Cani ve zani liseliler

Hakperest

Kıdemli Üye
1623

Hayır evlendirmeyin
Bırakın ya cani olsunlar ya piç doğursunlar
Beden onların değil mi ki(!)?

Allahım bizi affet

Hakperest

Kıdemli Üye
"Tanzimat'tan bu yana en büyük tehdit ailenin çözülmesidir. Ailenin korunması
millî güvenlik meselesi hâline gelmiştir!" diyen Yusuf Kaplan "Ailenin çözülmesine yol açan Millî Eğitim, Aile Bakanlığı ve KADEM projeleri derhal durdurulmalıdır!" uyarısında bulundu.

Bundan sonrasında KADEM in saldırısına uğradı haberin devamı:

Hakperest

Kıdemli Üye

Yazıdan bir iki paragraf;

Bunun da sebebi, Türkiye'de de Batıda da “sana kimse karışamaz” söylemiyle etrafındaki, baba, kardeş, evlat, kocadan oluşan kale gibi erkek koruma duvarının, kadının kendisine yıktırılması. Etrafındaki baba, kardeş, evlat, kocadan oluşan erkekkoruma duvarını, "bana karışamazsınız" söylemiyle yıkan kadına polis koruması yetmez, kadın da bir süre sonra şikayete gitmeye de utanır. İşte istenen de budur.

Kadına, erkek koruma duvarını yıktırtmak, kadını yapayalnız hale getirmek. Hiçbir erkek etrafında erkek koruma duvarı olan kadına bakamaz bile.

Saldırgan, şerefsiz erkek yalnız kadını takip eder, seçer.

Sonuçlanmayan şikayetlerden bıkan kadın Batıda da durumu sineye çeker.

Kapitalizm de amacına ulaşır

Hakperest

Kıdemli Üye
Töre cinayeti olunca kükreyenler
Bebe cinayetinde susuyorlar...

niye?!bebek can taşımıyor mu?!
Onun canını almaya hakkınız mı var?!

Töre cinayeti isnad edilen suça binaendir
Lakin kanun veya şeriat dışıdır, cinayettir

Bebe cinayetinde ise bebek tamamen masumdur
Cinayete Hiç bir gerekçe gösterilemez
Sadece anne hayatı tehlikedeyse bu başka..

Ey efendiler
Ey @Yahayy övdüğün geliştiğini sandığın medeniyetinin çöpünde, kara poşetlerde bebek cesetleri çıkıyor

Ömer köle kamçılamışmış
Sen kendi medeniyetine bak;
Gün ışığını görürgörmez öldürüyor medeniyetin
Yazık

Kaçak

Yeni
Çuvaldız sadedinde olsun benim ki de ...
Kadın olgusu üzerinde toplumda süregelen tartışma ve mücadelenin arka planında toplumda Kadın figürünün değersizleştirilmesinin payı çoktur ...
İnsan fıtratının en temel kuralıdır , bir yerden baskılarsan başka yerden pırtar ...
Kadın islam toplumlarında , kişiliksiz ve değersiz idi son yüzyıllarda ...
Hali ile şimdiki noktaya gelindi ve netekim daha da ileri gidecek ...
Ünv okuyan öğrencilerin cinsiyetlerine baktığımızda kadın % 65 leri aşmış durumda ...
Ve hızla artıyor bu oran ...
İlahiyatlrda rivayet oki % 80 lere vardı :)
Hasılı konuyu kısır ahlak polemiklerinden gerçek mecrasına çekersek , ataerkil bir toplumun hızlı çöküşünü , daha insancıl ilişkileri olan dengeli bir topluma çekebiliriz ..
Mealen ; tüm bu tartışmanın sorumlusu birazda bizim mahallenin kendini kudretli sanan kudretsizleridir ...
Allah selamet versin ...

Hakperest

Kıdemli Üye
Çuvaldız sadedinde olsun benim ki de ...
Kadın olgusu üzerinde toplumda süregelen tartışma ve mücadelenin arka planında toplumda Kadın figürünün değersizleştirilmesinin payı çoktur ...
İnsan fıtratının en temel kuralıdır , bir yerden baskılarsan başka yerden pırtar ...
Kadın islam toplumlarında , kişiliksiz ve değersiz idi son yüzyıllarda ...
Hali ile şimdiki noktaya gelindi ve netekim daha da ileri gidecek ...
Ünv okuyan öğrencilerin cinsiyetlerine baktığımızda kadın % 65 leri aşmış durumda ...
Ve hızla artıyor bu oran ...
İlahiyatlrda rivayet oki % 80 lere vardı :)
Hasılı konuyu kısır ahlak polemiklerinden gerçek mecrasına çekersek , ataerkil bir toplumun hızlı çöküşünü , daha insancıl ilişkileri olan dengeli bir topluma çekebiliriz ..
Mealen ; tüm bu tartışmanın sorumlusu birazda bizim mahallenin kendini kudretli sanan kudretsizleridir ...
Allah selamet versin ...
Suçlu hepimiziz bu inkar edilemez
Suçu sadece batı medeniyetinde aramak yanlış olur

Ağır abilere gelince
Laik ve seküler bir zeminde bundan fazlasını beklemek saflık olur

abdullah_

Üye
Allah bize takatimizden fazla yük yüklemez.
biz elimizden geleni yaparız.
ama dünyayı kurtarma vazifemiz varmış gibi bir mükellefiyet yüklenmeye hacet yok.
bunu buna vesile olanlar düşünsün.
biz önce kendimizi kurtaralım, sonra da başkalarını...

Hakperest

Kıdemli Üye
Allah bize takatimizden fazla yük yüklemez.
biz elimizden geleni yaparız.
ama dünyayı kurtarma vazifemiz varmış gibi bir mükellefiyet yüklenmeye hacet yok.
bunu buna vesile olanlar düşünsün.
biz önce kendimizi kurtaralım, sonra da başkalarını...
Zaten onu yapmaya çalışıyoruz
Eleştiriden de öte gidemiyoruz
Hatta aman banane deyip iki laf üretemeyen süslümanlar bile var

ihvanistanbul

AkhenAton
Tabi simdi dernek dernektir. Lgbt dernegi de bir dernektir di mi?

Ulan yatacak yeriniz yok!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
yapılan tahribatı göremeyecek kadar partizansınız, tepkim az bile....erkeğicezalandırmak için. kadının beyanatı yeterlidirin, aile yapısına verdiği zararı, yunan gavuru verememiştir....diyanet bile cuma hutbesinde, aile olmanın faziletini müslüman bir ülkede hutbe olarak okutmak zorunda kalıyorsa varın siz düşünün, erkek ve kadınların halini....

Kaçak

Yeni
yapılan tahribatı göremeyecek kadar partizansınız, tepkim az bile....erkeğicezalandırmak için. kadının beyanatı yeterlidirin, aile yapısına verdiği zararı, yunan gavuru verememiştir....diyanet bile cuma hutbesinde, aile olmanın faziletini müslüman bir ülkede hutbe olarak okutmak zorunda kalıyorsa varın siz düşünün, erkek ve kadınların halini....

Partizanlıkla ne alakası var dayı ...
Üslup eleştirisi yaptım zatına sadece :)
Kademi de savunmuyorum dedim baştan ...
Bak gene kademi desteklemiyorum , ama bire bir yaşadıklarımdan bir örnek ...
Benim eşim kuran kursu hocası ve kenar mahalle hocası ...
Hanım öğrencilerinin aile içi dertlerini dinler ve ne demem gerek diye benimle konuşur dönem dönem ...
Duyduklarım akıllara zarar şeyler ...
Hala insanlık duygusu olmayan insan görünümlü tipler var aramızda ..
Öyle az uz şeyler değil yani ...
Hasılı kadının toplumda korunması ve güçlendirilmesi gerektiğini bende düşünüyorum ...
Kademci filan değilim bak peşinen söyleyeyim - ulen kadem ne iş yapar onu bile bilmem , topluca sövülüyor onu biliyorum sadece -
Kaldıki söz konusu çevre öyle çok perişan bir çevrede değil , daha kötülerinde neler dönüyor Allah bilir ..

Kaçak

Yeni
Ha burdan şu anlam çıkmasın ...
Saçma sapan feminist söylemler önemsenmeli ...
Hayır ama şunu görmemizde gerekli , toplumsal bir yaramız var ...
Ve yumuşak karnımızı oluşturmakta , feminist söylemlerin toplumda karşılık bulma sebebi veya kadının iş hayatına canhıraş atılma sebebi bu yumuşak karnımız ...
Çözersek biz huzurlu oluruz , görmezden gelip bastırırsak patlama daha şiddetli olur - ki netekim galiba netice öyle olacak -

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1623

Hayır evlendirmeyin
Bırakın ya cani olsunlar ya piç doğursunlar
Beden onların değil mi ki(!)?

Allahım bizi affet
Hocam çekinme açıkla bakayım kaç kişiymiş. Afaki konuşmadan bizde direk mevzuya gireriz o zaman. Yaklaşık 20 milyon öğrenci var kaçı liseli kaçı cani kaçı zani. Böyle tüm öğrencileri özellikle kız öğrencileri zan altında bırakacak söylemleri ve bu söylemler üzerinden prim toplamaya çalışanları tehlikeli buluyorum.

5 milyon 535 bin liseli varmış. (2018) şimdi bunların kaçı necidir açıklanması lazım.

Son düzenleme:

Fakr

Profesör
Yazıyı mesajı sildim.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Hocam çekinme açıkla bakayım kaç kişiymiş. Afaki konuşmadan bizde direk mevzuya gireriz o zaman. Yaklaşık 20 milyon öğrenci var kaçı liseli kaçı cani kaçı zani. Böyle tüm öğrencileri özellikle kız öğrencileri zan altında bırakacak söylemleri ve bu söylemler üzerinden prim toplamaya çalışanları tehlikeli buluyorum.

5 milyon 535 bin liseli varmış. (2018) şimdi bunların kaçı necidir açıklanması lazım.
Elimde istatistikler yok hocam
Ama siz 30 mevcutlu bir sınıfta yüzdelik tahmini yapabilirsiniz.
İzmir istanbul yada doğu illeri aynı çıkmaz elbette.

Hocam primlik bir mevzu değil bu
Tehlikeyi gördürmeye çalışıyoruz
Yoksa gelecek ailesiz piçlere gebe
İbnelik vs ve piçlik yayılırsa türk milleti diye bir şey kalmaz

Bak avrupa piç istatistiğine, meramımı anlarsın

kebîkec

İhvan Forum Üye
Elimde istatistikler yok hocam
Ama siz 30 mevcutlu bir sınıfta yüzdelik tahmini yapabilirsiniz.
İzmir istanbul yada doğu illeri aynı çıkmaz elbette.

Hocam primlik bir mevzu değil bu
Tehlikeyi gördürmeye çalışıyoruz
Yoksa gelecek ailesiz piçlere gebe
İbnelik vs ve piçlik yayılırsa türk milleti diye bir şey kalmaz

Bak avrupa piç istatistiğine, meramımı anlarsın
Ben Yusuf Kaplan Hocaya hitaben yazdım. İstatistikleri açıklarsam şöyle olur demiş ya ona istinaden yazdım.Yusuf Hocamız bir akademisyendir aynı zamanda. Delillerini mesnedni açıklaması gerekir. 5 milyondan fazla liseli öğrenci var. İllere göre değişen aile kültür yapıları var. Hoca aileye sahip çıkmanın derdinde ve haklı ama kullandığı argümanlar yamultulmaya müsait . Vereceği örnekleri veya sayıları beşbuçuk milyona oranlayarak bir sonuca varmaya çalışabiliriz.

Yeri gelmişken söyleyelim. Liseleyere yerleşme şekli ve liselerin müfredatı yeniden düzenlenmelidir. Zorunlu eğitim ilkokulla sınırlandırılmalıdır. Aksi halde sorunlar bitmez. ve bitmeyen sorunların faturası yetkisi olmayan liselilere kesilmeye devam eder.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Partizanlıkla ne alakası var dayı ...
Üslup eleştirisi yaptım zatına sadece :)
Kademi de savunmuyorum dedim baştan ...
Bak gene kademi desteklemiyorum , ama bire bir yaşadıklarımdan bir örnek ...
Benim eşim kuran kursu hocası ve kenar mahalle hocası ...
Hanım öğrencilerinin aile içi dertlerini dinler ve ne demem gerek diye benimle konuşur dönem dönem ...
Duyduklarım akıllara zarar şeyler ...
Hala insanlık duygusu olmayan insan görünümlü tipler var aramızda ..
Öyle az uz şeyler değil yani ...
Hasılı kadının toplumda korunması ve güçlendirilmesi gerektiğini bende düşünüyorum ...
Kademci filan değilim bak peşinen söyleyeyim - ulen kadem ne iş yapar onu bile bilmem , topluca sövülüyor onu biliyorum sadece -
Kaldıki söz konusu çevre öyle çok perişan bir çevrede değil , daha kötülerinde neler dönüyor Allah bilir ..
partizanlık lafını sana hasretmemiştim...

cemaliii

Kıdemli Üye
Muallim hocama ilk mesajında katılıyorum. Liselilere böyle demek tehlikeli.

Bir diğer konu zorunlu eğitim bencede ilkokulla sınırlandırılması lazım. Mevcut disiplinsizliklerin çoğu zorunlu okula gelen çocuklar vesilesiyle oluyor.

Kademe gösterilen tepki haksız ve altında farklı şeyler yattığını düşünüyorum. Muhafazakar gelenek kadın haklarını istemiyor, kadını eskisi gibi baskılamak istiyor. Bunun önündeki engelde kadem ve diğer muhafazakar kadın dernekleri olarak görülüyor. Eğer bunları kapattırıp yok ederlerse işleri kolay. Çünkü diğer mevcut kadın dernekleri laik ve sol gelenekte. Onları bunlar gominist kitapsız ateist zaten diye şeytanlaştırmak kolay olduğu için muhafazakar mahallede bir karşılıkları yok. Bütün mücadelenin amacının kadını eskisi gibi baskılamak olduğunu düşünüyorum.

Birde siyasi amaç var. Hazır akpnin içi kıpırdanmışken erdoğanın kızı sümeyye hanımın mensubu olduğu dernek üzerinden erdoğan karşıtlığı yapmak ve erdoğanı biraz daha sıkıştırmaya çalışmak olarak görüyorum. Ve bu zokayı hakperest gibi reisçi biri nasıl yutar. Demekki reisçilik yetmiyor, akıllı olacaksın uyanık olacaksın hakperest.

Sana bir slogan söylüyorum hakperest anlamaya çalış. Mesele kadem derneği kadınlar ve kızlar değil hala anlamadın mı?

Hakperest

Kıdemli Üye
Muallim hocama ilk mesajında katılıyorum. Liselilere böyle demek tehlikeli.

Bir diğer konu zorunlu eğitim bencede ilkokulla sınırlandırılması lazım. Mevcut disiplinsizliklerin çoğu zorunlu okula gelen çocuklar vesilesiyle oluyor.

Kademe gösterilen tepki haksız ve altında farklı şeyler yattığını düşünüyorum. Muhafazakar gelenek kadın haklarını istemiyor, kadını eskisi gibi baskılamak istiyor. Bunun önündeki engelde kadem ve diğer muhafazakar kadın dernekleri olarak görülüyor. Eğer bunları kapattırıp yok ederlerse işleri kolay. Çünkü diğer mevcut kadın dernekleri laik ve sol gelenekte. Onları bunlar gominist kitapsız ateist zaten diye şeytanlaştırmak kolay olduğu için muhafazakar mahallede bir karşılıkları yok. Bütün mücadelenin amacının kadını eskisi gibi baskılamak olduğunu düşünüyorum.

Birde siyasi amaç var. Hazır akpnin içi kıpırdanmışken erdoğanın kızı sümeyye hanımın mensubu olduğu dernek üzerinden erdoğan karşıtlığı yapmak ve erdoğanı biraz daha sıkıştırmaya çalışmak olarak görüyorum. Ve bu zokayı hakperest gibi reisçi biri nasıl yutar. Demekki reisçilik yetmiyor, akıllı olacaksın uyanık olacaksın hakperest.

Sana bir slogan söylüyorum hakperest anlamaya çalış. Mesele kadem derneği kadınlar ve kızlar değil hala anlamadın mı?
Bak cemaliiicim
seks güdüsü lise çağlarında tavan yapar
Bunu aşmak veya baskılamak için dindaroğlu dindar olmak lazım
Zamane gençlik ne öyle dindar ne okadar muhafazakar

Batının namus ve zina derdi yok
Onların yaşam biçimini dayatırsan problem başlar
Mecburen nikahı zor, yasak seksi ve hatta türevlerini cazip yaparsın
İslam ise aksini der nikah kolay, zina pislik olsun

Bu iki anlayıştan hangisi baskı tartışmayacağım
Hangisi kadını köle ve malzeme yapar tartışmayacağım şimdilik
Gerek yok

Akparti herşeyi yapamaz ki