gibi bakabilmek gerek
Ama sizi anlıyorum çünkü algısal otorite
Çoğunluğa bu gözlüğü taktı ne yazıkki
Yinede yanılan biz oluruz umudum var
Hiç gocunmam gün gelir de bak yanıldınız derseniz
Allahın izniyle nefs yapmam
Yeter ki asıl önemli olan bu dünya değil öteki taraf bunu bilelim...
İnsanın olduğu yerde hata vardır
Otorite olsada hata hatadır bunu kabullenmek lazım
Kimse kusura bakmasın
Bugün ki kafa karışıklığının en büyük sebebi mevcut sistemdeki iktidardır... Malesef

ihvanistanbul

AkhenAton

anladığım kadarıyla konuşma bu.

Bu adam ya siyaset bilmiyor yada vatan hainidir. İçeri alınmasını takdir ettim. Her kim ki Türk ordusu savaşırken, savaş karşıtlığı yapıyorsa ya haindir ya cahil. Ordunuz savaşırken sadece desteklersiniz.

Kaptan

Mecra Yazarı
eyleme dönüsmedigi müddetce dusuncelerinden dolayi kimse tutuklanmamali elbette
ancak ülke isgal ve bölünme tehditi altindayken devlete cephe alir sekilde sözler sarf edersen
hic kusura bakma iste böyle yaka paca alirlar adami iceriye. bu fitneden baska birsey degildir.

ne demisti hatirlayin

-erdogan'in kalemi kirilmistir yakinda isi bitecek
-15 darbe girisimini savunan sözleri
-darbe girisiminde askerin kafasini kesip köprüden attilar yalanina sarilmasi
-afrin operasyonu'nda türk ordusunu kucumseyerek ABD'yi göklere cikarmasi

vb.

bu anlamda baslik gayet yerinde olmus
cekirgenin son ziplayisi oldu

isin bir de daha önemli bir boyutu da varki ne hikmetse bu kimsenin umurunda olmuyor.
o da sudur; kuytul ve benzeri islam disi olusumlar din üzerinden insanlari sürülestirirken
din yerine masal anlatirken kimse birsey demiyor ama devlete ve/veya reis'e yönelik
sözler sarf edince, bizim haci'nin devleti dine önceleyen damari hemen kabariyor.
sorsan müslümanlar sorsan öncelidikleri dindir, inalillahi.

adams77

Kanalizasyoncu
A9 kanalında yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kendisine yönelik olarak kullandığı "Tamamen akli dengesi bozulmuş" ifadesine tepki gösterdi. Oktar, Erbaş için "Kerhanelerden, kumarhanelerden, içki fabrikalardan alınan paralarla, vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bir kere bunlar hakkında açıklama yaptınız mı, bunlara sesinizi çıkarttınız mı? Gıkın çıkmıyor hoca efendi" dedi

alıntıdır.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Afrin menbiç Kudüs...
Fetö...
Bir zulme engel olamıyorsanız bari susun yahu...
İnsanlar korkuyor hakikati söyleyemiyor
Ucunda otorite varsa haklıdır güdümünde millet
Ama korkmayan yiğitler var
Allahın vaadi var
Son demler bunlar ellerinden geleni yapsınlar bakalım
Mazlumun ahını yerde bırakmayan Rabbi var...

Vay be..

Bir gece ansızın gelebiliriz dediğinde kimse tınlamadı. Ciddiye almadı... Bir hafta içinde gireceğiz dediğinde de... Otorite kendini ciddiye aldırır.

Kuytul efendi de bana göre gereksiz çıkışlarıyla maruf bir şovmendi. Videolarına bak neredeyse tamamı hükümete veya direk Recep Tayyip ERDOĞANA yönelik aşağılama karalama hesap sorma mantığıyla doldurulmuş kasetler. Ben hocanın abdestin nasıl alındığına dair bir videosuna rastlamadım. Hoca değilse ismi Furkan olan bir vakfın başında ne arıyor. Hocaysa niye hocalıkla değil de iktidarla uğraşıyor. Bu gün yarın kendisini bırakırlar muhtemelen ama bu ayırımı yapamazsa peşindekilere yazık eder.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bir gece ansızın gelebiliriz dediğinde kimse tınlamadı. Ciddiye almadı... Bir hafta içinde gireceğiz dediğinde de... Otorite kendini ciddiye aldırır.

Kuytul efendi de bana göre gereksiz çıkışlarıyla maruf bir şovmendi. Videolarına bak neredeyse tamamı hükümete veya direk Recep Tayyip ERDOĞANA yönelik aşağılama karalama hesap sorma mantığıyla doldurulmuş kasetler. Ben hocanın abdestin nasıl alındığına dair bir videosuna rastlamadım. Hoca değilse ismi Furkan olan bir vakfın başında ne arıyor. Hocaysa niye hocalıkla değil de iktidarla uğraşıyor. Bu gün yarın kendisini bırakırlar muhtemelen ama bu ayırımı yapamazsa peşindekilere yazık eder.

kahraman olmak istiyor hoca
simdiden oldu da
kolay mi, dava icin bedel ödedi, ödeyecek
davayi ise hic sorma, he he he

adams77

Kanalizasyoncu

Hocam bu işler buraya gelmeden önce neredeydiniz :) Zaten böyle oluyor nedense

spesifik

آزادی قید و بند

Zamanında gülen için söylediklerimiz tuttu
Bi de hükümet için söylenenler tutarsa nolacak çok merak ediyorum
Askere böyle bir zamanda laf söylemek çok yersiz olmuş
Videoyu dinlemedim tenezzül bile etmiyorum
Radyoda program yaparken ne zaman hükümeti eleştirsem
Dinleyici beylerden tehdit telefonları aldım
Karşısında bir bayan mı var umurlarında olmadan
Öfkelerini bağlılık adına hunharca döktüler
Benim de elimden gelen bu
Bu adalet değil hak değil
Aksine böyle gereksiz gündem oluşturarak müslümanlar arasında güven zedeleniyor
Kim hak dava adına çalışmadığını iddia ediyor ki
Bu kadar mı çabuk siler olduk birbirimizi
Bi de günah başka şirk başka
Günahın affı var ama şirkin yok
Adamlar paşa paşa hüküm çıkarıyorlar Allaha rağmen üstelik
Yahu yazık ölmesin bu minvalde
Hakkaten yazık
O kadar çok şey var ki izaha muhtaç
Yazmayla çizmeyle gözaltına almakla olmuyo ağalar olmuyo...

spesifik

آزادی قید و بند
kahraman olmak istiyor hoca
simdiden oldu da
kolay mi, dava icin bedel ödedi, ödeyecek
davayi ise hic sorma, he he he
Demi ya sistemin yanında yada karşısında reklam olur
Popüler olursun
Bizimde derdimiz bu
Sivri sivri konuşuyorum ki gündem olayım
Yok daha neler!!
Caiz midir Kaptan bu düşüncen bu zannın
Kuytul çizgisi yanlış olabilir
Bu kadar mı tesir eder aklım almıyor benim

Kaptan

Mecra Yazarı
Ah Büşra ah, şu sözde din adına konuşanların marjinal çıkışlarının altında yatan sebep nedir sanıyorsun.

Şöhret olmak kolay ama onu korumak zor. Bu uğurda tevil adı altında ne tahrifler yapılıyor ne tavizler veriliyor bir bilsen.

spesifik

آزادی قید و بند
Ah Büşra ah, şu sözde din adına konuşanların marjinal çıkışlarının altında yatan sebep nedir sanıyorsun.

Şöhret olmak kolay ama onu korumak zor. Korumak adına tevil adı altında ne tahrifler yapılıyor bir bilsen.
Bu niyette olanları Allah rezil etsin
Ediyorda zaten
Kafayı yiyeceğim dicem
Her Malatyalı potansiyel delidir -)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Zamanında gülen için söylediklerimiz tuttu
Bi de hükümet için söylenenler tutarsa nolacak çok merak ediyorum
Askere böyle bir zamanda laf söylemek çok yersiz olmuş
Videoyu dinlemedim tenezzül bile etmiyorum
Radyoda program yaparken ne zaman hükümeti eleştirsem
Dinleyici beylerden tehdit telefonları aldım
Karşısında bir bayan mı var umurlarında olmadan
Öfkelerini bağlılık adına hunharca döktüler
Benim de elimden gelen bu
Bu adalet değil hak değil
Aksine böyle gereksiz gündem oluşturarak müslümanlar arasında güven zedeleniyor
Kim hak dava adına çalışmadığını iddia ediyor ki
Bu kadar mı çabuk siler olduk birbirimizi
Bi de günah başka şirk başka
Günahın affı var ama şirkin yok
Adamlar paşa paşa hüküm çıkarıyorlar Allaha rağmen üstelik
Yahu yazık ölmesin bu minvalde
Hakkaten yazık
O kadar çok şey var ki izaha muhtaç
Yazmayla çizmeyle gözaltına almakla olmuyo ağalar olmuyo...

Bir zamanlar cemaat tüm fertlerini çok ilginç bir şekilde Recep Tayyip ERDOĞAN'a kitlemişti. Hedefe kitlenen bir füze gibi nerde ismi geçse nerde resmi çıksa lanet okuyup küfür ediyorlardı. Bir defasında dişçiye gitmiştim sıramı beklerken televizyon izliyordum. Bir doktor da önlüklü bir şekilde bekleme salonuna geldi. Bekleyen bir hastasıyla sohbet ediyordu ki duvardaki televizyon haberlere girdi ve Tayyip Bey ekrana çıktı. Doktor açtı ağzını yumdu gözünü hasta da onu destekledi. Ben çok hayret etmiştim çünkü sağlık alanında yapılan onca reforma rağmen bir doktorun böyle pervasız tavrı hiç kabul edilemezdi. Aynı tavrı öğrencisinde esnafında gencinde yaşlısında okumuşunda cahilinde görmüştüm.

Çok maalesef ki Alpaslan KUYTUL da aynı tarz konuşuyor. Sakallı fetocuymuş gibi geliyor insana. :)

Çeşitli cemaatlerde bir zulüm söyleminde bulunup ayetleri birbiriyle çarpıştırmaya başladılar. Bence Kuran ayetlerini çarpıştırmak yerine olaylar ve kişiler üzerinden hareketle kimin hareketi neyi çağrıştırıyor kısmına dikkat etmek lazım.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Video bu 1.16 dan sonraki kısım onemli. Cami imamı değilim size siyaset dersi veririm diyor. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Hocaların siyasetle uğraşması üzerlerine vazife olmamalı. Siyaset yapacak adam hoca cübbesini çıkarır siyaset gömleğini giyer partisini kurar işine bakar. Yoksa şekil a da görüldüğü gibi manzaralar karşımıza çıkar.

Adana Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açılamada:

"Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, 2016/47740 sayılı soruşturma kapsamında; Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de görüşleri doğrultusunda; Anayasa’nın 33'üncü ve Türk Medeni Kanunu’nun 115'inci maddesi gereğince Adana'da bulunan 'Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı' ile tüm şube ve temsilcilikleri; İçişleri Bakanlığı’nın 31.01.2018 tarihli olurları ile geçici olarak faaliyetten men edilmiştir" denildi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2539259-furkan-vakfi-kapatildi

Ah hocam ah. Şu cümlelerine sonuna kadar katılıyor ve günün birinde tüm halkımızın da aynı idrak seviyesinde olmasını niyaz ediyorum. Laiklik tamda budur aslında. Siyaset yapmak isteyen cubbesini çıkarıp öyle yapmalı. Bu ister imam cübbesi olsun, ister hakim cübbesi ister cemaat tarikat lideri cubbesi.

Ne zamam adam oluruz? Tüm muhafazakârlar hocamın cümlelerini hayat tarzı yaptıkları zaman. Laikliğin bu olduğunu anlayıp içselleştirdigi zama .

Ne zaman adam oluruz?
Tüm solcularda laikliğin dindar insanlarımıza zulüm yapmak için değil, esas manasının hocamın da ifade ettiği şekliyle olduğunu idrak edip yaşamlarına geçirdikleri zaman. Dine ve dindara mesafeli olmayı bıraktıkları zaman.