ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

mavi vuslat

Paylaşımcı
GÜNÜMÜZDE ÇARŞAF GİYEN BAYANLARA KÖTÜ GÖZLE BAKILMAKTADIR...VE ONLAR BİR SUÇ İŞLEMİŞCESİNE KAÇILMAKTADIR SİZCE ÇARŞAF GİYMEK UTANILACAK BİR HAL MİDİR ?

B

BeHReM

Guest
Ce: ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

hayır tabiki niye öyle olsun ki.öyle bakanların kabahati o

U

uhuvvet

Guest

hayır kesinlikle utanılacak bir hal değildir aksi ben takdir ediyorum giyenleri

mürid

Üye

aslaaaaa utanc verici birsey degildir bilhassa namusa sahip cikmak demektir, orani burani acipta pazarlamak degildir.böyle konulari aciyorsunuz sacma buluyorum simdi burda birisi derseki utanc vericidir bundan sizde mesul tutlursunuz haberiniz olsun. carsaf Kuranda gecmektedir cilbab ferace olarak. bir ayeti inkar etmek insani kafir edeceginden.ötrünme ayeti indiginde Resulullah Cebrail as a sordu peki ümmetime nasil kapanmayi emredim, cebrail as yerdedeki bir örtüyü aldi etrafina bir savurdu saade bir gözü acik kalmisti, ondan sonra Peygamberimizde hanimlarina öyle giyinmelerini ögretmisti

DİLARANUR

Üye

elbette değildir çarşaf ben allahtan korkarım bana bakmayın der harama adeta..!
nasıl utanç verici olabilirki?

allah izin verirse bende bir iki aya kalmaz çarşafa giricem utanmak ne kelime gurur duyuyorum....

S

SaLtan

Guest

tabikine çarşaf giyinmek büyük bir medeni cesaret ister. ben çarşaflı bir genç bayan gördüğümde böyle iyi-cesur insanlar var diye gurur duyuyorum ama giysisi ister çarşaf olsun ister dekolte önemli olan kişinin kafasının içindekilerdir.

islamveinsan

Doçent

S.a

Elbette öyledir.. Önemli olan imandır... Ama dekolte giyen bir bayan; Çarşaf her kadına farzdır... Giymemek haramdır... Ben şeytana/nefsime... uydum derse...ne ala... yani farzoluşuna iman etmesi zaruridir...

Çarşaf her mümine kadına farzdır...

Bugün utanılacak bir hal varmı ? EVET

Çarşaf giyen yada örtünen bacılarımız ; Dekolte ve mini giyen kadınlar kadar cesur değiller.... Başları onlar kadar dik değil....

Bugün öyle bir noktaya getirildik ki ? Peçe giyen bi kadın gördügümüzde beynimizde oluşan ilk düşünce; öcü yada aşırı dinci kavramlarlıdır... Allah bizi affetsin.

Selametle...

A

ada

Guest

Bu nasıl soru ya nedemek utanç verici bir durummu şahsen ben çarşaf giymiyorum ama giyenleride ayakta alkışlarım dua ile...

RaBiA

Asistan

vallahi ben öyle bayanları görünce takdir ediyorum.MaşaAllah diyorum ki böyle birşeyi başarabilmiş..Şu zamanda hakikaten çok zor birşey ama onlar başarmış.takdir etmek lazım

Bugün öyle bir noktaya getirildik ki ? Peçe giyen bi kadın gördügümüzde beynimizde oluşan ilk düşünce; öcü yada aşırı dinci kavramlarlıdır...

evet,amaçta buydu zaten.insanşarı dinden uzaklaştırmak halbuki bizler gücümüzü inançlarımızdan imanımızdan alırız.bunu engellemekti amaç ve maalesef başardılar.Rabbim bizleri doğruyu görenlerden ve uygulayanlardan eylesin inşaAllah :(

gönül

Paylaşımcı

ne demek utanılacak bi hal yaa olurmu öle şey
ben giyenleri görünce gurur duyuyorum vede imreniyorum keşke bizlerde nefsimize yenilmesekte giyebilsek o mübareği RABBİM cümlemize nasip etsin inş

DJ MESNEVI

Doçent

ben esim olsun harbiden carsaf giydircem.. niye elalem baksınki beinm esime o beinm helalim yanlızca bana özel.. snaırım carsaf giyen hanımların esleride böle düsünüyo.. bende ufakken farklı düsünürdüm simdi ise bende böle düsünüyorum..

Bedrin_Aslanı

Profesör

elbette değildir çarşaf ben allahtan korkarım bana bakmayın der harama adeta..!
nasıl utanç verici olabilirki?

allah izin verirse bende bir iki aya kalmaz çarşafa giricem utanmak ne kelime gurur duyuyorum....

Allah C.C inşa'Allah nasip eder kardeşim.:yahoo: O'nu herkes giyemez.

Bir genç kıza istanbulu versen çarşafı giydiremezsin, ama çarşafı giydikten sonrada istanbulu verseler onu çıkartamaz.... Efendi Hz. K.S

Çarşafın verdiği maneviyatı inşa'Allah kalplerimizde de hisederiz. Onun üstünde olması bile bizi bir çok kötülükten men eder. İnşa'Allah tüm mü'mine kardeşlerimize nasip olur.

İmandanihsana

Doçent

tabikine çarşaf giyinmek büyük bir medeni cesaret ister. ben çarşaflı bir genç bayan gördüğümde böyle iyi-cesur insanlar var diye gurur duyuyorum ama giysisi ister çarşaf olsun ister dekolte önemli olan kişinin kafasının içindekilerdir.

DEKOLTE GIYSIN TABI SONRA BENIM KALBIM TEMIZ DESIN ELHMADULILLAH MUSLUMANIM DESIN.DEKOLTE GIYENE SERIAT DE BAKIM NE DIYOR..CANIM KARDESIM BIRAKIN BU ISLERI MUSLUMANIM DIYEN FEDAKAR OLUCAKK BELLI EDICEKK...DEKOLTE GIYSIN KAFASININ ICINDEKI NE DERSE DESIN KALBI DEMEDIKTEN SONRA IMANIN SARTINDA KAFA ILE ILGILI BI HUKUM VARMI KALB ILE TASDIK VAR KAFA DEIL MILLET ZTN BU NEDENLE BOZULDU AH AH YAZIKKK....CARSAF BASIMIZIN SULTANI GIYENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ..CARSAF LAF EDENLEREDE ALLAH HIDAYET VERSIN...

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi
eLiFNuRuNPeNCeReSi.blogcu.com

giyenlere bir sözüm yok..ama benim hiç öyle bir düşüncem olmadı kendime dair...olacağını da sanmıyorum....zira el ve yüz'ün haram olmadığı Kur'an'da da geçiyor :)

(BAK SEN ŞİMDİ ELİFNUR NASIL TEPKİLER ALACAKSIIIINNN:yahoo: :whistling[1]: İÇİNDEN KAFİR DİYENLER BİLE OLUR..PUHAHAHA:yahoo: )

S

SaLtan

Guest

DEKOLTE GIYSIN TABI SONRA BENIM KALBIM TEMIZ DESIN ELHMADULILLAH MUSLUMANIM DESIN.DEKOLTE GIYENE SERIAT DE BAKIM NE DIYOR..CANIM KARDESIM BIRAKIN BU ISLERI MUSLUMANIM DIYEN FEDAKAR OLUCAKK BELLI EDICEKK...DEKOLTE GIYSIN KAFASININ ICINDEKI NE DERSE DESIN KALBI DEMEDIKTEN SONRA IMANIN SARTINDA KAFA ILE ILGILI BI HUKUM VARMI KALB ILE TASDIK VAR KAFA DEIL MILLET ZTN BU NEDENLE BOZULDU AH AH YAZIKKK....CARSAF BASIMIZIN SULTANI GIYENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ..CARSAF LAF EDENLEREDE ALLAH HIDAYET VERSIN...

lann çarşafa laf eden kim.

B

benja

Guest

aksine cok guzel bir sey.. carsafli anneannemle gezmeyi cok severim =)

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi

Bak kardeşim..böyle önyargılarda bulunma inş..benim annem açıktır ben kapalıyım inş..ve ben çoğu zaman annemin bi çok tesettürlü kardeşimden daha inançlı olduğunu düşünürüm...şimdi ne dersin bilmiyorum ama ben bunu çok kişide daha da gözlemledim..

İmandanihsana

Doçent

lann çarşafa laf eden kim.

kardesım oncelıkle agzını bozmaa ben carsafa laf etmıssın dedımmı demedım orda ben sadece bı ayrıntı dıle getırmısım sonra benım senı orda elestırdıgım nokta kafasındakı dusunce ıyı olsun kısmı anladın mıllet bu yuzden bu hale geldı demek ıstedımı anlamıssın umarım...CANIM KARDESIM HELALLESELIM SINIRLENMENE VESILE OLDUM GALIBA KUSURA BAKMA CANIM KARDESIM HAKKINI HELAL EYLE..

İmandanihsana

Doçent

Bak kardeşim..böyle önyargılarda bulunma inş..benim annem açıktır ben kapalıyım inş..ve ben çoğu zaman annemin bi çok tesettürlü kardeşimden daha inançlı olduğunu düşünürüm...şimdi ne dersin bilmiyorum ama ben bunu çok kişide daha da gözlemledim..

dekolteden kastımı anlarsanız ne demek ıstedımı anlarsınız ..benım kastım dekolte anladınız.. senın annen gıbı acıkda olsa dınıne baglı olan ınanclı olan dın kardeslerımızden bahsetmıyorum ben .. yukarda kardesımız dekolte olrak ele almıs demıs kafasındakı dusunceler ıyı olsun..benım elestırdıgım nokta bu dekolteden kastım ıgrenclık boyutundakıler.. benımde annem acık.. kardesım genede uyardıgın ıcın saol.. haklısın tabı ama dedım gıbı dekolteden kastım onemlı .... sızde anlamıssınızdır..

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi

dekolteden kastımı anlarsanız ne demek ıstedımı anlarsınız ..benım kastım dekolte anladınız.. senın annen gıbı acıkda olsa dınıne baglı olan ınanclı olan dın kardeslerımızden bahsetmıyorum ben .. yukarda kardesımız dekolte olrak ele almıs demıs kafasındakı dusunceler ıyı olsun..benım elestırdıgım nokta bu dekolteden kastım ıgrenclık boyutundakıler.. benımde annem acık.. kardesım genede uyardıgın ıcın saol.. haklısın tabı ama dedım gıbı dekolteden kastım onemlı .... sızde anlamıssınızdır..

dostum iyi güzel hoş söylüyorsun da...benim bi Hocamın sohbetine 1 yıldır mini etekle giden bi kız varmış...istekliymiş ama hazır hissetmiyormuş kendini...istisnalar kaideyi burada bozuyor biraz..öyle diil mi..izmir gibi bi yerde de kapanmak gerçekten büyük bir cesaret ister hee...ben bunu yaşadım...