Caillou, tiyatro sahnesinde

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
44


Caillou çizgi filminin sahne gösterileri lisansını alan Keşif Organizasyon'un sahibi Hakan Yıldırım, ünlü çizgi film karakterinin gölge gösterisini de yakında çocuklarla buluşturacaklarını söyledi.
Çocukları ekran başına kilitleyen Caillou'nun tiyatro kulübü de kuruldu. Keşif Organizasyonun sahibi Hakan Yıldırım, Caillou'nun tüm çocuklar tarafından sevildiğine dikkat çekerek, "Caillou, bence modern zamanın keloğlanı." diye konuştu.
İlk tiyatro gösterisinin dün Gülbahçesi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildiğini kaydeden Yıldırım, "Çocuklar için televizyondan izledikleri bir karakteri gerçek hayatta görüp, ona dokunabilmek ayrı bir mutluluk. Çocuklar çok güzel tepkiler veriyorlar. Hadi bize gidelim, diyenler var. Bazıları da Caillou için hediyeler getiriyor." dedi.
Türkiye'nin pek çok yerinden davet aldıklarını kaydeden Yıldırım, "35 kişilik bir ekibimiz var. Türkiye'nin değişik yerlerinde aynı anda gösteri yapabiliyoruz. Tiyatroda oynayanlar ise (Caillou, annesi, babası ve dedesi) 4 kişi. Aynı zamanda Gilbert adındaki kedi de hareket edebilen, maket olarak sahnede yer alıyor." diye konuştu.
Gösterinin müzikleri ile birlikte yaklaşık 45 dakika sürdüğünü kaydeden Yıldırım, "Kanada'dan, burada çok bilinmeyen Caillou'nun orijinal müziklerini de getirdik. Bu müziklerle de çocukları tanıştıracağız." şeklinde konuştu. Yıldırım, Caillou'nun tüm çizgi filmlerini izleyerek, en eğitici ve öğretici olanlarının tiyatro sahnesine taşıdıklarını aktardı.
Caillou'nun gölge tiyatrosunun da olacağını söyleyen Yıldırım, "Caillou'nun, Karagöz- Hacivat gibi gölge oyunu da olacak. Belki, onu Karagöz ve Hacivat ile konuşturacağız." dedi.
Gülbahçesi Eğitim Kurumları yetkilileri ise, Caillou ile buluşan öğrencilerin eğlenceli dakikalar yaşadığını belirtti. Gülbahçeli miniklerin, paylaşmayı, kardeş sevgisini ve düzenli olmayı Caillou tiyatrosu ile bir kez daha öğrendiklerini aktardı. Caillou'nun Hayal Dünyası, 23 Aralık'ta Burç Eğitim Kurumları'nda, 30 Aralık'ta Kırıkkale Kültür Merkezi'nde, 1 Ocak 2011'de ise Ankamalla Sanatolia Sahnesi'nde, 9 Ocak 2011 de ise Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda küçük hayranları ile buluşacak.
MİLLİ GAZETE
 

_Berceste_

bir tutam delilik...
Katılım
21 Eyl 2010
Mesajlar
6,798
Tepkime puanı
1,525
Puanları
0
cocuklar bunun hastasi gercekten...:)
 

Nihle

Profesör
Katılım
5 Ara 2009
Mesajlar
1,981
Tepkime puanı
468
Puanları
0
Bizim çocuklar Caillou diyorlar başka birşey demiyorlar :)
 
Üst