Çekirgenin Son Zıplayışı !

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bi ayağı çukurda olan otorite hâlâ müslümanlar üzerine zulmederek prim yapmaya devam ediyor...
Afrin menbiç Kudüs...
Bunu deyip sonra da
Demek yakışmıyor

Şu an size göre bir ayağı çukurda olan siyasi otorite (Hükümet yani AKP ve ona destek veren MHP) MÜSLÜMANLAR üzerine zulmediyor

Yani Size göre Afrin, Menbiç, Kudüs te

Bazı islam alimleri, bazı devletler, bazı siyasetçiler "TÜRKİYE İNSANLIĞIN ONURUNU KURTARDI", "TÜRKİYE TÜM İNSANLIĞA MUHTAÇLARA KUCAK AÇTI" derken içimizden (!) olan bazıları tam aksine bunu zulüm olarak görüyor

Elin gavuru bile Afrin ve Menbiç te TÜRKİYE adalet götürecek, beka davası için gittiler vs derken bizim içimizdekiler bunu zulüm olarak görüyor

Tuh yazık

Bunu derken insanın biraz yüzünün kızarması lazım

Türkiye her zaman mazlumun yanında olmuştur

Bu zamana kadar büyük şeytana kimse karşı çıkamamışken bir tek Türkiye karşısında dimdik durmuştur

Bu zamana kadar Türkiye hariç kimse büyük şeytana SENİNLE SAVAŞMAYI GÖZE ALDIM diyememiştir

Bu zamana kadar Türkiye hari.ç hiç bir ülke Büyük şeytan karşısında kazanamamıştır

Oysa şimdi adamları rezil kepaze ettiler

Kudüs ün başkenti olayında BM de rezil rüsva ettiler

Suriye de ellerindeki belgelerle şeytanı dize getirme yolundalar

Karşılıklı restleşmeler halen devam ediyor

Ama ne yazık ki tüm bunlar sizin gözünüzde zulummüş

Tekraren

TUH YAZIK

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ülkemizde çok şey değişti arkadaşlar. Eskiden laiklikten ve Atatürkten dem vurmak kariyer ve prestij getiriyordu şimdi İslami ritueller üzerinden gidiyor bu işler. Bu gün bizi kandıracak insanlar dünkü kılıkta karşımıza çıkmayacaklar. Bundan sonra görüntüleri müslüman söylemleri müslüman görünümlü insanlar münafıklık yaparak fitneyi yerleştirecekler içimize. Öyleyse söylem kadar eyleme ve birazda cemaziyel evvele bakacağız ki cemaziyel ahirimiz aydınlık olsun. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Peki hocam bunun tam akside var
Reis diye ölenler var yahu -)
Yok kocam boşasa sana varırız diyen dengesizler var
Bu tarz yaklaşımlar meşrulaştırmak
Sonra kadrolaşma var mı islamda
Hz Osman bu nedenle katledilmedi mi
Sadece kendi uygun gördüğün adamları
Hasan Doğanla konser düzenlemiştik biz
Adam bizi tanımaz söylesen -)))

Bakın bir şeyin altını çizeyim. Bu ülkenin bir Cumhurbaşkanı var ve müslüman. Ahmet Nejdet SEZER den kalma reflekslerinizi unutun.

Kendisi meydan da durup milleti de yanına çağıran bir lider. Dünyanın anladığı, batının hayranlığını itiraf ettiği doğunun kıskandığı bir lider. Ve bu lider halkı sokağa çağırdığında ben zaten bütün arkadaşlarımla beraber havaalanındaydım.

Bu gerçekleri anlarsanız sanıyorum bakış açınız anlama ve yorumlama melekeniz biraz daha görüntüyü netleştirir. Kuytul veya başkaları aynı ağızla konuşuyorlar. Ağız aynı söz aynı...

Sayın Devlet BAHÇELİ niye milli bir mutabakata evet diyor. Düne kadar Tayyip Beye kızıyordu. Bence bu günde en az dünkü kadar kızıyor ama memleketin bir uçurumun kenarında olduğunu bildiği için bağrına taş basıyor. Bizim Suriyelilerin Türkiyede yaptığı gibi başka bir ülkede kırmızı ışık yandığında cam silemeyeceğimizi, metrolarında kağıt mendil satmayacağımızı biliyor. Bizim başka ülkemiz yok, ve ucuza kimseye bırakamayacağız kusura bakmasınlar. Önemli değil gerekirse afrinde gerekirse İstanbulda ölürüz ama dizlerimiz üstünde sürünerek yaşamaya kesinlikle hayır diyoruz.

Bu Cumhurbaşkanı bizim cumhurbaşkanımız bu ülke bizim ülkemiz. İşe burdan başlamak lazım. :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
76voWa.jpg

spesifik

آزادی قید و بند
Bunu deyip sonra da

Demek yakışmıyor

Şu an size göre bir ayağı çukurda olan siyasi otorite (Hükümet yani AKP ve ona destek veren MHP) MÜSLÜMANLAR üzerine zulmediyor

Yani Size göre Afrin, Menbiç, Kudüs te

Bazı islam alimleri, bazı devletler, bazı siyasetçiler "TÜRKİYE İNSANLIĞIN ONURUNU KURTARDI", "TÜRKİYE TÜM İNSANLIĞA MUHTAÇLARA KUCAK AÇTI" derken içimizden (!) olan bazıları tam aksine bunu zulüm olarak görüyor

Elin gavuru bile Afrin ve Menbiç te TÜRKİYE adalet götürecek, beka davası için gittiler vs derken bizim içimizdekiler bunu zulüm olarak görüyor

Tuh yazık

Bunu derken insanın biraz yüzünün kızarması lazım

Türkiye her zaman mazlumun yanında olmuştur

Bu zamana kadar büyük şeytana kimse karşı çıkamamışken bir tek Türkiye karşısında dimdik durmuştur

Bu zamana kadar Türkiye hariç kimse büyük şeytana SENİNLE SAVAŞMAYI GÖZE ALDIM diyememiştir

Bu zamana kadar Türkiye hari.ç hiç bir ülke Büyük şeytan karşısında kazanamamıştır

Oysa şimdi adamları rezil kepaze ettiler

Kudüs ün başkenti olayında BM de rezil rüsva ettiler

Suriye de ellerindeki belgelerle şeytanı dize getirme yolundalar

Karşılıklı restleşmeler halen devam ediyor

Ama ne yazık ki tüm bunlar sizin gözünüzde zulummüş

Tekraren

TUH YAZIK
Dün akşam 230 promilli alkollü bi dengesiz az kalsın bizi öldürecekti
Devlete diklenirsen başına böyle bela gelir deyin de kurtulun
Deyin deyin çekinmeyin
Bencağız da hayatta kalmamın vesilesini düşüneyim...
Ne alaka demeyin
Bugünlerde meselelere bakış böyle
Ben diyorum ki demokrasi laiklik
Sen diyorsun ki vatan millet Sakarya...

spesifik

آزادی قید و بند
''Bir toplum kendini değiştirmedikçe Allah'ta onları değiştirmez.'' Enfal 53

Evet toplum söylediğiniz gibi.

Sahabe dönemine bakarsak ilk savaşlara sahabelerin sarhoş sarhoş katıldıkları bilinir.

Bizim İslami kesimin anlayamadığı bir şey var. Bu gün Alman anayasasını alın, üzerine İslamı bindirin. Kanunları İslam süzgecinden geçirin, İslama muhalif bir şey bırakmayın. Bu anayasa İslam şeriatı olarak kabul edilir. Bu kadar basit.

''Allah hükümleri koymuş, biz hüküm koyucu değiliz'' demek sorunu kilitlemekten başka birşey değil.

O zaman Kuran Sünnet Kıyas İcma neden var.

Yarın bir gün sizin düşündüğünüz gibi bir İslam devleti kurulsa onunda bir meclisi olacak, onunda karar mekanizmaları olacak.

Size tavsiyem bir iki tane ülke gezin, sistemlerindeki insan odaklı kanunları görün, düzenlerini görün.

Başka bir absürt örnek nüfusunun %52'si ateist olan bir ülkede hırsızlık, tecavüz, cinayet yok denecek kadar az.

Buna karşın halkının %99'u müslüman olan ülkelerde hırsızlık tecavüz cinayet zirve seviyelerde. Sizce hata nerede.

İnsan yetiştiremiyoruz insan. Sıkıntımız burada. Önce zihinsel gelişim, sonra itikat ve sonrasında amel. Ama zihinsel gelişim ve itikat olmayınca amelin bir faydası yok.

Alparslan KUYTUL'un videolarının altındaki yorumlara baktım. Gençlerin kanı kaynıyor. Sorsan çoğuna göre Tayyip ERDOĞAN kafir.

Allah ıslah etsin.

Bu işler bu kadar kolay değil. 80 Milyonluk ülkeyi yönetmek bu kadar kolay değil.

Tayyip ERDOĞAN'ın çok beğendiğim bir sözü var.

Ewet Allah Rasûlu devleti kolay kurmadı
Lakin hiç bir zaman onlara benzeyerek harekette etmedi
Neden bugün müslümanlar bunu bir ütopya olarak görüyor ki
Neden islamın kurtuluş olduğu hakikatini önce bizler kaybettik
Çok net konuşuyorum aslında
Kavramlar çok net
Kullanılan ifadeler çok net
Hep bi meşrulaştırma peşindeyiz
Fertlerin değişmesiyle toplumun değişeceğine inandım hep
Şimdi görüyorum ki otorite insan üzerinde daha etkili
Ve ayet fert demiyor toplum değişirse diyor...

spesifik

آزادی قید و بند
Bakın bir şeyin altını çizeyim. Bu ülkenin bir Cumhurbaşkanı var ve müslüman. Ahmet Nejdet SEZER den kalma reflekslerinizi unutun.

Kendisi meydan da durup milleti de yanına çağıran bir lider. Dünyanın anladığı, batının hayranlığını itiraf ettiği doğunun kıskandığı bir lider. Ve bu lider halkı sokağa çağırdığında ben zaten bütün arkadaşlarımla beraber havaalanındaydım.

Bu gerçekleri anlarsanız sanıyorum bakış açınız anlama ve yorumlama melekeniz biraz daha görüntüyü netleştirir. Kuytul veya başkaları aynı ağızla konuşuyorlar. Ağız aynı söz aynı...

Sayın Devlet BAHÇELİ niye milli bir mutabakata evet diyor. Düne kadar Tayyip Beye kızıyordu. Bence bu günde en az dünkü kadar kızıyor ama memleketin bir uçurumun kenarında olduğunu bildiği için bağrına taş basıyor. Bizim Suriyelilerin Türkiyede yaptığı gibi başka bir ülkede kırmızı ışık yandığında cam silemeyeceğimizi, metrolarında kağıt mendil satmayacağımızı biliyor. Bizim başka ülkemiz yok, ve ucuza kimseye bırakamayacağız kusura bakmasınlar. Önemli değil gerekirse afrinde gerekirse İstanbulda ölürüz ama dizlerimiz üstünde sürünerek yaşamaya kesinlikle hayır diyoruz.

Bu Cumhurbaşkanı bizim cumhurbaşkanımız bu ülke bizim ülkemiz. İşe burdan başlamak lazım. :)
Ewet bizler!! vatana millete bayrağa saygı duyan insanlarız
Bencede strateji aynı
Milli duygularla bizi tesir altında tutuyorlar
O nedenle yutuyoruz bazı şeyleri
Allah hakikat üzere ayağımızı sabit kılsın

kebîkec

İhvan Forum Üye
Dün akşam 230 promilli alkollü bi dengesiz az kalsın bizi öldürecekti
Devlete diklenirsen başına böyle bela gelir deyin de kurtulun
Deyin deyin çekinmeyin
Bencağız da hayatta kalmamın vesilesini düşüneyim...
Ne alaka demeyin
Bugünlerde meselelere bakış böyle
Ben diyorum ki demokrasi laiklik
Sen diyorsun ki vatan millet Sakarya...

Geçmiş olsun. Mutlaka bir ibret vardır ama niye bu meseleye bağladınız ki :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Şeriat gelsin şeriata göre yonetilelim diyenlere; hiçbir zaman allah onlara fırsat veripte kafalarında hayal ettikleri şeriat zannettikleri şeyi getirmelerine firsat verme yarabbim. Âmin

spesifik

آزادی قید و بند
Şeriat gelsin şeriata göre yonetilelim diyenlere; hiçbir zaman allah onlara fırsat veripte kafalarında hayal ettikleri şeriat zannettikleri şeyi getirmelerine firsat verme yarabbim. Âmin
Onların zannettiklerini keşke şeriat kavramını kirleterek söylemeseydin
Şeriat tabirini bu derece korkutmayı başarmışlar yazık..
Allah çok merhametli helak etmiyor

spesifik

آزادی قید و بند
Şu cümleden "Şeriat gelsin şeriata göre yonetilelim diyenlere; hiçbir zaman allah onlara fırsat veripte " Şeriat kavramı kirletilmiş mi oluyor?

Şeriat deyince insan, insan deyince şeriat mı anlaşılmış oluyor?
Hayal ettikleri
Şeriat zannettikleri dediği cümleyi kaçırmışsın
Neyse ben vermem gereken mesajı
Verdim sanıyorum
Selamun alâ

cemaliii

Kıdemli Üye
Turkiyede muhafazakâr camianın içinde bir güruh var. Çok küçük mutsuz bir azınlık. Yeni nesil bilmez ama Yaşı biraz ilerlemiş kimseler bu mutsuz azınlığı bilir. Bu mutsuz azınlık dyp anap vs iktidarken kendi tahayyüllerindeki şeriatı isterler ve merhum erbakanı desteklerlerdi. Gün geldi refah belediyeleri iktidar oldular. Refah belediyelerinin vermiş olduğu hizmetlerden solcular bile mutlu oldu bunlar yine memnun olmadılar. Sonra refah iktidar oldu bunlara yine yeterli gelmedi yine mutsuz oldular. Tek başına iktidar olsun dediler. Refah partisinden gelen erdoğan iktidar oldu, hemde tam istedikleri gibi koalisyon değil tek başına iktidar oldu. Bu mutsuz azınlık yine mutsuz yine mutsuz. Şundan eminim erdoğan yarın deseki şeriatı getirdim bunlar yine mutsuz olacaklar ve getirilen şeriat bu mutsuz azınlığın kafasındaki şeriat olmayacak ve ilk iş şeriat bu değil şöyle olmalı bizim istediğimiz bizim düşündüğünüz bizim tahayyülümüz olan şeriatı getirin diyecekler.

Kafalarındaki şeriat derken kastettiğimi anlatabilmişimdir umarım.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Alpaslan KUYTUL un eşi açıklama yapmış.

Akit tv spikeri de içten konuşmuş.

Hakperest

Kıdemli Üye

anladığım kadarıyla konuşma bu.

Bu adam ya siyaset bilmiyor yada vatan hainidir. İçeri alınmasını takdir ettim. Her kim ki Türk ordusu savaşırken, savaş karşıtlığı yapıyorsa ya haindir ya cahil. Ordunuz savaşırken sadece desteklersiniz.
Video buysa adama haksızlık edilmiş kanımca
Adam ümmet fikrini savunmuş burda
Kafatasçlığa karşı fikir beyan etmiş
Ve sırf bu fikirler yüzünden saldırılıp itibarsızlaştırma yapılıyorsa gizli bir 28 şubat olabilir
Nureddin hocaya bu meyanda saldırılmış olabilir.
Mehmet görmezi devirenler, Nureddin hocaya ve kuytula saldıranlar da büyük ihtimalle ülkücü kafadır
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar

Hakperest

Kıdemli Üye
düşünür' Alıntı:
Akit tv spikeri de içten konuşmuş.

Yardımcıları videoyu yayınlamamış ama
Belli ki birilerinin farklı niyeti var
Ya kuytulun yada onu itibarsızlaştıranların
Allah cc sonumuzu hayretsin

kebîkec

İhvan Forum Üye
Video buysa adama haksızlık edilmiş kanımca
Adam ümmet fikrini savunmuş burda
Kafatasçlığa karşı fikir beyan etmiş
Ve sırf bu fikirler yüzünden saldırılıp itibarsızlaştırma yapılıyorsa gizli bir 28 şubat olabilir
Nureddin hocaya bu meyanda saldırılmış olabilir.
Mehmet görmezi devirenler, Nureddin hocaya ve kuytula saldıranlar da büyük ihtimalle ülkücü kafadır
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar

Video bu sanırım. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Video bu sanırım. :)

İran ağzıyla konuşuyor, bazı noktalarda gerçekleri söylese de afrin harekatı abdye ve israile vurulmuş en büyük darbedir
Bu konuşma onu suçlu kılmasa da iranla bağları araştırılmalıdır ve istediği gibi at koşturmamalıdır
Bu kıskaç uygulanırken adaletten de kopulmamalıdır
Fikirlerini savunsun ancak iran misyonerliğine de izin verilmemeli
İslami cemaatlere baskı yapılıyor imajı yaptırılmasın
Şiiler mazlumluğu çok iyi oynar ve kullanır