ÇATLAKSEVER ler için açılmış bir konu ÇATLAKSEVER lere ÖZEL

agbi

Yasaklı
AK Parti 'Cemaat'in nesi olur?

Son günlerde birçok köşe yazarı AK Parti "Cemaat" ilişkisini kaşıyor. Hadi kaşıyor demeyeyim de didikliyor diyeyim.

"Cemaat AK Parti'ye sırt mı döndü?" veya "AK Parti Cemaat'e dirsek mi gösterdi?" yollu sorular gırla gidiyor.

Ulan nedir?

Gizli bir el "AKP ve Gülen'i bitirme planı"nı devreye soktu da haberimiz mi yok?

Değilse ne?

Nedir bu gürültü patırtı?

Maksatları çok "tıklanmaksa" ne gam; bu yazı vesilesiyle fakiri de bir nevi "tıklamış" sayabilirler.

Hayır yani, mesele de mesele olsa!

Bir "şike yasası" yüzünden "ilişki" bozulacaksa o "ilişki" hiç kurulmamış demektir.

"Cemaat" deyince Serdar Turgut'u, AK Parti deyince Yiğit Bulut'u akıllarına getirenlere lafımız yok.

Temennilerini tahlil zannedenlere de hayırlı işler diliyorum.

Hey kurban olduğum Allah şu hale bak: "Cemaat" tarumar olsa veya AK Parti kapansa zil takıp oynayacak eşhas "AK Parti-Cemaat ilişkisinin" derdine düşmüş!

Vah vah, dertleri büyük!

Daha ince dertlere dûçar olanlar da "AK Parti'de derin çatlak"tan dem vurmaya başlamış.

Yakında "Cemaat'te derin çatlak" şeklinde yazarsalar da hiç şaşmam.

Besbelli "çatlaklardan" çok hoşlanıyorlar.

Çatlak olmayınca çatlıyorlar.

AK Parti ile "Cemaat" arasında nasıl bir "ilişki" olduğu hakkında bilgi sahibi olmayanların bu "ilişkinin" akıbeti hakkında söyleyecek sözleri lagalugadan öte anlam taşımaz.

Partiler cemaatleştiği, cemaatler de partileştiği zaman biteceğini, AK Parti de "Cemaat" de fehmedecek kadar tecrübe ve feraset sahibidir.

"Çatlakseverlere" naçizane tavsiyem başka mevzulara yelken açsınlar.

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/SalihTuna/ak-parti-cemaatin-nesi-olur/30157

agbi

Yasaklı
Forum da gerçekten İstişare edecek düşünceye sahip biri yok.

Ben yine @Enes ile @muallim 08 davet edip cevap alamayacağımı bilerek aşağıdaki soruları sorayım.

MAVİ MARMARA KONUSU

Mavi Marmara nın içinde bulunduğu konvoy un fikir sahipleri kimlerdir ve şu an neler yapıyorlar ?

Mavi Marmara Konvoyu un tarihleri neden TÜRK SİYASİ SEÇİM TARİHLERİ ne yakındı ?

Mavi Marmara Konvoyu açıklandığı zaman İSRAİL DURDURURUM ve VURURUM Uluslar arası açıklaması vardı Bu güne kadar İSRAİL hiç dediğini yapmadımı yaptığı zaman da DÜNYADA HAMGİ NEGATİV YAPTIRIMI aldı.

BU ÖZEL : Mavi Marmara gemisi bilindiği üzere LUX YOLCU GEMİSİ vu 3 / 4 Bunun için dizayn edilmiş

a )YARDIM ları siz KAMYONLAR lamı TIR larlamı götürürsünüz yoksa LUX Şehirler arası otobüslerlemi götürürsünüz ?

b ) Toplanan yardımlar ı sizler Dükkanlardamı muhafaza edersiniz yoksa Luks Apt lardamı muhafaza edersiniz ?

PEKİ BİLİYORMUYDUNUZ Mavi Marmara olayı olmadan TÜRKİYE den devamlı Filistine e yardımların kesintisiz olduğunu ve bunu yapanlar neden MAVİ MARMARADAN SONRA YARDIM YAPAMADILAR ?

GELELİM DEERSANELERE.. Bugün EĞİTİM SİSTEMİNİN var ettiği bir oluşumdur 30 ,35 Yıllık mazileri vardır yürürlük te olan Eğitim sistemi kalkmadığı sürece Bu Dersaneler yasaklansa MERDİVEN ALTINA iner veya Ekonomisi Güçlü ailelerin evlerinde devam ederler.

Peki Bu Dersaneleri Vatan Haini bebek katili Parti senpetizanları Leyla ZANA ve Ahmet TÜRK neden TSK G.K.B lığına Mahmud efendi Cemeati Kuran kursları ile birlikte şikayet etti....

Erzincan ve Erzurum olayları neden sonuna kadar irdelenmedi ?

GELELİM MİT OLAYLARINA

Bugün a kadar ERDOĞAN ı AK Partiyi KOMŞULARIMIZ la kötü ilişkiler kurdu diye tenkit edenlere sormak isterim.

1 ) Erdoğan İRAN ı batı ya karşı kayıtsız şartsız savundu ( Nükleer çalışmaları ) Şimdi ne oldu İRAN batı ile niye Flört ediyor ?

2 ) Erdoğan ı dinledikçe SURİYE de Esed in devrilmesi an meselesi idi NE OLDU da HALA esed var ve gittikçe lehine gelişiyor ??

PEKİ BİR ÜLKE BAŞBAKANINI Bu konuda kimler yönlendirir.

Yukarıdaki dediklerimin karşı düşüncelerinizle çürütmek isterseniz o zaman sizleri ERDOĞAN ı bu tutumlarından dolayı tenkit ettiğiniz mesajları hatırlatırım.

EĞER BİR OLUŞUMU veya KİŞİLERİ SUÇLAYACAK vede TENKİT EDİP YARGILAYACAKSAK temeli olmalı.

EVET Sn muallim 08 ve Enes davetim hala geçerli gelmeyeceğişnizi bile bile tekrarlıyorum davetimi.

Şuana kadar Hem ERDOĞAN hemde F.Gülen cemeati ABD nin uzantıları idi SİYONİZME hizmet ediyorlardı NE OLDU şimdi biri ABD karşıtı biride ABD yakınımı oldu ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Diğerlerine kimbilir kaç kere cevap verdik agbi. Sadece Suriye ile ilgili şunu eklemek isterim. Sayın Başbakanımız Libyadaki Kaddafiye benzer bir akıbetle Esad'ın da gideceğini öngörmüştü ve haklıydı da. Ancak İran - Hizbullah 40-50 bin konamdoyla Suriyeye destek verdi. Rus ve diğer kominist blok ülkeleri de Esad'a destek veriyor biliyorsun. Gidişi biraz uzadı bu sebeple ama iyice güneye çekildi. Günün birinde Rusyaya uçtuğunu duyarsak şaşırmayız sanırım.

agbi

Yasaklı
Diğerlerine kimbilir kaç kere cevap verdik agbi. Sadece Suriye ile ilgili şunu eklemek isterim. Sayın Başbakanımız Libyadaki Kaddafiye benzer bir akıbetle Esad'ın da gideceğini öngörmüştü ve haklıydı da. Ancak İran - Hizbullah 40-50 bin konamdoyla Suriyeye destek verdi. Rus ve diğer kominist blok ülkeleri de Esad'a destek veriyor biliyorsun. Gidişi biraz uzadı bu sebeple ama iyice güneye çekildi. Günün birinde Rusyaya uçtuğunu duyarsak şaşırmayız sanırım.

Ben halk deyimi ile abiyane ise önceden özür dilerim KAÇAK KOPUK MÜNAZARA ve İSTİŞARE lere hep karşı oldum bana göre kendinden emin olmayanların tutunduğu bir stareji.

BUGÜN geçmiş terihi bilen herkes İRAN ın ŞİA yayımcılığı için her fırsatı kolladığını bilir sizin öne sürdüğünüz İRAN nedeniz bana göre YANLIŞ.

RUSYA nın Ortadoğudaki kalesidir geçmişte SURİYE bunu siz bile bilirsiniz.Ayrıca baas oluşumu RUSYA ya yakın ATEİST parelinde bir sistemdir bunuda bilmiyormusunuz yoksa BU DURUMDA öne sürdüğünüz RUSYA nedeni de YANLIŞ.

Diğer konularda ise istişarelerimiz çok kopuktu işte buyrun bu konuda benim düşüncelerimi çürütün sorduğum sorulara cevap verin ve Toplumu aydınlatın bende hata varsa düşüncelerimde hatamı anlayıp düzelteyim.

agbi

Yasaklı
@muallim 08

Şimdi size sormak isterim.

Varsayalım İHH nin başkanı olsanız YARDIM İÇİN LUX Yolcu gemisimi alırdınız yoksa YÜK GEMİSİ mi alırdınız ?

Varsayalım İHH nin başkanı olsanız PAPAZ ve HAHAM ın önderliğini yaptığı vede MÜSLÜMAN lar arasına en fazla Fitne atan Hizipleşmelere neden olan İNGİLTERE de oluşan KONVOY un içinde olurmuydunuz ?

Lütfen cevaplarınızı beklerim vede bu konuda Özel msn dahil tartıştığım Sn. @Erdem dende cevap beklerim.

zebih

Kıdemli Üye
Forum da gerçekten İstişare edecek düşünceye sahip biri yok.

Ben yine @Enes ile @muallim 08 davet edip cevap alamayacağımı bilerek aşağıdaki soruları sorayım.

Aziz Nesin de bu milletin yüzde bilmem kaçını aptal olmak ile itham etmişti. Bu narsist eda başınızın püsküllü belası...

zebih

Kıdemli Üye
Bizi öküzünüz mü görüyorsunuz? "Deh"iniz ile hareket eden, "çüş"ünüz ile duran!

İktibas ettiğim cümle tipik bir narsizm hastalığıdır. Bir narsist ile tez anti tez bağlamlı bir diyalog ile senteze ulaşmaya çalışmak, kümbete ceviz atıp onun orada durmasını ummaktan ahmakçadır.

agbi

Yasaklı
Bizi öküzünüz mü görüyorsunuz? "Deh"iniz ile hareket eden, "çüş"ünüz ile duran!

İktibas ettiğim cümle tipik bir narsizm hastalığıdır. Bir narsist ile tez anti tez bağlamlı bir diyalog ile senteze ulaşmaya çalışmak, kümbete ceviz atıp onun orada durmasını ummaktan ahmakçadır.

Est Haşa hiç bir zaman o tanımınız aklımdan geçmedi.

Hukuk mevzunu biri idiniz değilmi ? Yanlışmı hatırlıyorum ? Yanlış hatırlayabilirim.

Lütfen hakkımda tanımlamaları bırakın konu ile ilgili düşünceleriniz var ise buyrun bizlerde faydalanalım.

Kendinizi şahsıma yaptığınız tanımla neyi amçlıyorsunuz ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
@muallim 08

Şimdi size sormak isterim.

Varsayalım İHH nin başkanı olsanız YARDIM İÇİN LUX Yolcu gemisimi alırdınız yoksa YÜK GEMİSİ mi alırdınız ?

Varsayalım İHH nin başkanı olsanız PAPAZ ve HAHAM ın önderliğini yaptığı vede MÜSLÜMAN lar arasına en fazla Fitne atan Hizipleşmelere neden olan İNGİLTERE de oluşan KONVOY un içinde olurmuydunuz ?

Lütfen cevaplarınızı beklerim vede bu konuda Özel msn dahil tartıştığım Sn. @Erdem dende cevap beklerim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Gazze_filosu_saldırısı

http://www.ihh.org.tr/tr/main/news/0/gazze-icin-ilk-gemi-satin-alindi/231

Yorum yapmadan link verdim. Umarım okur ve görürsün. :gl

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu da videosu; İDO'nun kullanılmış gemisinin hangi parayla alındığını anlatıyor.

agbi

Yasaklı

http://tr.wikipedia.org/wiki/Gazze_f...rısı Bu adres soruma cevap değil ÖZGÜR GAZZER KONVOY u kimler oluşturdu avam ca FİKİR BABASI KİM KİMLER ?

http://www.ihh.org.tr/tr/main/news/0/gazze-icin-ilk-gemi-satin-alindi/231 HERHALDE AKTİVİST lerin rahatı düşüldü b enim bildiğim kadarı ile aktivistler rahatlarfına düşkün dceğil AYRICA GEMİ 200 TON alıyor 200 TON nedir ki ? Soruma cevap değil bu adres.

kebîkec

İhvan Forum Üye
http://tr.wikipedia.org/wiki/Gazze_f...r%C4%B1s%C4%B1 Bu adres soruma cevap değil ÖZGÜR GAZZER KONVOY u kimler oluşturdu avam ca FİKİR BABASI KİM KİMLER ?

http://www.ihh.org.tr/tr/main/news/0/gazze-icin-ilk-gemi-satin-alindi/231 HERHALDE AKTİVİST lerin rahatı düşüldü b enim bildiğim kadarı ile aktivistler rahatlarfına düşkün dceğil AYRICA GEMİ 200 TON alıyor 200 TON nedir ki ? Soruma cevap değil bu adres.

Sen daha büyük bekliyordun herhalde. Neyse susuyorum. Beni zorlama agbi... Sonrasına karışmam bak...

Ahter

Kıdemli Üye
Agbi, madem gemiye taktı kafasını, o zaman söylermi geminin rotası nereye doğruydu!?

agbi

Yasaklı
Sen daha büyük bekliyordun herhalde. Neyse susuyorum. Beni zorlama agbi... Sonrasına karışmam bak...

SUSMA YEĞEN SUSTUKÇA SIRA SANA GELİR.

Şaka bir yana

Benim burada değindiğim nokta yı galiba görmemezlikten geliyorsun.

Okadar çok Yük gemisi var satılık üffffffff

Ayrıca aktivistler ler rahatlarına düşkün değildirler gazeteciler de öyle Gazzelerinde LUKS YOLCU GEMİSİNE İHTİYACI YOKTUR ayrıca BU ÖZGÜR GAZZE HAREKATI ÇOK ÖNCE BAŞLADI.

Gazze ablukasını delme amaçlı ilk sefer Ağustos 2008'de yapıldı. 44 barış aktivisti Kıbrıs'ın Larnaka limanından Free Gaza ve Liberty isimli iki küçük tekneyle yola çıktı. Kıbrıs Cumhuriyeti, teknelerin Larnaka'dan hareketinin yasal olduğunu, yolculuğu engellemelerini söz konusu olmadığını açıkladı. Aktivistler 23 Ağustos'ta Gazze'ye ulaştı. Aralarında eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in baldızı ve bir Yunanlı milletvekilinin de bulunduğu tekneler Gazze'de binlerce Filistinli tarafından karşılandı

Şimdi çıkıyorum İstediğini yazabilirsin yeterki edep ve adap çizgilerinde olsun ki sen herzaman bu konuda hasassın.